2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

selam kızlar....fazla ilerlememiş topik....herkes benim gibi yoğun herhalde...çocuklar kış geldi evde bunalıyolar...egoş yazın dışarıda enerjiyi atıyo ve beni bu kadar yormuyordu...şimdi sürekli mızmız...parka gidelim, balkona çıkalım diyo, arkadaşı da yok kuzunun, çok sıkılıyo...bu aralar kitap okutuyo bana...hep özenirdim kitap seven çocuklara...benimki ne zaman okumaya kalksam ya atar ya yırtardı, şimdi sabah kalkar kalmaz getiriyo, okuyoruz, resimlerini tekrar ediyoruz, bazen kendi de okuyomuş gibi yapıyo...iyice anneci oldu...babası uyuturdu bazen artık istemiyo, anne sallasın sen git diyo, babamızın canına minnet tabi...anne yedirsin, anne giydirsin, anne yıkasın...anne kucak....nolcak halimiz bilemiyorum...

mert ve ayşeye, özlem ve eceye geçmiş olsun...benimde bi jinekoloğa gitmem gerek ama ihmal ediyorum...gülin nasıl gidiyo hamilelik? bulantın geçti mi? beni bi heveslendirdirniz ama şimdi yine vazgeçtim...ege sürekli boğuşmak istiyo, kucak istiyo, uyuturken sallıyorum tekmeler atıyo, altını değiştirirken yine bi savaş hali var mecbur kucaklıyorum, yerden yere attıyo kendini falan,arabaya bindiriken, indirirken..... kısacası bu ağır kaldırma mecburiyetii beni vazgeçirdi...sen de derini kucağına alıyosundur değil mi? aman dikkat et ...öpüldünüz...

valla bulantılarım tam gectı dıyemem canım ama kör topal ıdere edıyoruz işte.derın de aynen sarmış durumda bana.3 gundur sabah sen okula gıtme anne dıye ağlıyoama para kazanamm çalşımazsam dıyorum e gıt babamdan ıste dıyo zilli:)) dun geve 7 de uyudu 11 de bı kalktı sabah karşı kaçta uyudum bılmıyorum.ağzıma ettı resmen.annneeee nerdesın nerdesın anne salla anne sut ver anne su getir anne sen de uyumavs.ay dedım 1 kere baba de be.eşim dırekt salağa yatmış gıkını çıkarmıyo tabı.sersem gıbıyım bugun .
ya derın kucak ıstıyo tabı doğru.gel ben alayım babacım dıyo babası yok annem alsın.mumkun mertebe almıyorum tabı 14 kg oldu artık ama kıaymıyosun da( zaten ılerıde hıç alamıycam berışimdiden geri çevirmıyeyım dıyorum alıyorum gene kısa da olsa.

senın ne şikayetın var?ıhmal etme gıt doktora.

ay canım ya sanki beni anlatıyorsun. Ne kadar zormuş 2. Annelik:) bu arada benim bebişin cisiyeti belli oldu. Ikinci kızım geliyo:)14. Haftamdayım. Seninki belli değilmi?

sağolun kızlar bununla atlattık şu lekelenmeler bir geçse rahatlıycam
-işlerim birikti ama canım yapmak istemiyor 7-8 sınıf yazılı kağıdı okuycam haftaya başka yazılı soruları hazırlıycam ev temizlencek yemek falan ay kafayı yiycem ya bir de ece çok mız mız herşeye ağlıyor.her dediğini yapıyoruz yine de ağlayark istiyor nolcak bu çocuğun hali nasıl davranmalıyız şaşırıyorum gerçi babası şımartıyo hep onun yüzünden böyle oldu arada olan bana oluyo.

selam kızlar...,
özlem geçmiş olsun cnm.

