2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Sarmaşık senin yurt dısında oldugunu yazınca farkettim.. :) bilmem mi oraların yiyeceklerını.. bi salatalık satıyorlar 60 cm uzunlugunda :1shok: gördüğümde inanamamıştım.. Ulm de kalmıştım iki ay.. resmen sebze konusunda faciaydı.. ama abur cuburları.. hele ki benim gibi cıkolata yemeyen ınsan bıle orada sapıttıysa Allah sıızn yardımcınız olsun :uhm:

evriş
şuan sırtüstü yatmanın sakıncası yok canım ben ilerleyen aylar için diyorum.6.7.8. aylarda allah korusun bebeğin kordonuna dolanma riski varmış sırtüstü yatmada.ben kendimi alıştırmaya şimdiden başladım zorlanmıyayım diye ama bazen dayanamayıp daha erken diye sırtüstü yatıyorum.6.aydan itibaren yatmamaya özen göstereceğim.uyku bu insan kendini bazen sırtüstü karnının üstüne yatarken buluyor

Saol canım arkadasım bilgilerin için... bildiğim ne kadar iyi oldu.. neden yatmamam gerektıgını bılınce ınsan daha bır tedbırlı oluyor.. arada omuzlar uyusunca atıyorum kendımı sırt üstü.. 6. aydan sonra dikkatli olurum bende.

Haklısın minik kelebek. Aslında doktoruma sorardım ama bu renkli doppler mevzusu biraz canımı sıktı. Belki de standart bir kontroldür ama henüz forumda vs. kimseden duyup okumadığım için meraklandım. Sağolsun doktoruma çok güveniyorum ancak bu ara inzivaya çekilesim var ve doktorla hiç konuşasım yok :1no2:
canım pardon ben o konuyu kacırmısım.renklı ultrasona zaten hepimiz girmıycezmı yanı bebegın organlarına falan bakılacakya.heralde bahsetıgın doppler bu.oda 20. hafta ile 24.hafta arasında oluyormus sanırım.neyse hepimizin için herseyın hayırlısı olsun.bence takma kafana doktor tedbır amaclı istemıstır dopplerı
minik kelebek
yarın güzel haberlerle döneceğinden emini.bebeği bazen hissettiğimi düşünüyorum ama sanırım henüz hissetmiyorum.hissetmeyi çok istiuorum ama doktorum biraz daha bekleyeceksin 4,5 yada 5. ayda hissedermişim.o günü sabırsızlıkla bekliyorum.hissetmeye başlasam kaygılarım azalır bebeğim varlığını her an hissettireceğinden korkularım kaybolur
canım güzel dileklerın için tesekkur ederım.aynen katılıyorum sana,heralde hareketlerını hissetsek bebeişlerimizin,heralde daha rahat edıcez.ben bugun hem heycanlıyım hem korku bı arada.sorun cıkcak die ödüm kopuyor.

ama bebegım Allah a emanet inşalah güzel haberlerle döncem doktordan.

buarada comely cim hayırlı olsun hadı gözünaydın,sonuclarının güzel cıkmasına cok sevındım.

Sarmaşık senin yurt dısında oldugunu yazınca farkettim.. :) bilmem mi oraların yiyeceklerını.. bi salatalık satıyorlar 60 cm uzunlugunda :1shok: gördüğümde inanamamıştım.. Ulm de kalmıştım iki ay.. resmen sebze konusunda faciaydı.. ama abur cuburları.. hele ki benim gibi cıkolata yemeyen ınsan bıle orada sapıttıysa Allah sıızn yardımcınız olsun :uhm:

Saol canım arkadasım bilgilerin için... bildiğim ne kadar iyi oldu.. neden yatmamam gerektıgını bılınce ınsan daha bır tedbırlı oluyor.. arada omuzlar uyusunca atıyorum kendımı sırt üstü.. 6. aydan sonra dikkatli olurum bende.

ay sen beni bugün güldürdünya allahta seni güldürsün..:roflol: bende senin gibi salataliklari ilk gördügümde yarim saat gülmüstüm..sebze meyve tatsiz tutsuz..ama aburcuburlar sahane ama ben sevmiyorum..neyse idare ediyoruz ne yapalim..

