2009 Ekim Anneleri

kızlar iyi geceler..baya doğuran olmuş bugün maşallah bebişlerimize annişlerimize..bizde görücez bugünleri inşallah..:Saruboceq:

Selam canlarimmmm nasilsiniz???

26 eylülde gece sabah saat 1.47 gecemizi aydinlatan gamzemiz dünyaya geldi darisi hepinihzin basina!! rabbim önce saglik versin kizlar!
4 hafta erken geldi bebegim dünya tatlisi cok sükür sagligi herseyi iyi

anammm..fatoşşşş..yafrumm gözün aydıınnnn

cuma günü sancilarim arttti. dedim briazdaha artsinda hastaneye gidince zart diye dogurim. nann dayanamaadim aradim gel dediler gittim. 6 cm felan acilma olmus hemen doguma aldilar. sanci verdiler daha cok ikindim agrilar siddeti artti. yan dön ikin ön dön ikkn yokk ve 10 cm acildi! ikiniyorum ikiniyorum bebegimin basi girmiyor kanala. asaga dogru ama kanalda degil! ters cevirip ikindirttilar öyle bi ikindimki az kaldin seyim geliyordu doktora dogru sey edecektim az kaldim hahahahaa. epedirual verdiler hissetmim agriyi diye ilk igne ok hissetmedim sonra yine kötü oldum igne migne fayda etmedi. suyumu patlattilar girmedi yine kanala. doktor dediki artik sezeryana almak hzorundayim. belden asagisini uyusturdular. örtü cektiler. esim yanimda elimi tutuyor. esimde acayip oldu cünkü yüüzüm güllüyor konusuyorum onunla belden asagisi kipirdamiyor sakat kalacam diye korkmus cok. ameliyathane cok soguktu eroinmanlar gibi titriyordum :)))). sonra bi inga diye ses geldi o ani hic bir seye degismem asla degismem esimin ve benim gözlerimizden yaslar naasil akti anlatamam dünyanin en güzel duygusu! anne olmak cok güzel hic birseye dgismem. kizim gamzem tam 48 cm ve 2830 gram dünyaya geldi! rabbim hepinize kolay dogumlar nasip etsin kizlar

çatlak insann nası bi anlatış nan o..delüm benimmm özlemişimmmm

selam kızlar meraba... bugün doktorra gittik. nilin kilosu 3171 çıktı.... kafası gene biraz küçüktü ben de doktora gelişim geriliği ile ilgili tedirginiğimi anlattım. olabildiğince sağlıklıo göründüğünü söyledi. ama gene de renkli ultrasona yolladı. kan akışı falan normal çıktı herhangi bi gelişim geriliği yokmuş çok şükür.. ilk defa bebişimin suratını gördüm... bu arada yzü aynı babası.....
nst ye girdim sancım yok kanala da girmemeiş. ama dedim kaç gündür rahmimde ağrı var. yer değiştiriyordur ondandır dedi... haftaya tekrar gidecem....
maşallah cnm nile..wah yafrum kanala inme ağrıs diilmiymiş onlar..geçemicenmi annem sen beniii
biz de geldik doktordan kıslar...
her şeyimiz iyiymiş Allah'a şükür kocaman olmuş oğluşum teyzeleri :nazar:
14 ekimde nst ye gircem sıkıntı olursa o gün bebeğimi kucağıma alcam...
ama yoksa 21 ekimde alacak doktorumuz... inşallah o zaman olur opuyorumnanaktan

maşallah cnm oğluna

kızlaaaarrr nisannurdan mesaj var kaydirigubbakcemile
nihancım ben bugün öğlen 3 ' te oğluma kavuştum. çok mutluyum ikimiz de çok iyiyiz.oğlum emiyo ama daha sütümüz yok, dua edin, kızları ve seni kızını da öptük.
maşallah allah analı babalı büyütsün kuzumuzu :nazar:
maşallahh nisanada oğluna da

selam kizlar bizimde bugun kontrolumuz vardi...kizim iyice dogum kanalina inmis ..cok sevindim...
heran hersey olabilir..41.haftaya kadar insallah dogmus olur...
artik dogmasinda hicbir sakinca yokmus..anne karninda 1 gun daha durmasi cok kiymetli diyebilirmiyiz diye sordum 37.haftadan sonra cok bir onemi yok dedi..arada pek fark olmazmis...gonul rahatligiyla BEBEGIM ARTIK GEL diyebiliyorum artik:)
[B]ooh gözünaydınn..çok bekletmes iişallah kızın seni annesi[/B]

