2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

didecim keske imkanımız olsada kendimiz bakabilsek kuzularımıza
ise baslayan arkadaslarım hep aglaya aglaya gittiler islerine ama zamanla alıstılar bizde oyle oluruz
ama ben muhtemelen 1 sene calısmıycam burda isten ayrılcam ve trye donene kadar calısmıycam
azeri bakıcılara bırakmak istemiorum

ben allahtan şanslıyım çünkü bebeğime kayınvalidem bakacak en azından gözüm arkada kalmaz sonuçta onunda torunu mis gibi bakar kaç tane çocuk torun büyütmüş.....

didecim ben esk. özel anadolu hastenesinin dr.abdurrahman akçay'a gidiyorum....bilmiyorum biliyormusun?

babymom en iyisini yapacaksın cidden.milkshakeciğimbir arkadaşım o doktora gitmişti.bebişini sağlıkla kucağına aldı şimdi 3 yaşında.ben arslan kabukçouğluna gitmiştim bir ara.doğuş hastenesinde..bir de emine hanım vardı orada..ikisi de iyidi bana göre.inşallh bebişlerimizi sağlıkla doğururuz.hep kendimi doğumhanede düşünüyorum bu aralar ve çok tırsıyorum

evet didecim ben de bir ara emine hanıma gittim bir kere...başlarda hep bayan dr. araştırıyorduk 3 kere bayan dr. değiştirdim ama sonra erkek dr. tercihim oldu:)))) benim gittiğim zaman doğuş hastanesinin doğumhanesi yoktu sanırım dr.lar ssk nın dr. oluyor orda doğum yapıyorsun....şimdi ne durumda bilmiyorum....bakalım eşim artık benim dr. degiştirmemden bıktı mümkünse doğuma kadar buna devam edelim artık değiştirmeyelim diyor şuan için anadoluya devam ama zaman ne gösterir bilemem.....

inşallah kendisinde karar kıldıracak kadar güvenirsin doktoruna..orada olsaydım ben de gelirdim senin doktoruna ne güsel olurdu

gunaydın aftabru
evet bende hızlı icince midem bulanıo
masamda pet sisem hep dolu bosalınca bidaha dolduruyorum
bide cok garip burda bana ctesi gunu ultrasoncu suyun bulanık dedi
burda son moda o suyun bulanık olması
drum hic dememisti oyle bisey
enfeksiyon oldugunda yada anne grip oldugunda su bulanık olurmus kadın oyle dedi
bende ctesi sabah grip gibiydim hapsurup duruyodum ıhlamur icmistim ultraasoncuya gitmeden
ama belkide susuzluktanda olabilir sabah erken cıktım vede cok su icemiorum hemen sabah sabah
kahvaltıdan sonra baslıyorum ancak yudumlamaya

allah allaaahhh , çok merak ediyorum suyun bulanıklığını nasıl anlıyorlar? ben şu usg görüntülerinden hiç bişi anlamıyorum arkadaşlar. doktorlara helal olsun valla suyun berraklığını bile görebiliyorlarsa....

slm arkadaşlar herkes iyidir umarım uzun zamandır yoktum yoklugumu anladınızmı bilm em ama olsun önemli deil ben iyi deilim çünkü aranızdan ayrıldım artık :çok üzgünüm:inanın hem aranızdan ayrıldıgıma üzülüyorum hemde bebegimden ama arasıra girer bakarım size yüce RABBİM sizin meleklerinizi korusun:Saruboceq:
ahh canım benım cok büyük gecmıs olsun,inşallah kendını hazır hissettiğin bianda gelır bebegın ve saglıkla kucagına almak nasip olur.hiç anlamadın dımı leke falanda gelmedı.neyse canım tekrardan gecmıs olsun sen saglıklı oldukca gerısı gelır yeterkı önce siz iyyi olun

Arkadaşlar..

30 yaşındayım.. ve hayatımda ilk kez bu kadar anlamlı bir sevgililer günü hediyesi aldım,çok duygulandım.. resmen ağladımm.

Eşim bana Bebe Sound un Dinleme Cihazını almış.. çok şaşırdımm..

Karnıma koydum.. kalbini güp güp dinleyebiliyorum, fıkır fıkır su sesleri geliyor.. resmen içerisi şenlik.. duyduklarım karşısında inanılmaz etkilendim..

