2009 Aralık Anneleri

Herkese tesekkurler arkadaslar. Tek tek okuyamadigim icin yazamiyoru tabi.
Ya eylül iyi ama ben o kadar strese girmisim ki sutum azalmis simdi de dun doktor soyledi kg alisi durmus cunku Sonra eylülü tartti emzir dedi yine tartti az geliyo mama yazarim burcu mamaya alisinca da memeyi istemez kendini topla diye azarladi biraz sagolsun . Bugun topladim gerci ama.

siz nasılsınız küçük hanım nasıl büyüdünüz darısı başımıza benim kız daha hiçbir şey bilmiyor

melikecim biz iyiyiz şükür...
bizim akşam saat 6 civarı başlayıp gece 10 11 e kadar kolik ağrılarımız oluyor onun dışında Allah ıma bin şükür bende bu ayımızın bitmesini bekliyorum 3. ayın sonuna doğru rahatlıyorlarmış
siz nasılsınız zeynep geceleri nasıl?
öptüm sizi

canım yaaa geçmişi fazla okuyamıyorum şimdi gördüm Allah korumuş yavrunu bende bir gece kusarken uyanmıştım ama daha yeni kusuyordu ters çevirdim rahatladı annelik böyle birşey demekki uykunda bile bebeği hissediyorsun çok çok geçmiş olsun tekrar bu emziği nasıl yapacağız ağzına verince yüzünü ekşitip öğürmeye başlıyor emse ikimizde rahat edeceğiz ama yok direniyor :ecrin_bebek:

aminnnnnnnnnnn canım...allahım hepimizin yavrularını korusun...

burcucum kolay değil biliyrum ama lütfen nisan için kendini topla biraz..:):teselli:
bu arada memeni sağsan belki sütün artar,benim kızım erken doğup yoğum bakımda kaldığı zaman benimde sütüm azalmıştı,hastanenin elektrikli sit sağma makinesi vardı orda sağmıştım ve göğüslerim ,inanılmaz dolmuştu
tekrar rabbim yardımcın olsun diyor eylül ü kokluyorumopuyorumnanaktan

Merhabalar kızlar sonunda fırsat bulup gırdım nete hıÇ okuyamıyorum geÇmıŞıde burcucum ne oldu eylÜle neyı vardı okuyamadım.bızım topraĞında poposu kÖtÜ oldu Özelden mesaj yazan arkadaŞlarım teŞekkÜr ederım aldım dedıĞınız kremı ıkı gÜndÜr kullanıyorum henÜz geÇmedı ama sankı ıı geldı gıbı.popsundakı apsede Çok ŞÜkÜr kÜÇÜldÜ yarın kontrole gıdeceĞız umarım tamamen temızlenmıŞ der doktor.pıŞıĞınıde bı geÇırsem rahatlayacaĞım.sızlerı Çok Özledım yaaa.nasıl sınız bebıŞler nasılll kılo alımları nasılk kaÇ kılo Şu an bebıŞlerr

aslında maşallah çok rahatsız bir bebek değil ama uyanınca uyumamak için direniyor bir de huy edindi kucağımda uyuya kalıyor yatağına koyuyorum açıyor boncuk gözlerini bakınıyor sonra mıkır mıkır

Tedirginlik kaldi bende simdi cok fena. Uyuyor mesela hic birakamiyorum . Yapmam gerekenler filan vr bi de ama birakamiyrum . Ha bi de ustune pisik olduk ona bagriyo cok .

Burcu Şımdı okudum ne olduĞunu Çok geÇmıŞ olsun cnm benmkıde memeyı Çok emıyor desene gazı ondan Çokkkk emzıĞede bır tÜrlÜ alıŞtıramadım ya sızlerınkı tutyormu ve ne marka damaklımı

yaa melie sanırım bu modeller böyle:)))
aralık bebelerinden bikaçı dışında hiçbiri kuru meme almıyor,alsalar nolur ki sanki,((
ben dün sütümü sağıp biberonla vermeye çalıştım onu bile almadı
malum çalışan kadınlarız...28 ocakda raporum bitiyor,uzatabilirmiyim bilmiyorum.napcak bu bebek ne kuru emzik alıyo ne biberon offf offff

canım zeytinyağı pişiğe birebir her altını değiştirdiğinde sür hem kakasını da rahat yapar

pişik için ne kullandıysam geçmedi benim bebemin :gitme: ve aynen benim oğlanımda emzik almıyo
şekerli suya batır emziği dediler yaptım, şekerini yaladı attı kerata
boshayallersmile
bilmiyorumkismile

tünaydın kızlar çok fena içim acıyo bebeğimin yarın kırkı çıkıyo ve hala benim gözlerimin içine bakmıyo gözlerini kaçırıyo allah korusun ama otistik falan değildir inşallah bu konuda bilgisi olan varsa lütfen cevap yazabilir mi kalbim yanıyo düşündükçe kafama takıldı (((

Oğlumun altını değiştirince dayak yemiş gibi çığlık çığlığa ağlıyor ,değiştirme işi bitince susuyor. Ama öyel bir ağlama ki yırtacak kendini. Poposunu silsem de silmesem de ağlıyor.Siz de de var mı böyle bir drum

cnm bnm çok geçmiş olsun dualarımız sizinle içini ferah tut iyi gelecek sonuçlar bence.mina ne kadar güçlü bir kız hepimiz biliyoruz annesi sende üzme kendini sütün azalmasınnn.

canım zeytinyağı pişiğe birebir her altını değiştirdiğinde sür hem kakasını da rahat yapar

cnm benm ben doğduğundan beri kullanıyorum ama geçmiyor birtürlüüü.ondan kaynaklı apse bile oldu popomuzzz. Kıpkırmızı ciğer gibi oldu poposu şimdi troysd krem önerdi forumdan arkadaşlar dün onu aldım inşalllah geçer.bu ondakika emzirme olayına gelincede benimki bırakmıyorki memeyei 1 saat kalsa kalacak ağzında siz nasıl nekadar emziriyorsunuz çıkartmaya çalışıncada ii ce çekiyor memeyii kopaqracak uzunu sanki. Demek kalan zaman da hava çekiyormuş bunu bilmiyordum burcucum sayende öğrendim benm bebişimide bir sürü gazı var demkkiçok emzirmektennn.yalancı memyede birtürlü alıştıramıyorum ya

ya cevap vermek bu kadar mı zor içim rahatlar belki biraz diye burda derdimi paylaşim dedim hepiniz annesiniz beni anlarsınız diye senağlama

Otistik bebekler iki şekilde olurmuş.1 çevreye çok ilgisiz ve çok sakin bebekler 2 Daima alayan huysuzluk edenler.
Bu özellikler çoğu bebek de var bunlar otistik mi yani? Yapma Allahını seversen ,
onlarca belirtiden bir tanesi bebeğinde görülüyor diye otistik muamelesi yapma bebeğine , 40 günlük bebeğin otsitik olup olmadığı öyle bir tek belirtyle anlayamazsın...

Bizim gibi yeni annelerde bu tür şeyler oluyor.En ufak bir olumsuzlukta aklıma olmadık şeyler getiriyoruz...

Yeni doğan bebek görür, ışıkları seçer, ama bulanıktır herşey.
ancak 2.5 aylık olunca net görmeye başlar annesi korkma otistik filan değil merak etme,
ama çok kafana takılıyosa genede doktora danış

teşekkürler cevabın için başka bi formda okumuştum içime şüphe düştü haklısın ama insan ister istemez herşeyden şüpheleniyo ben çok pimpirikliyim
ama intla gözlerine bakıyom bana bakmıyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…