2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

filizcim masallah ınana koca adam olmus bu bu yawww :)
kızlar ben dün bısey yaptııım
mantar olmustum dr gıttım bır sürü ılac verdi kızım sagolsun kafamı karıstırdı vajinal fitili suyla güzel bır içtim :) esım eve gelınce ılaclara baktı ve fitili içtiğimi söyledi.
nasıl içtim anlamadım.allahtan bısey olmdı.

slm canım
maşallah
hepatit-a ilk dozu demi canım

sağol teyzesi
geçmiş olsun

benimkininde azı dişi yok katı gıdaları yiyior, dişleri çok olan çocuklarda yemeyebiliyor dişle alakalı değil.
kaydirigubbakcemile5

100 mü ohaoldumsmile

benim doktor 50-60 civarı demişti. bende bugün yarın gidicem bakalım.

mertin 1 tane azı dişi kabarmış bugün yarın patlar herhalde.
tek tek gelmesine sevindim. ateşlenmesinden çok korkuyorum, inşallah sorunsuz atlatırız.

kız hülya, allah aşkına şu yazılara noktalama işareti falan koy, okurken çatlıycam yakında, kargacuk burgacık bişey oluyo.

hafta sonu eşimin kuzenini düğünü var, kıyafet almam lazım gidemedim bir türlü, çocuğun aşısı var onuda yaptıramadık, eşim çok yoğun çalıştığı için zaman bulamıyor yada şehir dışında oluyor, çok zor ya. bende kendim halledemiyorum arabam yok, mertle ancak kapı önüne çıkabiliyorum minübüse otobüse binemiyorum, çocuk arabaya binince otomatik kucaıma yatıyor emmek için.
siz çıkabiliyormusunuz eşiniz olmadan merak ediyorum, benmi cesaretsizim anlamıyorum. birkez ishal olduğunda hastaneye gittim yolda emecem diye tutturdu eczaneye girdim depoda emzirdim, yoldada inicem yürüyecem diye kucağıma gelmiyor tekmeliyorr.

valla canım bende tek inanla hiçbir yere çıkmadım parka bile babasıyla gideriz bende sendenim
kız hülya, allah aşkına şu yazılara noktalama işareti falan koy, okurken çatlıycam yakında, kargacuk burgacık bişey oluyo.
demi al benden de okadar kanka bizi dikkate al
mertin 1 tane azı dişi kabarmış bugün yarın patlar herhalde.
tek tek gelmesine sevindim. ateşlenmesinden çok korkuyorum, inşallah sorunsuz atlatırız.

inş canım ateş falan yapmaz bizimde şimdilik tek tek geliyo bizim önler çıkıyo daha azılar yok

geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekürler hastalık deil taşıyıcı ama yinede ilerlemez inş
korkutuyoo
yasemin cnm nerde yaptırdın aşının gerçek fiyatı 66lira
biz özel dr gidiyorum kliniğe tek çalışıyoo
kan grubuna bakıldı ,tam kan testi yapıldı,su çiçeği aşısı,grip aşısı boy kilo bakıldı muayine parası almadı sadece hepsi 110 lira tutu
100 cok cnm bencede

ayşe cnm benim eşimde genelde evde olmuyo elayla tek gidiyoruz dr sağlık ocağına ama araba var yakın yerlerede bebek arabasıyla gidiyoruz emme durumumuz yok bizim tabi kreker felan yiyor sıkılınca
iştahımız yine gitti
yasemin maşşalah kızına ela 10800 80 cm sağlık ocağında 1hafta önce 11300 cıkmıştı 1haftadır yemiyo etkisi varmı acaba o kadar off yaa ne kadar zormuş yemeyen cocukkk

geç çıkan dişler daha iyi filiz, hem çürümeler için hem çocuk büyüdükçe daha rahat çıkyor, dilini anlıyorsun, benimki 6 aylıkken çıkardı ne olduğunuda anlamadık doktor diş yok görünürde dedi, bizde çok yıprandık mertte.

