2009 Ekim Anneleri

malesef canim sabirsizlik gibi bir ozelligim var..ebeden de heran dogum olabilir ve dogarsada bi problem olmaz laflarini duyunca iyice yerimde duramaz oldum..

hadi bakalım hayırlısı o zaman bende gidip şimdi hurma alıp yemezmiyim.kocişle yürüyüşe çıkcaz şimdik.alayımda yiyeyim.ramazan bittiya bulamıyorumda biyerde.

sabahtan beri yatıyorum yattıkça bunalım artıyo
dağıtayım diye girdim nete şimdi..
tansiyonumu ölçtüm normalde hep düşerdi 4 e 4.5 fln
şimdi fırlamış 9.8 ne oluyo anlaamdım :S:S

canım hiç moralini bozma bebişler annenin her duygusundan etkileniyolar.sonuçta bebişin kocaman oldu.artık doğsa bile sağlıklı bir bebek o.o yüzden hiç bişeye moralini bozma.

bu aralar gerçekten çok stresliyim canım ya...doğum tarihimiz belli olmadı ona üzülüyom..kendi doktorum dışında başka bi doktora gittim dün,bebek doğum kanalına girmeye başlamış dedi:1shok:korktum ne bilim..sizin daha yakın üstelik doğum,sizin gibi olunca naparım bilmiyom:1no2:Allah yardımcımız olsun:Saruboceq:

evet hurmanin dogum sancisi yaptigini ve dogumu kolaylaastirdigini bende dün ögrendim. ve hemen yemeye basladim. acaba ne kadar yemeliyiz. cok yiyincede siseriz bebekte bizde öyle degilmi
ben de günlerdir yiyip duruyorum.
hatta akşam kociş dedi ki yeter artık bebiş dobiş olacak dedi
laelaelaelaelae

kizlar sabah uyandim ilk is 5/6 tane hurma yemek oldu sonra biraz is yaptim..sonraa sicak suyla guzel bir banyo..biraz oncede tam 1 saat yuruyus yapip geldim:)
yururken kutumda acayip bi baski hissettim suyum mu gelecek yoksa diye sevinmeye basladim bir yandan dua ediyorum bir yandan yuruyorum:)
ne gelen varrr ne giden...
sanci namina hicbirseyde yok ...
hayirlisi bakalim...

kaydirigubbakcemile3
harikasın nurefşan
:lepi:

bende şöyle aksiyonlu bir doğum isterdim .böyle maceralı unutulmayacak bi doğum hikayesi tam benlik ne şahane olurdu.bakalım bizde birazdan kocişle dışaır çıkcaz belki bi macera yaratır bizimki.inşallahhhhhhhhhhhh

bu aralar gerçekten çok stresliyim canım ya...doğum tarihimiz belli olmadı ona üzülüyom..kendi doktorum dışında başka bi doktora gittim dün,bebek doğum kanalına girmeye başlamış dedi:1shok:korktum ne bilim..sizin daha yakın üstelik doğum,sizin gibi olunca naparım bilmiyom:1no2:Allah yardımcımız olsun:Saruboceq:

benimki hemen hemen 3 haftadır doğum kanalında canım :umursamaz:

ya o idrarın turunculaşması bende de çok oldu ama hiç dikkate almadım

2 gündür turuncuya dönünce telaş yaptım canım ya ne biçim renk bu diye...asıl korkum kırmızaya mı döncek bu acaba:çok üzgünüm:inşallah düzelirim..şu doktoruma bi ulaşabilsem:Saruboceq:

Yok anacim macera falan istemem ben benimki gayet normal kolay macerasiz ve sade bir dogum olsun isterim....

Ayyyy ben boyle istiyorum ya en macerali benimki olurmus....
korktum simdii......

canım bizde yapıyoz o stresi ama elden bişey gelmiyoki
biz napalım bak hala belirsizlik içindeyiz.hiç bişey belli değil bizimde.bakalım 1 hafta daha beklicez olmazsa suni sancı olmadı sezeryan olacak.bi şekilde çıkıcaklar dışarıya.anne karnında kalan bebek nerde görülmüş.bak şimdi çıkıp gezebiliyoruz.bebiş olunca çıkamicaz hiç dışarı.

2 gündür turuncuya dönünce telaş yaptım canım ya ne biçim renk bu diye...asıl korkum kırmızaya mı döncek bu acaba:çok üzgünüm:inşallah düzelirim..şu doktoruma bi ulaşabilsem:Saruboceq:
telaş etme bence geçen hafta boyunca benimde öyleydi kii ben çok su içiyorum
bu hafta kendliğinden geçti..

:roflol::roflol: yok ulen aklima bile gelmemisti

fesat seni:dilcikar:

fotolarda cok zayif gorunuyorsun o yuzden sordum bikerem...
iy iy tamam affettimmvereliniortak
hadi yavdelikafadulden

evet canım erken girmiş zilli
erken girdiği ve kendini zorladığı için kalbi tekledi baya sorunlu günler geçirdik
o kadar atraksyon yaptın erken girdin gel çık demi yoook hala beklio

aybikcim senin bebis isini garantiye almak istemis demekki..ben yerimi alayimda birazda burda beklerim sorun degil diye dusundu herhal....yakindir gelecek icime oyle dogdu hee haberin olsun.....

Yok anacim macera falan istemem ben benimki gayet normal kolay macerasiz ve sade bir dogum olsun isterim....

