2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

kızlar selam bugün yoğunum yeni girebildim şöyle bi bakıp çıkacağım

aftabru
ben internette ultrasonun bebeğe zarar vermediği ile ilgili bi yazı okumuştum.ben her hafta gidiyorum zararlı olsa mutlaka doktorum söylerdi diye düşünüyorum

gelgit
sanırım bi dişzedede sensin canım.çok geçmiş olsun

aidaa
canım o reflü bende dört yıldır vard ve şimdi çektiklerimi bi düşünün.mide yanması ekşimesi ve yediklerimin geri boğazıma gelmesi alışkanlık yaptı bende

esrako
bu profil fotona bayıldım.eskiside güzeldi ama bu daha çok hoşuma gitti

yeni gelen arkadaşlarımız var.hoşgeldiniz

kızlar mide bulantılarım geçti derken dün sabah akşam ve bu sabah tekrar kendini gösterdi ve göğüslerimin ağrısı arttı.gerçi şikayet etmiyorum tamamıyle yok oluncada başlıyor kaygı ve korkular

kızlar şimdilik hoşçakalın akşama kadar giremem ama akşam görüşürüz

Selam kızlar, keyifler yerinde bakıyorum. Oh iyi iyi, allah daha iyi etsin.. geçmişi okuyup gelicem. muck

baktım biyolog, maaşallah bebeğine. ne kadar güzel bir poz yakalamışsınız. tam profilden. çok tatlı görünüyor. ben bebeğimin profilini ilk defa dün 17+0 ken gördüm düşünün. bayıldım o görüntüye. benim baktığım usg ler hep iç organlarını omurgasını kaburgalarını filan gösteriyor. şöle bi bebek gibi göremedim yavrumu. neyse ki bi dahaki gidişimde 4 boyutluyla bakacaklar. benim gittiğim doktorlar nedense 4 boyutluyu 20 haftalık olana kadar manasız buluyorlar. tamamen fantazi diyorlar. ama ben de anne olarak istiyorum işte naz sultanın yüzünü görmeyi.

aftabru ya çok enteresan sende acıbadem e gidiyorsun kozyatagındakine ama biliyorum arkadas kadıkoy acıbademde her gittignide 4 boyutluda bakılıyor bebeine. demekki dr ların yaklasımı farklı. aslında bakarsan yani sadece goruntu 4 boyutllu ilk uç ay için. zaten dr bana ikilide actı renkli goruntusunu iste o çok istenen gercek goruntu bu dedi ve ben acmasaydı keske dedim:)) yani siyoh beyaz da bir bebek silueti var kafa yuvarlak karın boslugu el kol havada sallanıyor. ama gercek goruntude daha çok insan oncesi gibi bir varlık gorunuyor. daha tam bebek gibi olmamıs oluyor ozellikle 11-12. haftalarda. gormesem daha iyiydi yani:) ama ilerleyen zamanlarda yuzu falan resmen ortada yani.

Herkeze merhaba , kısmetse bende ağustos 2009 annesi olacağım
Allah bebişlerimizi güle güle sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah.

tulay hosgeldin aramıza.

Esrako senin de en çok bu profilini beğendim. Daha doğrusu bu fotonu. çok şık çıkmışsın. Toplu saç da yakışıyormuş.
tsk ederim canım birçok arkadas gib ibende senin bu resmini çok bgendim samimi sıcak ve yakın bir cekim.

kıslra benim çizelgemde yanlışlık var galiba..benmi yanlış biliyom...4. aya geçmesi gerekmiyomuydu bunun...biraz takıntılıyımda seerni çizelgesini görünce farkettim

tuana benim takvim 13+3 de 4. aya geçti seninde sanırım bir gunun var. yarın gececek olmalı.

Maşallah sağlıkla gelir inşallah oğluşun.

Benim etrafımdaki herkez hakkımda tahmin yürütüyor ve ben bundan iyice sıkıldım artık belli olsun istiyorum. Önceki hamileliğimde daha erken belli olmuştu bu defa biraz daha nazlıyız sanırım. :nazar:

tulayy bu seninde ikinci bebegin olacak sanırım benimde oyle 9 yasında bir oglum var ve bunun kiz olmasıın deli gibi istiyorum. ama artık merak oyle sardıkı seninde dedigin gibi herkes yorum yapıyor soruyor belli mi bellimi diye fenalık geldi kızı erkegini biraktım bir an evl her ne ise ogrenmek istiyorum:) yarındr kontrolum var bakalım gorebilcekmiyiz

ya arkadaşlar o 2009 en güzel anneleri listesinde ben yokum 17 ağustos doğum tarihimbenneyaptımki

canım listeyi ben hazırlıyorum ve 3 gündür yoktum ben yokkken baya arkadas eklenmıs sanırım aramıza. senin muhtemel dogum tarıhını bılmeden senı listeye eklıyemezdım , yanı ordan beri bakınca müneccim gibimi gözüküyorum sengözlerimebaksanab
şaka yapıyorum aman sakın alınma hee,17 agustos dogum tarıhın hemen eklıyorum canım

