2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

arkadaşlar günaydın size bir sorum olacak yaptıran arkadaşlar bilirler. 3'lü test için ne zaman kan verdiniz benim yarın 16+0 oluyor Allahın izniyle. yarın dayanayıp gidicem doktora 1 ay oldu son kontrolden beri. sormak istediğim bir başka şey de hani ikili test yaptırdığımızda ultrasonla aynı gün kan veriyorduk. üçlüde de böyle bir durum varmı ona göre izin almam lazım işyerimden. şimdiden teşekkürler.Hepimiz sağlıkla kavuşlım inşallah bebeklerimize.

benim bildigim uçlu test te ultrasonla bakma ile bagdasan birsey yok yani ultarosn bilgileri ile kan degerleri karsılastırmalı bakılmıyor sadece kanda bakılıyor. aynı gun gittignizde genel olarak bebegi degerlendirmek için ultrason yapılıyor. yani ayrı gunlerde olabilir olarak biliyorum bilmiyorum yanlısmı varmı.
ama iki kere hastaneye gitmek yerine birkerede ikisinde halletmek daha ideal tabi.

kızlar birazdan show tvde çağla ile alişanın programında ahmet maranki hamilelerin beslenmesi ile ilgili konuşacakmış izleyin

--------------------------------------------------------------------------------

ah mavis ne guzel izle evdesin heralde bizim yerimizede izle

kızlar günaydın...
ikili test yaptırdınız mı... yaptıranlar özelde ne kadara yaptırdınız bana bilgi verir misiniz... benim ilk oğlumda hiç test falan yaptırmamaıştım... bunda yapılması gerekiyormuş... bir de ben şu an 15. haftadayım bana 15 gün sonra gel ikili test yapalım dedi... ikili test 13. haftaya kafar yapılmıyo mu...

11-14 haftalar arası yapılıyor yani geç kalmıs olmuyorsun

kızlar günaydın...
ikili test yaptırdınız mı... yaptıranlar özelde ne kadara yaptırdınız bana bilgi verir misiniz... benim ilk oğlumda hiç test falan yaptırmamaıştım... bunda yapılması gerekiyormuş... bir de ben şu an 15. haftadayım bana 15 gün sonra gel ikili test yapalım dedi... ikili test 13. haftaya kafar yapılmıyo mu...

canım 11-14. haftalar arasında yapılıyor..fiyat ise hastaneye göre sigorta biçimine göre değişiyor..ben emekli sandığına mensubum özel bir hastanede 27 tl vererek yaptırdım..hiç vermeyen ya da benim verdiğimin çok fazlasını veren de var..nerede yaptıracaksan arayıp öğrenebilirsin bence.

mai beyaz benm bildiğim 2li test 11 14 haftalar arasında yapılıyor sen bide 15 gun sonra gidince 4 aylık olcaksın... bence bi yanlışlık var.. ücret konusuna gelince ben nisa hastanesine gidiyorum benem gittiğim hastaennn dışında butun hasatanelerde doktor ense ölçumuunu falan kendisi yapıomus ama nisa da başka bi ultrasyoa gönderio o ayrı bi ücret bide tahliller falan epey pahalı oluyo.. ben yaptırmadım doktor gerek görmedi yani gelişimi iyi dedi..

kızlar günaydın...

İkili test 11. ve 14 . haftalar arasında yapılıyor. Ben Alanyada yaşıyorum burda bi özel hastanede yaptırdık kendim sgk lıyım 29 liraydı, 3 lü testinde aynı ücret olduğunu söylediler ki netten okuduğum kadarıyla büyük şehirlerde sağlık ocaklarında ücretsiz bile yapıyolarmış ama maalesef burda devlet hastanesinde bile yapılmıyo bırakın sağlık ocağını. Yani senin ikili test değilde 3lü test yapma zamanın gelmiş. 2 hafta sonra 17 haftanda olacaksın bi dr unla görüş bi yanlışlık olmasın arkadaşım. Belki 3 lü diyeceğine dr şaşırıp 2 li demiştir.

