2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba kızlar
ben de temizlik yaptım büyük ölçüde bitti halıları yıkamaya vericem onlar kaldı. sbah ece tv de gördüğü bişey istedi işte evde yok falan ben çalışmaya başlıycam para kazanınca alalım dedim ay gitme diye bi ağlıyor ben de ağladım tabi sonra 1 saat sonra da iyice sinir etti beni işe başlasam da kurtulsam senden dedim. valla ayrılmak da zor ama evdeyim yaz tatilinde iyice sinirlerim yaıprandı.
bu gece acı oje sürdük parmağını emmesin diye bütün gece emdikçe ağladı sabah da erkenden ayağa dikildi çok yorgunum ya...

valla ben artık teflon kullanmıyorum almıyorum da hemen çiziliyo ve çok zararlı. pilavu bile çelik tencerede yapıyorum.

ee ilkecim uğramıyosunuz ki topik ölüyo tabi. ağrıların batma şeklindeyse üşüttün heralde .
ayşe nora nermin falan da uğramıyolar.nerdesiniz kızlar yaaaa!!!!!

canım bizimki de sütü sevmiyo devam sütüyle karıştırıyordum ama 1 haftadır hiç vermemiştim süt kabız olduğu için düzelmesini bekledim ama bu sabah neskuikle verdim içti. neskuik bi dene bence.bizimi de peynir yoğurt yemez

herkese selam bayanlar hepinizi sohbetlerinizi cok özledim ama sohbete katılmaya hiç fırsatım olmuyor sizi ve ufaklıkları öpüyorum

selam kızla nasılsınız afacanlarda afacanlık peşindedir haliyle bendede var ordan biliyorum:)))

selam annişler, ramazan sona yaklaştı, halsizlik had safhada bende, bi de bi arkadaşın kızından grip kaptık azrayla, hastayız ana kız, biraz ateşi de çıktı azranın, umarım çok ilerlemeden atlatırız(
bu ara canım çok sıkkın, azra tuvaleti tam halletti dedik, bu ara sık sık altına kaçırmaya başladı, özellikle bana sinirliyse ya da babasıyla konuşmaya dalıp onunla ilhgilenmediysek hemen kaçırıyo, nasıl başedicem bilmiyorum (
bazen de söylüyo ama tuvalete yetişemeden birazını kaçırıyo ooofff off sinirden çatlıcam
bayram için de memlekete gidicez, ordan gelip amasyaya ev tutmaya derken uzun yollar da bizi bekler, artık bizde düzen denge falan kalmıcak sanırsam (

selam annişler, ramazan sona yaklaştı, halsizlik had safhada bende, bi de bi arkadaşın kızından grip kaptık azrayla, hastayız ana kız, biraz ateşi de çıktı azranın, umarım çok ilerlemeden atlatırız(
bu ara canım çok sıkkın, azra tuvaleti tam halletti dedik, bu ara sık sık altına kaçırmaya başladı, özellikle bana sinirliyse ya da babasıyla konuşmaya dalıp onunla ilhgilenmediysek hemen kaçırıyo, nasıl başedicem bilmiyorum (
bazen de söylüyo ama tuvalete yetişemeden birazını kaçırıyo ooofff off sinirden çatlıcam
bayram için de memlekete gidicez, ordan gelip amasyaya ev tutmaya derken uzun yollar da bizi bekler, artık bizde düzen denge falan kalmıcak sanırsam (

bu arada şu oyuncak paylaşmama olayı bizde de arttı, sürekli hadi kızım ver arkadaşın oynasın modundayız bizde tabii, am geçen bir arkadaşın annesi kızdı bana, o da küçükken oğluna hep öyle davranmış sonra pısırık oldu çocuk dedi, böyle yaparsan malını sahiplenmeyi öğrenemez dedi, bana da mantıklı geldi açıkçası, çocuklar da biraz kozlarını kendi aralarında paylaşmayı öğrenmeli sanırım, siz nasıl davranıyorsunuz böyle durumlarda

bu arada özlediğimiz simalar da uğramış, sizi gidi kaçaklar, yok öyle yoğun da olsak bi meraba demeden geçmiyelim beyaa

