2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

dün mert hiç durmadı. 10 da uyumuştu gece 2 de kalktı 4 de yattı ama zırladı durdu. babasıda bende sinir olduk. kabus gibiydi, derdi ne anlamıyorum aslında uykusu var ama çıt sesine uyanıyor.valla 2. çocuk düşünüyordum ama mertin bu hallerini görünce yavaş yavaş uzaklaşıyorum bu düşünceden.
çok sabırsızım, hiçbirşeye tahammül edemiyorum.

dün mert hiç durmadı. 10 da uyumuştu gece 2 de kalktı 4 de yattı ama zırladı durdu. babasıda bende sinir olduk. kabus gibiydi, derdi ne anlamıyorum aslında uykusu var ama çıt sesine uyanıyor.valla 2. çocuk düşünüyordum ama mertin bu hallerini görünce yavaş yavaş uzaklaşıyorum bu düşünceden.
çok sabırsızım, hiçbirşeye tahammül edemiyorum.

bu gece inanda hiç uyumadı ayşecim aynen uykusuzum bende

sizin çocuklar kendi kendine oynuyormu kızlar, benim oğlan eskiden başka dalar gider kendi kendine oyanlanırdı. ama şimdi benim elimden tutuyor beni zorla gitmek istediği yere sürüyor. kendi başına hiç gitmiyor bana yapışık deliricem artık. kendi kendine bişeyle oyalanmıyor ne ldu anlayamadım, 1 ay önce ne güzel oynar bende işimi yapardım, şimdi resmen koyun gibi sürüyor ben, hiç oturamıyorum hep ayakta durup bişeyleri karıştırıcakmışız. geçici bir durum mu.
ne kitap okuyabiliyorum nede oturup tv izliyorum, uzanamıyorum bile.

bu gece inanda hiç uyumadı ayşecim aynen uykusuzum bende

ne oluyor bu ocuklara böyle. bir bilen açıklasa bende rahatlıycam. dönemsel bişeymi. ay çocuk büyütmek gerçekten bana göre değil. o kadar kötüyümki son zamanlarda. eşimde süreki şehir dışında, hiç çantamı koluma takıp rahatça özgürce markete dahi gidemiyorum. tabiri caizse sürekli omuzlarımda taşıyorum, 1 saat omzumdan alan yok merti, hal böyle olunca çok gergin oluyorum.

ayşecim bebeğinzi haıylrı uğurlu olsun güle güle büyüüsn..
müminecim Allah kavuştrsun canım eşinel..
müminecim sen şşili etfaldeydin değilmi.. benim dr umda orda.. kadın doğumcu oraya yeni başlmaış.. belki tanırsın toygun başaran..

yok cnm tanımıyorum ama istersen araştırabilirm, eğer etfalde işin oluyosa da yardımcı olmaya çalışırım

sizin çocuklar kendi kendine oynuyormu kızlar, benim oğlan eskiden başka dalar gider kendi kendine oyanlanırdı. ama şimdi benim elimden tutuyor beni zorla gitmek istediği yere sürüyor. kendi başına hiç gitmiyor bana yapışık deliricem artık. kendi kendine bişeyle oyalanmıyor ne ldu anlayamadım, 1 ay önce ne güzel oynar bende işimi yapardım, şimdi resmen koyun gibi sürüyor ben, hiç oturamıyorum hep ayakta durup bişeyleri karıştırıcakmışız. geçici bir durum mu.

aynen ayşecim , bugün kahvaltı bile yaptırmadı, salonda oynıcakmışız, sürekli oyun oynamaktan yorgun düştüm resmen, dersim var ama ne mümkün başına oturmak :KK43:(
bi de biz haftaiçi olmayınca haftasonu tam manyaklaşıyo, sanırım bu da bi dönem geçer inşallah

ben öğlen her hangi bir et suyunda (tavuk , kırmızı et) patates, havuç, kereviz, kabak, bal kabağı varsa karnabahar, brokoli haşlıyorum. bir de bulgur ekliyorum. et parçalarını önüne koyuyorum, yemeğini de ben yediriyorum. bunu haftanın en az üç günü yediriyorum. akşam menülerinde de ne yemek varsa ondan veriyorum. aralar da da meyve teklif ediyorum. isterse yiyor. sabahları da içerse süt veriyorum. zaten emziriyorum. 1 küp yoğurt hergün yediriyorum. hafta 1 gün balık pişiriyorum. böyle gidiyor işte.. zaten çeşitlerden yiyen ve et tüketen bir bebekte demir eksikliği olmaz. gerisini de fazla önemsemiyorum. ( ayşeciğim sana yazdım ama alıntı yapamamışım)

Son düzenleme:
ama yediği miktarı kendi belirliyor. illa bir kase yiyecek diye bir kaide yok. bazen 2 kaşık alıyor bırakıyor. o zaman yemeği tatlandırmak için bir şeyler üretmeye çalışıyorum. ne bilim sebze yemeğine biraz limon damlatıyorum. ya da fırında pişirdiğim balığı yemiyorsa tereyağında kızartıyorum.

