2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

valla ben memnunumm cnm ya kaymada ebe dedi knt gittiğimde adet zamanlarında ağır kaldırırsan kayar dedii dikkat etcekmişinn benbu ay halı yıkadım onu balkona tasıdımm kaydıysaa:))))

hayırdır canım...
öğle yemeği için canım yemeğe eve giidyorum da
bende 5 ay kontrole gitmemiştim ama karunuyorduk, sonra gideyim dedim kaymış, ultrasona baktı doktor, normalde kayma olayına alttan bakıyorlar ama ramazanda gittim oruçluyken bozulur dedler, ultrasonla baktılar, hiç sevmiyorum o sandalyeye yatmayı. ay birde tıp öğrencileri oluyor öğrenmek için onlarda oluyorlar :KK43:
bugün hem çıkartcam hem taktırıcam.

kayıp kaymadığını anlamak için ayda bir kez elle kontrol yap demişlerdi sağlık ocağı ipi kontrol edicekmişim, hiç yapmadım yapmamda, kaymayan şeyi kontrol etcem derken ipi çekiverrim kayarmış artık :)
kaymamı yaptı canım hımm
bende de var ama gitmedim hiç taktırdıktan 1 ay sonra gittim bi daha da gitmedim
benim 1seneyi gecti spral var memnunum hiç bir sorun yok inş olmaz en güvenilir

bende memnunum şimdilik

arkadaşlar merhaba. benimde 15 aylık bir oğlum var. sizden sünnetle ilgili fikirlerinizi almak istiyorum çok kararsızım yaptırsammı yaptırmasammı. Aranızda sünnet ettiren varmı bebişini.

arkadaşlar merhaba. benimde 15 aylık bir oğlum var. sizden sünnetle ilgili fikirlerinizi almak istiyorum çok kararsızım yaptırsammı yaptırmasammı. Aranızda sünnet ettiren varmı bebişini.

ben doğduğunda hastaneden çıkmadan yaptırdım canım.2-6 yaş arası tavsiye edilmiyor.çocuğun psikolojisi açısından.

ben doğduğunda hastaneden çıkmadan yaptırdım canım.2-6 yaş arası tavsiye edilmiyor.çocuğun psikolojisi açısından.

bende çok istemiştim hemen olmasını ama eşim yüzünden yaptıramadık. Daha geç olmadan bari yaptırmak istiyorum. 2 yaşa kadar yapılıyorsa yaptırabilirim o zaman. Cevabın için sağol canım.

bende düşünüyorum canım
kışa girerken dşünüyom hala korkuyorum ama acı çekecek çok

ne güzel eşim de çok dedi yaptıralım diyede çok korktum ağlamasın dayanamam diye keşke yaptırsaydım ama pişman oluyorum şimdi geçerdi şimdiye kadar

ahmir bizimkinin de bıngıldagı kapanmadı..kac tane dr a gıdıyoruz bız..bıtanesıde cok unlu bır pprof..her seferınde soyluyorum...ıkı ay daha devıt kullan deı..onemsemedı hıc.dr lardan bırıde 18 ay sınır ama sızınkı muhrtemelen kapanmıycak..ama korkmana gwerek yok bu adam olmus dedı:))tedırgın ollma cocugun genel durumu onemlı..bu genetık olabılır cunku benım kızkaqrdesımınde gec kapandı...ama troıddemıssını< bırınız ben bvbıraz tedırgın oldum sımdı...cunku ben troıd hastasıyım...hamıleyken mıras kaldı bana...aman Allah korusun ınsallah oyle bırsey yoktur

bende düşünüyorum canım
kışa girerken dşünüyom hala korkuyorum ama acı çekecek çok

ne güzel eşim de çok dedi yaptıralım diyede çok korktum ağlamasın dayanamam diye keşke yaptırsaydım ama pişman oluyorum şimdi geçerdi şimdiye kadar[/QUO

bebeklerin ilk 3 gün sinirleri oluşmadığı için ağrı acı olmazmış.kardeşimde yaptırdı.iğne falan yapmadan direkt sünnet ediyorlar.göbeğinden daha çabuk iyileşiyo.

ahmir bizimkinin de bıngıldagı kapanmadı..kac tane dr a gıdıyoruz bız..bıtanesıde cok unlu bır pprof..her seferınde soyluyorum...ıkı ay daha devıt kullan deı..onemsemedı hıc.dr lardan bırıde 18 ay sınır ama sızınkı muhrtemelen kapanmıycak..ama korkmana gwerek yok bu adam olmus dedı:))tedırgın ollma cocugun genel durumu onemlı..bu genetık olabılır cunku benım kızkaqrdesımınde gec kapandı...ama troıddemıssını< bırınız ben bvbıraz tedırgın oldum sımdı...cunku ben troıd hastasıyım...hamıleyken mıras kaldı bana...aman Allah korusun ınsallah oyle bırsey yoktur

bizim doktorda kafa ölçümleri iyi geç kapansada sorun değil dedi.ama işte içim rahat etmedi.