merhaba kızlar,
sağolun içimi rahatlattınız biraz, benimki yoğurt peynirde yemiyor ama puding gibi sütlü tatlılar seviyor mecburen hergün yapıyorum sonuçta oda süt
yoğurdu peyniride çorbalara kahvaltısına falan karıştırıyorum azda olsa yemiş oluyor
birde pekmez kolası çok içiyor benimki yani biz öyle diyoruz :))
pekmezli su ondada kalsiyum varmış
2 alabalığada şok oldum maşallah ne çocuklar var
müminecim geçmiş olsun sizede
danonede vermiyorum artık kızlar arkadaşın kızı 7 yaşında adet görmüş doktoru hazır gıdalardan çokmu verdin demiş danonelerden yiyormuş hergün

vALlla Derinm yaklaşık 350-400 cc sut ıçıyor hatta çoğu zaman yarım kg oluyo.gunluk sutler var ya cam şişede onlardn gelıyo her sabah.çoğunlukla bıtıyo.ama ben sutun ıştah kapattığını duşunmuyorum.derının yemesi güzel maşallah yoğurduda yer ama peynırle çok arası yok.ben de ılke gıbı labne verıyorum o da bulamaç kahvaltısı verırsem.ekmeğone de krem peynır suruyorum bak dıyorum ıne senın için yapmış falan:)

aman salaklar bana d adedıler garantı belgesı var mı dıye kımdedım saklar tencerenın garantısını yok dedım garantı marantı.

selam kızla nasılsınız afacanlarda afacanlık peşindedir haliyle bendede var ordan biliyorum:)))

oooo belkı 1 yıl olmuştur sen uğramayalı.sen hasan bezirganı nerden tanıyosun havva?

ay sormayın kızlar ya...3.sınıfa gıden cocukların hep goguslaerı var sımdı...okulda goruyorum sok oluyorum...bu erken ergenlık olayı cok yaygın...bır arkadasımında kızı 8 yasında ergenlıgı basladı..goguslerden anladılar...endokrıne gıttıler....ıgneyle baslayan ergenlıgı durdurdulasr..bencede hazır gıdalardan oluyor...ben bebek bıskuvısınden dahı korkuyorum ınanın....bu hazır gıdalar kız cocuklarını erken erkek cocuklarını gec ergenlıge sokuyormus...ve bılıyosunuz kız cocuklarının erken ergenlıge gırmesı ozguvenı zedeler...erkek cocularının da gec erkenlıge gırmesı ozguvenı zedeler....mumkun oldugunca cocukları dogal beslemelı...cok fazla tv seyrettırmemelı...tv seyrederken cock secıcı olmalı.....diye dyusunıuyorum

iyi geceler kızlar..
öözlemcim elimden geldiğince uğramaya çalışıyorum.genelde vakit olmuyor.yaz günü evde durulmuyor hemen hemen her gün çıkıyorum dışarıya.
emelcim ne kadar içse kardır.
derine maşallah.
mümine sanada kolay gelsin çok zor taşınmak çocukla bir de.bende ev bakıyorum taşınıcam.
kızlarr doğal ne kaldıki şu zaman da bi yerden kaçayım derken mutlaka bi yere takılıyoruz.herşey de var hormon.ben vermiyorum pek danino abur cubur vs.hiç vermedim desem yeridir.ama ciicibebe süte karıştıyıorum.ee yapacak birşey yok artık.
bazen cips bisküvi şeker vs veriyorlar yemiyor aco diyor.çocuklar yemediği şeyleri istemiyor gerçekten.
geçen eşimle yemeğe gittik,bi arkadaşım kızı yağmurla bir sanırım.fanta diye oratılığı yıktı.yemekle fanta içecekmiş.yağmur da ayran delisi.
kıza sordum nerden akılıştı dedim biz çok içiyoruz o yüzden sanırım dedi.bizim evde asitli içecek pek içilmez bende sewmem.birazda bizle alakalı sanırm.
biraz dikkat gerisi boş bence.herşey bozuk herşey hormonlu.nerde bizim büyüdüğümüz zamanlar.
şimdi herşeyde katkı maddesi var.neyse çok konuştum herkese ii geceler..

