2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın kızlar
o alıngan benimdir kesin ayşe biraz sert söylüyo öyledmez belkiama ben alınırdım onuder belki benim mesla alıngan biyapım var çok

evet alıngan kankam benim
bazen bana bile alınır msn de konuşurken o gün konuşmaz benle:eek:klava:

evet alınganım yanlızlık beni buhale soktu insan görmeye görmye konuşmayı ve insanları anlamayı unuttun ben önceden böyledegildim yaşarken oldum:çok üzgünüm:

ay bende merak ettim şimdi
filizim aşının adı vardı bulursam yazzayım biz almadık dr vurdu kutusunu vermişti

ay bende merak ettim şimdi
filizim aşının adı vardı bulursam yazzayım biz almadık dr vurdu kutusunu vermişti

ok canım
Okavax ve Varilrix bi tane başka marka dedei 142 tl olan o ama onu hatırlayamadım
bilmiyom yanlış mı dedi artık arasındaki farkı sorduğumda sadece firma farkı dedi ama firma farkı da 100 tl çok farkediyo

aranızda bebeğine grip aşısı yaptıran varmı?oğlumun doktoru mesaj yollamış yarın çocuğunuzun aşısı var diye.yaptırmayı düşünmüyorum ama emin de değilim.

aranızda bebeğine grip aşısı yaptıran varmı?oğlumun doktoru mesaj yollamış yarın çocuğunuzun aşısı var diye.yaptırmayı düşünmüyorum ama emin de değilim.

biz olduk cnm pazartesi günü suçiçeği ile birlikte grip aşısıda
dr yaptı demedik gerkli dedi

teskkur ederım arkadaslar....ayse eymen kaganı cerrahpasada bir prof un ozel muayenesıne goturuyorum....maddi manada da cok yıpratıcı ama cocugumuz ıyı olsun gerısı yalan....ama malesef alerjının bır ılacı yok....diyet diyet diyet....alerjenı hayatından uzaklastırmka belli bir süre....genelde 2 yasına kadar dduzelıyor ama bazıları yıllarca surebılıyor....bebegın bagısıklıgı arttıkca duzelıyor yani.....

calsıyum ıcın cok ozel seylet yapmıyorum....pekmezverıyorum...corbalarına dererotu ve maydanoz her zaman koymuyorum cunku aromalı bıtkıler oldugundan hoslanmayabılıyor...ama zaten bız alerjık bebbekler ıcın ozel mama kullanıyoruz....bırde annne sutu alıyor...mamamsı amınoasitlerine kadar ayrıstırılmıs ınek sutu....kutusu 140 ytl ve haftada 2,5 kutu tuketmesı gererkıyor... devlet 2 yasına kadar ucretsiz karsılıyor....2 yasından sonra devam eden aıleler mecbr almak zorunda kalıyorlar...

semra Allah kavustursun canım...tez zamanda oğlunla bu zor surecı atlatın ınsalllah...benım esımde yok master yok dokttora hala askerlıgını yapmadı....30 yasında....aslında evlenmeden sart kosmak lazm.pekı oğlun bu durumdan olumsuız etkılencekmı bır psikiatriste sordunuz mu....ben en cok da bu durumdan korkuyorum esımın askere gıtmesınden

gecmıs olsun canım buyudukce gecer ınsallah alerjisi.masallah gelısımıde guzel sıkma canını.benım kızım süt peynır yıyorda ne oluyor 10100 gr ama saglıklı cık şükür.takma kafana tatlım

semracım allah kavustursun canım saglıcakla evıne dönmek nasıp olsun insallah.kısa dönemmı yapacak askerliğini?

bende su çiçeği asısını yaptırmdım henüz en kısa zamanda yaptırcam ınsallah.

biz olduk cnm pazartesi günü suçiçeği ile birlikte grip aşısıda
dr yaptı demedik gerkli dedi

biz su çiçeğini 13 aylıkken olduk.hepatit a yı da 2 yaşında olacakmışız.ama ne bileyim parasından ziyade kendi bağışıklık kazansın mikroplarla mücadele etmeye diye düşünüyorum.zaten elimizden geldikçe korumaya çalışıyoruz soğuktan.sende yaptırdığına göre yaptırsammı acaba:uhm:

cnm biz 12 aylıkken hepatit a nın 1.dozunu yaptırdık 18. ayda 2. dozu olcak
15 ayda su çiçeği oldun
dr sorduğunda hepatit a yı
2010 ulusal aşı takvine göre yapılıyor dedi yeni uygulama bu dedi
2 yaş eski düzende varmıştı

teskkur ederım arkadaslar....ayse eymen kaganı cerrahpasada bir prof un ozel muayenesıne goturuyorum....maddi manada da cok yıpratıcı ama cocugumuz ıyı olsun gerısı yalan....ama malesef alerjının bır ılacı yok....diyet diyet diyet....alerjenı hayatından uzaklastırmka belli bir süre....genelde 2 yasına kadar dduzelıyor ama bazıları yıllarca surebılıyor....bebegın bagısıklıgı arttıkca duzelıyor yani.....

calsıyum ıcın cok ozel seylet yapmıyorum....pekmezverıyorum...corbalarına dererotu ve maydanoz her zaman koymuyorum cunku aromalı bıtkıler oldugundan hoslanmayabılıyor...ama zaten bız alerjık bebbekler ıcın ozel mama kullanıyoruz....bırde annne sutu alıyor...mamamsı amınoasitlerine kadar ayrıstırılmıs ınek sutu....kutusu 140 ytl ve haftada 2,5 kutu tuketmesı gererkıyor... devlet 2 yasına kadar ucretsiz karsılıyor....2 yasından sonra devam eden aıleler mecbr almak zorunda kalıyorlar...