merhaba kızlar, biz de kontrole gittik bugün, herşey normal, yarın itibariyle 40 haftamız doluyor, ama bizim prensesin keyfi yerinde sanırım gelmeye hiç niyeti yok, 1 hafta daha bekliycez. bu arada gün aşırı nst ye gidicem. hiç istemiyodum 41.haftaya kalmak ama ne yapalım Allah'tan hayırlısı.... gerçi ara ara kasılmalarım oluyor ama bakalım son günde bi sürpriz yapar belki minik kuş.
[I]sizede maşallah hazirancım..
[/I]

hoşgeldin kuşummŞeniz

kıss suss yarama tuz basmaamafoldumben doğuramadım halaa:kedi:
baksanaa zilli fatoş bile doğurmuş bizde ne kadar küçüktü:1closedeyes:
dandanla konuştuk oda çıkartamamış hala doktoru pazartesiye kadar gün vermişzemuszemus

hoşgeldin kuşummzemuszemus
zilli fatoşun nie bukadar çabuk we hızlı doğurduğunu tahmin etmek zor olmasa gerenk elaamm laelaelaelaelae kaydirigubbakcemile3

off dogumla ılgılı kafamdaki soru işaretleri bitmek tükenmek bılmıyor ama emınımkı umdugumdan cok daha kolay olacak insaalah... sonda falan acıtmaz.. agrımız cok olmaz.v.s.v.s.

evet elalıcım hareketler aynı seninki gibi, hatta bu sabaha karşı ben de evham yaptım bu kuzu niye oynamıyo diye, öğleden sonra nst ye girdiğimde ordaki hemşire de aynı şeyi söyledi, ağır dalgalanma şeklinde hareket eder artık dedi. normalmiş yani. eğer hareketi azalırsa şekeri bişeyler yada yeşil elma yiyip bol su içip sırtüstü uzanın 20 dk içinde hareketlenir dedi.
suni sancıyı konuşmadık dr la ama herhalde 41.hf bitince önce onu dener, ilk doğumumda da öyle oldu benim.

canım suni sancı verince açılma oldumu nasıl oldu anlatsana.bende aynı durumdayım bir hafta daha bekleyip suni sancı verecekler.suni sancıyla normal doğum olurmu.açılma oluyomu.
suni sancıyla olmazsa sezeryana alacaklar.

kızlar iyi geceler..baya doğuran olmuş bugün maşallah bebişlerimize annişlerimize..bizde görücez bugünleri inşallah..:Saruboceq:

anammm..fatoşşşş..yafrumm gözün aydıınnnn

çatlak insann nası bi anlatış nan o..delüm benimmm özlemişimmmm

maşallah cnm nile..wah yafrum kanala inme ağrıs diilmiymiş onlar..geçemicenmi annem sen beniii

maşallah cnm oğluna

maşallahh nisanada oğluna da

[B]ooh gözünaydınn..çok bekletmes iişallah kızın seni annesi[/B]

[I]sizede maşallah hazirancım..
[/I]

zilli fatoşun nie bukadar çabuk we hızlı doğurduğunu tahmin etmek zor olmasa gerenk elaamm laelaelaelaelae kaydirigubbakcemile3

ahhhhh ahhhhhh ben kafamı hangi dağa taşaa vuramm, karıı 9 ay hem sefaa sürdü hemde kızcene kavuştu erkendenakannehir keşkee bendee kutuyu mühürlemeseydimmkaydirigubbakcemile3

ayy bende artık evham yapmaya başladım hayırlısıyla kavuşsaydık yavrularımıza:Saruboceq:
sevindim kıss senin kızın hareketleride benimki gibiymiş hemşirede normal demiş iyi bariiopuyorumnanaktan
bişeyler yedikten sonra sırt üstümü dedi? yoksa sol tarafamı yat dedi? benim kız artık yatınca daha az hareket ediyo, oturunca daha iyi gibiakannehir
sen tecrübelisin haa suni sancı konusunda? ilk tecrüben nasıldı cnm? gerçi kişiden kişiye değişir amaa anlatıldığı kadar kötü bişimi? bana eğer önümüzdeki hafta sonuna kadar gelmezse önce suni sancı verceklermişdeakannehir

sırtüstü yat dedi, nst de o şekilde oluyor ya.
suni sancı bana ilkinde verdiler, işe yaramadı, kestiler sonra odaya aldılar birkaç saat sonra normal sancım başladı, ama suni sancı da öyle çok can yakıcı bişey değildi. bence sezaryenden önce suni sancı denemeye değer.