o zaman ben şimdi 5 gün sonra 12 hafta oluyorum 4. ay mı oluyor süpermiş valla :) sevdimmhihoyyyt
ya aslında cok erkekn oluyor bence 12.haftada 4 aylık oldum demek.ben 13 küsürüm ama hep 3 aylık dıyorum.bı hafta sonra artık 3.5 aylık diycem.cunku 20.haftada 5 aylık oluyoruz.yanı matematıksel bı işlemle 16/4 eşittir 4 cıkıyor.evet doktorlar 5.aydan gun alıyorsun dıyor ama busefer bız 32.haftaya 9.aydayız dememız lazım gerıye kalan koskoca 8 haftada ne diycez :sm_confused: bence kızlar 16.haftaya kadar 3.aylık sonra 3.5aylıık oluyor 16.haftadada 4 aylık kaydirigubbakcemile5
Ha bu arada aklıma gelmişken yazayım.. yönetime topik konumuzun taşınması olayını ilettiğinizi okudum.. ama kızmayın onlara.. her konu ayrı başlıklar altında değerlendiriliyor.. aylara göre dağılımların içi çorba olmasın diye.. belki takip etmesi biraz daha zor olur ama birbirimizi buradan da haberdar ederiz.. "ekledim hadi bakın" diye.

evrişim ben dıger topiklerede bakmıstım bırtek bizimkı gıdınce bı yalnıslık var sandım.sonucde bız yılın ortasıyız ay olarak, hanı ocaktan marttan baslanırya ondan tuhafımıza gıtti.ama sorun çözüldü dıgerlerını tasıyorlarmıs sadece bızımkınden baslanmıs.bencede konular corba olmasın die düzenleme yapılıyor ama keske göbiş resımlerımız tasınmasaydı nasılsa agustostan sonra artık devam etmıycek bı baslıktı,bellı bı süreyi ve sadece bizi ilgilendiriyordu.ama tabı yaptıklarıda dogru bıyerde,hepsi aynı baslıkta toplansın istiyorlar:1closedeyes:

:roflol: Sen çok yaşa be kadın, yine güldürdün beni...

Sarmaşık sana bu konuda katılıyorum.. ince bir ayrıntı ama en dogrusu da bu dur. Bir de burada bulunup yurt dısında bulunması zor seyler var.. onlara da dikkat etmek gerek.. malum yurt dısında olan ınsan sayısı da az değil aramızda.

ya ben yurtdısı olayını hiç dusunmemistim o konuda haklısınız. ne diyim zaten yazarkende dedim kararsız kaldım hani yazılmalımı yazılmamalımı diye:)

ooooo esrako hadi gözünaydın, kız geliyor sana. demedi deme

ay oyle deme aftabru heveslendirme beni:) zaten içim bir pirpir etti rakamı gorunce sanki çocugn kiz diye bir sonuç var elimde bir sevindim. yani alahın gucune gitmez insallah boyle kız kız diye konusuyorum allah biliyor ya once saglıklı hayırlı evlat olmasını diliyorum hem ailesine hem vatanına milletine. ikinci onem derecsi olarak kız istiorum haliyle pembe pembe cicekli bocekli montları gorunce hele haftasoun yine gordum içim eridi. ilk bebegi olanlar için yine ibir umut var ama ben bu devired 3. yi asla dusunmem heralde o yuzden son sansım kızım olması için. birde bu ara kızı olanlar her eve birk iz evlat lazım yok kız çocuk baska vs yorumları ile dahada duygularımı kabartıyorlar. :)hakkımızda hayırlısı.

kızlar ben de yarım saat sonra doktora gidiyorum. cinsiyetini öğrenmek en son aklıma gelen şey. öncelikli olarak iyi olduğunu duymak istiyorum. cinsiyetini göstermese de olur.

kızlar bana dua edın saat 3.5 da randevum var saat 2.5 da cıkarız heralde yolumuz bıraz uzunda :eek:
ayy cok heycanlıyım hayırlı haberlerle dönerim inşalah.
aksamı bulur gelıp yazmam cunku kuzenıme ugrıycaz bırazda gezerız helede keyfımız varsa tutabılene aşkolsun :asigim:
neyse kuzumu görecegım için cok ama cok heycanlıyım
Allah ım hepimizin bebeklerını korusun hepsine saglık versın inşallah
a.s. a.s. a.s.