derine maşallah nazar değmesin
ilkecim cicibebeli sütü denicem yarın inşallah sever
napalım o da hazır ama süt içmiyor bir türlü belki sever benim paşamda
herşey zararlı herşey katkı maddeli hormonlu
ne yedircez bu çocuklara (

geçmiş olsun muminecim aman dikkat edin
canım sen azra ya sık sık sormaya devam et olmasa bile sor
sinir olmaya da gerek yok sakin ol birden öğrenemez annesi hemen sabır sabır RAMAZAN da sınırlarımızı daha çok zorluyolar ama sabır tatlım
ayyy danone bende vermedim hiç
yok artık dedim yani 7 yaşında ha ne kadar zararlı şuna bakın hazır gıdalar ama ister istemez hepimiz veriyoruzdur
anca kendin ekip biçecen herşeyini o şekilde vermez buğdayını bile kendin ekip kendin ekmek yapacan

canım bizim evde de pek asitli içilir ama inan bi kerede ağzına sürmüş değildir biliyonmu ayran tiryakisi bizimkide demekki vermişler canım alışmış çocuk

günaydın kızlar, geçmiş olsun diyenlere çok teşekkürler, sabah ateşi çıktı dr a götürdük farenjit olmuş, hiç işey de yemiyo sabahtan beri (
süt konuşulmuş çocuk drları günde 400-500 cc den fazla önermiyo, azra da ortalama 350-400 cc içiyo ancak bugün süt de istemedi sabah,
çiş konusunu da öğrendi ama untuyo bi de özellikle dikkat çekmek için veya bana kızdığında tepki için yapıyo sanırım, sabretmekten başka bişey yok npalım,
bu arada çilekte bayağı indirim var, dolabına uygun bi yatak buldum onu alıcam bugün, yatak ya da oda almayı düşünen varsa sitesinden bi bakın bence nerdeyse %50 indirim var

merhaba kızlar
ugün de erkenciyiz dışarı çıktık geldik bile

oo hava sen buranın yolunu bilir miydin?
mümine geçmiş olsun canım. çişi de tepki olarak yapıyordur merak etme düzelir. biz de eceye oda yaptık sadece tülü kaldı bayağı güzel oldu.
hazır gıda bayağı veriyoruz biz danino her gün yemiyo ama bazen yediğinde 2-3 tane yer.kek falan veriyorum çünkü evde yapılanı yemiyor
bizim kabızlığımız hala düzelmedi. bekliyoruz bakalım belki düzelir dedik ama kaç gün oldu ilaçlar da işe yaramadı.
akşamleyin çok büyük korku yaşadık komşumuzun 5 yaşında kızı var soğuk algınlığı vardı tam ezan vakti kusmaya başlamış eşi de evde yok eşimi çağırdı eşim kucağına almış kız kucsarken bayılmış dişleri kenetlenmiş açamamışlar neyse eşimle komşumuz acile yetiştirdiler ama ölücek diye gerçekten çok korktuk allahım korusun bebişlerimizi durup dururken ne olacağı belli değil şimdi iyi çocuk.