kalbini ferah tut, bir insan hastalandığında daime en kötüsünü düşünüyor ve internet denen şey bence felaket tellalığı yapıyor, birkaç doktora götür bence ve kimsenin dediklerine aldırış etme, en önemlisini elanın sağlıklı olduğuna ve olacağına inan, kötü düşünerek o hastalığı kendinize çekmeyin. herkesde ne dertler var halimize milyonlarca kez şükretsek azdır, elhamdülillah bugünmüze.

saol ayşecim eşim taşıyıcı annesi taşıyıcı annanesi taşıyıcı hep geçmiş yani tek evllenirken dikkat edilcek bişey dedi dr eşide aynı sekide olursa cocukta problem olurmuş ama evelnmeden cıkıyo sağlık raporunda

hepatit a nın ilk dozu ewet filizcim daha önce yaptırmadım hiç

100 tl ödedim su çiçeği için ewet 68-tl aşı 30 tl muayene ücreti aldı yaptığı muayene de boyuyla kilosuna bakmak bu kadar benim kız her gün bakıyo kilosuna zatennn sinir oldum bende zaten ama işten izin almışken yapılsın çıksın aradan diye düşünmek zorunda kaldım yoksa avrupa yakasında arkadaşın kliniği vardı 50 tl ye yaptırırım dediydi yani sadece aşı parasına ama işten birdaha izin almak istemedim patronum her ne kadar kaynpederim olsada yabancının patron olması daha iyi ben kayınpederle çalıştığımdan beri ona olan saygım kalmadı burda herşeyi görüp duymak tan iğrenç bi durummmm aynı ortamada beraber evde beraber gına geldii sürekli iş duymaktan

gece kapı çalar şunun num kaçtı bunun ne kadar borcu vardı bu böylemi şöylemi
çok dert yandım yine yawww benim çene düştümü toparlayamıyorummmm yaa kızlar kusura bakmayın dedikodu yaptık 5 çayı niyetine olsun hadi öptüm sizi akşam kına eşimin kuzeni nin çarşamba çarşamba kına mı olur demeyin oluyormuşşş heheh ::))))

(alhan) ayşecm fitilmi yutttunnnnnnsempatiksalakcinni inanmıorumm bu veletler bize neler yapptıracak dahaaaa...
unutulmaz bi olay yaşatmış sana simayyyy:lepi:

ayşecim dediğin çok doğru yağmur ilk dişini 11,5 aylıkken çıkardı.ama o zamana kdr herşeyi yedi.çünkü damakları sertti.ekmeği falan bi güzel koparıodu yada salatalık vs.önemli olan diş değil.iştah iştahhhh..

dışarı çıkma konusuna gelince.yağmurcumm bi anlasın çıkacağı ayakkabısını alıp bana giydir die yere oturup ayaklarını uzatııyor.koyuyorum arabasına asansörle ikimiz iniyoruz aşağıya.sonra geze gezee gidiyoruz hiç sıkılmıyor etrafa bakıyor kedileri köpekleri çağırıyor.taki durana kdr sıkılmıyor.babamızın yanına dükkana gidince orda sewmek için alıyorlar bu seferde diğer bütün dükkanlara giriyorrr ordan bişeyler aşırıyorrr..ama genel olarak yağmurla dışarı fena değil ama benimkide durdurak bilmiyor anacımmm.mesela bugün pazara gittm durduğum tezgahlardan bişeyler almış.salatalık havuç falansırnaşık şey..çok yaramazz çookkk

aynen canım bır güzel fitili çtim çok sükür bısey olmadı.bu veletler akılmı bırakıyor bızde :)

aysecım bızde dısarda pek zorlanmıyoruz arabasını sevıyor sıkılınca krakerle ıdare edıyoruz.emme derdımız olmadıgı için rahatız yanı.ınsallah mertte alısır arabasına.