havalar soğudu buz gibi dışarısı yağmur evde durmak istemiyor beni neden gezmeye götürmüyorsun diiyip duruyor...
bugün çıktık biraz.başımıza gelecek varmış.bizim dükkanın önünden kaybettik çocuğu.elim ayağım buz kesti resmen korkudan.,
dükkandaki tabureyi almış arkadaşın dükkanına giderken buldum.allahtan yolda adam söyledi ileriye gitti diye.
tam karşıya geçecekken yakaladım.nereye gidiyorsun dedim arkadaşımın yanına gidiyorum anne beni rahat bırak dedi
birde tabure almış yanına orda oturacakmış.ayy çok kötü oldum ama anlık gerçekten.bide dönmüş anne üzülmesene burdayım iştee ne var üzülecek diyo

ya kaybolsaydı biri alıp götürseydi düşünmesi bile kötü.evlatları kaybolan anneler nasıl dayanıyor allahım yarabbbimmm korusun evlatlarımızı....

spiral taktırmıştım ege doğduktan bikaç ay sonra , o kaydı çıkarttırdık....tekrar takıldı,1 yıl falan oluyo, ilk 4-5 ay yoğun kanama normal demişti dr, ama hala yani 1 yıldır yoğun, kan kaybından gidicem, 10 gün sürüyo ama yatak yorgan kalmıyo, egenin bezleri olsa bana onutakıcam, anca dayanır....o nedenle gitmem lazım......ilkinde böyle olmamıştı, s,zde bu durumu yaşayan var mı kızlar?

nil 2.kızın olacağına çok sevindim....her anne 2.nin farklı olmasını ister derler ama ben en idealin 2 kız olduğunu düşünüyorum...(üstelikte bi erkek annesiyim) bizim de güzel tabi ama...ilerisi için hem anneye hem birbirlerine destek olurlar..alışverişe falan gidersiniz...süper bence....gülin sen ne istiyosun? tabi önce sağlıklı olsun....

ilkecim geçmiş olsun ...allahtan çabuk bulmuşsunuz..

günaydın kızlar
ilkecim geçmiş olsun allah korusun yavrularımızı
ben de gezmeye götürcektim bizim cadıyı giydirtmiyo üstünü. her defasında aynı terane yaşanıyo evde bi saat uğraşıyoz giydirmek için elbisenin altına eşofman giymiş öyle gitcekmiş ikna edemedim.ben de vazgeçtim evdeyiz .çok sıkıldım atrık bu durumdan onun yüzünden ben de eve kapanıyorum hep. ilke yağmurla iyi geziyon valla ben giydriemiyom bile herşeyi bi dert yaa bu çocuğun

şimdi okudum da demek bu ara tüm çoçuklarda var aşırı anneye düşmek.yapışık gezmeye başladık bizde sürekli kucak istyor,kucağımda uyumak istiyor.dışarı çıktığımızda da kucak istiyo babayı kabul etmiyo anne sen al diyo zor ikna ediyoruz babası taşıyo,babasının kucağında anne off çok yoruldum kucağına al beni diyo cadı

sağolun kızlar.
bir an bile göz önünden ayırmamak lazım.
özlem yağmur çok alışkın dışarıya.bebekliğinden beri yaz kış demeden çıkardım.arkadaşlarıda çok.sabah kalkınca sayıyor hepsini hangisine gidelim bugün anne diyo bana.
çıkmasam sıkılıyor tepeme çıkıyor.bende çıkıyorum mümkün mertebe.
kıyafet konusuna gelince bayılır çıkarmaya.üstünü değiştirdiğim zaman nereye gidiyoruz diyo.seviyor gezmeyi annesi gibi....

bende birkaçgündür grip oldum yağmurdan gçti.o iyi şimdi bana kaldı.üstelik bu hafta taşınma işim var.annemler gelicek yarın...

herkese mutlu pazarlar görüşürüz...

ilkecim geçmiş olsun ve kolay gelsin taşınmak zor gerçekten hele çoçukla.ben her sene taşınıyorumtemmuzda da farklı bir şehirde olacağım hayat durduğu yerden yeniden başlayacak inş.