ahhhhh ahhhhhh ben kafamı hangi dağa taşaa vuramm, karıı 9 ay hem sefaa sürdü hemde kızcene kavuştu erkendenakannehir keşkee bendee kutuyu mühürlemeseydimmkaydirigubbakcemile3

ee warmış bi bildiği iswiçre alplerindeki köylü kızınınnn :jeyyar:kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

sırtüstü yat dedi, nst de o şekilde oluyor ya.
suni sancı bana ilkinde verdiler, işe yaramadı, kestiler sonra odaya aldılar birkaç saat sonra normal sancım başladı, ama suni sancı da öyle çok can yakıcı bişey değildi. bence sezaryenden önce suni sancı denemeye değer.

yok gülüm beni nstde sol yana yatırıyolarr:eek:
ayy suni sancıylaa ilgili iyi şeyler duymak rahatlatıyo insanızemuszemus
inşallah hiçbirimize suni sancı gerek olmadan normal sancıyla beraber gelirler yavrularımız:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

kızlarrr yaaa benim çok bilmiş komşularımdan biri dediki, normal doğum için bekliyosun amaa aniden suyun falan gelsee mecbur normal doğum yapmak zorundasın ne olursa olsun, ters giden bişiler olsa bileymiş...
su geldikten sonra sezeryan olmuyomu? bileniniz varmı?
ben normal istiyorum sezeryan olma gibi bi isteğim yok amaa hani aksi giden bişeyler olursa, suda gelirse sezeryana yönelinmezmi? kafama takıldı?

ben kaçıyorum kızım kasılıp duruyor karnım taş gibi oldu raat oturamıyorum ben kaçar öpüldünüz
Zuzuuuu elalım yarın sizi buralarda görmiyeyim doğru doğuma zemuszemus

canım suni sancı verince açılma oldumu nasıl oldu anlatsana.bende aynı durumdayım bir hafta daha bekleyip suni sancı verecekler.suni sancıyla normal doğum olurmu.açılma oluyomu.
suni sancıyla olmazsa sezeryana alacaklar.

sibelcim bende 2-3 cm açılma kendiliğinden olmuştu, hastaneye gittim biraz daha açılma oldu sonra ilerlemedi. onu devam ettirmek için verdiler ama dediğim gibi suni sancı işe yaramadı bende. kestiler odaya aldılar tekrar, bi süre sonra kendiliğinden açılma ve sancım başladı. suyu falan patlamadı ama. bu arada epidural yapıldı. 10 cm olunca doğumhaneye aldılar, suyumu da orada dr patlattı. işin garibi bebek hala kanala inmemişti. ıkınarak kendim indirdim.
uzun lafın kısası, her şartta normal doğum olabiliyor, hiç endişelenme.

elalım benim ablamın suyu geldi hastaneye gittti bebişi ters diye sezeryan oldu suyla sezeryanın ne alakası varki anlamadım benn

ben kaçıyorum kızım kasılıp duruyor karnım taş gibi oldu raat oturamıyorum ben kaçar öpüldünüz
Zuzuuuu elalım yarın sizi buralarda görmiyeyim doğru doğuma zemuszemus

tamam cnm hadi kasma zilloşunu git dinlennŞeniz
ayyy ne güzel olur kıss mübarek günde doğururz inşallah:Saruboceq:

kızlarrr yaaa benim çok bilmiş komşularımdan biri dediki, normal doğum için bekliyosun amaa aniden suyun falan gelsee mecbur normal doğum yapmak zorundasın ne olursa olsun, ters giden bişiler olsa bileymiş...
su geldikten sonra sezeryan olmuyomu? bileniniz varmı?
ben normal istiyorum sezeryan olma gibi bi isteğim yok amaa hani aksi giden bişeyler olursa, suda gelirse sezeryana yönelinmezmi? kafama takıldı?

yoo hiç öyle bişey yok, komşun uydurmuş onu, benim arkadaşımın suyu patladı evde, hastaneye gitti sezeryana aldılar direk.

elalım benim ablamın suyu geldi hastaneye gittti bebişi ters diye sezeryan oldu suyla sezeryanın ne alakası varki anlamadım benn

canancım bilmiyom walla herkes başımıza dr. kesilmiş, 2 çocuk doğurdular diyee:umursamaz:
banada saçma geldi amaa soramadan edemedim, bunu duyduma sevindi ajkımmmŞeniz

X