nasılsınız kızlar.....geçmişi okudum...azra hastaymış geçmiş olsun...mümine ben oyuncak paylaşma konusunda ısrarcı olmamamız gerektiğini okumuştum...çünkü bu yaştaki çocuğun sahip olduğu en değerli şey oyuncak ve onu kimseye vermek istememesi normalmiş....ama gel gör ki ev sahibi olduğum durumda ege misafirin çocuğuna 15-20 arabanın içinden 1ini bile vermeyince mecburen vermesi konusunda ikna etmeye çalışıyorum....sonuçta karşıdaki de çocuk ve o da oynamak istiyo...bizimki oynasın da o kös kös otursun mu...zaten o sırada büyük olasılıkla misafir çocukta ağlıyo oluyo...biz birine ya da parka gidiyosak mutlaka yanımızda sevdiğimiz oyuncakları (bu sıralar araba) alıyoruz...gerçi nedense başkasınınki daha cazip geliyo ve yine kavga çıkıyo...bu durumlarda da genelde eve dönme yolunu seçiyoruz....bi keresinde müdahale etmedim kendileri halletsin diye...karşıda ki çocuk egeyi itti ve egenin kafası betona çarptı....o an gibi benzeri bi durum yaşamak istemiyorum...sizinkilerin hiç dayak yediği oldu mu kızlar...bu durumda nasıl davrandınız?....açıkçası ben sakin olamıyorum....bi keresinde yine egeye vurdu kızın biri kaydırakta, ben de annesi kim dedim, kadının biri benim nolaacak dedi mahalle ağzıyla, hanımefendi çocuğunuz oğluma vuruyo lütfen uyarın, kardeş kardeş oynasınlar dedim, küçük o anlamıyo demesin mi....ben de siz uyarın da en azından anlamadığını görelim dedim...neymiş uyaramazmış, benimkinin eli yokmuymuş benimki de vursaymış, hakkını arasaymış....ben de sinirlendim benimki de küçük vuramıyo ama ben onun yerine vurucam tekrarlarsa , belki o zaman anlar kızınız dedim....hoş olmadı ama kadının tavrı konusunda yapacak bişey kalmamıştı, baktım devam edecek bu tartışma aldım egeyi geldik eve....

Son düzenleme:
uzun oldu kızlar dilim şişmiş herhalde bi de yemek mevzuu var tabi...ege beni bu konuda ek gıdaya geçişimizden 1.5 yaşına kadar çok üzdü, sonra pediasure adında bi mama keşfettik, onunla biraz iştahı açılınca da balık yağına başladık...eskiye göre iyi gibi...çoğu çocuğun yediklerini okuyunca benimki yine az yiyormuş gibi geliyor (zaten 12 kg) ama biz kendimizle yarışıyoruz ve eskiye nazaran maşallahımız var...hala bebek gibi besleniyoruz ama dedim ya çok çektiğim için bu konudan yeter ki yesin de bebek gibi yesin diyorum...fikir olsun diye günlük menümüzü yazayım..
sabah bulamaç kahvaltı (süt bisküvi peynir yumurta sarısı ceviz pekmez)
öğlen içinde et ve pek çok sebzenin pirinç ve bulgurun bulunduğu çorba
ikindibi kase yoğurt ya da 200 ml muzlu ya da çilekli süt (sade içmez)
akşam 2 köfte ya da 2 tane fish finger (bunlara da yeni geçtik)
gece meyveli muhallaebi

abur cubur vermemeye çalışıyorum...ama bazen bi yere falan gittiğimizde ikram ediyolar (çikolata-çubuk-cips) zaten kendisi alışık olmadığı için çok az yiyo...oğlumun en sevdiğim huylarından biri bu 2 çubuk yesin 3.yü istemez, paketl bile verseler 2 taneden sonra getirir bana verir...bu konuda umarım hem böyle gideriz...ama okula başlayınca tutamayız gibi geliyo...çalıştığım okulda da öğrenciler her tenefüs kantinde ve hep abur cubur yiyorlar...biz elimizden geleni yapalım da artık o işi de o zaman düşünürüz....çok uzatmayayım...öpüldünüz...taşınacak olanlara kolay gelsin...ben de bayramdan sonra evi boyatıcam, cam falan değişecek...iş çok yani...artık yavaş yavaş hallederiz...

merhabalar gerçi bi fatoş uğarmış
fatoş maşallahı var egenin çok güzel yiyor bizimkinin 1 aylık menüsü bu!
dün yazmıştım ya kızlar komşumuzun kızını dün yine bayıldı önce acile sonra bursa acile gittiler gece yoğun bakımda klmış kalple ilgili bi durummuş daha konuşamadık tam annesiyle hastanedeler enfeksiyon kalbe i,nmiş sanırım okuyan varsa dua edin ya küçücük çocuk perişan oldu ailesi ben de artık yemzse yemesin sağlıkl ıolsun da diyorum ece için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…