2009 Ekim Anneleri

canım ya bu ne şimdi şakamı yapıyosun kime inanıcaz biz.

lal ne diyosun bu duruma napcaz yarın yicezmi yemicezmi ananası.

ya offf ne bilimm canım ya....
yiyen doğum yapıyor...
yiyenin tüp bebişi sıkıca tutunuyor .....kafamçokkarıştı
beynim durduuuukafamçokkarıştı

canim bak burdan okudum:
ARTIK DOGUM YAPMAK ISTIYORUMM
birde burda da baska tavsiyeler var
doğumu tetikleyen şeyler var mıdır?

bende çok umutluyum bu gece nurefsan.yürüyüşten yeni girdim eve.bu kadar yürüyüş üstüne hurmaları aldım onlarıda yedim.bu gece doğurmazsam bi daha çıkmaz zaten bizimki.
son umut yarın ananas yiyoruz zaten lal la beraber.yarın gece kesin doğururuz.
canım nerde okudun o yazıyı.hakikaten doğurmuşlarmı ananasla.

yok canim ananas yemedim ikindin 1 saat yuruyus yapip eve gelince sancilarim basladi
heveslendim bakalim kismet:)
evet nurefsan açıklama yap bize bizden habersiz ananasmı yedin yoksa.

ya offf ne bilimm canım ya....
yiyen doğum yapıyor...
yiyenin tüp bebişi sıkıca tutunuyor .....kafamçokkarıştı
beynim durduuuukafamçokkarıştı

neyse en iyisi biz kendiliğinden gelmelerini bekleyelim.
hepimiz için en hayrılsı bu olacak sanırım.
ya yesekmi acaba bu saatten sonra bizimkilerin tutunmaya ihtiyacı yokki nereye tutunacaklar.:1no2:benneyaptımkimirmirmirmir

kızlar ben burada okudum. benımkı tüp bebek herkes ananas yıyordu ananası tavsıye edıyordu tutunması için. forumlarda yazar. bence yürümek hızlandırır. onun dısında yiyecek maydonoz mesela hıc önerılmıyor söktürücü etkısı oldugu için tüp bebek tedavılerınde belkı maydonoz yersenız bebekde cıkar

neyse en iyisi biz kendiliğinden gelmelerini bekleyelim.
hepimiz için en hayrılsı bu olacak sanırım.
ya yesekmi acaba bu saatten sonra bizimkilerin tutunmaya ihtiyacı yokki nereye tutunacaklar.:1no2:benneyaptımkimirmirmirmir

kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

kızlar ben burada okudum. benımkı tüp bebek herkes ananas yıyordu ananası tavsıye edıyordu tutunması için. forumlarda yazar. bence yürümek hızlandırır. onun dısında yiyecek maydonoz mesela hıc önerılmıyor söktürücü etkısı oldugu için tüp bebek tedavılerınde belkı maydonoz yersenız bebekde cıkar

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3süper ya nisacım maydonozamı başlasakkiiii:1rolleyes:

selamlar.hamilelikte vaktiniz geldiği halde doğumun başlamamasının nasıl bir duygu olduğunu en iyi ben bilirim herhalde iki hamileliğimdede doğum geç oldu gerçi ilkinde benim cahilliğime gelmiş doktor günün geçiyor risklisin dedi diye inanıp sezaryen olmuştum o zamanlar şimdiki kadar bilgili değildim o zaman doktor bana 42. haftaya girdin demişti şimdi hesaplıyorumda ilk bebeğimi 39+3 te doğurmuşum yani bilinçli olsaydım epey bekleme sürem varmış.neyse onun üzüntüsüyle ikinciyi normal yapıcam dedim bu bebeğim beni bekletmez sorunsuz doğar dedim elimden gelen herşeyi yaptım ama malesef bu doğumumda 40+3te başladı ve sanırım benim çabalarımla doğum başladı ama normal olmadı malesef sezaryen oldu şimdi yazmak istediklerim şunlar 37.haftadan itibaren ahududu yaprağı çayı içtim ve hurma yemeye başladım hurma yemeyi son haftalar iyice abarttım hatta sonra doğumla ilgili hiçbir belirti olmayınca doğumumdan bir gün önce eşimle ananas aramaya çıktık mevsimi değildi migrosta hafif geçmiş birtane bulduk neyse ben hepsini bitiremedim ama baya yedim hepsinin yemememin sebebi dudaklarımı ve ağzımın içini yaktı ve acayip kaşındırdı bende yemeyi bıraktım onun içinde buda işe yaramıycak heralde demiştim ertesi gün bütün gün ve akşamı yürüyüş yaptım ve gece doğum işaretim geldi ama ertesi günün öğlenine kadar beklediğim halde sancım gelmedi bende mecbur hastaneye gittim iyikide gitmişim hastaneye gittikten 3saat sonra suyum patladı ve oğlum kakasını yapmış ve hala bende sancı ve doğum belirtisi olmadığı için sez.oldum. benim demek istediğim daha sonra gebeliğin sonlarına doğru bukadar müdahele yapıp kendimi sitrese soktuğum içinmi acaba doğumda sorunlar oldu diyede kendi kendime sormadım değil açıkçası hatta bir kaç gün öncesi kimyon ve karanfilde yemeye başlamıştım yani doğum başlasın diye yapmadığım şey kalmamıştı ama malesef olmadı yani birşey engelledi ama hangisi yada ney bende bilmiyorum ama kasları gevşettikleri kesin çünki hiç sancım olmadığı halde hastaneye gittiğimde 3cm açıklığım vardı keşke sancımda olsaydı.doğumdan sonra hastaneden eve geldiğimde yemediğim ananası serafireşleyip dolaba kaldırmıştım onu görünce öyle tuhaf oldumki ilk doğumumdaki gibi neden sezaryen oldum bunalımına girmemek için bana doğumumu hatırlatmasın diye tuttuğum gibi çöpe attım çünki gerçekten yaptığım onca şey işe yaramadı diye çok üzülmüştüm.size son olarak diyeceğim hiç sitres yapmayın vaktiniz olduğu sürece sınıra kadar doktor kontrolünde rahat bir şekilde bekleyin bu kadar beklemişsiniz az daha bekleyin belkide benim doğumumu sitreste etkilemiş olabilir siz bu hataya düşmeyin ananasmış oymuş buymuş fazlada kurcalamayın seyrine bırakın derim.Allah bütün bekleyen hamilelere yardım etsin vaktinde hayırlı sağlıklı doğumlar nasip etsin inşallah.Allah'a emanet olun.

