2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın kızlar hepinizeee

ben duru yu dün itibariyle memeden kestim gece 3 4 defa kalkıp ağladı ama annemde kaldığım için annem oyaladı gece yoğurt cips falan yedi sütü içmiyo kesinlikle

meme me salça sürdüm anne ehh ehh diyerek ağladı yavrum tabi kıyamayıp bende 2 miz birden ağlaya ağlaya meme eh olmuş dedikk bakalım şu 2-3 günü bi atlatsakkk gerisi kolay ama göğüslerim felaket derecede şişti taş gibi oldular ağrı yapıyo çok fazla bide işteyim hiç çekilmiyo şu süt memeden bir an önce çekilsede bende rahat nefes alabilsemmm

gerçekten emzirmek anne ile bebek arasındaki en güzel ve doyumsuz bağmış onu anladımmmm emzirebilen annelerr bunu sonuna kadar yapın lütfen ben mecburiyetten kestimm ama tavsiyem evdekiler siz devam edinnnnn::KK43:((

yasemincim kolaygelsin canım evet çok zordur bende bıoraktrayım diyorum ama kıyamıyorum sonrada gögüslerim çokzman geçince acıyo valla ne yapcaz bilmem
benim de aynı sorunum var.odasında yatmıyo ille benimle yatacakmış.yerine alışsın diye yanımda uyutup odasına götürüyorum.ama gece kalkıp ağlıyo yapışıyo bana.mecbur alıyorum bende.birde 2.geliyo ne yapıcam bilmem bu şekilde.ikisini de yanımda yatıramam.

bizim beşigi yanımızda bizle yatmıyo sıkılıyo yatmaktan çok yatak içinde yürüyo ben kaçıyom başka odaya uyunmuyo sürekli dönerken uyamıyorum ben

biimkinin soguk yerlere yatma ve oturma huyu var valla bıktımya ben çekiyorum o yatıyo sonrada hasta oluyo

senin sıpaya bak.soğuk yerlerde yatıyo.bende küçükken annem istediğimi yapmazsa betonlara yatardım hasta olayımda acıyıp istediğimi yapsın diye:))))))))
ben alıştırdım hep benim suçum.6 aylık olana kadar yanımda küçük beşiğinde yatırdım.sonra odası soğuk hasta olur dedim.sonra hamilelik çıktı bulantıdan ayağa kalkamadım rahatıma geldi yanımda yatırdım.şimdide alıştı kendi gitmiyo.ama 2 numara doğana kadar alıştırmam lazım.yoksa yandım.

sorma canım köşe kapmaca oynuyoz ben alıyom oyatıyo yada oturuyo soguk yerlere

kızlar herkese selamlar okuyup çıkıcam şimdi.herkesin alıngan olduğu zamanlar var işte.ama geçti.görüşmek üzere hepinizi öptüm

semracım allah kavuştursun canım
geçmişe şöyle bi göz attım okuyamadım
bugün kk dan misafirim vardı
önce cevahirde gezdik sonra bana geldik
güzel bi gündür:enbuyukkk:

benim de aynı sorunum var.odasında yatmıyo ille benimle yatacakmış.yerine alışsın diye yanımda uyutup odasına götürüyorum.ama gece kalkıp ağlıyo yapışıyo bana.mecbur alıyorum bende.birde 2.geliyo ne yapıcam bilmem bu şekilde.ikisini de yanımda yatıramam.

canım biz hiç yatağımıza almadık, bizim oda da ama kendi yatağında uyuyor ege, ama yine de sonradan alışmazsa odasına diye taşıycaz yatağı, bakalım nasıl olacak...senin bulantılar geçti mi 2.bebişin cinsiyeti belli oldu mu? bizim bi arkadaşın çocukları arasında 16 ay var...sen de hiç düşünme 2. yap rahata alışmadan diyo, 1. 2.doğduğunda küçük olduğu için kıskançlık vs problem olmamış, bildiklerini unutmadan 2.büyütüyor....arkadaşlık etmeleri açısından da çok iyi....yani hiç korkma..bence iyi oldu 2.hamile kaldığın...ben de çalışmasam olabilirdi diye düşündüm

semracım allah kavuştursun canım
geçmişe şöyle bi göz attım okuyamadım
bugün kk dan misafirim vardı
önce cevahirde gezdik sonra bana geldik
güzel bi gündür:enbuyukkk:

ne güzel cnmm
bizde kk arkadaşla yarın gezmeye gitcez gecen ben gittik kahve içmeye yarında dışarda buluşcazz eskiden güvenmezdim açıkcası int arkadaşlıklara ama burası farklı aynı lojmandayızz çocuklarımızda yaşıt gibi:))hihoyyyt

merhaba kızlar nasılsınız?
ben bir kaç gündür yazamadım hiç, kayra durmuyor , o uyuduğundada ben tükenmiş oluyorum yinede okumaya çalıştım, ayşecim gıcık olma mazeretim var :))
bencede kimse kötü niyetli değil, arada olur yanlış anlamalar,
ben hamileliğimin başından beri bu topikteyim, çok olaylar kavgalar yanlış anlamalar oldu,
ama çok şey öğrendim burda, bildiklerimizi paylaşıyoruz
herkese teşekkür ederim iyiki varsınız kaydirigubbakcemile5

aynen yaaa derinde fırsat bulup yazamıyorum çoğu zaman.bana da kızma Ayşe tamam mı:))

günaydın haziranın güzel anneleri

semracım eşin askere mi gitti ALLAH kavuştursun canım
benim eşimde inş okulu seneye bitiriyo seneye gidecek
evlendikten sonra hem onun bizim hemde evlatlarımız için askerlik çok zor olacak
yahu kaç yaşında evlendınız siz.daha okul bıtecek de askere gidecek.:1shok:

günaydın kızlar...
ceylinin iştahsızlığı devam ediyo sabah kahvaltıları tamamen bitti yumurta peynir hiç bişey yemek istemiyor öğlen 3 kaşık çorba akşamda yemekte ne varsa bir kaç kaşık ondan yiyor...arada yoğurt yiyor biraz
zorlamıyorum zorlasamda yemiyor zaten ama canım sıkılmaya başladı iyice moralim bozuluyor hiç beslenemiyor böylede offf
of Ayşe yaa aynı dert bende de var.yarın doktora götürücem derini.hem bı genel baksın hem de sorucam napıyım bu iştahsızlıkla ilgili diyecokacimcoook
günaydın kızlar hepinizeee

ben duru yu dün itibariyle memeden kestim gece 3 4 defa kalkıp ağladı ama annemde kaldığım için annem oyaladı gece yoğurt cips falan yedi sütü içmiyo kesinlikle

meme me salça sürdüm anne ehh ehh diyerek ağladı yavrum tabi kıyamayıp bende 2 miz birden ağlaya ağlaya meme eh olmuş dedikk bakalım şu 2-3 günü bi atlatsakkk gerisi kolay ama göğüslerim felaket derecede şişti taş gibi oldular ağrı yapıyo çok fazla bide işteyim hiç çekilmiyo şu süt memeden bir an önce çekilsede bende rahat nefes alabilsemmm

gerçekten emzirmek anne ile bebek arasındaki en güzel ve doyumsuz bağmış onu anladımmmm emzirebilen annelerr bunu sonuna kadar yapın lütfen ben mecburiyetten kestimm ama tavsiyem evdekiler siz devam edinnnnn::KK43:((

nıye kestın ki mecburen demişsib.derin ben işe başlayınca 3 gün emip sonra tak diye kendi kendine kesti emmeyi.ama bı 10-15 gun falan daha sıktıkça gelıyodu süt.öyle hemen çekilmıyo yanı.ama sonra da o taşlık gidiyo o da fenasempatiksalakcinni

selam kızlar..iyi kaynatmışsınız..oku oku bitmedi...hasta bebeklere geçmiş olsun...su çiçeği aşısı için dün sağlık ocağına gittim..aile hekimliğine geçtik..sizin siteye bakmıyoruz dediler..neresi bakıyo dedim..bilmiyolar....sonra eczaneye gittim ...fiyatı 67 lira...ellerinde yokmuş isteyince depodan geliyormuş..yarına yaptırıcaz inşallah...grip aşısı yaptırmayı düşünmüyorum...drların bazısı yaptırın bazısı yaptırmayın diyor..semra eşin askere gitmiş..allah kavuştursun..benimki de evliyken gitti...çok zor oldu...ama vatan borcu..ödemek lazım..oğluna da maşallah...çok artistik pozlar vermiş...bu hafta sonu oğlumun yatağını kendi odasına taşıyacağız, gece 2-3 kere kalkıyor, bu nedenle zor olacak geceleri ama 15 aylık oldu artık..sonra alışmazsa odasına diye böyle düşündük..siz nasıl yaptınız kızlar?
derin 5 aylıktan beri kendı odasında yatıyodu.ama sıcakların bastırmasıyla beraber klıma var dıye nerdeyse butun yaz bızımle yattı.1 haftadır yatağına kouyuyorum gene ama gecenın bı yarısı uyanıp gelıyo gene bızım yatağa:1rolleyes:

