2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Günaydın kızlar. Yeni topiklerimize bi gözatayım. Yapanların ellerine sağlık şimdiden. Gizze ve evriş, teşekkürler

diş rahatsızlığı olan ve hasta olan arkadaşlara bu arada geçmiş olsuna.s. isim olarak yazmıyorum çünkü atladıklarım olabilir:eek:

gunaydın herkese

evriscim uzuldum ya agrımasına. ama kanal tedavisi korkunç birsey değil. ben 18 yasımda yaptırdım. o siniri alma islemini uyusturcu ignesiz yapamaz sanırım bir o durum kotu . onun dısında ik gunde bir falan gitmistim ben gecic dolguyu ç ıkarıp içini temizleyip ilac koyup tekrar kapatıyor ama bu islem bende aylarca surmustu disci disi kurtaracagım diye çok emek vermisti baskası olsa çoktan o disi çekerdi ve hala o dis agzımda duruyor 10 kusursene oldu. yani insalah sende o sinir alma olayını atlattıktan sonrasını kolayca geçirirsin

gunaydınlarrr

aida banada oldu o yanma allah basladı yandık dedim ve birkaç gun surup geti su an hiç yok yani geldi gitmiycek sanma gitti benim arada oluoyr arada bir hafta flaan hiç bir sikayetim olmuyor.
oldugu an iki yudum soguk sut icme olayını deniycem ama simdi bekliorum ya olmuyor:))

aidacım pekmez ve sutu pespese icme. dun mevzusu gecti sut pekmezdeki demir emilimini azaltıyor. o yuzden kalsiyum alayım derken demirden olma oda onemli.

Kızlar Ayse Armanın bugunku yazısını muhakkak okumanızı tavsiye ediyorum. Tamamen duygularıma tercuman olmus :))

Yılan Ayşe - Ayşe ARMAN - Hürriyet

Aftabru nereye kayboldun.... sen evliya çelebi gibi gezdiğin için sana birşey sormak istiyorum:)))) yani daha geçtiğimiz hafta sonu geziye gitmiştin ya ondan:)))

eşimin okul arkadaşları afyonda toplanmaya karar verdiler ve dolayısıyla eşimle bende gideceğim ama ben çok tedirğinim çünkü hamile kaldığımdan beri dr. haricinde şehir dışına gezmeye gitmedik zaten başlarda düşük tehlikem vardı.....ama yinede tedirginim.....

bu konunun uzmanı olarak sana sormak istiyorum yolda herhangi bir sıkıntı yaşadınmı? vs. ya tam olarak anlatamadım ama anladın sen onu.....

çok geçmiş olsun..şu bel fıtığının belirtilerinden biraz bahsedebilir misin?[/QU
canım işler yoğun çıkmadan bi gireyim dedim ancak cevap verebildim bel fıtığım önceden yoktu geçen yıldan beri bi ağrı vardı ama evde hafta sonu ayakta çok durunca temizlik yapınca başlardı dinlenince geçerdi yorgunluktan derdim hamile kalmadan önceki ay yine bel ağrısı başladı ve kalçamda çok şiddetli bi ağrı oldu ortopediye gittim röntgen filan fıtık var ağrı kesici kullan ağrın olunca dedi ve ağrısı senin elinde kendine dikkat et dedi sonraki ay hamile kaldım ve kilo almaya başlayınca ağrı çok arttı yorulunca sağ bacagıma basamaz oldum iş yerinde masa başındayım ama eve gidip yemek yapmaya kalksam tekrar doğrulamıyorum kalçamda çok şiddetli ağrı oluyo belimden geçti bacağıma basamıyorum bu yüzden de hiç bir iş yapamıyorum iş yerinde oturuyorum akşam yatıyorum karpuzda yata yata büyürmüş bebişimi böyle büyütüyorum
geçenlerde tekrar başka bir doktora gittim yapabilecegimiz hiç bir şey yok dedi 10 gün rapor verdi evde yattım ama hala akşamları hafif ağrılar var hele de hava soğuk olursa
sağol canım..ben de şüpheleniyorum.doktor bana magnezyum ve kalsiyum verdi. biraz rahatladım ama geçmedi tam olarak.ağlatıyor bazen kalçamdaki ağrılar.geçmezse yine doktor yolları
diğer arkadaşlar açıklamışlar zaten ama ben de bi özet geçeyim. kalsiyum ile tanin ve kalsiyum ile demir midede birbiri ile reaksiyona geçerler. yani birbiri bağlarlar. böylece de vücut bu besinlerden gerektiği gibi faydalanamaz. çayda tanin vardır, pekmezde ve ıspanakta demir, süt ürünlerinde de kalsiyum. işte birbiriyle yenmeyecek şeyleri aşağı yukarı bu basit bilgi doğrultusunda kestirebiliriz. ama ıspanağı yoğurtsuz yeme konusunda ben de aynen sizin gibi düşünüyorum. varsın yaramasın bunu da zevk için yiyelim di mi.