selam kızlar maşallah topic kendıne gelmiş bugün:)
benım de dersım tam gundu bı de nöbet yoruldum.Derin bugün çok ağlamış.çamaşır topluyoduk dıyo ablam geceliğimi görünce anee deyıp ağlmaya başlamış
sabah arkamdan da babasına ayakkabılarını götürmüş anne dyıomuş.gıyecek bana gelecek yanİ:KK43:(( ay iç kalkıntısı her sanah.aklı erdıkçe daha çok ağlıyo tabi.nasıl alışıcaz bilmıyorum valla.
spiral taktıranlara bravo valla.benım canım çok tatlı yaaa ödüm kopuyo öyle şeylerden.hamıle kalırsam da doğururum zaten.ama 2.den sonra ne yaparım onu bılmıyorum.

merhaba kızlar napıyosunuz benim de canım tatlıdır spiral taktırmayı düşünmüyoruminş. kaza maza olmaz
gülin valla çok zor ağlarken bırakıp gitmek bizimki allahtan pek ağlamıyo maşallah diyeyim inşalah böyle gider
ahmir bıngıldak bizim de 1 yaşından önce kapanmıştı bol bol balkonda güneşe çıkar kış geliyo artık .

selam kızlar.bizde arkadaşa gittk oturduk yağmur sağolsun hep vurdu çocuğa.bide bu çıktı şimdi önüne gelene vuruo..bende rahatsız oluorum tabi.sizinkilerde bölemi ya??**

bıngıldakla ilgili tiroidi ben dedim tiroid öle kaafaya takılacak bişey deil ya ilaçla tedavisi var ki bebeklerdede görülüomuş.amannn ne beter hastalıklar var allah onlardan kourusun evlatlarımızı..yağmurunda biraz yumuşaklık var tam kapanmadı yani.kapanır heralde...

ayşecim sende hem spiral var hemde korunuoruz demişssin ne gerek var birdaha korunmaya anlamadım.kaydığını nasıl anladın kanaman falanmı oldu.bu arada bende taktırdım kızlar öle korkulduğu kdr can yakıcı bişey deil.en güzel korunma şekli bence..benm dr ağır kaldırma falan demişti.eğer sancın,kanaman vs olursa gel dedi..yaklaşık 6 aydır bende kullanıorum şükür bi sorun yok..

hülyacım hap uzun süre kullanıdıkdan sonra yumurtalıkları tembelleştiriyor.dr pek önermiyorlar.2.çocuk düşünenlere hiçç...

neyse kızartma yapıcam kocama çok sewior yağmurda şekerleme yapıor uyanmadan yapayım görürşüz kızlar...

selam kızlar.bizde arkadaşa gittk oturduk yağmur sağolsun hep vurdu çocuğa.bide bu çıktı şimdi önüne gelene vuruo..bende rahatsız oluorum tabi.sizinkilerde bölemi ya??**

bıngıldakla ilgili tiroidi ben dedim tiroid öle kaafaya takılacak bişey deil ya ilaçla tedavisi var ki bebeklerdede görülüomuş.amannn ne beter hastalıklar var allah onlardan kourusun evlatlarımızı..yağmurunda biraz yumuşaklık var tam kapanmadı yani.kapanır heralde...

ayşecim sende hem spiral var hemde korunuoruz demişssin ne gerek var birdaha korunmaya anlamadım.kaydığını nasıl anladın kanaman falanmı oldu.bu arada bende taktırdım kızlar öle korkulduğu kdr can yakıcı bişey deil.en güzel korunma şekli bence..benm dr ağır kaldırma falan demişti.eğer sancın,kanaman vs olursa gel dedi..yaklaşık 6 aydır bende kullanıorum şükür bi sorun yok..

hülyacım hap uzun süre kullanıdıkdan sonra yumurtalıkları tembelleştiriyor.dr pek önermiyorlar.2.çocuk düşünenlere hiçç...

neyse kızartma yapıcam kocama çok sewior yağmurda şekerleme yapıor uyanmadan yapayım görürşüz kızlar...

evet canım benim kızımda böyle...
çocuklara vuruyor hep.
geçen bahçedeyiz.
komşunun kızı var 3.5 yaşında .
gitmiş kızın kafasına vurup duruyor.
benim cadı eve gidene kadar...
kız korkusundan kafasını tutup durdu...
çok güldüm ama.küçücük boyuyla kendinden büyüklere vurmaya başladı şimdiden...

