2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

günaydın esrakocuğum..nasılsın bu gün?

sagol didecim çok iyiyim bugun basımın agrısı tamamen geçtii kendimide iyi hissediyourm:) sende iyisin umarım ?

arkadaşlar sabah benim gibi bağırsak ağrılarıyla uyanan var mı aranızda..hamilelikten beri böyleyim.her sabah bağırsaklarımı gizli bir el kurcalıyor sanki..gözümü açıyorum o ağrı ve hep o çağrı..tuvalet çağrısı yani

aynen dide ben boyle uyanıyorum son bir iki haftadır . midem gurul gurul gunun hers aati bir gaz hali var gazman gibi oldum.a ksamlar ıesim ve ooglum ben gaz çıkardıkca itiksinerek bana bakıyorlar napim doyrum mecburum bunları çıkarmaya.) ama durum bu ne yazıkkı:)

petrik karın buyudugu zaman kasınıyo ve gerilio bendede oldumu hemen yagı fazla surmeye baslıyorum biraz rahatlıyo.

sakaleyn dide ne guzel sabah sabah temizleyip icinizi gune baslıosunuz bence sorun olarak gormeyin bunu masallah diyin:nazar: ilerde kabızlıklar baslayınca cok zorlancaz

günaydın herkese ,

kızlar göbeğim çok kaşınıyor sizde de oluyormu ? hatur hutur kaşıyorum,büyüyor galiba:) dün doktorum çatlak kremi yazdı ama daha alamadım sürünce geçer belki

Aidaa benimde yüzümde kuruluk var beyaz pul pul oluyor, sanki cilt kepeği, bende bebeyağından sürüyorum ama yinede oluyor, ellerimde çok kuru krem sürüyüyorum ama normale dönmediler

canım kaşıntın varsa muhakkak düzenli bir şekilde çatlak kremi, yağ vs.kullan...çatlıycağına delalet...hamile bir arkadaşım kalçasını kaşımıştı..hart hurt..kaşıdığı şekilde çatlamıştı...inanamamıştı..sen şimdiden önlemini al derim....ben bebe yağı kullanıyorum...

kızlar...
''hamileyken saç kestirirsen çocuğunun aklı kısa olur'' hurafesine inanan var mı?? ya da inanmayıp ta ''ben yine de kestirmiyeyim içim rahat etsin'' diyen var mı??

Bir gün gelemedim, 50 sayfa geçmiş okudum neredeyse, ama son sayfaya da bir geldim ki herkesler gitmiş.. Ne yapalım..

Bu arada bugün elizaların falan sonuçlarını aldım.. Toksoplazma igg negatif çıkmış.. Evde iki kedimiz var, şok oldum.. 10 yıldır kedi besliyorum ve toksoplazma geçirmemişim.. Hem şaşırdım, hem de dehşete düştüm biraz.. Eşimle konuştum kedilerin tuvalet işleri ona kaldı ve her zamankinden de hassas davranması konusunda.. Yapılabilecek bir şey yok, yeni eve taşınınca onları biraz daha izole tutmaktan başka..

Neyse yeni gelen arkadaşlara hoş geldiniz diyorum.. :)

benim ailemimin de köpeği var. çok severim, ailemle yaşarken burun buruna yatardık liz le. hiçbir şeyinden çekinmezdik ailecek, toxoplasma bağışıklığım olacağını sanırdım bu yüzden. ama bende de yokmuş. ben de şaşırdım. gerçi lizin düzenli olarak aşılarını yaptırırdık. şimdi liz 16 yaşında ve artık aşı yapmıyor veterineri yaşından dolayı. o yüzden şimdi lize biraz daha mesefali yaklaşıyorum. poposunu ben yıkamıyorum artık.

herkese gunaydın arkadaslarr
dun misafirlikteydik caya. cerezdi lokumdu pocaydı yerken iidide bugunkafamçokkarıştı boyleyim midem acayip. size kendimi yırttım cay icmeyin die hic cay agzına surmeyen ben 2 bardak acik cay ictim neyseki uykumu etkilemedi sadece wcye kalktim herzamanki gibi

