2009 Ekim Anneleri

bizdede hırıltı var sanki genizden ..
neyse kılzlar dr dan geliyorum şimdi usg çektirdik tüm matın mide kapakçığınada bakıldı normal dendi.. yanlız kalbinde üfürme dite bişey varmış bzaen bebeklerde oluyomuş 3 aya kadar kontrol altında olucak devam ederde eko çektirilecekmiş inşallah sorun olmaz ya off bir de kaka yapmadı diye lavman yapılacakken baktıkki yapmış yinede yapıldı lavman ama nasıl çıktı yavrumun içinde birikmiş hemşire biraz da kabız olmuş dedi şimdi rahatladı sıkmıyo kendini ya nereye kadar böyle bu arada 2900 doğmuştuk 3820 olmuşuz maşallah normal. ilaç verdi gaz çin bide göbeği yaktılar akıntısı var diye 3 gün banyo yok oğluşuma... onun haricinde vitamin ve gaz ilacı aldık ... mama olayını sordum 1 öğünden fazla verme dedi mama onu da 30 ml 30 ml ver dedi... 1 hafta sonra kalça usg ve kontrolümüz var

kızlar kusmadan gittim ben usg çekilde soun yokmuş kapakçıkta sorun olmadığına göre normal dedi öellikle erkek bebeklerde fazla olurmuş... ne önlük ne kıyafet yetişiyor 2 gündr feci kusuyo her emdikten sonra

anıl nasıl cnm göbeği akıyormuydu benim oğlanda ıkınırken göbeği bayağı dışarı çıkıyor bizimkide kalp ekosu çektiricez bizde üfürüm var dedi doktor of ya bu bebeklermi zor yoksa ne biliyim işte ya of of

aynen şeydacım bizimde dışaeı çıkıyor hafifte akıntı oluyodu bazen yaktı dr bakalım işte sana bişey demedi mi dr bakınca.. demek sizde de var üfürüm ( çektirin bakalım nasıl çekiliyo bana bilgi ver lütfen sorun olmazmış di mi korktum ya gerçkten zor muş bebek bakmak hadi şimdi lavman la rahatladı nereye kadar böyle nasıl .ıakrıcak normalde mama yapıyorsa kabız mama yediren anneer nasıl bakıyo.. şeyda hergün çıkyomu bebeğin kakaya gazlımı ıkınıyomu sürekli

şeyda, yağmurcan geçmiş olsun kızlar.. inşallah mühim birşey değildir üfürüm dedikleri.ilk kez duydum ben de...allah kuzularımıza sağlık versin. :ecrin_bebek:

yağmurcum şeydacım çok geçmiş olsun...inşallah en kısa zamanda düzelir bebişleriniz...:Saruboceq:
ayın 18 de biizmde ekomuz var..hast.arayıp randevu vermişti..inşallah temiz çıkar sonuçlarımızz...:Saruboceq:.

Kızlar merhaba umarım tüm bebişlerimiz ve annecikler iidir.
Bu üfürüm olayı içinde sormayın kaç gün kabus gibi geçirdim.mirmirmirmirBana da dr hastaneden çıkarken üfürme var 15 günlükten sonra eko dedi 20 günlükken yaptırdık ufak çapta delik çıktı kendi kendine kapanabilir dedi büyük ihtimalle dr.1 ay sonra tekrar eko çektiricez kapanma oluşmuşmu die bakıcak dr eğer yoksa ilaç tedavisine başlarız dedi. Ama siz bide bana sorun 3 gün kabus gibiydi sürekli ağladım neden diye.Sonra eşimle konuştuk dedi ki sütünde kaçacak yapma die herşey ii olucak dedi umarım da öyle olur.Her gece önce kuzuma sonra da bütün kuzucuklara dua ediyorum.
Umarım sizinkilerin sonuçları ii çıkar.bunları yazdım ki sizde bir an önce yaptırın ertelemeyin.Çünkü dr dediki ne kadar erken teşhis konulup bakılabiliyolasa o kadar çabuk tedavi olur die :çok üzgünüm:

anılcım şeydacım geçmiş olsun bebişlerinize... inşallah öneml, bişey değildir üfürüm dedikleri.. bu arada bize eko çek,lecek diye bişey söylenmedi. size doktormu demişti?

canım geçmiş olsun... sana ilk olarak ne zaman dedi doktorun eko çektirin diye? bana ne doğumda ne sonraki kontrollerde öyle bişey denmedi de sizler yazınca tedirgin oldum... Allah bebeğine ve tüm bebeklere acil şifalar versin

Teşekkür ederim canım bana hastaneden çıkarken son kontrolde dedi dr üfürüm var eko çektirin die eğer sana öyle bişey demedi ise çocuk dr un sorun yok demektir merak etme onlar anca üfürüm sesi duyabiliyolar o yüzden pediatrik kardiyograf a yönlerdiriyolar eko çektirmek için.Ayrıca da her üfürüm delik anlamına da gelmimuş merak etme sen

Bu arada dr u bişey demeyenler telaş yapmasıın üfürüm duyulup da eko yaptırın denilenler ise çok hepsi benimki g,ibi çıkmaya biliyo yani yaptırmadan üzmesinler kendilerini bazı üfürümler sahte olabiliyomuş ama eğer değilse bile % 80 i kapanabilen özellikte olabiliyomuş sürekli takiple düzelir dedi dr umarım bütün kuzucuklar çok ii olur.

teşekkürederim kızlar ya inşalalh sorun çıkmaz çok korkuorum delik yoktur inşallah haftaya kontrol var dinlediğinde yine aynı derse eko bizde çektiricez geç kalmayalım ilk muaynesinde birşey dememişlerdi ama Rabbim hepimizin yavrusuna sağlık versin bizlere bağışlasın
dr banada genelde ilk 3 ayda görlüyor ama takip edilecek dedi

amin canım inşallah

solstice canım geçmiş olsun....allah en kısa zamanda şifa versin.....

kızlar geçmiş olsun geçmişe bakmamıştım allah şifa versin
bide nasıl anlaşılıyo bu üfürüm denen şey
sizi dr mu uyardı

öncelikle geçmiş olsun kızlar inş bebecikleriniz düzelir bi an önce. bizim gaz sorunumuz üzerine sab samplex kullanmaya başladık,öncesinde emerken kakasını çok rahat yapıyordu, ve son 1 haftadır kakayı da gazı da sancılı şekilde yapıyoruz ve bazen çıkarmamız 12 saatten fazla sürüyor, emmesi azalıyor sancı çektiği için emmek istemiyor uyumuyor uyuduğu an geri uyanıyor,rezene,ısırgan otu ve anason karıştırıp içiyorum acaba onlar mı yaptı, aranızda benimle aynı sorunu yaşan varsa ne olour benimle irtibata geçsin,günde 4-5 kez kaka yapan kızım şimdi 1 kereyi zor yapıyor, ağlakatan gözleri şişti, öğlen 11.30dan şu saate kadar sancı çektik kakasını yaptı ama hala sancısı var, daha yeni yaptım ayaküstü kahvaltımı bende. allahım hepimize yardımcı olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…