Son düzenleme:
kızlar günaydın...

canım arkadaslar sölemıs 2li 11 ile 14 arasında oluyor.sana doktorun 3lü yapacaktır.benım 2li özel hastanede 50 lira tutmustu sigortalıyız.%40ını sanırım devlet ödüyo.3lüde 50 yada 70 falandır.çünkü 3lü biraz daha ayrıntılı sanırsam.3lüde 16 ile 18.hafat arasında yapılıyo galıba

kızlar sakaleyn bbegım 630 gr. demıstı.heralde doktorunu yalnıs anladı ben şimdi nette gördüm 18.haftada bebek ancak 220 ile 240 gr oluyomus,zaten bana bıraz fazla gıbı gelmıstı.huu sakaleyncım ordamısın kız sen doktoru yalnıs duydun galıba sekerım yerimseniben

buarada kızlar bebek hareketlkerını hissetmıyorum die hiç üzüzlmeyın bende hissetmıyorum :KK43:(( doktoruma sormustum bana " ılk hamılelıgın oldugu için cok zor bu haftalarda hissetmen demıstı.ancak 18 ila 22 hafta arasında netlesecek" demıstı.bende şimsi gebelık org.da vs arastırdım gercekten bebek hareketlerı kimi zaman 22.haftaya kadar sarkabılıyormus.oyuzden hiç üzülmeyin.ben biraz kafama takıyordum ama hem doktorum öle dıyınce hem nette gebelik sitelerıne bakınca gercekten panık yapmamam gerektıgını düşündüm.zaten hissedenler cok şanslı,inşllah bızde cok gecikmeden hissederiz kaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2

arkadaşlar ya bişi sorcam. ikili yaptırdığınız zaman ultrason+kan alınımınamı o fiyatları verdiniz. ben 2liye 160 tl verdim.

Günaydın herkese kızlar,

Telkırma hoşgeldin cnımaramıza.. Oğluşun da hayırlı olsun..

Kaçakkedi rahatsızlandın mı canım sen... Ben kaçırdım orayı.. Geçmiş olsun kendine iyi bak...

Kayracım, gözün aydın çok sevindim senin adına.. Hadi bunu da atlattık bakalım.. İnş bebeklerimiz sağlıkla kucağımıza almayı da nasip eder Rabbim...

günaydın arkadaşlar bebişlerinizin hareketlerini hissetmeye başlayan varmı

Ben hissetmeye başladım canım.. Bugün 17+2'yim. Pazar günü hissetmeye başlamıştım. Dün de ne zaman otursam pıt pıt vuruyordu yavrum.. Ama bugün henüz duyamadım tıpırtısını çok sessiz :sm_confused::sm_confused: 20. haftadan önce hissedenler 1-2 gün ya da bazen 3-4 gün duyamayabiliyormlarmış normalmiş ama yine de korkuyorum kötü bişimi oldu acaba diye..Ay Allah göstermesin :çok üzgünüm::çok üzgünüm:

arkadaşlar günaydın size bir sorum olacak yaptıran arkadaşlar bilirler. 3'lü test için ne zaman kan verdiniz benim yarın 16+0 oluyor Allahın izniyle. yarın dayanayıp gidicem doktora 1 ay oldu son kontrolden beri. sormak istediğim bir başka şey de hani ikili test yaptırdığımızda ultrasonla aynı gün kan veriyorduk. üçlüde de böyle bir durum varmı ona göre izin almam lazım işyerimden. şimdiden teşekkürler.Hepimiz sağlıkla kavuşlım inşallah bebeklerimize.

Ben de 16+4'de kan verdim canım. O gün rutin kontrolümde vardı. Ama sanırım sadece kan verebilirsin de.

kızlar günaydın...

Diğer arkadşlarda cevaplamış canım ama sanırım sen 3lü test olucaksın. Bildiğim kadarıyla 2li test 11-14 arası yapılıyor.

Bu arada bugün nasılsınız kızlar?

Esrako, demeden geçemeyeceğim benim Zeynep adlı bir ark çok benzemişsin bu resminde. Nerdeyse kardeşi kadar benzemişsin. İnsan insana benzer mutlaka ama var mı acaba arada bir kan bağı diye düşünmeden edemedim..

riske girmemek için pazartesiye çektim üçlü testi oradan egeye gidip veririm kanı. öğlen bomboş oluyor zaten kan vermek için.ben ikili ya da üçlü için para vermiyorum emekli sandığına bağlı olduğum için üniversitede kolay oluyor işim. Bu arada 16. haftada ayrıntılı ultrasonla bakılıyormu.

