2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

canım cok mutlu oldum.tebrik ederim seni hem cinsiyetini öğrendiğin,hemd sağlıklı gördüğün için.seni kocaman kucaklıyorum. :1hug::nazar:
kısmetse bizde yarın görücez minnoşumu.allah hayırlı haberler almayı nasip etsin herkese....

Ervişiiim gözün aydın canıııım hihoyyythihoyyyt Darısı başımıza inşallah :Saruboceq:

Mercimekim 1 haftadır yoktum canıım, grip oldum feci şekilde.. Bugün çok şükür iyiyim, işimin başına döndüm ama 1 haftadır birikmiş herşey.. Bir taraftan işlerimi halledip diğer taraftan geçmişi okuyayım dedim ama PES ettim walla..Yetişemiyorum hızınıza.. Umarım hepiniz iyisinizdir, herşey yolundadır :nazar:

evrişşş gözün aydın canım allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.çok sevindim bende çarşamba gitcem çok heyecanlıyım....

Teskkur ederim herkese tek tek.. saoalsınız ilginize.Darısı tüm isteyenlerın basına..

merhaba urla gozun aydın azkaldı melegine kavusmana
ama arkadasının sorusunu gormedik
zaten gorseydik bri cevap veirirdiki sende bizden tecrubelisin illaki cevap verebilirsin
bize hatırlatmana gerek yoktu sevgiler

Baybmm sence bunlar bize sayılı mı geliyor??? Yani ne mantıktır, ben artık anlamıyorum.

arkadaşlar merabalar yeni gelen arkadaşlara hoşgeldiniz hasta annelerimize geçmişler olsun en kısa zamanda acil şifalar diliyorum gerçi iki gün giremedim geçmişi yüzeysel geçtim diyebilirim o yüzden toplu olarak yazıyorum evriş seninde oğluşun hayırlı olsun ne güzel yazmışın sağlıkla al oğluşunu kucagına

kızlar hafta sonu giremedim çünkü kötü bir hafta sonu geçirdim
cuma gecesi kasıklarım çok agrı yaptı c.teside devam etti derken akşamına kanamam oldu
çok korktuk dr devamı olmadı ama çok tedirgin oldum dr olursa hemen gel dedi ve yatak istirahati verdi ne oluyo böyle anlamadım sürekli yatıyorum bugün daha iyice oldum geldim aranıza bebişim korkuttu bizi

hihoyyyt Perşembe günü 2li test sonucunu alacaktım, hastaneden aradılar doktorun ogün toplantısı varmış test sonucu hazırmış yarın sabah gidiyorum bebişimi görmeye hihoyyyt belki cinsiyetini gösterir bu sefer , sabah gelince yazarım

İyi akşamlar herkese

İrem geçmiş olsun canım.. Bol bol C vitamini al. Bol bol meyve ye..

bu defa abarttım 12 şubatta gittiğimde almıştım 4 marta :)

Tetanoz aşılarınızı yaptırdınızmı hatunlar ? 4 ayda yapılıyo biliyosunuz ebe kıpırdamaya başlayınca gel demişti 4 ay oluyomuş oda ben benimki kıpraşıyomu yoksa bağırsak hareketlerimmi onlar anlayamadım :) bu hafta 15 haftalığım ben perşembe yaptırıyım diyorum bende. Olmazsa ebeye yalancıktan çok kıpraşıyo derim :)

Eylemcim, ben tetanoz aşıları 20-22 haftalar arası yapılıyor biliyorum. Dr una bir danış istersen ama benim dr öle sölemişti...

ben de 6 martta gidiyorum..hadi bakalım...
bana ebe 5.aydan sonra yapıcaz demişti...

Ben daha önceden yaptırıyodum tetanoz aşısını 2007 mayısında başlamışitım kesmiştim de elimi.5 defa yapacaklardı aşı 3 defa oldum 4 . bebişli zamana kısmetmiş işte uzatmıyım öncesi var diye belki bana ebe 4 . ay demiş olabilir ama sanki Vural Beyde 4 . ay dedi gibi hatırlıyorum.

Ben kaçıyorum. Hepinize ii akşamlar.