Hiç bu kadar etkileyici bir şey olabileceğini düşünmemiştim..
aldıgın hediye süpermıs valla tebrık ettım eşini.ayy nesüperdir dimi oseslerı duymak.bebegınden bı makas kap benım için ohh yüzüyo suyun içinde
slm kılslar..uzun zamandır yoktum..kayınvalidem hasta oldu çok şükür ii şimdi çok korktuk ama...bugünde dr gittim 2li için içim gitti ya ben bencilin tekiyim su içmeiyom dedim günde 2 bardak su ile durdum kese içeri doğru girmiş bebeğimin alanı daralmış..bol bol su içmem gerek rahimde kasılmalar var...dikkat etmem lasım..ve 2 lt hop diye içiverdim korkudan..hani ebn ilaç içemiyodum şimdi kocam yazdığı ilacı içiyom bebşim için..allahım onları bize bağışlasın..ama çok kötü oldum ya..
ayy demek okadar az içiyodun suyu.tam sopalıksın canım tammm.hemen su şişesine sarıldım.zaten bende 2 tane 1.5litrelık su şisesini koyuyorum enazından nekadar içtiğimi biliyorum.yoksa bardak bardak saymak olmuyo.herzaman 2side bitmiyo ama bıtırmeye calısıyorum

Canım,minik kelebek kıyamam sana.niyetinin kırmak yada incitmek olmadığının farkındayım.asla aklıma öyle birşey gelmedi.yaşadıklarımla özdeşleştirdim biraz ondan çok etkilendim.seninle ilgisi yok.diğer topiklere çok sık girerim ki has keza temmuz annelerine kesin girerdim.bitanem rahat ol senden kaynaklanmadı..her zamanki gibi takıldım sana.

:çok üzgünüm: :çok üzgünüm: :çok üzgünüm: gercekten hala cok üzgünüm özellıkle sana eskıyı hatırlattıgım için hatta o olaydan sonra canım hıc buraya bıle gırmek istemedı,istemeden herkezı tedırgın ettım die.çünkü bı gırıyorum tekrar o mevzu ve tekrar herkez aynı seyı söylüyor,birdaha yazmayalım vs.zaten cok üzüldüm defalarca özür diledim bilincli yazmadım die,sadece rahımagzı ölçümü herkeze yapıldımı demek istemiştim fakat konunun tamamını anlatmısım o dalgınlık ve üzüntüyle.suan yazarken bıle aglıyorum herkez benım yüzümden üzüldü herkezı aglattım die senağlama
buarada tesekur ederım anladıgın için ama gercekten hala cok üzgünüm

burkocum senın msjın içinde tesekkur ederım canım

:nazar: 2009'UN EN GÜZEL ANNE ADAYLARI VE MUHTEMEL DOĞUM TARİHLERİ :nazar:

1.aftabru...........................................1 agustos _____________________ KIZ
2.helin hivda......................................1 agustos _____________________ ERKEK
3.Esin123…………………………….....2 ağustos
4.Kayra42.........................................2 agustos ____________________ ERKEK
5.ASLI……………………………..........2 ağustos
6.entelliye…………………………........2 ağustos
7.Caninuss.......................................2 ağustos
8.sakaleynmaster..............................2 agustos ____________________ ERKEK
9.Arda..............................................3 ağustos
10.gizze...........................................3 agustos ____________________ KIZ
11.Badibade......................................4 ağustos
12.defnedamla...................................5 agustos ____________________ ERKEK
13.essraa.........................................5 agustos
14.sarmasık.....................................5 agustos
15.calimero 26..................................6 agustos
16.kacakkedi....................................6 agustos
17.gamze_hlm..................................7 agustos
18.aidaa...........................................7 agustos _____________________ KIZ
19.dlkltn...........................................8 agustos
20.minik_kelebek..............................8 agustos _____________________ KIZ
21.baybmon.....................................8 agustos _____________________ KIZ
22.dide.............................................8 agustos _____________________ ERKEK
23.eeylem07....................................8 agustos _____________________ ERKEK
24.güzel edirnem..............................9 agustos
25.angeleyes_3...............................10 agustos
26.CEMRESİ……………………...……10 ağustos
27.3karanlık1mucize.........................10 agustos
28.Evriş.......................................... .11 ağustos
29.Milk shake..................................11 ağustos
30.eftalya66....................................11 agustos _____________________ ERKEK
31.nazlı_03......................................13 agustos
32.mercimekim................................13 agustos ______________________ ERKEK
33.gelgit…………………………...……14 ağustos
34.başak35……………………......…..14 ağustos
35.figen............................................16 agustos
36.esrako........................................16 ağustos
37.nicole78......................................16 agustos _______________________ ERKEK
38.fasulyeko...................................17 agustos _______________________ KIZ
39.comely 08..................................17 agustos
40.keops35.……………......…..........18 ağustos _______________________ ERKEK
41.tazefasulye................................18 agustos
42.masmavi....................................18 agustos
43.prenses.....................................19 agustos
44.nora..........................................19 agustos _______________________ ERKEK
45.cadu.......................................... 20 agustos
46.sampuan....................................21 agustos
47.ebrar06......................................23 agustos
48.petrik.........................................24agustos
49.sal_der......................................24 agustos
50.dnzyildizi84...............................25 agustos
51.emis..........................................25 augstos
52.sedaa........................................25 agustos
53.seerni........................................25 agustos
54.tuana3434..................................26 agustos
55.siney.........................................26 agustos
56.İrem34.......................................26 ağustos
57.darknessfire...............................26 agustos
58.Pınky_42...................................26 agustos
59.lalace........................................27 agustos ______________________ ERKEK
60.desdona....................................27 agustos
61.selena.......................................27 agustos
62.flawlessd...................................28 agustos
63.sünger53...................................28 agustos
64.ukalam......................................29 agustos
66.050604.....................................29 agustos ______________________ ERKEK
67.burko........................................30 agustos

