2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

aaa öylemi esrako çok şaşırdım şimdi benim eşimin yiğeni oldu nisanda dün onun fotoğraflara baktım. hep battaniyeli falandı zaten öyle almışlar kucağa yıkarken soba açıyolardı anne karnı sıcak olur hemen alışamaz diye duymuştum hastanede. demekki mevsimden kaynaklanıyo pardon yanlış bilgi verdiysem.
seerni canım sen nisandan bahsediyorsun ben 11 temmuzda oglumu dogurdum temmuzdan bahsediyorum bizler se daha sıcagında agustos da doum yapacagız. yani senin gordugun bebegin penye battaniyeli olması normal bizimkilerin mumkun değil
goruceksin emzirirken falankafası boncuk boncuk terlioyr beebgin sende aynı o sekilde bir elinde yelpaze bir kolunda bebek oyle emziriyorsun. sıcakta çok zor oluyor emzirmek ama bir o kadarda kolaylıkları var sıcak yaz gunu olusunun. ama battaniyeyi falan agustosta unut istisna birmevsim yasanmassa . evris sende unut anacım çocuk su gibi terleyince anlarsın neden oldugunu:)

Sizinle bir şey paylaşacagım..

Dün haberleri izlerken Bursa da HERMES markasını dikip 25 yıldır İngiltereye ihrac eden bir iş adamıyla röportaj yapıyorlardı. HERMES markasını bilen bilir, elite tabakanın en üstünün kapış kapış satın aldıgı acayip fahiş fiyatlarda olan ürünler.. Ve ben inanamadım, bizim ülkemizde mi yapılıyormuş diye.

Ben bu mothercare lere felan gıdıp dunyanın parasını dökmeme kararı aldım.. ha indirim zamanı komık rakamlar hariç.

ben surekli bu dusuncedeyim. hele ki bebek giysilerini goreceksiniz ne kadar kısa zaman kullanılacaklar hiç marka almaya degmez gorup bayıldıgınız birkaç parca haric tabi.
ha biraz buyudukce buyume agırlastıkca ben aldım marka 3-4 yaslarıında falan. ama bebekken çok gereksiz

Ya dostlar.. benim bu dişim ara ara çok hafif sızlıyor.. daha üstünde geçiçi dolgu var.. Dr 15 gun daha agrıamazsa gel demişti bana.. gecen aksam diş etimi kanattım fırcalarken, biraz daha fazla agrıdı ama gecıyor sonra devamlı bir sey yok acıkcası.. Müneccim gibi soru soruyorum size ama.. bu ara ara gıdıp gelen sızılar hayra alamet midir?? İyice huzurlanıyorum bu durumdan. Karbonatlı -tuzlu su ıle gargara yapmaya basladım, o ıyı gelıyor acıkcası.

evris kuzum biz ne desek boss yani iç gıcıklayıcı hafiftensızlamasıda aftabru nun dedigine katılıyroum beyinde bitiyor herkes hafif diyorsun sana oylegeliyor olabilirmi aklın hep orda tahminimce cunku ?

Doktorumu aradım biraz önce, "ben bebeğimi çok merak ediyorum yarın gelsem bakabilir miyiz" dedim. O da bana, "tabii ben sana randevu tarihi veriyorum ama sen ne zaman istersen ayrıca bakarız" dedi. Canım doktorumu çok seviyorum, çok heyecanlandım, yarın bebişimi görücem. :sm_cool: Yaşasıın :dance: :teytey:

(Kukusu ya da pipisini gösterir inşallah.kaydirigubbakcemile3)

ajda hadi bakalım ya seninki gorunurse bened haftaya solugu dr da alırım valla ayın sonunu beklemeden:))

kizlar yogun bir gunu ardindan merhaba, giremedim bugun, sonrada oku oku bitiremedim:)) dalayim bi yerden dedim..
esrako boyoz evrisin dedigi gibi bi cesit borek, ama izmire ozgudur, simitciler falan satar yolda, pazar kahvaltilarinin vazgecilmezeidir benim icinn...
ve nihayet dun onlara kavustum, bi kismini buzluga attim, kriz geldikce firinda cozdurup yiycem:)))
bu aksamda borek keyfi var, allah ne cesit verdiyse, hepsini yapicam:))
zehracim hosgeldin...

nora ya aksam bu aksam gelcek misafirler için borek yapıyordum aklıma sen geldin bir melmlekette yufka olmaması korkunç birsey ya bırak yufkayı temel besin maddelerinin yani insanın ulkesined alıstıgı malzemelerin olmaması hele hamile iken cileden çıkarıcı birsey olsa gerek. canım ulkem dedim herseyimiz var.

