2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Didecim.. o kadar değil benim ama.. bir de sen çalışıyorsun, Allah yardımcın olsun, gercekten işin çok zor.. keske hamilelik boyunca dinlebilme fırsatınız olsa hepinizin.. çalısan arkadaslarım ne zorlanıyorlar okuyorum, gercekten cok zor.

Ben her gün bir muz yiyorum.. içinde magnezyum ve calsıyum var ya.. onu bir yemeye çalışsan belki biraz daha yardımcı olur sana.. hakikaten bu hamilelik alt üst ediyor insanı.. üzülmeye gerilmeye yorulmaya gelemiyor insan.

Evrisim keskee diorum baska bisey demiorum. su 3,5 ay okadar zorlandımki calısrken anlatamam bide basıma gelmedik kamadı biliosunuz. Hayatımda calısmadan gecirmek istedigim zamanım olmadı ama su 3 ayı evde gecirmeyi cok isterdim
AFTABRU
benim bebişin haftasını belirlerken artık baş popo ölçümü yok 4 ayrı ölçüme göre hesaplayacağız dedi ve ölçümlerden sonra hafta boy ve kilosunu söyledi.kafa çapı karın boşluğu uyluk kemiği ve bi şey daha ölçüp bilgilerini verdi.sende de o ölçümlerlemi söyledi hafta ve boyunu canım.seninle aynı haftadayız.bugün 15+2 oldum bende.cumartesi bakalım kaç çıkacak

bende diorum bana nie 4 tane cıktı verdi drum demedide surası bası surası popsu bilmemnesi die . ama cok agrim vardı ya acil servise yatmam gerekiodu cocuga baktı ve soyledi bende resimlerin hicbirini bebegime benzetemedim anlamadımda . yusyuvarlak filan biisiler dedim cocuk tortopmu olmus acaba kendi kendime yorum yaptım agrım gecince sırnaşık şey

beslenmeniz nasıl... ben kendi adıma yeterince beslenemediğimi düşünüyorum..... hamile olduğumu öğrendiğimden beri canım hiç et yemek istemiyor yemeği bırakın gördüğümde bile midem bulanıyor....önceden canım herşey isterdi ama canım etli birşey yemek istemiyor....çalıştığım için işyerindede sağlıklı beslenemiyorum eve gidip gelsem öğle arası tatili 1 saat onunda yarısı yolda geçiyor akşam desen gene canım birşey istemiyor.... çok üzülüyorum kızlar sanırım ben bebeğime iyi bir anne olamıcamsenağlamasenağlama

Haydaaa.. öyle düşünme be kuzum.. evden getir yemeğini, iş yerinde ye.. yanında kuru kayısı ıncır cevız getır evden.. meyve koy yanına arada onlardan ye.. eve geldıgınde bunların hepsını bırden yemen zor olur.. oyle yap en azıdan. Yanında taşı yemen gerekenleri, aklına geldıkce ye.. ınan can ıstemesıne baglı deıl artık beslenmemız, bu bizim görevimiz.. tamam et olayını anlıyorum ama meyve hafıf birsey.. rahatlıkla bolca tuketebılırsın.

Evris ben oyle yapıorum ama yemeklerin meyvelerin kokusu cantama sinmis o cantayı gormek bile istemiorum cantayı goruncede midem bulanmaya basladı :)))) ilgili favori cantam rafa kalkti yani

bende super beslenemiorum artık idare edio bisekilde elimden geldigince mideme ragmen yemeye calısıyorum ama bilmorum nekadar faydali nekadar deil sonuc istedigim gibi deil midemden dolayı

ALOOOOO....Noluyor size yahu... Ne bu depresif haliniz hepinizin? Hava kapalıysa napalım yani??? herkesin bebeği sağlıklı...en azından burda derdimizi paylaşacak bir sürüde arkadaşımız var. Ya yanlız olsaydık napacaktık? Yüzler gülsün kendinizi boş yere depresif yapmayın.

canım hayırlı uğurlu olsun güsel haberlerle gelmişsin.doktora bir daha ne zaman gideceksin.seninle aynı gündeyiz.doktor cinsiyet için bir daha ne zaman çağııyor. bi tahmin yaptı mı?
Teşekkür ederim canıım a.s. kan testinin sonuçlarını bekliyorum, bu hafta içi çıkar büyük bir ihtimalle, sonuçlarla beraber tekrar doktoruma gidicem. Bir sonraki randevu o zaman belli olur yani.. Cinsiyeti ile ilgili bir tahmin yapmadı canım ya, en son dayanamadım ben sordum ne zaman belli olur diye :eek: 3 hafta sonra dedi, sanırım biraz garantici benim doktorum fisfisfis sabredicez artık napalım.. sen nasılsın canım? Sen 2li test yaptırmışmıydın?