Arkadaslar aranızda cinsiyetını yazmayı unuttugum varsa bana bı hatırlatsın olurmu çünkü arada gözden kacırabılıyorum

13 erkek 6 kız..yarısından az minik prenseslerimiz..heyecanla bekliyorum rakamsal değişiklikleri

ayyy lalece ne zamn ögrendin cinsiyetini ya maşallah gözun aydın bu arada kızlar sartık geçmişi okumakdan vazgectimm ayhh olmuyor öle geçmişi okurken şimdikileri kaçırıyorum... cinsiyetleini ögrenen arkadaslara gözünüz aydın diyorummm....

merhaba kızlar bugün fazla kaynatan olmamış herkes iyi dimi??...
ya ne kadar çok erkek bebekimiz var erkeklermi çok olacak yoksa zamanla eşitlenecekmi merak ediyorum ben haziran temmuz annelerinin listesine bi bakıp geliyim onlarda nasıl olmuş

Günaydinnn güzeller!!!:emir_bebek: Nasilsiniz bugün?? artik gece rüyalarimda sizinle yazisiyorum yaa!!sizde olmasaniz...Esrako normalinde 16.hafta hicte erken degil ama bu nöbetci doktor oldugu icin bence ugrasmak istemedi..birde görseniz teyzeleri öylede müsait yatiyorduki bebisim yani anlamamak mümkün degil..neyse haftaya persembe kendi doktoruma gidecegim...Didecigim sendede oldugunu biliyorum bu kramflarin.ama bu doktor bacak ve popoda olan kramflarin yeterli magnezyum ve kalsiyumla gecmiyorsa bel fitigi olabilir dedi..benim daha önce hic böyle problemim yoktu..birde dizden asagi bacakta agri ve kramfin olmasi buna isaretmis...tabi önce kendi doktoruma görünecegim..cünkü cok yorulmazsam bir problemim olmuyor..

ayyy lalece ne zamn ögrendin cinsiyetini ya maşallah gözun aydın bu arada kızlar sartık geçmişi okumakdan vazgectimm ayhh olmuyor öle geçmişi okurken şimdikileri kaçırıyorum... cinsiyetleini ögrenen arkadaslara gözünüz aydın diyorummm....

haklısın PİNKY. ben de artık okumuyorum geçmişi. anı yaşıyorum, arada fırsat buldukça eski sayfalara göz atıyorum. yoksa kimseyle iletişim kuramıyorsun sadece olan bitenden haberdar oluyorsun ama hep geriden gidiyorsun. bence sen de iyi yapmışsın bu kararınla

Günaydın kızlar. Okula gideceğim, iki cümle yazıvereyim dedim. Umarım herkes iyidir. Evrişciğim ben Güzelyalı'dayım canım. Senin doktor kimdi? Bulamadım geçmiş sayfalarda. Maşallah öyle kalabalık kidelikafaduldenbBenim doktor da karşıdan lcdde gösteriyor ama ultrasonu çok net değil. Şöyle bir kerecik randevu alınabilecek biri midir doktorun? Çok mu meşgul yoksa?