arkadaşlar ya bişi sorcam. ikili yaptırdığınız zaman ultrason+kan alınımınamı o fiyatları verdiniz. ben 2liye 160 tl verdim.
canım gittiğin hastanedenın sigortayla anlasması yoksa yada senı n sigortan yoksa vermıs olabılırsın.genel olarak 50 lira verdık sanırım cogumuz
aranıza yeni katıdım bende inş.2 ağustosta dogum yapacam oğlumolacak:)))))

hoşgeldın canım aramıza.oğlusun hayırlı olsunşakkıdı

Günaydın herkese

kayracım gözün aydın çok sevindim

evriş acıbadem yağının kremide çatlaklara iyi geliyormu cidden? bebak var bende hem kremi var hemde makyaj temizleme sütü var çok güzel ürün aa negüzel çokda ucuz bi krem

gece dudağımda uçuk çıktı, kremi vardı bende sürmedim bebeğime zarar verir diye, uçuğun zararı varmı acaba , ateş yapar bende ne yapsam acaba

PETRİKKKKKKKKKKKKKK!!!!!!! ORADAYSAN ACİL OKU BUNU

Hamilelikte uçuk tehlikelidir, hemen dr unu araman lazım, uçuğunun cıktıgını bilsin, hele hele ates yapmadan hemen dr unu ara, o sana gerekeni söyler, bir daha cıkmaya niyetlenirse, tahta kasıgın ucunu ocakta ısıt ve onu ucugun cıkacagı yere bastır, korkunc aıcyacaktır ama ucuk cıkamaycakttır, gun ıcınde defalarca yap, olmadı işteysen, içtiğin çayın bardagını daya cok sıcakkkenn, dayan. Ama hemen hemen dr unu ara su an!!!!!!

günaydın kızlar. ne zamandır yoktum. biraz geçmiş okuyup gelecğim. evrişçim hayırlı olsun oğluşun ve behiyecim senin de kızın. allah ömürler sağlık versin. bu arada bebak iyi mi geliomuş en son sayfayı bi gözden geçirdim. var ondan evde ama makyaj çıkaruodum.artık göbişe sürerm. kızlar 14. haftaya girdim 2-3 gündür göbekli kalkıorum maşallah. birden mi büyüo bu göbişler

Teskkur ederim Lal cimmm..

kaydirigubbakcemile3 demek baya bı gercek sparta şekerim senın erkekiiinnnnnnnn kaydirigubbakcemile2 hadi hayırlı ugurlu olsun canım.saglıkla gelsın inşallah

Tesekkuur ederim minikim... :)) aynen bizde şok olmustuk goruntu karsısında.. :))

ayy aynen yaa benımde nefes alısım bı tuhaflaştı.burnumdan aldıgım nefes yetersız kalıyo resmen.hatta gecen gece koçiş diyoki "aşkım ya azcık yavas al nefesını benıde içine cekmenden korkuyom "dio :roflol: :roflol: :roflol:

:roflol: Ne alem kadınsın sen yaaa..

kızlar sakaleyn bbegım 630 gr. demıstı.heralde doktorunu yalnıs anladı ben şimdi nette gördüm 18.haftada bebek ancak 220 ile 240 gr oluyomus,zaten bana bıraz fazla gıbı gelmıstı.huu sakaleyncım ordamısın kız sen doktoru yalnıs duydun galıba sekerım yerimseniben

Bencede o işte bır yanlıslık var, bende baktım ama ustelemedim acıkcası..

AFTABRUUUUUU NERDESİNN SEN YAAAAAAAAAAAA!!!!!!

Bu kız bana telefonunu gondermıs ama moderatör acıktan yazdıgı ıcın telefon numarasını anında silmiş, hatta mod a rıca ettim, çöp kutusunda arattırdımm ama silinmiş gitmiş, resmen meraktayımm.. Hele ki HELİNNNNNNN o da yok, hıc gırmemezlık yapmazdı, var ya bir girsinler topa tutmazsamm neyimmm.. inşalllahh ıyıdırler, baska da bır sey dusunmek ıstemıyorumm ben yaaaaaa!!!!!:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

:nazar: 2009'UN EN GÜZEL ANNE ADAYLARI VE MUHTEMEL DOĞUM TARİHLERİ :nazar:

1.aftabru...........................................1 agustos _____________________ KIZ
2.helin hivda......................................1 agustos _____________________ ERKEK
3.Esin123…………………………….....2 ağustos
4.Kayra42.........................................2 agustos ____________________ ERKEK
5.ASLI……………………………..........2 ağustos
6.entelliye…………………………........2 ağustos
7.Caninuss.......................................2 ağustos
8.burcubegüm..................................2 agustos ___________________ ERKEK
8.sakaleynmaster..............................2 agustos ____________________ ERKEK
9.Arda..............................................3 ağustos
10.gizze...........................................3 agustos ____________________ KIZ
11.Badibade......................................4 ağustos
12.defnedamla...................................5 agustos ____________________ ERKEK
13.essraa.........................................5 agustos
14.sarmasık.....................................5 agustos
15.calimero 26..................................6 agustos
16.kacakkedi....................................6 agustos
17.gamze_hlm..................................7 agustos _____________________ KIZ
18.aidaa...........................................7 agustos _____________________ KIZ
19.dlkltn...........................................8 agustos
20.minik_kelebek..............................8 agustos _____________________ KIZ
21.baybmon.....................................8 agustos _____________________ KIZ
22.dide.............................................8 agustos _____________________ ERKEK
23.eeylem07....................................8 agustos _____________________ ERKEK
24.güzel edirnem..............................9 agustos
25.angeleyes_3...............................10 agustos
26.CEMRESİ……………………...……10 ağustos
27.3karanlık1mucize.........................10 agustos
28.Evriş.......................................... .11 ağustos __________________ ERKEK
29.Milk shake..................................11 ağustos
30.eftalya66....................................11 agustos _____________________ ERKEK
31.nazlı_03......................................13 agustos
32.mercimekim................................13 agustos ______________________ ERKEK
33.gelgit…………………………...……14 ağustos ____________________ ERKEK
34.başak35……………………......…..14 ağustos
35.figen............................................16 agustos
36.esrako........................................16 ağustos
37.nicole78......................................16 agustos _______________________ ERKEK
38.fasulyeko...................................17 agustos _______________________ KIZ
39.comely 08..................................17 agustos
40.biyalog83....................................17 agustos
41.keops35.……………......…..........18 ağustos _______________________ ERKEK
42.tazefasulye................................18 agustos
43.masmavi....................................18 agustos
43.prenses.....................................19 agustos
44.nora..........................................19 agustos _______________________ ERKEK
45.cadu.......................................... 20 agustos
46.sampuan....................................21 agustos
47.ebrar06......................................23 agustos
48.petrik.........................................24agustos
49.sal_der......................................24 agustos
50.dnzyildizi84...............................25 agustos
51.emis..........................................25 augstos
52.sedaa........................................25 agustos
53.seerni........................................25 agustos
54.tuana3434..................................26 agustos
55.siney.........................................26 agustos
56.İrem34.......................................26 ağustos
57.darknessfire...............................26 agustos
58.Pınky_42...................................26 agustos
59.lalace........................................27 agustos ______________________ ERKEK
60.desdona....................................27 agustos
61.selena.......................................27 agustos
62.flawlessd...................................28 agustos
63.sünger53...................................28 agustos
64.ukalam......................................29 agustos
66.050604.....................................29 agustos ______________________ ERKEK
67.burko........................................30 agustos

BU HAFTAKİ SEMİNERDEN ÖZETLER

- 20. hafta organların tamamlandığı hafta olduğu için çok önemlidir. Bu hafta artık cinsiyet kesinleşir.
- 24. haftada bebek her şeyiyle oluşmuştur ama yaşama henüz hazır değildir.
- Gebelik yaşı son adet tarihine ya da ultrason görüntüsüne bakarak bulunur. Doğum tarihi Son adet tarihinde 280 gün eklenerek hesaplanır. Doktorlar ellerindeki küçük yuvarlak bir takvim yardımıyla, son adet tarihinden 3 ay çıkarıp, buna bir hafta ekleyerek doğum zamanını hesaplar.