kızlar bunu okuyun nurefsancım senin ananas sayfasının en alt kısmı canım.en doğrusu bu galiba.herşeyi oluruna bırakmak.

arkadaşlar ben bilmeden 5 ay boyunca hamilelikte neredeyse her gün bir tane ananas yiyordum. ve rahim ağzı kalınlığım doktorumun söylediğine göre rekor boyuttaydı. 7 cm :) normalde 3.5 cm'in üzerinde olması gerekiyormuş ve 4.5-5 cm normal kabul ediliyormuş... belki ananasın etkisi vardır.

canım bizde hergün heyecan yapıyoz ama gelen giden yok daha.amin canım Allah hepimizi sağlıkla kurtarsın inşallah.senin sırana daha çok var.

evet ben rütbemi biliyom uslu uslu oturuyom yerimdee kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

amin canım...hayırlısıyla bi doğurabilseydik.....:Saruboceq:

inşallah hayırlısınla kucaklarınızda görelimm opuyorumnanaktan

ama tavsiyelere şaşkınlıkla baktım kaydirigubbakcemile3 ananas,maydanoz falann aklımda tutayım bariii kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

kızlar şurada ne kaldıkı bır bılemedınız10 gün sonra biz kal desekde durmazlar içerde stres olmayın... bu anın tadını cıkarmata bakın

ananası elemiş bulunmaktayımmmm...:1no2:
allah bebişlerimizi göndereceği zamanı biliyordur...:Saruboceq:
sağlıkla sıhhatle hayırlıısıyla gelir inşallah bebişlerimiz.....:Saruboceq:

evet ben rütbemi biliyom uslu uslu oturuyom yerimdee kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

inşallah hayırlısınla kucaklarınızda görelimm opuyorumnanaktan

ama tavsiyelere şaşkınlıkla baktım kaydirigubbakcemile3 ananas,maydanoz falann aklımda tutayım bariii kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

amin canım hepimiz inşallah sağlıkla alırız kucaklarımıza.

yawrukuşlar hepiize ii geceler..yrn gündüz gezio olurum yine ben...,giremessem doğurdu sanıp mrk etmiyin :)))) hepimize bol kasılmalı sancılı bi gece diliyorum:)))

ananası elemiş bulunmaktayımmmm...:1no2:
allah bebişlerimizi göndereceği zamanı biliyordur...:Saruboceq:
sağlıkla sıhhatle hayırlıısıyla gelir inşallah bebişlerimiz.....:Saruboceq:

bende eledim canım.ama hurmaları yiyeyim bari aldım artık.hayırlısı olsun ne zaman gelecekler bakalım.

yawrukuşlar hepiize ii geceler..yrn gündüz gezio olurum yine ben...,giremessem doğurdu sanıp mrk etmiyin :)))) hepimize bol kasılmalı sancılı bi gece diliyorum:)))

sanada iyi geceler zuzucum.inşallah ben doğururum ama yarın doğurmak istiyorum.dayanamayacağım artık.

canımmm iyi gecelerrrrropuyorumnanaktan

bende eledim canım.ama hurmaları yiyeyim bari aldım artık.hayırlısı olsun ne zaman gelecekler bakalım.

bitanem ben hurmada yedim ama son bi kaç gündür yemiyorumm...:1no2:
istediğimizi yiyelim içelim...
allahın izni olmadan gelmicek bebişlerr....hayırlısı olsunnn :Saruboceq:

X