evrisim amin canım ins benim tek derdim istedigim gibi beslenememek
dun corba ve sudan baska bsey gecmedi gırtlagımdan
bugun bi nebze yani..o mutsuz edio beni

norracım hayırlı olsun cicilerin

kızlar ya ben gebelik egzersizleri vede yoga hareketlerine baslamak istiyorum nette arastrdım ama pek saglıklı bisiler bulamadım bilginiz varmı
malum burda kitap filanda yok alayım yoga kitabı vs
yardımcı olursanız sevinirim

esrako burdada yufka yok
bende trden gelirken getirmistim buzlukta stoklarım
hatta annem sevinmisti yufka olmamamsına kendim acmayı becereyim die :))
pismis lavaslar var , burdaki turk arkadaslar onlardanda yapıomus borek filan guzel oluyo dediler ama denemedim
gozum yemek namına bisey gormuyo walla

esrako burdada yufka yok
bende trden gelirken getirmistim buzlukta stoklarım
hatta annem sevinmisti yufka olmamamsına kendim acmayı becereyim die :))
pismis lavaslar var , burdaki turk arkadaslar onlardanda yapıomus borek filan guzel oluyo dediler ama denemedim
gozum yemek namına bisey gormuyo walla

ben canim isteyince cok ugrasip hazirliyoruml kendim, bide alternatifler uretmeyi ogrendim, mesela mifloyu acip ondan pide yapiyorum, peynirli kiymali ispanakli, yada cok ince olamasada boreklik aciyorum bisiler:)))

noracım milföy den neler yapıosun değişik yazarmısın canım

aklina gelebilecek her turlu ic malzemeyle degisik borekler uyduruyorum, bazen acip inceltiyorum yufkaya benzesin diye, bazen kucuk parcalar boluyorum..yufka gibi olmuyor ama borek ozlemimi gideriyor, hatta icine elmali karisim koyup, ustune pudra sekeriyle tatli bisilerde yapiyorum:)) en son o dedigim pide olayini denedim cok hos oldu kare milfoyu dikdortgen actim icine harci koyup pide sekli verdim, ispankli, peynirli, kiymali neli istersen...mahrumiyet insana elindekileri kullanmayi ogretiyor:)))

valla nora çok yaratıcısın:)))

elmalı milfoy bende sıkca yaparım çok pratik ve lezzetli oluyor ustune pudra sekeri falan serpiyorsun dimi.
taibi orda varsa yoksa toz sekeri robottan falan geçirip onuda mı kendin yapıyorsun

valla nora çok yaratıcısın:)))

elmalı milfoy bende sıkca yaparım çok pratik ve lezzetli oluyor ustune pudra sekeri falan serpiyorsun dimi.
taibi orda varsa yoksa toz sekeri robottan falan geçirip onuda mı kendin yapıyorsun

yok okadar da degil pudra sekeri var canim:)))
bi tek lora bi care bulamadim, ben lor kurabiyesini cok severim, kucuklukten beri favorimdir ama burda ne lor ne cokelek hic yok:KK43:((

e canım peynir suya koy tuzu ugitsin lora benzer az çok en azından ama yufka olmayınca alternatif azalıyor evden acma borek de yufka gibi olmaz kimine gore daha lezetli kimine gore yufka daha lezetli yani , lor yine daha ozel bir istek onun olmaması çok sarsmamalı:))

baby sen nerdeydin unuttum ya.

lalece iranda idi nora sen lubnan mıydı ? birbirinize karıstırdım sizleri.

valla siz böyle konuşuyorsunuz ben üzülüyorum. doğru düzgün mutfağa mbile giremiyorum ben. annem yanımda saolsun o yapıyor yoksa aç kalcaktık eşimle biz..

norraacım teşekkürler tatlım bende memleketimin pidesini cok özledim hemen bu akşam deneyiverim canın istediği bir şey olursa göndeririz tatlım

e canım peynir suya koy tuzu ugitsin lora benzer az çok en azından ama yufka olmayınca alternatif azalıyor evden acma borek de yufka gibi olmaz kimine gore daha lezetli kimine gore yufka daha lezetli yani , lor yine daha ozel bir istek onun olmaması çok sarsmamalı:))

baby sen nerdeydin unuttum ya.

lalece iranda idi nora sen lubnan mıydı ? birbirinize karıstırdım sizleri.

yok esracim ben bruksel'deyim:))) baby baku'de, lala ece iran'da:)))

norraacım teşekkürler tatlım bende memleketimin pidesini cok özledim hemen bu akşam deneyiverim canın istediği bir şey olursa göndeririz tatlım

sagol canim ama pideyi mayali hamurla da dene oda guzel oluyor, ben usendigim zaman milfoy kullaniyorum..

yahu siz ne becerikli kızlarmışsınız.... tü tü tü tü maaşallah. benim heryanımda günlük yufkalar, lorlar, otlar, her bişeyler satılıyor da alıp börek yapmıyorum. yok bi de hamur mayalayacağım. valla ben pratik şeyleri severim. canım börek mi istedi hemen en güzelinden tost yaparım. ya da ekmek dilimleri üzerine yoğurtlu yumurtalı peynirli otlu motlu iç hazırlayıp sürerim ve fırına veririm, sahte pizza gibi olur çıtır çıtır. böreği ancak misafirim gelirse yaparım.