ben de yoğurtlu yerim canım, zevk için.

MERCİMEK,
KAYRA,
BEHİYE,
EVRİŞ,
LALECE,
NORA,
PETRİK
ve diğer tüm arkadaşlar, iyi dilekleriniz ve dualarınız için çok teşekkürler. çok mutlu döndüm. çooookkkkk. NAZ ım kıpır kıpırdı. profilini de gördük çok şirindi.

yiyelim canım yiyelim.ben hafta sonu pişireceğim mesela..nazını da görmüşsün ne güzell.darısı bize artık

evris ya ben hep labne için değilde asıl pınar beya peynir varya hani onlar yararlı değil çok normal peynir yiyin diye bir kulagımda kalmıs ama nerden duydum bilmiyorum. labne cidden kalsiyum dolu ise ben o peynir turlerini çok severim pinar beyaz da olabilirmi mesela ? sadece labne mi olmalı sence?

bayılırım pınar beyaza..hele reklamları çok şirin

men de yengecim banane men de men de.....[/QUOTE]
şanslısınız yani..yengeçlerle aslanlar çok iyi anlaşıyor..bebişleriniz aslan olacak ya o sebepten yani.yoksa kendimi kastetmedim:eek:

norra badem yağı kıllanma yapabiliyor diye izlemiştim tv.de.bilgin olsun kakao yağı daha iyi sanırım
kakao yağı da benim gibi sivilce sorunu olmayan birinde sivilce yaptı..göğüs ve karın sivilceleri oluştu..sonra bıraktım lierec aldım..memnunum şimdilik.
bana herkes çok güzelleştin diyor...bence de ben güzelleştim..:CüvCüv:
bane ne bana ne men de..erkek annesiyim diye herhaldesengözlerimebaksanab
Benim bittiğim an bu an dır arkadaslar... diş ağrımaya başladı, sanırım bana kanal tedavısı yolları gorundu :KK43:(((( çok keyifsizimmmm
senin hangi takımlar dağılacak şimdi evriş hanım di bakiyim bana.delikafaduldenşaka bir yana yengeç diş doktoru arkadaşım bir beis olmadığını söylemişti hamilelikte..eskişehirde olsaydın göndertirdim seni oraya.

Ay ilahi kızlar. Benim anca koluma olacak pantolonlar giyiyorsunuz, üstüne de kilo aldım diye üzülüyorsunuz. E bacım nerede büyüyecek bu gariban bebiş:emir_bebek:Şööyle geniş yer ayarladım ben benimkine:CüvCüv:

burko çok yaşa emi:jeyyar:

20lik diş kırılmaya ve çürümeye ve ters gelmeye müsait oluyor kızlar. Diğer dişleri de zedelememesi açısından, doktor çekilecek dediyse hiç karşı koymayın derim ben. Ben 2 tane çektirdim
ben de hamile kalmadan önce yaptırdım..çene cerrahına gitmesini öneriyorum arkadaşa..üst ikisini çektirdim.iki gün sonra alttaki iki taneyi ameliyatla aldırdım..( dişe parelel şekilde gömüktüler ve hiç ağrı yapmıyorlardı ama dişlerin şeklini bozmaya başlamışlardı)1 hafta ağzımda dikişlerle gezdim..ama hiç abarttıkları gibi değil.narkozdan bir şey hissetmiyorsun sadece kanırtma seslari geliyor kart kurt.bir de çenene yüklenmek zorunda kalıyor doktor..ha bir de bir süre pipetle besleniyorsun..benim gibi ödlek biri yaptırdıysa herkeşler yaptırabilir.
Figenn, evriş geçmiş olsun kızlar. Diş ağrılarınız geçmiştir inşallah.