slm kızlarrr
bzide hep dışarlardaydık buıgün hava çok güzel ilk önce en üsakaktta teyze çagırdıevinönlerind eoturuk başka biteyzede komşu kurabiye yaptım gel dedi orda durduk melis beyabioynadı onalrla insan canlısı insanları çokseviyo hepoynamak isityo sonra parka gittik dönüştede babsımız aldık geldik yemek yedik bukadar şimdi çay demledim bekliyorum olsun diye

evt ilkecim haklısın da yok 2türlükorunmya negerek var anlamında yani ben onudemk istedim aslında spiral varsa 2ciye negerek var hepeziyet anlamında ben de taktırmam benimde canım tatlıdır kayamaya boşve bildik yöntemler daha iyi

bütün canı tatlılar burda:))) bak sen cadı yağmura:)) derının daha bı çocuğa vurduğunu görmedim.buyuklere de vurmuyo zaten.aman ben çok çekıyorum eltımın oğlundan bı de benım kızım yapmasın.benım saf anca dayak yer:KK43:(

selam kızlar oğlum da vurmaz kimseye vursa da izin vermem herhalde...herkesin çocuğu kıymetli ...ne benimkine vursunlar ne benimki vursun...ege ıssırmayı çok seviyo...neyseki sadece beni ve babasını ıssırıyo..bu bi nevi sevgi belirtisi ...biz onu öpüp mıncıkladığımızda bize karşılık veriyo bu şekilde...kızlar siz çocukla gezmeye falan gidince rahat edebiliyo musunuz...ben hiç edemiyorum...dün bi yere gittik..haliyle çay ikram ettiler...ben kendiminkine dikkat ediyorum tabi ege dökmesin yanar vs diye...ama diğerlerinin umrunda değil...egeyi de engelleyemiyorum...ağlıyo hemen....milletin evni gezmek istiyo..çekiniyorum ben ...herkesin gizlisi saklısı olur...dolapları falan açmaya çalışıyo,dağıtıyo vs...gittiğimiz yerlerden biran önce dönmek istiyorum, ama çocuk dediğinde 4 duvar arasında nasıl büyüyecek..yazın dışarıda iyi oluyordu da..kışın mecbur ya evimizdeyiz ya avmlerde başka çare yok gibi

aynen fatoşcun hiçrahatedemiyourm açrşıya bile çıktıgımızda biyerde otursak kalkmak istiyo ne varsa karıştırıyo komşulara çıakrsamda herşeyiellem isitoyo çay içmeyi bırak otramıyorum eziyet resmen

aynen kızlar hiçbiyere gitmiyorum ben de çok sıkılmadıkça kızım hiç rahat vermiyor inş. seneye rahat ederiz

ayşecim korunuyosan ne ugraşıysun öyle şeylerle valla ben hiç taktıramam ya güenmiyosan boşver başka yollu korun

canım taktırdıktan 1 ay sonra kontrole çağırıyorlar kayma varmı die, işde ben o kontrole gidemedim 5 ay kadardır, kayar diye korktum o yüzden korunma oldu, kontrole gitseydim kayma yok deseydi korunmazdım.

emine cim haklısın ama bence hepsini bi şeyi var bak oda kayabiliyo ben çok duydum hamile kalan hepsini var yani şuen güvenilier diye bişeyiyok bak hap çok güzel eger unutmazsan koruyo

hap iğne kilo yapıyor ve yumurtalıkları tembelleştiriyor diyorlar , birde uzun yıllar kullanımlarda hapı bırakınca kolay kolay hamile kalamıyormuşsun, 5-6 ay bekle demiş doktor tanıdığa, iğnede öyle, arkadaş 3 aylık yaptırdı 7 aydır adet görmüyor, doktor normal iğne vurdurduysan demiş. ben kilo almak istemedeğim için istemiyorum hem ben hamileliğimde bıktım demir, iğne kullanmaktan, hergün hap almak çok sinir bozucu, bağımlı gibi hissediyorum. spiralde çıkardıktan sonra hemen hamile kalabiliyorsun ve %98 koruma sağlıyor, bilinen en güvenli yönem diye geçiyor. spirale rağmen hamile kalanların ya kayma olmuştur yada o %2 lik ihtimalle hamile kaldıysa allahın takdiridir bence.

öğle yemeği için canım yemeğe eve giidyorum da

kaymamı yaptı canım hımm
bende de var ama gitmedim hiç taktırdıktan 1 ay sonra gittim bi daha da gitmedim

bende memnunum şimdilik

taktırdıktan 1 ay sonra gittiysen zaten gitmene gerek yok. 1 yıl sonra gel diyorlar.

mert 9 aylıkken ürolağa gittik, eşimde bende kararlıydık kendimizi hazırlamıştık ama ürolog tavsiye etmedi. kendi oğlunu 8 yaşında yapmış. bebek küçük dedi azda olsa sünnet esnasında deforme edebiliyoruz dedi, hem bezide var, yaraya kolonya dökmek gibi bişey dedi, idrarırını yapınca bezi olduğu için iyileşmesi çok güç olur dedi. derdim para olsa yaparım dedi. arkadaşda vardı oda yaptıracaktı onada aynısını söyledi.bizde vazgeçtik.

ben ağır kaldırdım, kesin kaymıştır dedim ilk ay ama kontrole gidemedim öyle kaldı o süre içindede korunma gereği duydum, iyikide korunmuşum, merttede kaza ile oldu zaten. o yüzden korkup korundum.

X