kızlar, milföyler çok yağlı oluyor biliyorsunuz di mi? hem de katı yağla yapılıyor? gerçi hergün bir paket cips ardından da bir kavanoz nutella yiyen birine bunları söylemek yakışmıyor ama olsun ben yine de uyarayım. üşenmeyin hamur mayalayın NORA hanım.

seerni canım sen nisandan bahsediyorsun ben 11 temmuzda oglumu dogurdum temmuzdan bahsediyorum bizler se daha sıcagında agustos da doum yapacagız. yani senin gordugun bebegin penye battaniyeli olması normal bizimkilerin mumkun değil
goruceksin emzirirken falankafası boncuk boncuk terlioyr beebgin sende aynı o sekilde bir elinde yelpaze bir kolunda bebek oyle emziriyorsun. sıcakta çok zor oluyor emzirmek ama bir o kadarda kolaylıkları var sıcak yaz gunu olusunun. ama battaniyeyi falan agustosta unut istisna birmevsim yasanmassa . evris sende unut anacım çocuk su gibi terleyince anlarsın neden oldugunu:)
ben surekli bu dusuncedeyim. hele ki bebek giysilerini goreceksiniz ne kadar kısa zaman kullanılacaklar hiç marka almaya degmez gorup bayıldıgınız birkaç parca haric tabi.
ha biraz buyudukce buyume agırlastıkca ben aldım marka 3-4 yaslarıında falan. ama bebekken çok gereksiz
evris kuzum biz ne desek boss yani iç gıcıklayıcı hafiftensızlamasıda aftabru nun dedigine katılıyroum beyinde bitiyor herkes hafif diyorsun sana oylegeliyor olabilirmi aklın hep orda tahminimce cunku ?
ajda hadi bakalım ya seninki gorunurse bened haftaya solugu dr da alırım valla ayın sonunu beklemeden:))

nora ya aksam bu aksam gelcek misafirler için borek yapıyordum aklıma sen geldin bir melmlekette yufka olmaması korkunç birsey ya bırak yufkayı temel besin maddelerinin yani insanın ulkesined alıstıgı malzemelerin olmaması hele hamile iken cileden çıkarıcı birsey olsa gerek. canım ulkem dedim herseyimiz var.

Ben onun boncuk boncuk terlerini tek tek öperimmm... Demam demam anladım, o kadar bayılacağız diyorsun, sende haklısın :))

Diş konusunda da haklısın.. offf Esram off haklısın be güzel anne, ne diyeyim şimdi ben sana.. Gıcccııkkk bi hamile oldum çıktım.

evrisim amin canım ins benim tek derdim istedigim gibi beslenememek
dun corba ve sudan baska bsey gecmedi gırtlagımdan
bugun bi nebze yani..o mutsuz edio beni

norracım hayırlı olsun cicilerin

Ya kıyamam sana ya.. inşallah gececek.. böyle sürmeyecek ya.. Allah yardımcın olsun.

kızlar ya ben gebelik egzersizleri vede yoga hareketlerine baslamak istiyorum nette arastrdım ama pek saglıklı bisiler bulamadım bilginiz varmı
malum burda kitap filanda yok alayım yoga kitabı vs
yardımcı olursanız sevinirim

Sana yardımcı felan olamayız.. unut sen bı sure daha onları, zaten dogru duzgun beslenemıyorsun, bir de efor mu sarfedeceksın.. :eek:klava: bence yeme düzenin geri gelene kadar artı enerjı sarfedecek seylerden kaçın, gücünü harcama derim ben nacizane..

kızlar, milföyler çok yağlı oluyor biliyorsunuz di mi? hem de katı yağla yapılıyor? gerçi hergün bir paket cips ardından da bir kavanoz nutella yiyen birine bunları söylemek yakışmıyor ama olsun ben yine de uyarayım. üşenmeyin hamur mayalayın NORA hanım.

Diyeceğim diyeceğim sustum.. dedim karısmayayım ama sen dedin Aftabru.. bende de diyeyim çok haklısın, hem de çokkk.. katı yağla yapılmıs bır hamur o, kaçınmaya bakın oldukça.

kızlar, ben pzts ye kadar giremem herhalde. haftasonu şehirdışında olacağımdan.... çok kaynatmayın ne olur, sonra yakalayamıyorum hızınızı.... hepinize sağlıklı bir haftasonu diliyorum. pzts göreceğiz BAKALIM KİMLERİN CİNSİYETİ BELLİ OLMUŞ, KİMİN GÖBEĞİ NE KADAR BÜYÜMÜŞ.

X