Benim de dün, HAMİLELİK REFLÜm başladı. Hadi gözümüz aydın. Midemin tam üstünde incee bir sızı oluyor ki sormayın. Yakıp kavuruyor... Ha bir de gaz olayı abarmış durumda. Herşeyi arka arkaya, sırayla yaşıyoruz. Bu yüzden, hayatımın belki en hassas dönemini yaşarken kendimi hiç yalnız hissetmiyorum. İyi ki varsınız kızlar.

Bir de keçiboynuzu pekmezini de aldım. Sabah sabah çeyrek kahve fincanı pekmezi sulandırıp içtim. Ardından da süt... Yarasın bebişime. Ben ne yer içersem eşim de yediğinden, adamım 110 kiloya çıktı. napcaz bilmiyorum :)

gaviskon iyi geliyor canım.sütü de içmişsin pekmezin üstüne ben bunu bir sorayım aftabru ve evrişe dur bakiyim sen eğer yanlış yaptıysan ben de sana kızacağım:dance:benim eşim de 10 kiloya yakın kilo aldı.işin ilginç yanı ben yiyorum bana yaramadı 1 kilo aldım:roflol:

Benim de dün, HAMİLELİK REFLÜm başladı. Hadi gözümüz aydın. Midemin tam üstünde incee bir sızı oluyor ki sormayın. Yakıp kavuruyor...

aynen AİDA cım, ben de akşamları yanıp kavruluyorum. dün akşam ilk defa yemekten sonra gaviscon içtim. gerçekten iyi geldi. artık yandıkça acı çekmeyeceğim. a sınıfı ilaçmış ne de olsa.

evriş canım hiç korkma ben 18 yaşında 4 tane 20'lik dişimi birden çektirdim,çenem dar olduğu için ikisinin ucu çıkmıştı diğerleri diş etinde gömülüydü ama dişimi çektirdiğim akşam kısır yediğimi bile hatırlıyorum.Önemli olan iyi bir diş hekimi bulmak. Eşimin kardeşi diş hekimi ama muayehanesi İst da.

Fasulyem.. benim 20 lik diş değil kuzum.. çok şükür 20 lik sınavlarını atlattımm ben cerrahi mudahelelerle..

Benim de dün, HAMİLELİK REFLÜm başladı. Hadi gözümüz aydın. Midemin tam üstünde incee bir sızı oluyor ki sormayın. Yakıp kavuruyor... Ha bir de gaz olayı abarmış durumda. Herşeyi arka arkaya, sırayla yaşıyoruz. Bu yüzden, hayatımın belki en hassas dönemini yaşarken kendimi hiç yalnız hissetmiyorum. İyi ki varsınız kızlar.

Bir de keçiboynuzu pekmezini de aldım. Sabah sabah çeyrek kahve fincanı pekmezi sulandırıp içtim. Ardından da süt... Yarasın bebişime. Ben ne yer içersem eşim de yediğinden, adamım 110 kiloya çıktı. napcaz bilmiyorum :)

Vallahi de Aiidaa billahi de geçti.. ben anlamadım ki bu işi.. sabah kalktım hiç bişi yok, gecede rahat uyudum..

Bu reflü olayı bende de baslamıstır bu arada.. hayırlı ugurlu olsun vatana mıllete..