Haydaaa.. öyle düşünme be kuzum.. evden getir yemeğini, iş yerinde ye.. yanında kuru kayısı ıncır cevız getır evden.. meyve koy yanına arada onlardan ye.. eve geldıgınde bunların hepsını bırden yemen zor olur.. oyle yap en azıdan. Yanında taşı yemen gerekenleri, aklına geldıkce ye.. ınan can ıstemesıne baglı deıl artık beslenmemız, bu bizim görevimiz.. tamam et olayını anlıyorum ama meyve hafıf birsey.. rahatlıkla bolca tuketebılırsın.

canım çok haklısın ama nasıl anlatayım ben odamda tek başınayım ama sanki benim odam yol geçen hanı hiç boş kalmıyor ne bilim fotokopi için geliyorlar, faks için geliyorlar geliyorlarda geliyorlar:eek:klava: yani inan meyveyi yemeğe bile vaktim olmuyor o kadar gelen gidenin içinde yiyemiyorum kaç kere yanımda getirdim ha şimdi kimse gelmiyor bi 5 dk. yiyeyim diyorum ana senmisin yiyen sanki kokuyu alıyorlar anında çat kapı açılıyor:eek:klava: en azından incir yada ceviz yiyebilirim masa altından çaktırmadannaniknanik yarından itibaren öyle yapayım yoksa benim bebiş el kadar doğacaksenağlama

burda acayip bi şekilde dolu yağmaya başladı...ben de prefabrik binanın içersindeyim..kafama çökmese bari...sanki dolu taneleri beynime beynime geliyo...pıtır pıtır pıtır..

helinciğim nerede görev yapıyorsun..ben batman merkezdeyim 1.5 yıl oldu geleli..eskişehirdeydim daha önce..şu hamilelik yüzünden çok özlüyorum eskişehire..nerede o sadece özel kadın doğum hastaneleri seç seç beğen doktor bolluğu.neyse buna da şükür..yine de batman şartlarında çok güzel bir hastaneye gidiyorum..ama hastalar ve hasta eşleri beni sinir ediyor..sıra beklemeyi bilmiyorlar..hep ayrıcalık bekliyorlar..en son bayağa çıldırdım kavga ettim resmen..ya işte böyle bir dokun bin ah işit

helinciğim nerede görev yapıyorsun..ben batman merkezdeyim 1.5 yıl oldu geleli..eskişehirdeydim daha önce..şu hamilelik yüzünden çok özlüyorum eskişehire..nerede o sadece özel kadın doğum hastaneleri seç seç beğen doktor bolluğu.neyse buna da şükür..yine de batman şartlarında çok güzel bir hastaneye gidiyorum..ama hastalar ve hasta eşleri beni sinir ediyor..sıra beklemeyi bilmiyorlar..hep ayrıcalık bekliyorlar..en son bayağa çıldırdım kavga ettim resmen..ya işte böyle bir dokun bin ah işit

:1hug: işte bu izmirliler, istanbullular derken bende kendime memleketten birini buldum:dance: demek eskişehirlisin:teytey:

canım çok haklısın ama nasıl anlatayım ben odamda tek başınayım ama sanki benim odam yol geçen hanı hiç boş kalmıyor ne bilim fotokopi için geliyorlar, faks için geliyorlar geliyorlarda geliyorlar:eek:klava: yani inan meyveyi yemeğe bile vaktim olmuyor o kadar gelen gidenin içinde yiyemiyorum kaç kere yanımda getirdim ha şimdi kimse gelmiyor bi 5 dk. yiyeyim diyorum ana senmisin yiyen sanki kokuyu alıyorlar anında çat kapı açılıyor:eek:klava: en azından incir yada ceviz yiyebilirim masa altından çaktırmadannaniknanik yarından itibaren öyle yapayım yoksa benim bebiş el kadar doğacaksenağlama