İrem geçmiş olsun canım.. Bol bol C vitamini al. Bol bol meyve ye.. Eylemcim, ben tetanoz aşıları 20-22 haftalar arası yapılıyor biliyorum. Dr una bir danış istersen ama benim dr öle sölemişti...
GİZZeciim çok teşekkür ederim canım, dediğin gibi meyve ve ıhlamur sayesinde atlattım zaten..
Bu arada kızlar hepinize bi sorum var şu tetanoz aşısı hakkında.. Ben 1.5 sene önce tetanoz aşısı olmuştum zaten.. Bir daha olmama gerek yok dimi? Hatta zararlı bile olabileceğini düşünüyorum.. Doktoruma sorarım mutlaka ama konusu açılmışken bilgisi olan var mı diye bir sorayım istedim :eek:

iremcim hamile ikende 2 sefer olman gerekiyor nedeni ise dogumda kullanılan aletlerden ne kadar steril olsada ebe işimizi şansa bırakamayız demişti daha sonrada yani dogumdan sonrada yapılıyor senede 1 defa canım 5 doza tamamlanınca bagışıklık saglanmış oluyor.
buarada geçmiş olsun hastalandın zannedresem daha mesajları okuyamadım canım kendine dikkat et

yaa burada bu tetanoz asisi felan yok..ilk defa duyuyorum bunu..ayrica ben ilk cocugumdada olmamistim..bunu ben bir doktoruma sorayim..

iremcim hamile ikende 2 sefer olman gerekiyor nedeni ise dogumda kullanılan aletlerden ne kadar steril olsada ebe işimizi şansa bırakamayız demişti daha sonrada yani dogumdan sonrada yapılıyor senede 1 defa canım 5 doza tamamlanınca bagışıklık saglanmış oluyor.buarada geçmiş olsun hastalandın zannedresem daha mesajları okuyamadım canım kendine dikkat et
Hiç sorma Başakcım yaa, grip oldum çok fena :çok üzgünüm: 1 hafta hiç kalkmadan yattım, ayağa kalkmayı bırak, gözüm bile açılmıyordu mirmirmirmir Meyve, ıhlamur, bol bol istirahat fln derken bugün iyiyim çok şükür.. Özledim bu arada sizi çok :1hug: Aşı konusunda da sağol canım.. Dikkate alıcam.. Zaten doktora soracaktım ama konusu açılınca size de danışayım istedim, teşekkürler yerimseniben Öpüyorum canııım a.s.

İnternetten aktarıyorum arkadaşlar;

Dr. Alçay, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ülkemizde anne adayları doğum öncesi en az iki doz tetanoz aşısı almakta. Tek doz aşının hiçbir koruyuculuğu yoktur, ikinci ve üçüncü doz ile bağışıklık sağlanır. Doğurganlık çağı boyunca tetanoza karşı bağışıklık için toplam 5 doz tetanoz aşısı uygulanmaktadır."

Dr. Cemile Alçay, tetanoz aşısının uygulanış programını şöyle sıraladı; "T1 (ilk doz); Gebeliğin 4. Ayı, TT2 (ikinci doz); TT1 den en az 4 hafta sonra, koruma süresi 3 yıl, TT3 (4. doz); TT2 den en az 6 ay sonra koruma süresi 5 yıl, TT4 (4. doz); TT3 den en az 1 yıl sonra ve ya bir sonraki gebelikte koruma süresi 10 yıl, TT5 (5. doz) ise; TT4 den en az bir yıl sonra ve ya bir sonraki gebelikte koruma süresi doğurganlık çağı boyunca."

iremcim valla ben hasta oldugumda bir arkadaşım tavuk suyuna çorba önerdi bende sadece tavugu haşlayabildim çorbayı yapacak gücüm yoktu annemdende çekindim söylesem yapardı sadece bol limon sıktım tavuk suyuna birde bol karabiber ekdim sıcak sıcak fincanla içtim çok iyi geldi sende dene istersen memnun kalırsın canım

Gizze sana bir mesaj göndermiştim özelden, görmedin mi acaba? Çok da özel değil gerçi. Mart ayında İzmir'e gelecek olan sen miydin?

yelek derken orme yelekten bahsetmiyorsun değilimi fasulye: ) penye battaniye penye yelek belki aksamları flan.