ilkecim çok çok geçmiş olsun allah aynı korkuyu yaşatmasın tekrar gerçekten çok kötü bişey allah korusun yavrucuklarımızı
fatoş valla batu da aynen öyle merdiven bile çıkmaz anne kucağına al yoruldum der geçende ben de yoruldum dedim naparsan yap dedim yarım kat merdivenden yuvarlandı mecburen alıyorum ben de kucağıma arabaya bindir indir vs. altını değişirken tekme atıp duruyo bi yere kadar engel olabiliyosun kıyamıyosun zaten bi yerden sonra ama bişey olmaz allah koruyo karnımızdakileri
bizim daha cinsiyet belli değil ama erkek gibi geliyo bana yine yeniden :) hayırlısı bakalım kısmet
unuttuklarım varsa kusuruma bakmasınlar lütfen oğluşu uyutup bakayım dedim ama uyandı o arada

iyi pazarlar herkese
bizimki de babaya düşkün beni istemez ben çok üzülüyodum ama sizleri okuyunca tadını çıkarayım bari

ne zor oluyodur hem batuş hem hamilelik...allah korur tabi o meleği ama diikat et yine de neslihancım...bu arada bir an önce belli olsa sizin cinsiyetler...biz bile merak ettk...
ilke kolay gelsin...taşınma işi zor ama neyseki annen geliyomuş...
özlemcim 3 yaşa doğru çocuklar annelerinden ayrı bir birey olduklarını farkeder ve onsuz kalma düşüncesiyle daha yakın olmak isterlermiş...3 yaş anneye bağlanma yaşıymış..... yani üzülme canım...egede babaya düşkündü yeni başladı bu haller...sizin de yakındır

ay canım ya sanki beni anlatıyorsun. Ne kadar zormuş 2. Annelik:) bu arada benim bebişin cisiyeti belli oldu. Ikinci kızım geliyo:)14. Haftamdayım. Seninki belli değilmi?

yok canım değil.kaçıncı hafta öğrendın?ben 11 deyım henuz.3 aralıkta rand.var.o gun öğrenırımz dıye tahmın edıyorum.

hiç takma canım derın de öyle.uyuz uyuz hayır dedğin anda ağlamaya başlıyo.

çok geçmiş olsun ılkecım en ıyı ben anlarım senı.bana uzulurken başına gelmiş göruyo musun(

gıt bır an önce sen de be kızım ıhmal etme.madem o kadar çok kanaman varmış.ben de 2.yı kız ıstıyorum ama ıçıme erkek doğuyo bılıyorum artık :))

ay aynen yaaaaa alıyo elıne saçma sapan şeyler.kızım dıyorum bı tarafıyla guler sana.yok onları gıyıcem.bazen de gıyınmıycem dıye tutturuyo.dun delırttı bızı.en son babası bı bağırdı ağlaya ağlaya gıyındı.ama o ağlar ben ağlar helak ettı benı dun:)

nasılsınız kızlar...
ben çok fena grip oldum.burnum tıkalı boğazlarım dolu.nefes alamıyorummm
perşembe taşınacağım ev temizlenecek birtane kadın gelecek ama nasıl gidicem bilmiyorum.çok fena oldum bu sefer.allahtan annemler geldi dün.
ayyy ne zormuş bu işler.ev toplanacak taşınılacak.yeni yer,yen komşu mahalle vs vs vs...
hayırlısı olsun bakalım ne diyelim...

biraz bakıp çıkıcam.uykum var halsizimm

gecmiş olsun.ama senın bunyen zayıf galıba ılke vıtamın alsana sureklı.yazın bıle hastalanıyodun sen yanlış mı hatırlıyorum?kolay gelsin ama nıye taşınıyosun memnun değil miydın sen evınden?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…