2009 Ekim Anneleri

zuzum emzik cok işe yarıyor benimkinde benimkide cok sancılı bi bebek agladıgında emziği veriyorum agzına istemiyor itiyor diliyle ama zorla veriyorum alıyor sinirini emzikten cıkarırcasına emiyor onu emerken tekt-rar hava yutuyor sancısı artıyor ama aglamaıyor sadece kımırdanıyor sonra da yorulup uyuyor...napayım careyi böle bldum yoksa aglamaktan helak olacak

zeyneb adada i,ki gündür huzursuz gülüm hala sallıyom sabah buyana kucakta hep 10dk uyuyo uyanıyo çok yorgunum tekimde eşim grip işe gitti dokunamıyo bize zaten ev soba odun faturalar yemek temixlik zeyneb bittim 1haftadırrr

e peki tekrar hawa yutunca uyanmıyomu ağlıyarak??

kıyamam ay sobalı ewde daha zor işin..eşinede acil şifalar cnm..

benim kızımda elini cap cap emiyo iki gündür. uykudan uyanır uyanmaz eldiveni ağzında acıktığı için yaptığını tahmin ediyorum bende. sanırım sütümde az. zaten hiç dolu dolu olmadı bu güne kadar. off ya hiç olmazsa 4 ayı bitirebilseydik. doymadığı için uyumuyoda. kısa kısa uykular hep. akşam bütün gece salladım. şimdi de hala uğraşıyorum. işte yine başladı ağlamaya..

Canım Allah yardımcınız olsun çok üzgünüm ama Allah dermansız dert vermesin...Nasıl besledin bebeğini hayatım emziremedim diyorsun??

pompayla sağıyorum cnm. biberonla veriyorum. ilk başlarda yetiyodu ama sonradan azaldı malesef şuan sütden çok mama veriyorum. inş. tamamen kesilmez.azda olsa vermeye çalışıyorum:

kızlar rezene cayı ıse yarıyo bende verıyorum ogluma uzerınde yazıyo 100 ml suta bır tatlı kasıgı rezene cayı katıyorum genelde 30 ml falan ıcıyo gerı kalanı ben ıcıyorum sutumdende gecıyo ona.

kizlarrrrrrrrrr merhaba kaydirigubbakcemile5off ne özlemisim ben sizleri , umarim hepiniz iyisinizdir aman bundan sonra takilayim artik buraya yeniden dogum yaptiktan sonra hepimiz mesgul anne olduk basimizi kasiyacak vakit olmuyor , artik yavas yavas kurtulmak lazim bu sendromdan :)) kizlar benim disim agriyor hatta giris listesinede yazdim ya antibiyotik kullaniyorum moralim bozuk minigime sut veremiyorum sut kesilir diyede korkuyorum zaten cok sutumde yok ama olanida gider diye korkuyorum , kizlar ilacin etkisi hemen gidermi kullanim sonrasi ?

bu arada hepiniz yazmissiniz sizinkilerde benim minik gibi ellerinimi yaliyor :)) benimki sapur supur yaliyor oyle gorunce cok hosuma gidiyor seker boyle ama bas parmaginida emmeye basladi emzigi atiyor parmak emiyor , ac da olmasa oyle yapmaya calisiyor parmak emilince ince olurmus emdigi parmak oyle diyorlar bende bu nedenle surekli gozum ustunde geceleri artik rahat uyuyor sukur bebegimi yatagina koyudugum gibi sabaha kadar uyuyor , ama gecede bende uyuyunca uyanamiyorum anca sabah 6 gibi uyaniyor yavrucak cok acikiyor ellerini falan basliyor yemeye birde kizlar benim oglan elini yuzune cok surtuyor gozlerine falan kasiniyor gibi doktora soyledim cildi kuru kabarciklar olmus dedi bu sicaklikla alakali dedi , kremle yuzu iyi oluyor ama benimki hala gozunu ovuyor sanki surtuyor oyle acaba varmi minigi oyle yapan aranizda ?

benımkıde aynısını yapıyor canım hatta gözlerıyle kalmayıp kulagına falan dokunuyordu cekıstırıp kasıyordu.hatta baya bı korktum kulaklarımı sancıyor dıye ama dr umuz bısey yok dedı bebeklerde olurmus bunlar.parmak emmesı bızdede basladı ben bakkal emzıklerınden alcam nette de aarastırdım herkez bu sayede bayaa bı rahatlamıs bızım neyımız eksık dımı:))

bu arada avent emzık kullanıyoruz zaten.ama bakkal emzıklerını bı övüyolarkı bende dayanamadım alcam

bu arada avent emzık kullanıyoruz zaten.ama bakkal emzıklerını bı övüyolarkı bende dayanamadım alcam