Yelek kullanmak mı? Emzirirken oğlumu çok terlediğinden soyup çıplak tenine sadece tülbent örttüğümüzü hatırlıyorum. Beyaz tülbent kumaşlarından alıp bir kaç tane hazırlamıştım uyurkende üzerine ondan kullanıyordum , dışarı çıktığımızda da pusetinin üzerini kapatıyordım rüzgar yutmasın diye hatırlayabildiklerim bunlar.
Ama yelek kullanmanız sanırım imkansız isilik olur çoçuk, hem fazla sıcak terleyen yerlerinin çabuk pişmesinide kolaylaştırıyor el ayak ve boyun boğumlarındaki yerler hemen kızaveriyor sıcakta helede el örgüsü bi yeleğin ilk aylarda bebeğin tenine değdiğini düşünemiyorum bile. Bir kaç daha beklesin bence kayınvaliden yelek giydirmek için yerimseniben

Ahahahaha, sizi seviyorum :)) Elbette ağustosta, İzmir'de örgü yelekten bahsediyorum, ne olacak :) Ben değil tabii, her şeyi çok bilen kayınvalidem :) Tamam dedim ben, sen ör.. kötükedihüso

Hayatım boyunca dişimi tırnağıma katarak bir yerlere gelmeye calıstım iyi kötü, bunun mükafatını aldıgım zamanlar da bile bu kadar hazzıı, bu kadar doyumu, bu kadar mutluluğu ben tatmadım, başarılarımdan bu kadar tatmin olmadım, Rabbime ellerimi açıp yaşadığım için bu kadar ciğerlerimden şükretmedim. Ben içimdeki akan şalelelerin verdiği hazzıı şu an size kelimelerle izah edemiyorum.. kelimelerin bittiği andayım,hayatımda ilk kez...

Evladım sağlıklı, evladım kıpır kıpır, evladım içeride o kadar iyi görünüyordu ki doktorumdan tesekkur bile aldım, Allahım sen benı evladımı kucagıma alana dek utandırma yarabbimmmmm.

Hepinize, hayatımı şu an kaplayan dostane tüm gönül arkadaslarıma sonsuz tesekkur ederim güzel dilekleriniz için...

Canım ciğerim, o kadar güzel ifade etmişsin ki, ne desem boş... Demek bu kadar çok istiyordun sağlıklı bir erkek yetiştirmeyi :) Allah sesini duymuş, yüzüne bakmış. Üçünüze uzuuuun, sağlıklı ve mutlu bir ömür dilerim...

herkeze slm ben yeni katıltım bende bir ağustos annesi adayıyım bakalım biligerimizi paylaşalım arkadaşlar benim bir sorum olucak bu çarşamba 4 kü taramam var ama 2 yaptırınca 4 gerek yok diyolar karrar veremedim sizce 2 taramam temiz çıkmıştı

Arkadaşlar cevaplamış, ben de cevaplayayım, ama sen de geri dönüp teşekkür etmeyi ihmal etmesen keşke... Evriş cinsiyet öğrendiği için bu konuda daha heyecanlıydık, belki bundan biraz geç cevaplamış olabiliriz. Herkesin anında atlayarak cevap vermesini beklememelisin. Biraz sabır, cevabı 3 saat sonra öğrensen de olurdu değil mi?

Doktorun isteğine göre yaptırıyoruz ya da yaptırmıyoruz. Benim İstanbul'daki doktor istemeyecekti. İzmir'deki doktor hem 3lüyü, hem 4lüyü (isteyecek), hem de genetik testleri istiyor...

Çoğunluğun oğlan olması acaba benimkinin kız olma ihtimalini arttıran bir istatistiki veri olabilir mi?..

evet evet benim de :) ben de daha öğrenmedim...

slm kızlar tkvimde de gördüğünüz gibi 5,5 aylık oğlum var... ve 3 aylık hamileyim... allah izin verirse 10 ağustosta sezeryanla doğumum olacak... bu gün öğrendim... hepinize hayırlı gebelikler diliyorum.. rabbm sağ salim kucağımıza almayı naasip eder inşallah...

arkadaşım bebişlerin hayırlı olsun :)) Allah sana kolaylıklar versin. Başlarda zorlanırsın ama, ikiz gibi büyütürsün..