Benim Dr Tahir Özgüder.. Şirinyerde muayehanesi.. 487 57 75 numarası.. sekreterının adı Hülya.. alabilirsin randevu.. ama Burkommm, sende de demişsin benimkisi de lcd li diye.. acaba aynı tür olmasın.Birde bşuna gitmeni istemem açıkcası.

sivasli ben bebekler icin olan bedtime oil kullanıyorum bebeyagı yani artık surmem lazım gerilio karnım cunku

evris cok sevindim hediyen gercekten cok guzel bol bol dinlersin bebisini ne guzel bizede yaz degisik bisiler hissedersen

Tabikii Baybmm.. yazarım elbette.. ama içerisi nasıl hareketli anlatamam. Allahh allahh inanamadım ilk duydugumda.. :)))

bıktım kusmece darılmacalardan yaa bizde hamileyiz bizim nazımızı kim ceksin
artık eskisi gibi kibar davranamıycam kusenlere bıdıbıdı edenlere , giden gider bide sitem ediolar

Çok dertliyim ben bu konuda.. dün arkadasın bir tanesi 10 dk ıcınde yazdı, cvbı gelmeyınce bozuldu, kızdı gitti.. bunların hepsi 10 dk ıcınde oldu, bir Kayra var, bir ben varım.. ben arada bakıyorum, Kayra da yetisebildiği kadar yazmıs.. benim de tepem attı acıkcası.

canım acıbadem kadıkoy hast umit bey varmıs arkadasımın dr u genc birdr aslında deneyimsiz sanıyorum daha yeni dr ama deneyimsizligin verdigi etki ile siki siki bakıp herseyi ihmale birakmadan takip ediyor:) bu da benim isime gelen birsey sayet diger asıl dr um 50 yasında kendine çokg uveni olan prof edalı bir adam kısaca bakıyor kendince yorumluyor vs irdelemiyor kendince goreceğini okısa surede goruyor .
sakalen çok geçmis olsun kendine çok dikkat et bol bol dinlen ihlamur c vitamni takviyesi al.
sarmasık ya 16. hafta erkenmi tahmin icin niye bakmamıs dr çok sinirrr.

evris gule gule kullan . esin ne kadar dusunceli imis istediginden bahsetmistin heralde.
ben artık yanıt dahi yazmıyorum elime koluma yazık ..

Esram evet bakmıstım bir ara.. hatta size de bahsetmiştim.. acaba zararlı mıdır falan diye.. eşim dr a kadar sormuş, ben vazgecmıstım almaktan.. habire o kulağını karnıma dayayıp bende banada anlat bana da anlat dediğimden sanırım ondan etkilendi, aldı, saolsun çok mutlu etti beni.

günaydın kızlar....

sabah sabah kendime çok kızıyorum:eek:klava: ya geceleri farkında olmadan istem dışı olarak çok fazla geriliyorum korkuyorum bebişime bir zarar vercem diye ya nasıl kurtulabilirim ben bu gerilme işindenCADIARZU

Yok yaaaa.. bişi olmaz, için rahat olsun, onların yeri sağlam, sıkma kendını o kadar.

günaydın kızlar .hala hiç halim yok sizlere şöle bi bakayım dedim .sanırım bu günüde yatmakla geçireceğim hepinizi öpüyorum.

Sakaleynn, kıyamam sana, gecmiş olsun kuzumm, ne kadar dinlenirsen o kadar cabuk atlatırsın tabiki de, çok haklısın.

günaydın kızlar

tuana
bol su içince problemin ortadan kalkacaktır canım.ben sürahimi doldurup yanına bardağıyla beraber salonda masaya bırakıyorum.her an gözümün önünde olduğu için unutmam mümkün olmuyor.sürekli içiyorum.her ayağa kalkışımda mutfağa laobaya giderken sürekli içiyorum.bana doktor suyun iyi ama daha iyi olmasını istiyorsun 15-20 bardak su iç dedi.kızlar su çok önemli.suyun azalması bebişlerimizi tahlikeye sokup düşüğü tetikliyebiliyormuş
bi şey daha söyleyeceğim kızlar.doktorum üç ayım dolduktan sonra düşük tehliken çok azaldı ama hamileliklerde 5.ay bitene kadar düşük tehlikesi vardır dedi.yinede kendine dikkat et bol su iç dedi.dinlen ara sıra dedi.her gebelikte 5.aya kadar düşük riski varmış.bu gidişimde de tam 4 aylık oldun düşük riskin iyice azaldı.artık korkularını yen dedi.

milkshake
aynı dert bende de var canım.yatağın içinmde deli danalar gibi dönüp durup sürekli gerinip garip yatış pozisyonları yaratıyorum kendime.ama sanırım bi şey olmuyordur.yukarı doğru iyice uzanmak çok aşırı gergide kalmak sanırım tehlikeli o zaman bebein allah korusun plesantası kopuyormuş.yataktaki gerinmeler o kadar etkili değildir belki ama biz yinede dikkat etmeliyiz.