YAPILAN TESTLER
- 11-14 testi (herhalde hepimiz yaptırdık)
- 3’lü test.
- Amniyosentez: En güvenilir bilgilerin elde edildiği yöntemdir. İğne ile amniyo sıvısından 20 cc kadar su alınıp incelenir hem bebek hem annenin durumu hakkında bilgi verir. Herkese yapılmaz. Şu durumlarda kullanılır: ailesinde anomali olanlar, anomalili bebek doğurmuş olanlar, 40 yaş grubu anneler, 2 li ve 3 lü testlerde problem saptanmış olan vakalar.
- 28. haftada şeker taraması yapılır. Tam kan sayımı, tam idrar tahlili, açlık ve tokluk şeker ölçümü yapılır.
- Ultrasonun bebeğe yada anneye hiçbir yan etkisi yoktur.
- Renkli doopler ile 4 boyutlu ultrason birbirinden farklıdır. Renkli doopler, bebeğin kandamarlarından, kılcal damarlardan ve annenin rahim duvarından akan kanı gösterir. Eğer bebekte büyüme problemi varsa, haftasına göre yetersiz büyüyorsa bunu incelemek için renkli dooplerle kan akışına bakılır. 20. haftadan sonra da organlar tamamen gelişmiş olduğundan artık organlara bir bakalım, bir anomali varsa tespit edelim diye 4 boyutlu ultrason isteriz.
- Son iki ay rahimdeki bebeğin eşinin konumu çok önemli. Bazen eş rahim ağzına doğru kayarak rahim çıkışını kapatır ve bebeğin aşağıya doğru hareketini önler. Bunun için sık sık son aylarda eş kontrol edilir.
- NST bebeğin durumunu, iyi olup olmadığını ve rahmin durumunu gösteren grafiktir. Bebeğin kalp grafisi 30 dk. boyunca dinlenerek grafiği çıkarılır. Eğer bebek iyiyse kalp eğrileri yumuşak ve yukarı doğru kıvrımlı, sıradağ gibi çizgiler olur. Eğer bebek kötüyse eğriler aşağıya doğru çukurlar şeklinde olur. Son iki ay her hafta NST istenerek bebeğin durumu gözlenir. :ecrinbebek:

DOĞUM SONRASI ANNE BAKIMI
- Normal doğumdan sonra anne hemen ayağa kaldırılır ve kanama olup olmadığı kontrol edilir. Dikişleri temizlendikten sonra yatırılır. Normal doğumdan sonra hızlı bir şekilde anneyi ısıtıp bir şeyler yemesi sağlanır. Doğum sırasında vücutta yüksek oranda ısı ve sıvı kaybı olur. Bunun en kısa zamanda telafi edilmesi gerekir. Yemeye sıvılarla başlanır.
- BU ÇOK İLGİNÇ GELDİ BANA: Annenin rahmine masaj tekniği ile hemşireler masaj yaparak rahmin küçülmesine yardımcı olur ve anneye de bu masaj tekniği öğretilerek evde buna devam edilmesi istenir. Rahim 9 ay boyunca büyüdüğünden, doğumdan sonra hemen eski haline gelemez, yavaş yavaş küçülmeye başlar. Masaj bu durumda rahimin eski haline gelmesi için yardımcı olur.
- Annenin 6 saat içinde idrara çıkması beklenir ve anne idrara çıkmadan taburcu edilmez.
- Bebeğin doğru teknikle emzirilmesi sağlanır, ebeler anneye eğitim verir.
- Normal doğumdan sonra çok gaz yapıcı yiyecekler hariç anne her şeyi yiyebilir.
- Dikişli bölgenin hijyeni önemli. Taharetlenme sırasında önden arkaya doğru temizlik yapılarak antiseptik solüsyonla pansuman yapılır.

SEZERYANLA DOĞUMDAN SONRA
- Önce anne ısıtılır ve rahim masajı yapılarak kanama miktarı kontrol edilir.
- Anneye ilk 8 saat içinde ağız yoluyla hiçbir besin verilmez (bu çok kötü. Açlıktan bayılcaz)
- 8 saat sonra anne ilk kez ayağa kaldırılır ve sıvı alımına başlanır. Önce ılık su içirilir ardından meyve suyu vs…
- Sezeryanlı anne 48 SAAT SONRA çorba, komposto yemeye başlar.
- 48 saat içinde annenin gaz çıkarması önemli. Gaz çıkarmadan taburcu edilmiyor.
- Sezeryandan sonra ilk iki gün kabızlık görülür.
- Dikişler 7/10 gün içinde kaybolur.