Ya gelsınler, ne olcak, sen ye meyveni, kıme ne.. koy pecetenın uzerıne bırı geldı mı bırak.. gıttı mı devam et.. yoksa hıc bır sey yıyemezsın kı butun gunun orada gecıyor.. bence hıc cekınme sonucta sen hamıle bır kadınsın.

kızlar doktordan geldım ve bebegımı gördümhihoyyyt hihoyyyt hihoyyyt canım benım cok tatlıydı maşşalah cok iyyidi.doktorum içim rahat etsın die kalp atsını dinletti.ayy ilk defa duydum kalp atım sesını.küt küt küt atıyordu.şimdilk bebekle ilgili bi sorun yok dedı doktorum.mantar için gecenkı tahlılıme baktı mıkrop yok dedı.istirahat ve progestan verdı ve tabı ilişki yasak bı müddet ,kuzu kuzu uyuycaz kocısle mirmirmirmir.şimdilik cok mutluyum bebegım iyiydi kalbı gümbür gümbürdü maşşalah.ben bıraz annemde yatıp dınlencem kızlar.eve geldıkce ugrar yazarım.hepinize cok tesekkur edıyorum doktora gıtmeden benı cok rahatlattınız öpüyorum sizi kuzuuuularrrrrrr Şeniz

gözün aydın minik kelebek senin adına çok sevindim rabbim meleklerimizi korusun.... sen bol bol dinlen.... anne bakımı her zaman iyidir.....kendine ve bebeğine iyi bak....

Minik kelebekim

Hadi gözün aydın kuzum, Allahım bir daha sıkıntı yaşatmasın sana. Umarım bundan sonra bır daha uzucu seyler yasamazsın.

minik_kelebek bak boş yere korkmuşsun. neyseki bebeğinin hiçbirşeyi yok. şimdi dinlen bakalım. tekrar gözün aydın :)

kızlar doktordan geldım ve bebegımı gördümhihoyyyt hihoyyyt hihoyyyt canım benım cok tatlıydı maşşalah cok iyyidi.doktorum içim rahat etsın die kalp atsını dinletti.ayy ilk defa duydum kalp atım sesını.küt küt küt atıyordu.şimdilk bebekle ilgili bi sorun yok dedı doktorum.mantar için gecenkı tahlılıme baktı mıkrop yok dedı.istirahat ve progestan verdı ve tabı ilişki yasak bı müddet ,kuzu kuzu uyuycaz kocısle mirmirmirmir.şimdilik cok mutluyum bebegım iyiydi kalbı gümbür gümbürdü maşşalah.ben bıraz annemde yatıp dınlencem kızlar.eve geldıkce ugrar yazarım.hepinize cok tesekkur edıyorum doktora gıtmeden benı cok rahatlattınız öpüyorum sizi kuzuuuularrrrrrr Şeniz
Ay çok sevindim kelebeğim yaa, hem bebişin ii hem de mantar fln da yok :nazar: Hadi şimdi güzelce dinlen canım, tekrar geçmiş olsun :1hug:

kızlar mrb bana slm veren yokmu nasılsınız güsel bayanlar bebişler ne almede benimki bugün 15 haftalık oldu dün gecede banyo yapıp yatım ilk defa bana varlığını hisettirdi ilk defa oynadı anam çok güseldi yaa kalbim bi hızla çarptı anlatamam bi heycanladım....:CüvCüv::ecrin_bebek:

hanımlar; saat 4 te 2'li sonucumu almaya gidicem..pıt pıt atıyor kalbim..ayyhhh!! heyecan sardı beni..
hepinizin duasına ihtiyacım var...

hoşgeldin eftalya ne güzel gözün aydın seninle aynıyız ama ben birşeyler hissediyorum ama tam olarak adını koyamıyorum bebeğimmi yoksa başka birşeymi günde 1 kere falan sanki atma gibi pıtpıt seyrime gibi birşey hissediyorum o kadar....

mercimekim allahın izniyle sonuçların güzel çıkacak sonuçta ense ölçümü falan normal çıktıysa büyük ihtimal test sonucunda iyi çıkar güzel haberlerle dönersin bize....

X