hehehe canim bende avent kullaniyorum , ve bence en iyisi avent bibi dodie falan denedim hosuma gitmedi avent kalite olarak daha uygun geldi arti emzik ucu falan dis cikarken zarar vermeyecek tarzda uygulanmis , dedigin bakkal emziklerini bebisler belki daha kolay aliyordur ama bence surekli aglamiyorsa bebek kullanma derim :)))))))))) ama agliyorsaaaaaaaaaaa alllllllllllllllll :) hatta banada gönder sekerimopuyorumnanaktan

umarim dedigin gibi bir sey yoktur benim doktorda aynisi dedi ama yinede cocuk surtunuyor sanki gicik oluyor yavrucak kasintitan nasil sinirleniyor görsen yuzunu yikiyorum o esnade biraz iyi oluyor krem suruyorum rahatliyor ama ertesi gun yine ayni bakalim hayirlisi olsun

a bu topiğe gene kimsecikler uğramamış gene nerde herkes şişttttttt ekim annişleriiiiiiiiiiiii

gizoşummm opuyorumnanaktan

ya bugun oglusum saat sabah 5,30 da uyandı emdi uyudu tekrar uyudu 6,20 uyandı agladı hafif salladım tekrar uyuduı ben 8,30 da uyandım bizimki uyanmıyor bekledim 9 oldu hala uyuyor altını degiştirdim gozunu acmıyor uykudan basladım aglamaya uyanmıyor ateşi yok kızarması nasıl uyuyor yanagını elliyrm sallıyorum uyansın yok uyanmıyo eşim kızdı iyi gorunuyor cok derin uyuyor deli oldum ama ben 15 dk sonra basladı agkamaya simdide susmak bilmiyorrrrrr :))))))))

çok dayanıksızmışım ben onu anladım ((((( gercekten hasta olsa bende hastalanırım ona da banada bakıcak biri gerek

naloşumm sende ne uğraşırsın saygınımla aaaaaa bak keyfi kaçmış oturmuş ağlıyo şimdidee valla ben uyudumu hiç dokunmuyom hatta kıvrılıp bende uyuyomm bu aralarr herşey üst üste geldi şimdide bademciklerimin yeri şişmiş şaka gibi valla

bu arada doracım saygınımınnn hediyelerini yolladı bilgin olsunn tatlım yarın elinşizde olurr umarım beğenirsinizz ve kullanırsınızz ...

cok gecmiş olsun canım bnm acil sifalar
ahhh gizoşum alıskın degilim boylee derinnn uyumasına cok korktumm kuş uykusu gibi cıta kalkan cocuk ellememe sallamama seslenmeme ragmen uyuyorr deli oldum aglaya aglaya bitap oldum eşimde bana sinir olduu cok pimpirilisin o hasta degil sen hasta olcaksın oyy kahvaltı zehir oldu hala bişi yemedim o saatte kadar oglusumdan fırsat bulamıyorm simdi bi yandan sallıyorum bir yandan netteyim :)))
uyuyacak ama gozler kapanmak uzere:))

gizoşummm tesekkur ederizz doramı kocaman opuyrzzzopuyorumnanaktan tabi begeniriz doram secmiş begenmiş inş. bizde bikac gune kadar babamızla gondericez hayatımŞeniz

naloşummm canımm ne acelesi varr böle yapıyosunn sanki karşılık beklemişiz gibi oluyo bizzsaygıncımızı çok sevdiğimiz için aldıkk nolurr sıkma kendini tatlım ii günlerde sağlıkla giysin kuzucummm

ay nalan ölme e mi çocuk ne güsel uyuyomuş şimdide susmuyo sen kaşınmışsın:)) ateşi yoksa düzgün nefes alıosa no problem bebişimm,panic olma hemencik ööle:)benim kuzu da arada ööle uyusada ben de accık uyusam..
yrn aşımız war şimdiden geriliyorum çok ağlıcak yawrum

cnm emzik veriyorum kızıma, ama artık çoğu kez emziği atıp elini yalıyo :))
allahtan sürekli baş parmağı diğer parmaklarının arasında öle yumruk şeklinde dondurma gibi yalıyokaydirigubbakcemile3

çok sevindim walla berramda emiyo haaa:icecream:

ilkaycım hoşgeldin cnmopuyorumnanaktan bencede artık eski hızımıza dönmeliyiz, bende özledim geyiklerimizizemuszemus sidikli fatoşumu, dandanımımafoldumben

naloşum bizde bi alemiz:kedi: bende senin gibiyim uyusa çok uyudu neden diyorum, nefes alıyomu diye bakıyorum duyamassam elini tutup hareket etmesini bekliyorum:kedi: uyumasa neden uyumuyo büyümücek diyorum:kedi:
bende kaşınmışın çek ceremesinikaydirigubbakcemile3

anammm cuma kaynana gidio sabahtan.artik tek bakicam bende.hos tek gibiydim ama arada kucagina almasi bile nefes aldiriodu bana zemuszemus cumadan itibaren napicaksam CADIARZU bizimde yarin kalca usg miz var.seydahancerden haberi olan var mi?dun cok dua ettim ona.esimede ettirdim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…