ayşecim bende okudumda yazmayı unutmusum bakkk
gül gül gözlerimden yaz geldi ay bu cocuklar yokmuuu
ilke ne güzel geziyomuşsunuz ana kız
elada mantar yedi akşam 4tane felan fırında yapmıştım kaşarlı felan kendi yicekmiş çatala alıyoo yiyoo

of okuyorm yazamıyorum.yoğunum bugunlerde epey(
ben de rahat çıkıyorum derınel heryere.ama ben de de araba var.otobuse falan bınse naparız bılmıyorum.p.tesi dr a gittim meme muaynesene.kadın muayene edene kadar yıktı benımkı hastaneyi.bana bışey oluyo zannedıyo tırnaklarımı bıle törpülerken ağlıyo yapma dıyo.canım acıyo zannedıyo herhalde.
derının iştahı bı gelıyo bı gıdıyo.dun resmen aç gezdı buıgun yıyo maşallah anlamadım valla ben bu çocuğu.
of hergun ablama bırakıyorum derını.bu sanah çaktı durumu bacaklarıma yapıştı girmiycem dıye.sonra abilerini görünce gene yavrum.aman çok zor yaa.ama gıyınıp kuşanıp evden çıkmayı tek başıma araba kullanmayı özlemişim valla:))

valla şu beraber dışarı çıkma işi benim için çok kötü otobüsler küçük arabayı katlamam lazım katlıyacam açacam derken suyum çıkıyo heruyer merdiven çıakracam diye canım çıkıyo sulara karışıyorum benim için çok kötü

ıyı aksamlar arkadaslar....bebeklerımızın en cokda yıyıp yememesını takıyoruz kafalarımıza degıl mı?sızlere bırsey sormak ıstıyorum....benım bebegımın hatırlayanlarınız vardır ınek sutu proteını alerjısıs ve coklu gıda alerjısı var....yıyebıldıgımız seyler pregomın as mamaya cavdarrlı mısırlı kasık maması ve pekmez karıstırıyorum sabahları,oğlen kuzu kıyması mercımek patates bulgur kabak havuc dereotu maydanoz adıren tavuktan olusan corba aksamlarıda pregomın as ye pırınclı kasık maması karıstırıyoruz....aradada meyve yedırebılırsem yedırıyom...ısısrarrak yemeyı sevıyor genelde....sabah aksam mama olculerı 150 cc...gelısımı fena degıl sanırım....81 cm,10800 gr...anne sutude alıyor...ama sutum oldugu halde fazla emmek ıstemıyor....eskıden cok duskundu ama artık gecelerı bıle uzun zamnadır emmıyor......ıstahlı bır cocuk degıl bu alerjı olayları yusunden cunku aynı seylerı yemekten bıktı....gecelerı kalkmaması acaba karnının acıkmadıgının mı bır goztergesıdır yoksa bunun aclıkla toklukla ılgısı yok mu...bana ılgısı yok gıbı gelıyor....cunku bazzı cocuklar oyle yıyor oyle yıyor kı gecede bırkac kez kalkıyor...benımkı 2 hafta ac gezdı....aclıktan halılara yatıyordu halsız dusuyodu yıne gece uyanmıyodu....ama gun ıcındede bır kez 1 saat uyusa uzun uyudu dıyoruz...aksama kadar ınanırmısınız sabıt bır noktadada dursa bile muhakkkkak ayakta....yurumeye baslayalı 3 hafta oldu ve sanırım oturmayı unuttu:)))arkadaslar bu alerjıler yuzunden vıcdanım cok rahatsız bbegımı yeterlı besleyemıyorum dıye.....bırde ben asırı sakınıyorum...herkes korkuy benden...kendımde emzırdıgımden alerjık seylerden ızak duruyorum cocugumada herseyı veremıyorum ...cunku kusma olayımız artık yok ama cok kasınıyor vucudunda ufacık kırmızılıklar oluyor goz altaları cokuyor...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…