2009 Aralık Anneleri

slm kizlar giremez olduk benim cadi gunduz uyuyo gece uyanik simdide yari kirk banyosunu yaptirdik 20 gunluk oldu masallah kizimin bide kirkimiz ciksaydi duzene girerdi insallah uykumuzz emzigi aldiramiyom midesini kaldiriyo zorla yarim saat ugrasirsam aliyoo bide kucaga alisti zilli boyle bizde durumlarr

geçmiş olsun canım ben ilk nerdeyse 20 gün 2 saatte bir emzirdim sarılık olmasın diye sürekli emzirdim o istemese bile uykudan uyandırıp gece gündüz saatleri buluyodu emmesi ama allaha şükür iyi kilo aldı sen nasıl yaptın göğüslerim benimde epey yara oldu ilk haftalar ama geçiyo sonra bağıra bağıra emzirme dönemim var benimde bişey yapmadım kendiliğinden geçti açık bıraktım emzirme sonrası o kadar zaten 20 günden sonra düzene girmeye başladı artık şimdi gündüz 3 gece 5 saate kadar uzuyo emzirme araları ikinci aydada iyi kilo aldı şu süt işi gerçekten doktorun dediği gibi acaba sütüm yetiyomu demek bile sütün azalmasına yetiyo emzirmeye niyetli ol diyo bi doktor sütün gelir zaten kendine inan sadece hormonların ve suyun işi bu süt bide bebek emecek tabi ilk bi hafta göğüsler şişermiş sonrasında iner annede acaba sütüm azaldımı dermiş ama alakası yokmuş bendede aynısı oldu benim bi göğsümden şu an için 75 öbüründen 40 ml süt geliyo ama tamamen emzirmemin şekli ve sıklığıyla alakalı bazen bi göğsümden fazla emziriryorum karıştırıyorum ondan fazla süt geliyo diğerinden az bide sağınca emzirme dışında depo yapayım dersen gene sütün artıyo bu sefer hem bebek hemde sağdığın süt için süt üretiliyor benden bu kadar umarım işine yarar

kızlar bi sorum olacak bebeğin doyduğunu nasıl anlıyosunuz habire emiyo biberondan verince doyduğunda atıyo tamam güzel ama memede öyle yapmıyo bu seferde yeşil kaka yapıyo fazla emdiği için

ya kızlar bende size bişey sorcam doğum yapalı bir ayı geçti ama sezeryan dikişimin hemen üstü şiş sizinkiler ne durumda acaba bu normal mi

ya kızlar bende size bişey sorcam doğum yapalı bir ayı geçti ama sezeryan dikişimin hemen üstü şiş sizinkiler ne durumda acaba bu normal mi

şiş derken benimki kilodan zannedersem katlı gibi duruyo dikiş yeri derinde gibi yani ama şişlik yok rengi kahverengi yara kabuk bağlar dökülmeye yüz tutar ya onun gibi ama öyle koca bi kabuk değil parça parça küçük küçük öok sinir bozucu ya dokunmaya korkuyorum ne zaman geçecek bu ya

benımkı sadece çizgi gibi bişey kaldı kabuk falan yok asıl dikiş yerının ustundekı sarkık göbek nasıl gececek onu merak edıyorum

daha çok kuçuk annesı kıyamam ben ona kuçukken kucaga alışmazmış merak etme dılek

kızlar bi sorum olacak bebeğin doyduğunu nasıl anlıyosunuz habire emiyo biberondan verince doyduğunda atıyo tamam güzel ama memede öyle yapmıyo bu seferde yeşil kaka yapıyo fazla emdiği için

ne mumkun anlayamıyoruz esra :) 7/24 meme agzında olsun istyr
benımkı şiş degil dogum sonrası gıttınmı dıkışlerıne baktırmaya

kaynanan gitsin bekleriz :)
sende iyibak kendıne ve bebişine

milleti boşver ya öznur herkes çok bilmiş ben yalnız bakıyorum mınaya mınanın basına bışey gelnce akıl veriyorar şöyle yapsaydın böyle yapsadın en basıtı kız çocugunun alt şu şekil silinir diyorlar şimdi hasta ya mına yuhhh dedım 2 aydır öyle sılıyorum ben zaten anem dogmadan ögretmıştı ya bilmeseydım 2 aydır dememışınd şimdi neden dıyorsun dımı ya mıllet boş boş konuşuyor işte salla gitsin herkesın basında var

biz de senı öptükzemuszemus
mina daha iyi gibi ama arada durup çıglık atıp aglıyor sanrım o sıra sancısı oluyor geçecek inşallah burcucum

geçmiş olsun denızcım ya
umarım iyi haberlerını beslenmış kılo almış haberlerını alır bızede ulaştırırsın
millet çok bilmiş ilk dogdugunda sık besle dediler şimdi süreklı emmek istyr ya ayy bu fena alışmış diyorlar o yuzden kımseden akıl alma çevrendekı doktora danışacaksın ya onun sözunden sapma daha 1 aylık şimdi şimdi 2-3 saat arayla beslemen lazım biz yapamıyoruz o ayrı memeye çok düşkün çunku mına
kardeşimin bana dediği çok sık beslersen ara vermezsen kılo almaz çünkü az ve sık yemiş olur nasıl kılo vermek isteyelere az ve sık ye dıyrz o misal dedi doktorumda enaz 1,5 saat ara olmalı dedi normalı 2-3 saatmış burcuyada doktor oyle demiş 3 saat arayla beslersen 3 saat sonra iyi emecek kalıteli süt olacak doyacak ama sık sık beslersen hep aç kalacak doydum sanıp bırakacak yıne az zaman gececek acıkacak ve meme ısteyecek iyi beslenmeyecek demış umarım basarırsın ben basaramadım henuz 2-3 saat arayla beslemeyı