Günaydın kızlar. Yeni topiklerimize bi gözatayım. Yapanların ellerine sağlık şimdiden. Gizze ve evriş, teşekkürler

Rica ederim kuzu.. ne demek, sözüm vardı, gece gece esti yaptım.

gunaydın herkese

evriscim uzuldum ya agrımasına. ama kanal tedavisi korkunç birsey değil. ben 18 yasımda yaptırdım. o siniri alma islemini uyusturcu ignesiz yapamaz sanırım bir o durum kotu . onun dısında ik gunde bir falan gitmistim ben gecic dolguyu ç ıkarıp içini temizleyip ilac koyup tekrar kapatıyor ama bu islem bende aylarca surmustu disci disi kurtaracagım diye çok emek vermisti baskası olsa çoktan o disi çekerdi ve hala o dis agzımda duruyor 10 kusursene oldu. yani insalah sende o sinir alma olayını atlattıktan sonrasını kolayca geçirirsin

Esram.. u diş dalga geciyor benimle.. bak ne agrı var ne de bısı.. anlamıyorum acıkcası.. yoksa sabahtan dr a gıdecektım, uyandım, bu saate kadar bısı oldugu yok.. mıllettee kanaldan dolayı sızlasa seni uyutmaması lazımdı gece bile dıyor.. bakalım bekleyeyim bugunde.. olmadı pazartesı gösteririmm. Saol kuzu ilgin için..

Deli kızın türküsü Dideeeeee..... selam canım ciğerimmm, takımlar sağlamm bilgine kuzu yavrusu lülülülülülü

baby yazıyı okudum benimde hislerime ferman olmus bir yazı:) ferman deniyordu değilmi :))
yani yurtdısındaki insanlarla ilgili değil tr içindede boyle tipler bolca var :) ve b ende aynen ayse arman gibi yanıtlar veririm :))

evris cidden ben aglıyordum agrıdan sinir alınana kadar dr a gidene kadar. hatta arada kapattıgında bir gun ctesi kapattı iste sinir alınmıstı pazara denk geldi nası agrı tutmustu ptesi kendimi zoratmıstım dr un yanına. yani oyle basit bir agrı değlidir ama seninkinin durum nedir bilmoyrumki. nerden kurcalattın :KK43:(

evris cidden ben aglıyordum agrıdan sinir alınana kadar dr a gidene kadar. hatta arada kapattıgında bir gun ctesi kapattı iste sinir alınmıstı pazara denk geldi nası agrı tutmustu ptesi kendimi zoratmıstım dr un yanına. yani oyle basit bir agrı değlidir ama seninkinin durum nedir bilmoyrumki. nerden kurcalattın :KK43:(

Ne sen sor.. ne de ben soyleyeyım.. :))) Adam içini temizlemeseydik sen bu dişi tamamen kaybederdin dedi ama neyse.. boşver kapatalım mevzuyu.. sabah sabah içiniiz karartmayayımmm.

Aldıklarımın bir kısmını fotografladım ben.. ama farkında mısınız hepsi erkege delalet.. eger kız olursa bana yüz vermeyecek bu cocuk.. oyle erkek olsun saplantımda yok ama.. içime doğan o açıkcası..

arkadaşlar herkese günaydın ben bugün güne o kadar kötü başladım ki.... midem cayır cayır yanıyo.konuşmaya dermanım yok nerdeyse ne yapacağımı şaşırdım vallaa...

Aftabru nereye kayboldun.... sen evliya çelebi gibi gezdiğin için sana birşey sormak istiyorum:)))) yani daha geçtiğimiz hafta sonu geziye gitmiştin ya ondan:)))

eşimin okul arkadaşları afyonda toplanmaya karar verdiler ve dolayısıyla eşimle bende gideceğim ama ben çok tedirğinim çünkü hamile kaldığımdan beri dr. haricinde şehir dışına gezmeye gitmedik zaten başlarda düşük tehlikem vardı.....ama yinede tedirginim.....

bu konunun uzmanı olarak sana sormak istiyorum yolda herhangi bir sıkıntı yaşadınmı? vs. ya tam olarak anlatamadım ama anladın sen onu.....

milkshake cim, canım siz nerde oturuyordunuz? unuttum ben. kusura bakma. sormam şundan; hani eğer karsta oturuyorsanız gitme derim. ama yok sakarya (düzce gibi hatırlıyorum) muğla filan gibi afyona en fazla 5-6 saatlik mesafede oturuyorsanız bence gitmende sakınca yok. tabi eşin dikkatli kullansın. senin konforun önemli. biz şahsen izmire de gitmeyi düşünüyoruz arabayla. ama benim pıhtılaşma sorunum yüzünden her iki saatte bir durup yümem gerekiyor. sen de sık molalı gitsen iyi olur.