semracım bu arada dun okudum ama yazamadım.eşini askere uğurlamışsın.Allah sağ salim dönmeyı nasip etsin.Poyraz da delikanlı olmuş maşallah:))

herkese ıyı geceler....
benım oğlumda bızım odamızda kendı yatagında yatıyor....ben odamızı ayrmayı dusunmuyorum....Allah ızın verırse 3 yasına geldıgınde odasını onunla bırlıkte yapmak ıstıyorum....hep bırlıkte yaparsak oda odasını sever dıye dusunuyorum ben.....

bırde arkadaslar dogumundan sonra hala regli olmayan var mı aranızda....ben oyleyım de...

arkadaslar bırde aranızda bebegı cumle kurabılen var mı acaba....ya da kac kelıme soyluyolar...her soyledıgınızı tekrar etmeye calısıyorlar mı...

alerjı olayındada yagmurun annesı gercekten anlattıgın sey alerjıye benzıyor...ev akarı alerjılerı gıbı sankı....antıhistamınıkler cok zararlı ılaclar olmuyorlar...ve ıstah acıyolar bu kesın....arjkadaslar bence cagımızın hastalıgı alerjı....nacızane bır tavsiyem olucak...cocuklarımız suan sureklı yerlerde surunuyolar yere bırsey dussse alıp agızlarına falan atıyorlar...ben eymen kagan dogdugundan berı evlerı asla yuzey temızleyıcısıyle temızlemıyorum....bakıcısı varken o hergun evı duru suyla sılıyordu bende mesela hafta sonları arapsabıunuyla sılıyordum...sıvı arapsabunları satılıyor....kımyasallar bebeglerımıze cok zararlı ve alerjı yapabılıyor....aslında kendımız ıcınde boylesı daha ıyı...

bende sadece su ile temizliyorum, arada elim çamaşırsuyuna gidiyor ama vazgeçiyorum. benimki artık yere atmıyor ama temkinli olmakta fayda var.
bugün arkadaşa gittim, oğlu hapları bonibon sanıp yutmuş, midesini yıkatmak için hastaneye gittiğinde hastane polisi tutanak tutmuş. 2. ye tekrarlanırsa hapis cezası varmış. 3 ay. çok şaşırdım. o arkadaşda yasaklamış bonibonu, benimki çok seviyor, çikolata yemiyor ama bonibon delisi, kutusunu görünce heyecandan çıldırıyor.

halı silicem birazdan, sonrada üstüne örtü örtücem artık, 3 yıllık evliyim ama eşyalarım leş gibi oldu.
koltuklara da örtü almam şart oldu.

eminecim evet bende güvenmezdim ama burda insanlar gerçek neyse o yani herangi bi yerde tanışmakla çokda bi farkı yok bence
ayşecim ellerine sağlık canavarlar mahvediyolar heryeri
batuhan bizim odamızda yer yatağında yatıyo evde 3 tane yatağı var yeri tercih ediyo bende zorlamıyorum uyanınca salona geliyo dolaşıyo kendi kendine özgür olmayı seviyo
biri konuşma olayını sormş heralde batuhan cümle kuramıyo henüz ama basit kelimeleri söylüyo çiçek çay sıcak anne baba dede hadi gibi bide nesneleri falan tanıyo sorunca gösteriyo

aynen yaaa derinde fırsat bulup yazamıyorum çoğu zaman.bana da kızma Ayşe tamam mı:))

günaydın haziranın güzel anneleri

semracım eşin askere mi gitti ALLAH kavuştursun canım
benim eşimde inş okulu seneye bitiriyo seneye gidecek
evlendikten sonra hem onun bizim hemde evlatlarımız için askerlik çok zor olacak
yahu kaç yaşında evlendınız siz.daha okul bıtecek de askere gidecek.:1shok:

of Ayşe yaa aynı dert bende de var.yarın doktora götürücem derini.hem bı genel baksın hem de sorucam napıyım bu iştahsızlıkla ilgili diyecokacimcoook

nıye kestın ki mecburen demişsib.derin ben işe başlayınca 3 gün emip sonra tak diye kendi kendine kesti emmeyi.ama bı 10-15 gun falan daha sıktıkça gelıyodu süt.öyle hemen çekilmıyo yanı.ama sonra da o taşlık gidiyo o da fenasempatiksalakcinni

derin 5 aylıktan beri kendı odasında yatıyodu.ama sıcakların bastırmasıyla beraber klıma var dıye nerdeyse butun yaz bızımle yattı.1 haftadır yatağına kouyuyorum gene ama gecenın bı yarısı uyanıp gelıyo gene bızım yatağa:1rolleyes:

günaydın canım
ilk senin yazdığın gözüme çarptı hemen unutmadan yazayım dedim biz 28 yaşında evlendik eşimle aramızda 2 ay var
şu anda çalışıyoruz ikimizde ama eşim okula geç başladı KPSS yi de kazanında okulu bırakmadı şu an son senesi inş bu yıl bitecek okuduğu için tecil ettirebiliyo 30 yaşına kadar kısmetse temmuzda gidecek hayırlısıyla sağ-salim dönerler inş yarabbim

:))) ben de dedim bunlar üni.de okurken evlendi herhalde:))
derin de öyle cümle falan kurmuyor ama herşeyi gösterıyo.yanı nyeın ne olduğunu biliyor.anne baba atta ap (abi demek) gel,ağaç dıyo.ama bu kışa konuşur dıye tahmın edıyorum ben.tekrar etmeye çalıyo çünkü.
neyse 1 saat sonra dr randevumuz var.sabah omlet yapayım dedım ama yemedi.1 bıberon günlük süt içti.ben de inadımdan vermedım başka bışey.aç aç<oturuyo.barı öğlen güzel yer acıkınca.sorucam bakalım şu iştahsızlık işini.belki bi tavsıyesı olur.
bi de alttaki dişlerinden bi tanesi uzamıyo.ablam dun dedı sankı 2 diş üst üste gelmiş gibi falan.haftaya da diş dr arkadaş var ona gösterıcem bi.ama ne zormuş gerçekten yemeyen çocuk.kılo da verdi.bakalım kaç kg çıkacak.
sizin çocuklar muayene olurken duruyolar mı? derın ortalığı yıkıyo kadın nasıl bakıp hayret edıyorum yanı.sanırsın işkence yapıyolar derıne.öyle bi bağırmak yani.

:))) ben de dedim bunlar üni.de okurken evlendi herhalde:))
derin de öyle cümle falan kurmuyor ama herşeyi gösterıyo.yanı nyeın ne olduğunu biliyor.anne baba atta ap (abi demek) gel,ağaç dıyo.ama bu kışa konuşur dıye tahmın edıyorum ben.tekrar etmeye çalıyo çünkü.
neyse 1 saat sonra dr randevumuz var.sabah omlet yapayım dedım ama yemedi.1 bıberon günlük süt içti.ben de inadımdan vermedım başka bışey.aç aç<oturuyo.barı öğlen güzel yer acıkınca.sorucam bakalım şu iştahsızlık işini.belki bi tavsıyesı olur.
bi de alttaki dişlerinden bi tanesi uzamıyo.ablam dun dedı sankı 2 diş üst üste gelmiş gibi falan.haftaya da diş dr arkadaş var ona gösterıcem bi.ama ne zormuş gerçekten yemeyen çocuk.kılo da verdi.bakalım kaç kg çıkacak.
sizin çocuklar muayene olurken duruyolar mı? derın ortalığı yıkıyo kadın nasıl bakıp hayret edıyorum yanı.sanırsın işkence yapıyolar derıne.öyle bi bağırmak yani.

ayy canım dr yi görünce başlıyo zaten bide dr nin yardımcısını hiç sevmiyo kadın biraz uyuz bende sevmiyo haklı çocuğum gerçi kadına sen tutma ben tutarım diyom anlamıyo inan o tutunca kıyameti koparıyo bizde gidecektik bugün ama eşime görev yazılmış ondan gidemedik kısmet artık haftaya ctesi su çiçeği aşısı olacaz bakalım artık

X