Ayyyy ben boyle istiyorum ya en macerali benimki olurmus....
korktum simdii......

niye kız unutulmaz bi doğum hikayesi olur işte
her zaman hatırlarsın.

bende şöyle aksiyonlu bir doğum isterdim .böyle maceralı unutulmayacak bi doğum hikayesi tam benlik ne şahane olurdu.bakalım bizde birazdan kocişle dışaır çıkcaz belki bi macera yaratır bizimki.inşallahhhhhhhhhhhh
kız delü...
dua hükmüne geçecek şimdi bak...
sırnaşık şey

bir bayanin dogum hikayesi:)

NIHAYET BENDE DOGUM YAPTIM 13 HAZIRAN GUNU MELEGIME KAVUSTUM. GELELIM DOGUM MACERAMIZA
DOGUMDAN ONCEKI HAFTA SABAH AKSAM YARIM SAAT YURUYUS YAPTM. BU SAYEDE PAZAR GUNU ACAYIP BASKI HISSETTIM VE NISANIM GELDI. SALI GUNU DOKTOR KONTR. GITTIM DOKTOR 3 CM ACILMAM OLDUGUNU BUGUN YARIN DOGUMUN OLUR DEDI. BOL BOL DINLENMEMI UYUMAMI VE IYI BESLENMEMI ISTEDI VE BANA SARILDI GOOD LUCK DEDI. O AN KENDIMI KURBANLIK KOYUN GIBI HISETTIM .
GERCEKTENDE O GUN EVE DONDUKTEN SONRA SANCILARIM BASLADI. GECELIYIN DAHADA ARTTI. UYUYAMAYACAK SEVIYEYE GELDI. BEN MAALESEF DOKTORUN DEDIKLERNI PEK UYGULAYAMADIM GECE SANCIDAN UYUYAMADIM. COK FAZLA BISEYDE YIYEMEDIM. HERNEYSE BEN IYI GELIR DIYE GUN AGARDIGNDA SICAK DUSA GIRDIM DUSTAN SONRA SUYUM GELDI VE HEMEN HASTANEYE GITTIK. HASTANEDE KONTROLDE ACILLMAMIN HALA 3 CM OLDUGUNU SOYLEDILER. HAMILELIKTEKI MIDE BULANTILARIM BENI ORDADA YANLIZ BIRAKMADI. DOGUMUN YAKLASTIGINI SOYLEYIP DOGUM HANEYE SEVK ETTILER BENI.EN INANAMADIGIM SEYDE KONTROL ETTIKLERI YERDEN DOGUNHANEYE GIDENE KADAR O KISACIK MESAFEDE ACILMAM 7 CM OLMUS. COK UYKUSUZ VE HALSIZ OLDUGUM ICIN BANA SAKINLESTIRICI IGNE YAPIP UYUTTULAR. O SIRADA SANCILARIMIN SIDDETI ARTMISTI. UYANDIRDIKLARIDA SAAT 11:00 DI DOGUM BASLIYOR DEDILER. BENCE DOGUMUN EN ZOR YERI BURASIYDI.IYIKI EPIDURAL ALMAMISIM.YOKSA COKCOK DAHA ZOR OLURDU. BEBEGI ITMEK ICIN HIC GUCUM OLMADIGI ICIN. BIRDE USTUNE BANA SAKINLESTIRICI YAPIP UYUTTUKLARI ICIN SARHOS GIBIYDIM. TAM BIR SAAT UGRASTIRDIM ONLARI BIDE BANA DIYORLARKI HADI CABUK OL DAHA BIZ YEMEGE GIDICEZ. BEN ORDA CAN DERDINDEYIM ONLARIN DUSUNDUGUE BAKN.BU ESNADA BIRICIK ESIMDEN COK DESTEK ALDIM IYIKI DOGUMUMA GIRMIS. BIR BAKIMA BEBISIMIZI O DOGURTTU SAYILIR.SAAT 12 OLDUGUNDA SONUNDA KIZIMI DUNYAYA GETIRMEYI BASARMISTIM DIKIS ATMADAN ONCE IYI UYUSTURAMAMISLARKI HER DIKIS ATISINI HISSETTIM. AMA KIZIMLA ILGIENMEKTEN HIC HISSETMEDIM O ACIYI.
BENIM DOGUMUM COK KOLAY OLDU. RABBIM HERKESE BOYLE DOGUM NASIP ETSIN. NORMAL DOGUM O KADARDA KORKULACAK BIRSEY DEGILMIS.DOGUMDAN BIR SAAT SONRA AYAGA KALKTIM. O KADAR DIKISIM OLMASINA RAGMEN HIC AGRIM OLMADI..HERKESE KOLAY VE SAGLIKLI DOGUMLAR DILERIM

buradan alinti:DOGUM HIKAYELERIMIZ....

Son düzenleme:
canım bizde yapıyoz o stresi ama elden bişey gelmiyoki
biz napalım bak hala belirsizlik içindeyiz.hiç bişey belli değil bizimde.bakalım 1 hafta daha beklicez olmazsa suni sancı olmadı sezeryan olacak.bi şekilde çıkıcaklar dışarıya.anne karnında kalan bebek nerde görülmüş.bak şimdi çıkıp gezebiliyoruz.bebiş olunca çıkamicaz hiç dışarı.

ah gülüm benim bir kaybım var Allah bir daha yaşatmasın..o yüzden biraz da bu gerginliğim...Rabbim bu kuzuma ömür versin..inşallah üzmez bizi..hiçbirimizin kuzusu üzmesin annelerini inşallah:Saruboceq:

X