İyi ki varsın Helinim.. herseyını, tüm tecrübelerini paylaşman beni cok mutlu edıyor.

EVRİŞ sevgililer günü hediyen müthiş. gerçekten kalpatışlarını duydun mu bebişin. e o zaman ben de alayım. çok merak ediyorum bazen hala kalbi atıyor mu diye.

Aftabrum, inanılmaz net duyuyorsun, ilk dinlediğimde şakır şakır gozumden yaş geldi, nasıl dr da duyuyorsun, aynısını ve de ıstedıgın kadar sende duyabılıyorsun. Onun harıcınde neler duyuyorsun neler daha.. içeride acayip bir trafık var :)))

didecim keske imkanımız olsada kendimiz bakabilsek kuzularımıza
ise baslayan arkadaslarım hep aglaya aglaya gittiler islerine ama zamanla alıstılar bizde oyle oluruz
ama ben muhtemelen 1 sene calısmıycam burda isten ayrılcam ve trye donene kadar calısmıycam
azeri bakıcılara bırakmak istemiorum

Ya siz böyle yazıyorsunuz, resmen benim içim eziliyor şimdiden ya.. :KK43:(

ahh canım benım cok büyük gecmıs olsun,inşallah kendını hazır hissettiğin bianda gelır bebegın ve saglıkla kucagına almak nasip olur.hiç anlamadın dımı leke falanda gelmedı.neyse canım tekrardan gecmıs olsun sen saglıklı oldukca gerısı gelır yeterkı önce siz iyyi olun

aldıgın hediye süpermıs valla tebrık ettım eşini.ayy nesüperdir dimi oseslerı duymak.bebegınden bı makas kap benım için ohh yüzüyo suyun içinde

ayy demek okadar az içiyodun suyu.tam sopalıksın canım tammm.hemen su şişesine sarıldım.zaten bende 2 tane 1.5litrelık su şisesini koyuyorum enazından nekadar içtiğimi biliyorum.yoksa bardak bardak saymak olmuyo.herzaman 2side bitmiyo ama bıtırmeye calısıyorum

Tamam minikim aldım senin için bi makas.. dedim kelebek teyzen gönderdi die, yerim seni yaaaa :)))) Bizim bebiş te dedi Kelebek teyzenin bebişini öpüyorum kocaman :))

günaydın kızlar....

sabah sabah kendime çok kızıyorum:eek:klava: ya geceleri farkında olmadan istem dışı olarak çok fazla geriliyorum korkuyorum bebişime bir zarar vercem diye ya nasıl kurtulabilirim ben bu gerilme işindenCADIARZU

canim hic kendini germe cünkü kolay kolay bebegine hic birsey olmaz...zaten sen istesende bir anne olarak zarar veremezsin..bence kendini rahat birak ve hamileligini tadini cikar..ayrica bende bebegimi gecen haftalar yogun olarak hissediyordum bu hafta hic hareket yok..senağlama bende bunu taktim kafama..:çok üzgünüm:

evris aksam o arkadasa bende cevap yazdim sizde..ama bu arkadas otomatige baglanmis gibi üst üste bir sürü soru yöneltti..zaten biz 3 4 kisiydik herhalde..sonradan küsüp ciktimi??ay bu darilmakta moda oldu herhalde..iyi bende sana küseyim bari..duuur!!simdi küüüstüüm....

evriş hediyen gerçkten harikaymış ne düşünceli bir baba adayı anacım benmkinin aklına bile gelmes hiiiç öle şeyler...
bu arada milkshake her yazdıgını gördükçe canm milkshae çekio valla hemde çilekli..:) zaten maşallah bizim kızlarda yazmakdan çekinmiyolar her aklına geleni yazıolar yahuu bizde hamileyiz canımız çeker diye düşünen yokmuu...yasakkelime zaten eşim yakında bu forumu yasaklıcak bana...adam her aradıgında akşam gelriken şundan al bundan al demekden utanıyorum artıkk..:eek:

X