Kız yada erkek Allah bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza alıp saçları sakalları ağırına dek birlikte sağlıkla yaşamayı nasip etsin inşallah.
Şükredelim ve dua edelim bebişlerimiz için unutmadan hergün hatta her an Allah acılarını göstermesin inşallah. Ayy yine doldu gözlerim.

Ne güzel bir dua :)

kızlar hafta sonu giremedim çünkü kötü bir hafta sonu geçirdim
cuma gecesi kasıklarım çok agrı yaptı c.teside devam etti derken akşamına kanamam oldu
çok korktuk dr devamı olmadı ama çok tedirgin oldum dr olursa hemen gel dedi ve yatak istirahati verdi ne oluyo böyle anlamadım sürekli yatıyorum bugün daha iyice oldum geldim aranıza bebişim korkuttu bizi

Aaaa, bu ne şimdi angeleseyes? neden olmuş? geçmiş olsun canım. yat, iyice dinlen. kendini yorma. Oturup kalkarken dikkat et..

hihoyyyt Perşembe günü 2li test sonucunu alacaktım, hastaneden aradılar doktorun ogün toplantısı varmış test sonucu hazırmış yarın sabah gidiyorum bebişimi görmeye hihoyyyt belki cinsiyetini gösterir bu sefer , sabah gelince yazarım

İyi akşamlar herkese

:) Ne güzel.. Haydi iyi haberlerle gel yarın...

iremcim valla ben hasta oldugumda bir arkadaşım tavuk suyuna çorba önerdi bende sadece tavugu haşlayabildim çorbayı yapacak gücüm yoktu annemdende çekindim söylesem yapardı sadece bol limon sıktım tavuk suyuna birde bol karabiber ekdim sıcak sıcak fincanla içtim çok iyi geldi sende dene istersen memnun kalırsın canım
Aynen dediğin gibi oluyor canım yaa, insanın gücü olmuyor elini bile oynatmaya..Başakcım bugün itibariyle baya iyiyim ama malum hala hava buz gibi, dışarıda kar.. Tam toparlanmadan yenilemesin bu grip yine.. Ben tavsiyene uyup tavuk suyuna çorbayı yapıcam akşama.. Sana teşekkür ederek de içicem afiyetle cokacimcoook Sağolasın canım beniiim :1hug:

Kızlar, pantolonlardan konuşulmuş da, fikrimi belirteyim. Rahat olur diye beli folloş ( bu tabire de bayılıyorum :) olan pantolonlardan aldım. Eski bedenim38 olduğu halde, rahat olsun diye 40 aldım. Biraz daha genişleme olasılığıma karşılık. Sonuç, sürekli kıçımdan düşen bir pantolon. Midemin üstünden büzmeye çalışıyorum, bir çuval görüntüsü oluşuyor. Poponun iyi oturması önemliymiş... Folloş pantolonlar 4. ayda bile kullanılamıyormuş...

Tayt + tuniğin gözünü seveyim. Ama okula da giyilmiyor ki, mecburen ya elbise, ya çuval :KK43:

iremcim şifa olsun güzelim.
birde tazefasülyenin yani kayınvalidesinin dedigi yelek durumu var bence örgü yelek degilde hani şu penye yelekler varya badilerle beraberde satılanladan onlardan bebekler uyanınca kucagımıza almadan önce giydirebiliriz malum uykudan uyanıyorlar annem kızıma almıştı birkaç tane şahsen kullandım işe yaradı kızım eylülün 6 sında dogmuştu yani izmir yinede sıcaktı

kızlar ben bugün amniyosentez oldum kolay geçti.şimdi az kalkmışken size haber vereyim dedim.
Kuzumunda herşeyine bakıldı maşallah
teyzeleri oğluşum birhafta daha ileri ve KOCAMAN BİR MAŞALLAHLA 663 GR heyecandan boyunu sormadım.şimdilik bu kadar hepinizi öptüm.

X