Son düzenleme:
kızlar yıne ben geldım dr. bana dedıkı bu erkek dedı vajinal baktık ve ben meraktan ıcine düştüö sibel hn. çok güldü ne meraklısın dıye dedim ya herkez erkek dıyo dedım amaaaaaaa pipsi yok bunun dedı ben tatlı yıyıyorum dedım ye tatlıyı cıkat hakkıyı dedı ama vajınal bakıncada pipisi yok bu ayşe cinsi dedi ama pazartesı yıne gıdıcem bakalım ne olucak ya kızlar erkek olsaydı sızce 13*3 de bellı olmazmıydı ya vajinal bakıncada ya cokkk heyecanyım ya acep ne olucak

kızlar sizi guldureyim biraz dedim aslında anlatılcak bir konu değil ama traji komik bir ctesi gecesi yasadım:)

saat 12 gibi oglumla yattık onun yatagında ben bes dk yanında yatıp sonra yatagıma geçecektim uyuyakalmısım çogu zaman oldgu gibi yanında. gece baktım oglum tuvalete kalkmıs ustumden atlayarak duvar kenarına kendi yerine geçiyor tabi buanda uyandım saat 4 du saate baktım. dedim tekrar uykuya dalsın da ben oyle kalkıp yatagıma geçeyim. o esnada hiç tuvalet hissim yok ama hissetmedim. hani size diy orum ya ben hiç gece t uvalete kalkmıyorum sabah uyandıgımda çok oluyor tuvaletim ama uyanmıyorum diye . e iste uyanmamam demek tuvaletimi yapmamam demek değildi ctesi gunu:)))))
neyse bir uyandım hala hava karanlık muhtemelen o oglumun hareketine uyanısımdan bir saat falan sonra bir baktım altıma kaçırmısımm. inanamadım once çocukcagızımı suçladım o yaptı banamı geldi diye:) batım çocuk kupkuru:)) saskınlık utanc içnde uyandım gece yarısı beli bol piijamada bulamadım ısıkları yakıp esim uyanmasın diye kulotla yattım hem guldum hem sasırdım birde temizlenmekle ugrastım gece gece. yani en son çocukken falan heralde altıma kaçırmısımdır nası oldu niye oldu anlamadım:)))) evlat için dustugumuz durumlara bak dedim guldum sonrada:))

doktora gidecek arkadaslarimin hayirli haberlerini bekliyorum ve bende en az sizler kadar heyecanlandim simdi..öncelikle saglikli haberlerini bekliyoruz..belkide cinsiyetlerinide ögrenebilirsiniz...hadi hayirlisin..

aftabrucum sende bebisını görcen hadı bakalım listeye bı prens dahamı eklenıyo yoksa prensesmı görcez.inşallah bugun bende önce bebegım iyi oldugunu öğrenırım sonrada cinsiyetini :asigim:

kızlar sizi guldureyim biraz dedim aslında anlatılcak bir konu değil ama traji komik bir ctesi gecesi yasadım:)

saat 12 gibi oglumla yattık onun yatagında ben bes dk yanında yatıp sonra yatagıma geçecektim uyuyakalmısım çogu zaman oldgu gibi yanında. gece baktım oglum tuvalete kalkmıs ustumden atlayarak duvar kenarına kendi yerine geçiyor tabi buanda uyandım saat 4 du saate baktım. dedim tekrar uykuya dalsın da ben oyle kalkıp yatagıma geçeyim. o esnada hiç tuvalet hissim yok ama hissetmedim. hani size diy orum ya ben hiç gece t uvalete kalkmıyorum sabah uyandıgımda çok oluyor tuvaletim ama uyanmıyorum diye . e iste uyanmamam demek tuvaletimi yapmamam demek değildi ctesi gunu:)))))
neyse bir uyandım hala hava karanlık muhtemelen o oglumun hareketine uyanısımdan bir saat falan sonra bir baktım altıma kaçırmısımm. inanamadım once çocukcagızımı suçladım o yaptı banamı geldi diye:) batım çocuk kupkuru:)) saskınlık utanc içnde uyandım gece yarısı beli bol piijamada bulamadım ısıkları yakıp esim uyanmasın diye kulotla yattım hem guldum hem sasırdım birde temizlenmekle ugrastım gece gece. yani en son çocukken falan heralde altıma kaçırmısımdır nası oldu niye oldu anlamadım:)))) evlat için dustugumuz durumlara bak dedim guldum sonrada:))

