2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

işdahsızlık herkesin sorunu galiba. ben balık yağına hastalandı diye ara vermiştim 5 gündür hergün vermeye başladım çok şaşırtıo beni 3 gündür. çok mutluyum...
biirde elşne kaşık verip yemesi için yüreklendiriyoruz yedikçe alkış yapıp bravoo diyoruz dahada heyecanlanıyor.

özlem balık yağını zorlada olsa içir bence, bizimkikde 5 gündür zorlanıyor önce kolaydı ama zorla iiriyorum onun iyiliği için. diş kemik gelişimi boy uzaması immum sistemini güçlendirmek için çok iyi. karnı tokken verki emilimi kolay olsun işe yarasın.

bu arada tavuk köftesi yapan oldumu kızlar, biz hiç tavuk almayız sevmiyoruz mertte dışarda yediklerinde pek sevmedi, köfte şeklinde yapayım belki yer, yarın deniycem yazarım sonucu onu yerse balığıda yaparım.

merhaba kızlar, nasılsınız bugün
teşekkürler fikirleriniz için 2 güne bir vereyim bari muzu,
bugün ayvalı muhallebi yaptım meyve saatinde yarısına yakın yedi bir kasenin maşallah
şimdi uyudu uyanınca domatesli makarna yapıcam çorba yapsam yemicek biliyorum
kaşık fobimiz var, kaşığa ağzını açmıyor

ayşecim iyiki yazmışsın ben ihmal ediyordum balık yağını bugün içireyim bari
ilkecim bizim içinde gez bol bol :)
özlemcim kayranında günlerce aç durduğu oldu takma kafana, bir gün yiyor bir gün yemiyor,
oyunla falan yedirmeye çalışınca yemiyormu
ben bugün mutfak tezgahının üstüne oturttum arkasında durdum eline kontrol kalemini verdim al dedim tamir yap , bayılıyoruz herşeyi tamir ediyo evde :)
o oyalanırken yedirdim

tavuk köftesi denemedim hiç ayşecim ama benimki seviyor çok nadir aldığımız için herhalde
ilaçla büyüyor fabrika tavukları diye almıyorum ben
bazen eşim kömürde pişiryorlarya onlardan alıyo, onu yiyor benim yaramazım

merhaba kızlar akşamları hiç giren olmuyor
tavuk köftesi yapmadım ama sote yapmıştım bir iki kere yemişti daha önce sonra ağzına koymadı o yüzden hiç yapmıyorum
balık yerdi arada da olsa bugün yaptık özlemiştir diye yok yemedi
emelcim ver muzu bence de geçen kış bizimki de bi ara her gün yiyordu ama aylardır yok yemiyo yerken ver

selam arkadaşlar
çok şükür dogumum gerçekleşti geçtigimiz hafta salı günü yarın birhaftamız doluyor
ama bebegim daha evine gelmedi yogunbakımda kuvezde yatıyor dogum esnasında cigerlerine su kaçmış ve daha bir haftadır o suyu atamadı kızlar bize çok dua edin
bebegim anca dünden beri anne sütü alabiliyor ama beni emebilecek kadar iyi olmadı
bende evde bebegimi bekliyorummm
çok dua istiyorummm
gözün aydın kübracım.Allah sağlıkla evıne de getirmeyı nasip etsin.Allah uzun güzel bir ömur versın yavrularına.

bu arada oğlum toprak yedi kızlar, patatesleri balkondaki kiler dolabından içeriye alıyrdum diğer kutuyu içeriye alıyıp derken kutudan aşırmış bi tane üzerindeki toprağı almış yemiş, kumluydu bişey olurmu acaba.
aman korkam olmaz bişey.benım kuzenım de yerdı bebekken bak şimdi mühendis çıktı:KK52:

günaydın kızlar
şu an okuldayım donuyorum kaloriferler yanmıyo bi problem olmuş
kzım bu gece süt de içmedi noluyo bu kıza ya anlamadım idrar yolu iltihabı da yok süt bari içerdi şimdi o da yok valla kafayı yiycem. akşam da eşimle kavga ettik bayağı büyük kızım yüzünden çıktı tabi ay artık dayanamıyorum her şey üstüme geliyo
aman maalesef o kavgalar çocuklardan sonra hepimizin evınde baş gösterdi.sıkma canını.

sağol filizcim evet sabır
ama kızın yememesi gerçekten çok üzüyo beni 18 ay oldu hep iştahsız hep iştahsız

ay allah sabır versin.derin de bı kaç gundur uyuz uyuz yemıyo çok sinir bozucu bı durum gerçekten.

of kızlar ya naber?çzledim sizi.ama hiiiiiiç vakıt bulamıyorum yaa.gene önceden okuyup çıkıyodum en azından bı kaç gündür onu bile yapamıyorum.Derin acayip uyuz bi tip oldu çıktı son 3-4 gündür.sürekli mik mik mikkk vızıldayıp duruyo.ay kafa dıye bişey kalmadı yemın ederim.bı de yenı moda çıkarttı hanım efendi.popomuz yer görmuyo.sürekli kalk kalk sonra da kucağa al.öfff karı koca sıyırmış durumdayız:KK53: aha aynı böyle olduk.