AFTABRU o agladigin ve endiselendigin konuları hep dusunurum ve seninle aynı fikirdeyim simdi acık acık yazıp konunun derinlesmesini istemiyorum ama yanlız degilsin canım. bunun en guzel imtihanınıda rubella meselesinde yasadim zaten. buarada fotona bayildim ins hep boyle gulersin corbanda yarasın naz hanıma. bugun drdan cok keyifli haberlerle geleceksin eminim

ohhh afiyet olsun, ne güzel ballandıra ballandıra anlatmışsın. ben de çayı sadece böle ortamlarda içerim. onun dışında hiç düşkünlüğüm yoktur, bizim evde hiç çay demlenmez. çok şanslıyım ki çay kahve sigara gibi alışkanlıklarım yoktu. çay tiryakileri için üzülüyorum, ama bence açık içilirse ve çok demlenmemişse bi zararı olmayacaktır. benden size izin günde iki bardak için....

günaydın arkadaşlar akşam yazdıklarınızı okudum ben iş yerinden giriyorum o yüzden 5'ten sonra servis dışıyım ya ben biraz kilolu hamile kaldım sanırım 68 kiloydum şimdi 72 oldum ve göbeğim geçen hafta sonu sanki birden belirginleşti eşim çok şaşırdı sürekli tedirgin zaten benden daha evhamlı niye böyle birden çıktı diyip duruyo bi sorun yok dimi normal mi diyo biraz şaşkın o da işte AFTABRU senin fotolarına baktım 14+3lük göbişine benim badilerde filan baya belirgin kilomdandır dimi boyum 1.70 tedirgin oldum şimdi

hiç üzülme arkadaşım, bence sen şanslısın, ne güzel hamile muamelesi görüyorsundur işte. hem boyun da varmış. yeter ki bebeğin sağlıklı olsun , doğumdan sonra 2 sene içinde yavaş yavaş verilir kilolar. hem ben hep derim "anne dediğim yumuşak olmalı, bebek sarıldığında kendini konforlu hissetmeli. sen benim gibilere bakma, ben de istiyorum biran önce göbeğim burnuma yaklaşsın diye.

Güzel anneler, yüzümde yer yer kuruma var. Sağ tarafta dudağımın üstü ile yanağım arasında. Sizin de cildinizde bozulma oldu mu, krem kullanıyor musunuz?

benim cildim çok bozuldu. kuruma yok ama feri söndü. renk farklılıkları oluyor suratımda. kızarmış gibi oluyor. sivilcelenme de var. artık ne makyaj yapıyorum ne de nemlendirici filan sürüyorum. sadece gülsuyu ile siliyorum.

sakaleyn bilmiyorum ama ben aldırmayı asla dusunmedikten sonra amniyo vs strese girmem.cocugun suyundan ornek alınması kolay bisey deil vede bunların hepsi bir oran. yani rahimlerde gizli olanı ancak allah bilir. amniyodada risk var diycekler sonra o 9ay gecmeyecek senin icin sonra nurtopu gibi bir bebis alacaksın kucagına. burda minikkelebek yazmıstı galiba 2li 3lu amnşyo hepsi riskli cıkmıs ama cocuk okul birincisiymis suan. Allah yardımcın olsun canım
şimdi bir tarftanda bunu araştırıyorum hastaneyi aradım doktorumla görüştüm 1 saat acilde bekletiyoruz sonra eve gönderiyoruz dedi kızmda bir gece hastanede kalmıştım.riskli bir durum neden hemen eve gönderiyorlarmış iyice kafam karıştı.:uhm:bu arada 400 tl ücreti varmış.
kızlar...
''hamileyken saç kestirirsen çocuğunun aklı kısa olur'' hurafesine inanan var mı?? ya da inanmayıp ta ''ben yine de kestirmiyeyim içim rahat etsin'' diyen var mı??

aslında inanmıyorum ama bende aklı değil ömrü kısalır diye duymuştum hurafe işte .