semra Allah kavustursun canım...tez zamanda oğlunla bu zor surecı atlatın ınsalllah...benım esımde yok master yok dokttora hala askerlıgını yapmadı....30 yasında....aslında evlenmeden sart kosmak lazm.pekı oğlun bu durumdan olumsuız etkılencekmı bır psikiatriste sordunuz mu....ben en cok da bu durumdan korkuyorum esımın askere gıtmesınden

tşk canım evt çok zor ama atlatıcaz inş. şu anda çok ii oğlum sabah eşim nete girdi konuştuk biraz poyrazda çok sevindi görünce bakalım eğer olumsuz etkilenirse psikiyatriste götürürüm ama şimdilik iyi inş. seninkide hayırlısıyla gider biran önce ama çok zor oluyo yanından ayrılırken:gitme:

ayy kıyamam
Allah kavuştursun canım
selamet gitti selamet size geri gelsin eşin inşallah

saol inş. canım sağlıkla gelir.

gecmıs olsun canım buyudukce gecer ınsallah alerjisi.masallah gelısımıde guzel sıkma canını.benım kızım süt peynır yıyorda ne oluyor 10100 gr ama saglıklı cık şükür.takma kafana tatlım

semracım allah kavustursun canım saglıcakla evıne dönmek nasıp olsun insallah.kısa dönemmı yapacak askerliğini?

bende su çiçeği asısını yaptırmdım henüz en kısa zamanda yaptırcam ınsallah.

tşk tatlım yok canım uzun dönem:2:

emine saol atlım ama çok zor valla hani arada bi görsem belki daaaha kolay olur ama bilmiyorumki allahım askerlerimizi korusun:Saruboceq:

hülya bak bende bilmiyordum sert tavrım olduğunu, farkında bile değilim, neslihan yazmış haddini aşıyorsun diye ama buda böyle söylenmezki, hem daha öncede böyle şeyler yazdımsa niye kimse zamanında söylemedi.
ben samimi olmadığım kişilere canım vs. gibi tabirler kullanamıyorum içimden gelmiyor, kk dakilerin %90 ı bu şekilde konuşuyor ben böyle olmadığım için tepki alıyorum galiba.
ama kimseye hakaret boyutunda, rencide edici bişeyde yazmadım, yazdıysam lütfen söylesinler. birtek neslihan alınmış söylediklerime.

topikte çoğu defa yazıştık seninle, evet alıngan bir yapın var ve bunun farkındasın ama hiçbirzaman bunun yüzünden olay çıkmadı. herkesin yazdıklarından karakterlerini anlamak mümkün, seni azçok tahmin edebiliyorum, iyi niyetlisin, haziran topiğinde yokki zaten öyle haset biri bence, zamnında vardı ve artık takılmıyorlar buralara.
lütfen söylediklerimi yanlış anlama, seviyorum seni ben :)
benimde illaki gıcık taraflarım vardır ama herkes burda idare ediyor birbirini.

şimdi herkes dökülsün o zaman, topikte konuşmaktan sıkıldığınız konuları :)

mesela ben okuyup okuyup bişey yazmayanlara gıcığım :)
ha birde şu misafire...

tartışma yaratmak için yazmadım lütfen kimse üstüne alınmasın herkes düşüncesini yazsın diye.

aysecıgım herzaman ınsan bır olamıyorkı
cogu zaman cocuklar yüzünden pc yı acıp yazamadan cıktıgımızda oluyor.bunu kastedıyorsan ben kendı adıma konusmak ıstedım.bazan bende yapıyorum ama kasıtlı yazmadan cıktıgım yok yane :)

hülya bak bende bilmiyordum sert tavrım olduğunu, farkında bile değilim, neslihan yazmış haddini aşıyorsun diye ama buda böyle söylenmezki, hem daha öncede böyle şeyler yazdımsa niye kimse zamanında söylemedi.
ben samimi olmadığım kişilere canım vs. gibi tabirler kullanamıyorum içimden gelmiyor, kk dakilerin %90 ı bu şekilde konuşuyor ben böyle olmadığım için tepki alıyorum galiba.
ama kimseye hakaret boyutunda, rencide edici bişeyde yazmadım, yazdıysam lütfen söylesinler. birtek neslihan alınmış söylediklerime.

topikte çoğu defa yazıştık seninle, evet alıngan bir yapın var ve bunun farkındasın ama hiçbirzaman bunun yüzünden olay çıkmadı. herkesin yazdıklarından karakterlerini anlamak mümkün, seni azçok tahmin edebiliyorum, iyi niyetlisin, haziran topiğinde yokki zaten öyle haset biri bence, zamnında vardı ve artık takılmıyorlar buralara.
lütfen söylediklerimi yanlış anlama, seviyorum seni ben :)
benimde illaki gıcık taraflarım vardır ama herkes burda idare ediyor birbirini.

şimdi herkes dökülsün o zaman, topikte konuşmaktan sıkıldığınız konuları :)

mesela ben okuyup okuyup bişey yazmayanlara gıcığım :)
ha birde şu misafire...

tartışma yaratmak için yazmadım lütfen kimse üstüne alınmasın herkes düşüncesini yazsın diye.

yok ayşecim bensana kızarmıyım kız senin konuşma şeklin arada öyle ben bundan sana bişeydmedim bnde seni seviyorum bak çözmüşsün beni ben oakriyi niyetliyimki onu dogru anladıgın için tşklederim canım

ben yıllardır evde kendi kendime oturuyorum 8yılldır biçevrem olmadan burayataşındım ve konuşmayı unuttum herlkezle sonda söylenecek lafı hep başda söyledim büyüzden ve insan arasına girmedigimden çok alıngan aglamaklı biri oldum çıktım canım öptümseni ben anladım zaten beni kasdettiginiolumunekankayizsmile

X