tamam canım bende 3 saatde bir 90cc veriyorum

Pelin bir türlü yazamadım. Mina'nın haberlerini takip ediyorum ama iyi olduğuna çok sevindim inşallah tamamen düzelir en kısa zamanda.

Sana sürekli meme verme problemini halledebildiniz mi diye soracaktım ama sanırım pek değişen bir şey yok ya da var mı?
Benimki kırkından sonra çok değişti. Diyorlardı da inanmıyordum. Sürekli uykusundan ağlayarak uyanıyor sakinleştiği tek yer de meme.
Birde saat başı emmek istiyor yani çığlık çığlığa ağlayınca mecbur meme veriyorum ancak susuyor.
Yerine koyduğum an gece ya da gündüz farketmiyor beş dakika içinde uyanıp ağlıyor illaki kucağımda olacak. Artık belim sırtım koptu. Bıraktığım an kıvranmaya başlıyor.
Tamam gazı var anladık ta kucaktayken gelmiyor mu bu gaz krizleri.

O dikiş üstündeki göbeğin nasıl gideceğini ben de bilemiyorum. Hala yürüyüş bandını açamadım. Sen başladın mı bisiklete?
Aynaya bakasın gelmiyor yani. Bir de saçlarımı boyatayım diyorum zararlı olur mu acaba artık kendimi çok bakımsız ve paçoz hissediyorum. Biraz değişiklik iyi gelecek gibi.

Çoğunlukla Canberk kucağımda olduğundan dolayı ben de sadece okuyup çıkıyorum.
Bizim sayfalar hiç ilerlemiyor herkes aynı durumda sanırım.
Diğer aylara bakıyorumda bine dayanmış bazıları geçmiş.

pelincim,birkaç gün girememiştim nete dün okudum minanın rahatsızlandığını.çok üzüldüm.geçmiş olsun.Allah şifa versin.inşallah tahlil sonuçlarınız güzel çıkar.iyi haberlerini bekliyorum..

ben de kendimi çok çirkin hissediyorum.zaten bakımsızım da...bütün gün pijamalarla saç baş dağınık geziyorum.boy aynasının önünden geçmek bile istemiyorum.dört gözle havaların ısınmasını ve azra betülümün hareketlenmesini bekliyorum ama o zamana kadar bu boğazla..ye ye otur..daha çözümsüz olucam sanırım..

2-3 saat emmeden bebek nasıl durucak onu anlamadım..ancak o kadar süre uyursa durur.uyumazsa ve ağlarsa memeden başka hiçbişey susturmuyorki..ben bir saat geçmeden vermemeye çalışıyorum.elimden geldiğince oyalamaya çalışyorum ama ağlamasını kesemezsem şiddetleniyor.mecur veriyorum.büyüdükçe gaz problemi de düzene giriyor.ben de o da gazını çıkarmayı öğreniyoruz.yediklerime de dikkat ediyorum tabi.bi de ıhlamura rezene karıştırarak içersem o gün daha bi sakin geçiyor..
hepimize kolay gelsin..sağlıkla..

benimki 2 saat uyanıkken emmden durabiliyor tabi bu son bi kaç hadtadır böyle öncesinde sürekli emerdi zamanla beslenme araları açılacak sizinde muhakkak gazda büyüdükçe hafifledi ama akşam krizlerini bi şekilde yaşıyoruz gazı olmasada

ben şu gündüz uykularını düzene sokamadım bazen gündüz 1 2 saat kuş uykusuyla geöçiriyor bazen saatlerce uyuyor saatlerini ayarlamak istiyorum ama namümkün

ben şu gündüz uykularını düzene sokamadım bazen gündüz 1 2 saat kuş uykusuyla geöçiriyor bazen saatlerce uyuyor saatlerini ayarlamak istiyorum ama namümkün

aynen canım gece uyanık gündüz uykulu geçiriyor gece bekçisi gibi mafoldumben

Benimki niye tersten gidiyor böyle yaaa.
Önceki haftaya kadar iki iki buçuk saat duruyordu emmeden. Şimdi saat başı emziriyorum yoksa çığlık çığlığa başka bir şekilde de susmuyor. Sütüm de çoğaldı ilk zamanlara göre doymuyor desem o da değil. Zannedersin ki çocuğun etinden et koparıyorlar nasıl bir feryat figan. Ama canı yansa memede de susmaz herhalde. Bu ara bütün hayatı meme uyku ve ağlama şeklinde devam ediyor. Bize güldüğü keyifli olduğu zamanlar toplasan iki saati geçmez günde.
Gazı da arttı önceden bu kadar çok değildi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…