ben öğlen her hangi bir et suyunda (tavuk , kırmızı et) patates, havuç, kereviz, kabak, bal kabağı varsa karnabahar, brokoli haşlıyorum. bir de bulgur ekliyorum. et parçalarını önüne koyuyorum, yemeğini de ben yediriyorum. bunu haftanın en az üç günü yediriyorum. akşam menülerinde de ne yemek varsa ondan veriyorum. aralar da da meyve teklif ediyorum. isterse yiyor. sabahları da içerse süt veriyorum. zaten emziriyorum. 1 küp yoğurt hergün yediriyorum. hafta 1 gün balık pişiriyorum. böyle gidiyor işte.. zaten çeşitlerden yiyen ve et tüketen bir bebekte demir eksikliği olmaz. gerisini de fazla önemsemiyorum. ( ayşeciğim sana yazdım ama alıntı yapamamışım)

maşallah tatlım kızına

3 haftadır el tutup sürükleme huyu bizde de mevcut muftak yatak odası neresi olursa cekiştiriyo oturmama tahamülü yok kendi oturmuyo beni de oturtmuyo.gece hep aynı sık sık uyanıyor. 2. çoçuktan bende uzaklaştım doğduğundan beri tek başıma bakıyorum işinden dolayı eşimin yardımı da 0 zaten hafta 1gün evde ceylin çok hareketli ve gece çok sık kalkıyo. ben haliyle çok yoruluyor ve yıpranıyorum.büyüsün biraz rahat edeyim uykusuz yılların acısını çıkarayım istiyorum eşim zaten istemiyor 2. çoçuk ama ben tek kalmasını istemiyorum .bakalım ama önümüzde en 3 yıl düşünmüyorum

selamlaar, iyi pazarlaar, biz d dışarı çıktık kahvaltımızı yaptık, geldik parkta oynadık, şimdi uyutup duş aldım,
ders zamanı benim için
süper bi hava var istanbulda kimse evde kalmasıııın :eek:

selam kızlar...kimseler yok.bizde ewdeyiz.yağmur uyuyor.kalkınca gezmeye giidicez.görüşrüz..

annnaaa gerçekten herkes gezmiş galibaaa,
birazdan babamız gelcek heyecanlıyız biz de, güzel bi gündü, azra çok az uyusa da,
napalım biz de oynadık kızımla bol bol
umarım güzel bi haftaya başlarız yarın, öptüm hepinizi iyi muhabbetler

merhabalar.izmirde'de hava süperdi.biz de urlaya yemeğe gittik denız havası aldık iyi geldi.derin öğle-akşam balık yedi.zilli ağzına göre oldumu götürüyo.ne çabuk geçiyo h.sonu yaa öff yarın gene iş var.Müminecim gözün aydın şimdiden.bak kocasız kalmadın dönuyo adam:)))

oh maşallah herkez gezmiş bügün benim de misafirlerim vardı çok yoruldum burası soguktu ama bu hafta pastırma yazı geliyomuş ısınıyo havalar herkezese iyiakşamlar

farkındaysanız artık eskisi gibi yazmıyorum hiç yazmayacaktım dün dayanamayıp yazdım ama yine kimse bişey söylememiş her zamanki gibi
.geçen başımızdan bir olay geçti zehirlenme tehlikesi geçirdi ceylin ama buraya yazmadım başka topikte yazmıştım
çünkü kendi kendime konuşuyorum bu topikte sanki ben öyle hissediyorum size iyi paylaşımlar arkadaşlar

ayşecim geçmiş olsun, hiç farketmemişim yoksa yazardım canım, bende çoğu zaman okuyup çıkıyorum çünkü yazmaya ya vaktim olmuyor ya halim olmuyor
Allah şifa versin ceylinimize

farkındaysanız artık eskisi gibi yazmıyorum hiç yazmayacaktım dün dayanamayıp yazdım ama yine kimse bişey söylememiş her zamanki gibi
.geçen başımızdan bir olay geçti zehirlenme tehlikesi geçirdi ceylin ama buraya yazmadım başka topikte yazmıştım
çünkü kendi kendime konuşuyorum bu topikte sanki ben öyle hissediyorum size iyi paylaşımlar arkadaşlar

iyi geceler,

geçmiş olsun. gıda zehirlenmesi mi?

bazen bende öyle hissediyorum ama daha yeni katıldım. bazı arkadaşlarla sohbet bilgi alışverişi güzel ama..

bu gün biz de çıktık gezdik kızımla... hava da mis gibiydi... gelince fırında balık yaptım. az yedi. sonra da banyoya soktum onu. benim kızım iki- üç defa idrar yolu enfeksiyonu geçirdi. bunun için banyo yaptırırken su dolu küvete oturtamıyorum. kızım artık banyodan keyif almıyor. banyoda gıkı çıkmayan çocuk artık avaz avaz bağırıp ağlıyor. işim var bu banyo konusunda.

X