Son düzenleme:
canım sabah ablam aradı babamın amcasını cocukları terk etttı babamda sahıp cıktı babasından tek yadıgar amcası dıye aldı eve getırdı bakmak ıcın 3 gun önce fenalaşmıs sol tarafına felç inmiş ve beynını tamamamen kanser kaplamıs
annemdede kemık erımesı vardı annemde fenalaşmıs ellerı sısmeye başlamıs dr. götrmus babam dr. troıt bezlerı cok ağır calısıyomus bunun içinde elıne gıden kaslar ve damarlarda gerılme oluyomus demırlı bır tane kolluk takmışlar 2 ay kalıcakmıs kolunda hıc bısey yapamıyomus eger tedavı yanıt vermezse amelıyat olucakmıs kollarından cok kotuyum ya
bu gunde mısafır gelıyo aksama yarın kayınvalıdem falan hep beraber gıdıcez ya babamın amcasınada üzülüyorum ama annemde hasta ya of cok canım sıkkın yanı

BABYMOM canım teşekkürler bundan sonra dikkat ederim sütle pekmezi karıştırmamaya.

ESRAKO cum iyi ki söyledin, yoksa ben bundan sonra hep bu reflü sürecek zanedip biraz paniklemiştim. Sağol canım.

helincim cok tsk ederimm :)

comely ilahi ya kotu haberler aldım deyip susmak da ne illa sormamızmı gerek kuzum anlatsana direk ne haberi aldınnn ??? meraklandırma bizi hadii..

canım listeyi ben hazırlıyorum ve 3 gündür yoktum ben yokkken baya arkadas eklenmıs sanırım aramıza. senin muhtemel dogum tarıhını bılmeden senı listeye eklıyemezdım , yanı ordan beri bakınca müneccim gibimi gözüküyorum sengözlerimebaksanab
şaka yapıyorum aman sakın alınma hee,17 agustos dogum tarıhın hemen eklıyorum canım

çok teşekkür ederim canım yahihoyyyt

comely geçmis ler olsun annene de babanın amcasınada. umarım en kısa zamanda daha iyiye giderler.

aida aynen bende eyvahlar olsun uç ay bitti bulantı bitit bu mu basladı erkenden demistimmm ki daimi değilmis:)) seninde oyle olur umarım.

:nazar: 2009'UN EN GÜZEL ANNE ADAYLARI VE MUHTEMEL DOĞUM TARİHLERİ :nazar:

1.aftabru...........................................1 agustos _____________________ KIZ
2.helin hivda......................................1 agustos _____________________ ERKEK
3.Esin123…………………………….....2 ağustos
4.Kayra42.........................................2 agustos ____________________ ERKEK
5.ASLI……………………………..........2 ağustos
6.entelliye…………………………........2 ağustos
7.Caninuss.......................................2 ağustos
8.sakaleynmaster..............................2 agustos ____________________ ERKEK
9.Arda..............................................3 ağustos
10.gizze...........................................3 agustos ____________________ KIZ
11.Badibade......................................4 ağustos
12.defnedamla...................................5 agustos ____________________ ERKEK
13.essraa.........................................5 agustos
14.sarmasık.....................................5 agustos
15.calimero 26..................................6 agustos
16.kacakkedi....................................6 agustos
17.gamze_hlm..................................7 agustos
18.aidaa...........................................7 agustos _____________________ KIZ
19.dlkltn...........................................8 agustos
20.minik_kelebek..............................8 agustos _____________________ KIZ
21.baybmon.....................................8 agustos _____________________ KIZ
22.dide.............................................8 agustos _____________________ ERKEK
23.eeylem07....................................8 agustos _____________________ ERKEK
24.güzel edirnem..............................9 agustos
25.angeleyes_3...............................10 agustos
26.CEMRESİ……………………...……10 ağustos
27.3karanlık1mucize.........................10 agustos
28.Evriş.......................................... .11 ağustos
29.Milk shake..................................11 ağustos
30.eftalya66....................................11 agustos _____________________ ERKEK
31.nazlı_03......................................13 agustos
32.mercimekim................................13 agustos ______________________ ERKEK
33.gelgit…………………………...……14 ağustos
34.başak35……………………......…..14 ağustos
35.figen............................................16 agustos
36.esrako........................................16 ağustos
37.nicole78......................................16 agustos _______________________ ERKEK
38.fasulyeko...................................17 agustos _______________________ KIZ
39.comely 08..................................17 agustos
40.biyalog83....................................17 agustos
41.keops35.……………......…..........18 ağustos _______________________ ERKEK
42.tazefasulye................................18 agustos
43.masmavi....................................18 agustos
43.prenses.....................................19 agustos
44.nora..........................................19 agustos _______________________ ERKEK
45.cadu.......................................... 20 agustos
46.sampuan....................................21 agustos
47.ebrar06......................................23 agustos
48.petrik.........................................24agustos
49.sal_der......................................24 agustos
50.dnzyildizi84...............................25 agustos
51.emis..........................................25 augstos
52.sedaa........................................25 agustos
53.seerni........................................25 agustos
54.tuana3434..................................26 agustos
55.siney.........................................26 agustos
56.İrem34.......................................26 ağustos
57.darknessfire...............................26 agustos
58.Pınky_42...................................26 agustos
59.lalace........................................27 agustos ______________________ ERKEK
60.desdona....................................27 agustos
61.selena.......................................27 agustos
62.flawlessd...................................28 agustos
63.sünger53...................................28 agustos
64.ukalam......................................29 agustos
66.050604.....................................29 agustos ______________________ ERKEK
67.burko........................................30 agustos