EVDE
- Anne evde bol bol dinlenmeli yoksa kanama ve ağrılarda artma olabilir. Mutlaka loğusalık dönemini dinlenerek geçirin ve tüm işlerinizi ya başkasına yaptırın yada bırakın. BU DÖNEMDE TİTİZLİĞİN ALEMİ YOK (der doktorlar)…
- 38 derece ve üstü ateşte mutlaka doktora başvurun.
- İlk emzirmelerde memede acıma olabilir. Göğüs kremi kullanılır. Eğer bebek doğru emiyorsa bu acı giderek azalır.
- Memelerde süt birikimini önlemek için sütümüzü sağıp bunu buzdolabında muhafaza ediyoruz. Memeler çok şiş ve ağrı olursa emzirmeden önce sıcak havlu ile kompres yapıp bebeği emzirdikten sonra soğuk havlu ya da buz torbası ile kompres yapıyoruz.
- ASLA YATARAK DUŞ ALMIYORUZ. Duşlarımızı hep ayakta alıyoruz.
- Artan sütle birlikte hormon dengesi değiştiğinden annede hassaslaşma, alınganlık, depresif duygu durumu gözlenebilir. Eğer depresyon günlük yaşamı etkiler hale gelir, insanlarla diyalogu olumsuz etkilemeye başlarsa bir uzmandan yardım alınmalıdır.
- Emzirme sürecinde rahim kasılmalarla hareket ettiği için, rahmin küçülerek eski formuna girmesinde emzirme de önemlidir.
- İlk zamanlar adet kanaması çok olabilir, yoğun kanama bir süre sonra pembe ve ardından beyaz akıntıya dönüşerek kaybolur. Akıntıda bundan farklı bir durum gözlendiğinde mutlaka doktora başvurulmalıdır.
- Doğum sonrası kabızlığı önlemek için; ağızdan bol sıvı almak, posalı gıdalar ve sebze, kurubaklagil, kepekli ekmek kuru kayısı, aç karnına ılık su tüketmek önemli. VİŞNE gaz arttırdığından vişne kompostosu vs.. önerilmiyor.
- Rahmin kendini toparlaması yaklaşık 40 gün sürdüğünden ilk 40 gün cinsel ilişki önerilmiyor.
- Emzirmeyen annelerde ilk 25 gün içinde yumurtlama olur. Bu yüzden doğum sonrası ilişki sırasında korunmak gerekir.
- Emziren annelerde vajinal kuruluk sık rastlanan bir durumdur. Bu şikayeti olan kadınlar çekinmeden doktorlarına baş vurabilirler.
- Genellikle ilk adet kanaması 40. günden sonra görülse de bazen 18 aya kadar adetin görülmediği de olur.
- İki doğum arasında 2 yıl olması öneriliyor.
- Doğumdan sonraki 6 haftanın bitiminde bir doğum kontrol yöntemine başlanmalı.
- Sezeryan olan anneler ilk 2 aydan sonra hafif jimnastiklere başlayabilirler.

HANGİ DURUMLARDA DOKTORA BAŞVURULMALI.
- Akıntı düzeninde değişiklik olursa,
- Ateş 38 derecenin üstüne çıkarsa,
- İdrarda yanma olursa,
- Bacağın alt ve veya arka kısmında yanma ve gerginlik olursa mutlaka doktorunuza başvurun.

SEVGİLER

Son düzenleme:

:1shok: çok pahalıymış..gerçi bende araştırdım yakın bi yer olsun dedim 2li 150 3lü 190 yazık günah ya ... ben hiç bilmeden başka bi hastaneye gittim ne ise vercektim 38 lira tuttu ne gerk var...ama sen doppleremi girdin ozaman tutabiliyo tabiiii

bnu_brs gittiğin yere göre değişiyor bi labaratuvara sormuştum 69 lira demişti özel hastenede bi dr a gidiyorum orda 29 lira verdik muayene parası da 20 lira verdik yani 49 liraya mal oldu. Bi arkadaşada yazdım az önce bazı yerlerde sağlık ocaklarıda yapıyomuş ve ücretsizmiş bazıları 240 lira filan vermiş onuda nette okumuştum. Değişiyor yani.

minik_kelebek ben çok sabırsızlanıyorum. Dün akşam bebeğimle konuşuyodum içimden hadi ya dedim o kısmı sesli söylemişim eşim kime diyosun noldu dedi dedim bebişe diyorum kıpraşıyo ama hissedemiyorum :)) Yarın 15 haftalık olcak bebeğim dr umun son tahminlerine göre :) 3-4 hafta daha bekleriz artk napalım.O içerde kendi kendine oynayıp dursun bakalım elbet " hu hu anne işte geldim burdayım ben tekmede ustayım" diyecektir :)

burcubegum hoşgeldin gözün aydın iyi bi hamilelik geçiriyosundur umarım.

Ben de aftabru ve helini çok merak ettim. İnş problem yoktu.. Aftabru en son 3lü sonuölarını alıcam bu akşam demiyor muydu kızlar? ben mi yanlış hatırlıyorum. İnşallah bir problem yoktur. internetleri gitmiştr bişi olmuştur inşallah...

X