Mercimekim bu saç olayı beni de çok düşündürüyo kestirmek istiyorum baya uzadı ama tedirginim inanmıyorum da hurafe diye gel görki gönül rahat değil bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa ben de rahatlıkla giderim kuaföre

Arkadaşlar,
bana bir mail geldi..paylaşmak istedim...kaktüs radyasyonu emiyormuş..bu yüzden de nükleer santrallerin yakınlarında tonlarca kaktüs bulunuyormuş....evinizde,mümkünse her odada bir tane kaktüs bulundurun diyorlar..doğruluğu tartışılır...
tesadüftür ki benim bilgisayarımın yanında 3 minik kaktüsüm var...

Son düzenleme:
Mercimekim bu saç olayı beni de çok düşündürüyo kestirmek istiyorum baya uzadı ama tedirginim inanmıyorum da hurafe diye gel görki gönül rahat değil bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa ben de rahatlıkla giderim kuaföre

Hurafe aslında, ama şimdi hani ne gibi bir bilgisi olan olabilir ki bu konuda.. Merak edenler için Kuran' da böyle bir şey yazmadığını söyleyebilirim.. şakkıdı

kızlar...

BU HURAFEYE İNANMIYORUM CANIM AMA İÇİM RAHAT ETSİN DİYE DE KESTİREMİYORUM SENİN DEDİĞİN GİBİ.ASLINDA MANTIKLI DÜŞÜNECEK OLURSAK ALLAHIN VERDİĞİ ÖMÜRLE BENİM SAÇIMIN NE ALAKASI VAR DİYORUM AMA ESKİLERİN DE Bİ BİLGİĞİ VARMI ACABA DEMEKTEN ALAMIYORUM KENDİMİ :1no2:

aftabru bizdede hic cay icilmez sadece pazar sabahları oda 3 aydır sadece esime demliorum ben icmiodum iste dun gaza geldim ilk kez :)) hocanın dedigini yap yaptıgını yapma hesabı :))
birdeki dislericicin gerekli flor varya o ilac dısında cayda varmıs onu okumustum arada icsek flor alırız yani

mercimek ben hurafelere inanmam derdim:) saclarımı kestirmem gerek. ama erteliyorum hep sonunda kestireceğim bu kesin. ben aklı kısa olsa razıyım omru kısa olur diye biliyorum bu lafı:) yani sacma tabiki akıl mantık sacma diyor ama ozaman diycen niye erteliyorsun git kestir :) onumuzdieki ay kestircem ama.)

mercimekim ben hamileligimi trde ogrendim ve annemle kaynanam kesitrmeme izin vermediler ama sacım belimdeydi ve cok guzeldi ama bakamıyordum yuzumu zor yıkıorum heleki kurutmak iskence azbiraz nemli kalsa ertesigun basagrisi ve girpli gibi oluyorum. o bana hurafe geldiginden bakuye gelirgelmez kestirdim rahat ettim hem hemen kuruyo hemde topla cık fazla fonmus vs gerek kalmıo. oyle hamile oldugunu ogrenir ogrenmez kestiren arkadaslarımda var ama buna inanıp kestirmeyende var.

evet arkadaşlar kaktüs radyasyonu absorbe eden ender bir karaktere sahipmiş. Bu yüzden en büyük nükleer santral yakınlarında tonlarca kaktüs bulunmaktaymış okulda hocalarımızda derdi

esrako bende omru kısa olur diye biliyorum. biz annemlerle bu tartısmayı yaparken psikolog kuzenim dediki bebegin keratinine ihtiyacı var oda sacta var yani belki o sebepten bebek eksik kalıodur bilimsel acıklaması bu olabilir dedi ama bilmiorum. ben biraz kaderciyim egerki Allah o yavruyu bana yazmıs ve bagıslamıssa her halukarda kucagıma alırım ama nasibi yoksa zaten veren Allah alır .hepimiz onun emanetini tasıyoz sonuncta