umarım oyle olur esrakocum bıtanem ya canım cok sıkıldı acaba değişik bi şeylermı yapsamkı bıde ben bu gunde yuz ustu uyuya kalmısım bı sey olmaz dımı olsada ağrım falan olurdu yanı bı sekılde rahatsızlık verırdı bebişim bana

canım sabah ablam aradı babamın amcasını cocukları terk etttı babamda sahıp cıktı babasından tek yadıgar amcası dıye aldı eve getırdı bakmak ıcın 3 gun önce fenalaşmıs sol tarafına felç inmiş ve beynını tamamamen kanser kaplamıs
annemdede kemık erımesı vardı annemde fenalaşmıs ellerı sısmeye başlamıs dr. götrmus babam dr. troıt bezlerı cok ağır calısıyomus bunun içinde elıne gıden kaslar ve damarlarda gerılme oluyomus demırlı bır tane kolluk takmışlar 2 ay kalıcakmıs kolunda hıc bısey yapamıyomus eger tedavı yanıt vermezse amelıyat olucakmıs kollarından cok kotuyum ya
bu gunde mısafır gelıyo aksama yarın kayınvalıdem falan hep beraber gıdıcez ya babamın amcasınada üzülüyorum ama annemde hasta ya of cok canım sıkkın yanı

rabbim acil şifalar versin comely

bırde bende su dogum takıpe gırmek ıstyorum ama baktım benım kılomda kımse yok desem ınanmıcaksınız kılomada nasıl olucakkım kafamçokkarıştıCADIARZU

kızlar yaa şölleeee göbegımın 4 parmak kadar altında yanı alt karnımda gerılmemı agrımı tuhaf bişeler oluyo.acaba normalmıkı.bırde arada hafıf bı karın agrım oluyo cok sürmüyo ama arada oluyo,inşallah kötüye işarte degıldır.
yaa bırde benım iştahımm iyicene acıldı ne yapcam bılmem.resemen 2 ssatte bır mıdemde bı kazınma hıssedıyorum.3 aydır hep iştahsız yıyordum su 1 haftadır maşşalah boynna acıkıyorum

aftabru ya çok enteresan sende acıbadem e gidiyorsun kozyatagındakine ama biliyorum arkadas kadıkoy acıbademde her gittignide 4 boyutluda bakılıyor bebeine. demekki dr ların yaklasımı farklı. aslında bakarsan yani sadece goruntu 4 boyutllu ilk uç ay için. zaten dr bana ikilide actı renkli goruntusunu iste o çok istenen gercek goruntu bu dedi ve ben acmasaydı keske dedim:)) yani siyoh beyaz da bir bebek silueti var kafa yuvarlak karın boslugu el kol havada sallanıyor. ama gercek goruntude daha çok insan oncesi gibi bir varlık gorunuyor. daha tam bebek gibi olmamıs oluyor ozellikle 11-12. haftalarda. gormesem daha iyiydi yani:) ama ilerleyen zamanlarda yuzu falan resmen ortada yani.

aslında ben bir kere teklif ettim doktora 4 boyutluda bakalım diye, o da (arda lembet) istiyorsan bakalım ama şuan bakmış olduğumuz cihaz tr deki en gelişmiş usg cihazı. ben bunda yapıyorum tüm taramalarımı, 4D daha sonra bakılırsa manalı, 4 ay dolunca) dedi. kendi doktorum da ve hatta prof murat yayla da aynısını söylemişti. doktorlar üç boyutluda bebeğin içorganlarına kadar gördükleri için daha detaylı tarama ve ölçüm yapabiliyormuş. o yüzden galiba tercih ediyorlar. ama ben artık 17 haftayı bitirdiğim için bir dahakine 4d de bakacağız.

her işin başı sağlık comely cim. keşke bu tür sorunlar hiç yaşanmasa. ama bizler de yaşlandıkça daha çok şahit oluyoruz bu tarz haberlere. allahtan şifa diliyorum canım ikisi için de.

X