Günaydın arkadaşlar.
Dün hiç girmedim nete geçmişi okuyum dedim ama gördümki başedemiycem o yüzden okumadım. Ama gözüme çarpan diş problemi yaşayan arkadaşlar olduğu okumadığım için tüm sayfaları isim yazmadan hepinize topluca geçmiş olsun diyorum.
ESRAKOO cum ferman değil tercüman :) Biliyosunda bizi kandırıyosun demi seni kandırıkçı seniii öptüm.

BEHİYEESEN sanada geçmiş olsun.

canım aftabru ben eskişehire yakın biryerde oturuyorum dolayısıyla afyon en fazla 3 saat falan.... ama sorun şu bizim arabamız yok ya otobüsle yada trenle gideceğiz....aslında çekinmemde birazda bu yönde...aslında bebek doğduktan sonra gezemicez bir müddet o yüzden şimdi yanımıza gezdiğimiz kar son aylarda da zaten gezemeyiz hem iyice karnımız büyüyecek hem sıcaklar bir yandan hazirana kadar gezdiğimiz yanımıza kar sanırım..... teşekkürler aftabru....

didecim canım çok dikkat et o ağrıyı bilirim beni de çok ağlattı yürüyemeyip olduğum yerde kalıp ağrıdan ağlıyorum ve bu 3 ayda birden arttı şimdi bile ağrıyı hissediyorum her zamn var bu nasıl fıtık bende anlamadım hiçbişey yapmadan da ağrıyo burda bi tanıdığımda varmış aynı ağrı tarif ettiğine göre kalçasında oluyor ve bacagının üstne basamıyormuş konyada özel bi doktora gitmiş ilaç tedavisi vermiş fıtık değil demiş kemiklerle alakalıymış birbirine sürtünüyormuymuş ne tam hatırlamıyo ne teşhis konduğunu ilaçlarla geçmiş 3 yıldır hiçbir ağrım şikayetim yok diyo bebişim sağlıkla doğsun inş bende adam akıllı bi tedavisine bakacagım

milkshake cim canım 3 saatse otobüsle de gidebilirsin. hem zaten otobüsler çok konforlular. yani yurtdışındakilerle kıyaslanınınca bizimkiler süper ötesi... o yüzden bence 3 saatlik yoldan hiç çekinme. tabi özel bir durumun yoksa. ki kanaman filan olduğunu sanmıyorum. benim kanamam varken ilk hamileliğimde doktora "uzakdoğuya gidebilir miyiz uçakla" diye sormuştum , o da o kadar rahat bir doktor ki "tabi gidebilirsiniz ama şimdi orda düşük filan yaparsanız doktor sıkıntısı çekersiniz hem de tatiliniz mahvolur" demişti. sen hesap et artık.

Arkadaşlar size bir şey danışmak istiyorum bilhassa ankarada oturan arkadaşlar bana yardımcı olabilirse sevinirim.ankarada lokman hekim hastanesinde bana tavsiye edebileceğiniz bir dr varmı?etlik yada sincan şubesi olması farketmez.şimdiden teşekkürler.

selam kızlar nbr,ayy kacgundur giremedım cok özledım hepinizi.amanın yaa kac sayfa yazısmışsınız yahuuuu.inşallah gecmıs sayfaların hepsi güzel haberlerle doludur,bı okumaya calısıyım ama bukadar sayfayı sadece üstünkörü gecerım cok sayfa var çünkü.kafamçokkarıştı

X