ay bi de dun gece saat 03:00 bı çığlık benımkınde.nasıl ama etını koparıyolar sankı.annecim vs yok.delo gibi ama gözler kapalı.anneee annneee naptıysam susmadı.ay dedım eşime korkutuyolar mı ne bi okusak.okumaya başladım o sanıye sustu çocuk.tövbe yarabbı m nolduysa artık.
öff yarın da eşim istanbula gıdıyo 3 gun yok.napıcam derınle tek başıma bılmıyorum.öbür haftada antalyaya gidiyo:86: kafayı yerım gariiii.
ay çenem düştü napım 10 gun de bı gırınce böle oluyo.unutmadım ha sizi:KK50:

merti ancak uyutabildim bu saatte.
kabız olmuş farklı yediği bir tek nar vardı meğer o kabız yapmış netten baktım. yarın vermiycem.
haşhaşlı kek yapmıştım onuda yedi ama malesef hala süt yoğurt peynir yemiyor. b12 vitaminleri hayvansal gıdalardan başka hiçbir besinde yokmuş ve eksikliği büyüme geriliğine halsizliğe sebepmiş.bizimki b12 yi ancak kırmızı etten alıyordur ne kadar alıyorsa artık. nasıl alıştırcam ya bu süt olayına peyniri yada yoğurdu yese bu kadar dert etmem ağzına sürmüyor. çocuk çaykolik oldu çıktı başımıza çaaaa diyo istiyor.

kızlar selam nasılsınız...cvp yazan arkadasşalara (ayse ayse hulya) tşkkür ederim, birbirimizi tanımısak da burda edilen 2 çift laf bile işe yarıyo..
kübra arkadaşımız doğum yapmış, inşallah sağlığına kavuşur bebeği, muzu sormuşsunuz, benim oğlumun yediği başka meyve olmadığı için yediriyorum her gün, zaten yarısını falan yiyo, şimdilik bi zararını görmedik...sizin bebeklerin bazıları maşallah çok çeşitli besinler alıyo, bizim hep aynı öğün, yeni tadlara karşı çok önyargılı oğlum, hep mercimek çorbası, hep muz, hep muhallebi, hep bulamaç kahvaltı bunların dışında yediği bişey yok, yine de çok şükür tabi, önemli olan sağlık, et yemeyen süt içmeyen bebek de büyüyomuş, bunu öğrenmiş olduk
özlemcim sende eşinle tartışmışsın benim gibi, biz 2 günlük küslüğün ardından barıştık, darısı başınıza, bi bebeğin yememesi insanın tüm hayatını etkiliyo gerçekten,
emelcim ayvalı muhallebiyi nasıl yaptın, bi de meyve ve sebzeleri mümkün olduğunca çiğ tüketin diyorlar, ayva pişince de besin değerini koruyo mu acaba? ben mercimek çorbası yaparken içine havuç kabak gibi sebzelerde ekliyodum, mesela kabak tüm besin değerini kaybedermiş kaynatılınca, ama havuca bişey olmazmış,geçen tv de bi dr söyledi
ilke bizim yerimize de gez canım...
hülye bebişin güle güle giysin cicilerini..
gülin huysuzluk bizim de tavan yapıyo bazen, ne yaparsam yapayım memnun edemediğim günler oluyo, onlara da hak vermek lazım, dışarı falan çıkamıyolar ya sıkılıyolar, eşine de allah kavuştursun..
başka ne vardı unuttum, zaten yatsam iyi olur, egoş hava aydınlanınca uyanıyo, öpüldünüz

selam kızlar.nasılsınız?
izmir yağmurlu bugün.yağmuru öğleden sonra dr.götürcem.bakalım nasıl durumumuz.
minadex fer bbitti onu sorucam bakalım yazıcakmı yine.buaralar sanki biraz iştahsız.
bide hafif öksürürüyor sabah tereyağıyla pekmez werdim inşalah geçer ilerlemeden.

ayşe(aşk kırıntısı) neden çay veriyorsun?alınan bütün vitaminleri öldürüyormuş çay.
bence çok gerekli değil içmesi.onun yerine pekmezi sulandır wer içsin.

kızlar merhaba ben biraz hayırsızım galiba ama kızmayın bana nolur....uzun zamandır giremiyorum malum kış geldi ve ben gene yatılı olarak annemlere geçtim sabah getir akşam götür işi yaza kaldı artık bu sebeptende evde bilgisayar olayı bitti....iş yerindede çok sıkı işler fırtat bulunamıyo malesef....ama inanın hep aklımdasınız....Zeynep hasta boğazları şişti ve öksürüyodu dr muz iyne verdi dün bitti iynesi ama iştahı çok kötüü hiç bişey yemek istemiyo...çok zorlanıyoruz valla kaç gündür uyku uyumuyo yavrum.Bu hafta sonuda aşımız var siz yaptırdınızmı bilmiyorum ama ben bu hafta sonuna randevu aldım acaba 1 hafta erteleyebilirmiyim bilgisi olan varmı kuzum yeni açtı gözünü gene aşı olsun istemiyorm 1 hafta ertelesemmi ne diyosunuz.