elevit ve gynoferon .ayıptır söylemesi ama az önce wc ye koşturdum acayip bir karın ağrısı anlatamam.:bbo:
içerikleri aynı ama isimle farklı sanırım.demir,kalsiyum,folikasit,magnezyum benimkiler de.inşallah faydaları olur bu kadr ağrıyı çekiyoruz bari..
günaydın herkese ,

kızlar göbeğim çok kaşınıyor sizde de oluyormu ? hatur hutur kaşıyorum,büyüyor galiba:) dün doktorum çatlak kremi yazdı ama daha alamadım sürünce geçer belki
ben çatlak kremine başladığımdan beri kaşınmıyor artık.lierac kullanıyorum..kaşım,ntaya iyi çatlağa nasıl bilmiyorum henüz
sagol didecim çok iyiyim bugun basımın agrısı tamamen geçtii kendimide iyi hissediyourm:) sende iyisin umarım ?

inşallh dönmemecisine tarihin karanlık sılarına gömülmüştür o baş ağrıları canım.

aynen dide ben boyle uyanıyorum son bir iki haftadır . midem gurul gurul gunun hers aati bir gaz hali var gazman gibi oldum.a ksamlar ıesim ve ooglum ben gaz çıkardıkca itiksinerek bana bakıyorlar napim doyrum mecburum bunları çıkarmaya.) ama durum bu ne yazıkkı:)
oğlunla eşinin san bakıp suratlarını ekşittiklerini gözümün önüne getirdim de çok komik oldu yavsırnaşık şey tabii onlar ne anlasın bizim halimizden.ben eşimi uyarıyorum bu gece istersen salonda yat diye gitmiyor anacığım..sonra zehirlenme numaraları falan yapıyornaniknanik
petrik karın buyudugu zaman kasınıyo ve gerilio bendede oldumu hemen yagı fazla surmeye baslıyorum biraz rahatlıyo.

sakaleyn dide ne guzel sabah sabah temizleyip icinizi gune baslıosunuz bence sorun olarak gormeyin bunu masallah diyin:nazar: ilerde kabızlıklar baslayınca cok zorlancaz
o temizleme işleminden sonra tartıya çıkıyorum abartısız 500 gr az geliyorum sen anla artık yauvvrım.
kızlar...
valla ben kestirdim arkası kısa önü uzun bir model yaptırdım.bir de rahatladım ki sorma..uğraşamam valla uzun saçla..hele yazın o sıcaklarda iyice bunaltır yine kestireceğim
Arkadaşlar,
bana bir mail geldi..paylaşmak istedim...kaktüs radyasyonu emiyormuş..bu yüzden de nükleer santrallerin yakınlarında tonlarca kaktüs bulunuyormuş....evinizde,mümkünse her odada bir tane kaktüs bulundurun diyorlar..doğruluğu tartışılır...
tesadüftür ki benim bilgisayarımın yanında 3 minik kaktüsüm var...

benim de kaktüs kolleksiyonum var desem yeridir..en sevdiğim çiçektir

arkadaşlar şu linke bakar mısınız..bana çok faydası oldu..gerçi biliyorsunuzdur belki

Son düzenleyen: Moderatör:
Bybmom dediğin gibi bilimsel bi açıklaması olabilir merak ettiğim buydu ama bende az kaldı gidip kestirmeme doktoruma sormak istemiyorum güler diye komik geliyo tırnak kesmek ve epilasyon olayı ban saç kesmeyle aynı geliyo:bbo:

Kaktüs heberine çok sevindim Mercimekim, en kısa zamanda eve birkaç kaktüs alacağım. Gerçi bitki olarak da severim kaktüsleri. Bilgi için teşekkürler.

bende hic sevmem kaktus ne manasız bir bitki insan arada bir mutlaka elini batırır yani niye alınıp evde bakılırkı diye dusundugum bir bitki dir :))
bu ise yarıyorsa alabilirim ama :)

X