:roflol::roflol:delikafadulden ilahi bugün cok güldüm valla..sizde olmasaniz..bende geceleri tutuyorum bazen..bende dikkat deyim bari..bizdede kaynanam ve kayinpederim de var...rezil olurum valla..:eek:

Kizlarr gunaydin, herkesee mutlu ve konforlu gunler:)))dun gece cok konforsuz bir uyku cektigim icin boyle diyesim geldi, comely gozun aydin, minik kelebek, aftabru sizlere bol sans, hayirli haberlerle gelin insallah...
ay bugun hic tadim tuzum yok, berabat uyudum, oraya don, buraya don...ay bide kedimde yeni adet basladi, gece geliyor, kafasini ve patisini karnima dayayip uyuyor, kovuyorum, uyuyorum bakiyorum ayni pozisyonda gene gelmis, bebgimi dinliyor anlamadim, belki 10 kere attim yataktan usenmeden 10 kere geldi, artik pes ettim, tv izlerkende gelip karnimin yanina yatip kulagini ve patisini dayiyor, hatta seviyor bazen ,allahim okadar ilginc ki, diyorum ben daha hisseemiyorum o hissediyor....

Doktora gidecek arkadaslarımıızın Allah yardımcısı olsun.. hepinizi güzel haberlerinizle bekliyoruz.. Minik kelebek.. Aftabrumm... kalbimiz sizinle.

Ya Esracım hersey insan için.. sen oğlana karizmayı çizdişmişsin bence :))

Sarmaşık.. tabi uzun süre bende güldüm :)) kesip kesip yeniyordu ya.. sonu yoktu salatalıgınn, ne vahamet bir durum..

Esrako hossun valla, ama olmicak sey degil valla, ben gece yatmadan sivi alimini azalttim ama gece bazen uyaniyorum, dikiyorum siseyi kafama susuzluktan, yatiyorum hadi 1 saat sonra tekrar cise kalk:)))

ayy canım yaa iyyi güldürdün benı :roflol: :roflol: :roflol: aferın sana bıde cocgun üstüne attın heee,hiç gülecegım yoktu.neysekı esınle uyurken yapmamaıssın düşünemıyorum eşinide göl ettiğini.neyse inşallah bıdaha tekrarlamaz diyelım

arkadaslar bu aradi yiycekisimleri yazmayalım demis bir kaç arkadas. aslında ben bu konuda kararsızım. yani kumpir diyince arkadaslar benimde canım cekti ama haftasın evde yaptım patates tereyag kasar dan ibart birsey. mercimek kftesi dendi onuda canım cekti valla onuda yaptım dun aksam:) tum bunları yapmama sebep burda yazan arkadaslar:)) ama ne bileyim ben sunu yaz ın bunu ya zmayın diyemem kimseye. ayrıca ben gordugum seyleride canım istiyor yani bir restorant onunden geçeyim içerde milletin tabagına gozum gidiyor yediklerini canım geçiyor. geçen gun ablama gidiyorum sislide burger king onunden geçtim içerde yiyenlere baktım alt katta biraz kaldırım ustet direk yedikilerini goruyorsun a blamada yemege gdiyorudm ayıp olur diye yiyemedim burger falan aklım da kaldı en yakın zamandada onu yiycem:) yani onun haricinde iste orda burda herkes yiyceklerden bahsediyor kimseyi susturmak olmazki. ne bilim bende sizler gibi can cekme durumundayım ama onu diyin bunu demeyin diyemiyorum insan bir an bos bulunur yazar hani.
simdi kızlar yazmıs bulgurlu yiycek yedim e ne yedin be kardesim diyesim geliyor:)) merak iste

Canım yiyecekleri lütfen yazmayın diye ben yazmıştım :) Yazılınca akla düşüyor yenmek isteniyor ama yazılan şey hemen evde yapılabilecek ya da hemen ve ya 2-3 gün içerisinde ulaşabilecek birşey olmayabiliyor da diye düşünüyorum ben... Tabii ki kimse kimsenin yazdığına karışamaz katılıyorum ama ben de sadece rica etmiştim:eek:

kızlar ben evdeyım hele az utum var bı yandan utu cekıyom bı yandan bakıyom buraya kayın pederım halıme guldü valla he ilahı ben merak edıyom ne yazıyosunuz dıye ne yapayım

X