merhaba kızlar
öğleden sonra evdeyim her gün öğlen uyuyan çocuk 3 saattir sallıyorum anca uyudu daha yemek temizlik falan yapıcam malum tek bugün yarım gün boş anca işlerimi yapıyorum
yeşimnur bence erteleyebilirsin sağlık ocağına da sorabilirsin ebeler bilir bu arada daha sık uğramaya çalış nolur topiği ayakta tutalım diye işi gücü bırakıp bişeyler yazıyom ben de
ilke maşallah kızına tereyağ falan verebiliyorsun.bizimki de çay hastası ayşe ama pekmezi versen anlıyo hemen hatta ona çok açık koyuyoruz gelip bizim çaydan içiyo. zararlı ama napalım biz de çaysız yapamıyoruz
fatoşcum bakalım hala konuşmıyorum dün gelmiş yemek hazırlamış salata falan yapmış ama ben yüz vermedim çok kırıldım.senin bebişin de aynı şeyleri yesin boşver yesin yeter ki
gülin özlettin kendini. aha işte tam anlattığın olayı kucakta taşımayı kalk kalk diye biz aylardır yaşıyoruz inan huzur muzur bırakmıyo bizde bu kız.
ayşe benimki de yoğurt peynir asla yemez ama börek içinde canı isterse yer sigara böreğini ayda bir falan yaptığımda yiyor.

selam arkadaslar...

kübracım hayırlı olsun ıkıncı bebegın....
valla kızlar bızımkıde aynen sızınkılerden...yemıyor,hatta içmiyor uyumuyor...........amaaaaaaaaaaaaan diyorum canı sag olsun yanımda olsun yeter bugunler elbet gecer.....gecmesını de ıstıyormuyum onu da bılmıyorum da hoş....onların buyumesı bızlerın yaşlanması demek:KK1:

merhaba kızlar,
okudum okudum aklımda kalanları yazıcam
çay vermeyin zaten yedikleri iki lokma bişey onunda vitamini gitmesin, ille istiyorsa yeşil çay yapın ben öyle yapıyorumhem kalp sağlığınada çok faydalı , 3-4 günde bir değişiklik olsun diye yapıyorum kahvaltıda, hergün ıhlamur içmiyor çünkü
benimki peynir yiyor azda olsa ama yoğurt yediremiyorum, çok ta üstüne düşmüyorum emiyor zaten o süt, peynirde yiyor daha ne
bugün iştahsızdı mesela yemek istemedi bende sevdiği şeyleri verdim muz makarna falan uyuyor şimdi
ayvalı muhallebiyi fatoşçum senmi sordun, ayvayı rendeliyorum tencereye koyuyorum üzerine göz kararı iki-üç kaşık kadar irmik ve bir bardak kadar su koyuyorum, suyu az gelirse biraz daha ekliyorum bunlar böyle muhallebi kıvamında pişiyor, içine tarçın koyuyorum tat veriyor birde tarçın iştah açarmış bebeklerde, çok tatsız gelirse bal yada pekmez koyabilirsiniz biraz
pişirme konusundada diğer meyveleri çiğden veriyorum ama ayvayı yemek biraz zorya, sert meyve
pişince yumuşuyor daha kolay yiyor , bilmiyorum vitamini ölüyormu

nebahatçim ertelerler sanırım ama ateş falan yapmadı bizimkinde aşı, sadece bir gün kolunu tuttu hep geliyor öp diyor ağrısı vardı herhalde başka bir etkisi olmadı aşının
bu haftada özel hepatit a aşısını yaptırayım diyorum ama adını falan bilmiyorum aşının ya :KK43:

emelcim içse veririz tabi yeşil çay faydalaı ama yok içmiyo ıhlamur nane falan ağzına koymadı bi cins çocuk benimki mesela sen iştahsız makarna yedi diyosun ya biz makarna yese karnı doydu diye seviniyoruz istemediği şeyi asla yedirip içiremiyoruz. komşu irmik helvası yapmış yok yanından bile geçmedi.aşure getirdiler yok.halbuki ben aşureyi çoook severim ve kışın sürekli yaparım hamileyken de çok yedim niye sevmiyo anlamıyorum
az önce yarım tatlı kaşığı bile yoktu balık yağı verdim hepsini çıkardı resmen kendini zorlayıp kusturuyo ya ama inat ettim ağlaya zırlaya içircem 1 çay kaşığı gitse yine faydalı olur heralde
emelcim hepatit a yı biz 2 yaşında yaptırcaz

Iyi geceler kızlar
inanın utanıyorum bukadar aradan sonra merhaba demeye
acaba zeynebin annesini tekrar kabul edermisiniz :26:

X