2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

bu araada arkadasalr size bir soru
dr larınız bebegin organlarını falan olçmeye basladımı ?
yarni ben ilkinden hatırlayamıyorum ama sanki ozamanki dr um daha uzun bakıyordu
su an idr sadece boyunu olcuyor soyle bir bakıor o kadar . hani ikili testte olctu birsyler ama o birkere oldu sonraki kontrollerde organlarını olcmeyecekmi yada olcme islemi 14. haftalardan sonramı baslıyor malum organlar yeni olustu minicikler. dr unuz nası muayne ediyr nrmal ultrosanla nelere bakyor elini kolunu parnmagını vs saymaya basladımı ?? bilgi verirseniç çok sevinirim

esrako, babymom teşekkür ederim. annemde dedi gelme diye ama çok severdim amcamı içim rahat etmedi işte.

pbinay başın sağolsun cnm sakın üzülme onlar orada daha mutlu olacaklar gercek dünyaya gittiler üzülmekı onlarda orada rahat etsınler ağlamak yerıne ne yapıyoruz bol bol dua edıyoruz anlaştıkmı cnm BUARADA mandalına portakal almaya cıkacak halım yok cok fenayım cubuk aldırdım asağıdan gayretle yemeye calısıyorum ınş. geçirir ya

pbinay başın saolsun canım ya çok üzme kendini..kayınvalideler hakkında yazdıklarınızı kuyunca gercekten benimki melek diyorum kendikendime.. saolsun hiçbirşeyime karışmaz.. ah bide tam ben gunduz uyurken gelmese... tam süper olacak..

teşekkür ederim arkadaşlar. kayınvalidelerin herşeyin üstüne tuz biber olması normal bişey artık zaten. onlar sadece kendileri için yaşıyorlar...

kızlar bu gun saat 3 den sonra artık cok sık gıremıcem derslerım baslıyo benım tatıl bıttı okul ıcın bu arada 8 dersım var 6 sından geçtim 2 sınden kaldım ya su ingilizce ve ekonomuden asla gecemicem sanırım ya

esrako benimkide cok kısa bakıp yolluyo boyunu olcuyo haftasını soyluo tamam. en uzun 2lide baktı ondada ben gormedim zaten kendi kendine olctu ekran kendine donuktu uyuz oldum

comely duran midem bulandı :)))

bitanem özür dilerim ya böyle olsun istemezdım bnm yuzume oldu bu arada didecım bnmle uğrştıgın için cok sağol cnm ya dideye göbiş resmımı yolladım sizlere gösterecektım cekmıstım işyerımde ama sıstem kbul etmedı dıde küçültecek sanırım sırnaşık şey

comely gecmis olsun canım bu kusmaların sonu yok galiba bende 9ay hic gecmeyecek gibi gelio maalesef...
su icme daha fena yapar mideni bide ksutuktan hemen sonra su icme cok zararlıymıs tuzlu bisiler ye agzını calkala

kustuktan hemen sonra su içmek neden zaralıymış BABY? ben bu sabah yine rutin bir şekilde kustum ve normalde su içmezdim ama bu kez içeyim dedim. çünkü duyduğuma göre mide asidini kusunca bogazda yanmaya ve boğazı tahriş etmeye başlıyormuş. bu yüzden ileride gırtlak problemi yaşayabilirmişiz. ben de çok korktum ve dedim ki hemen yıkayayım boğazımı. genzime kadar geliyor mübarek asidin acısı. ağzımın içi iğrenç bir tad alıyor. zehir gibi bişey o asit yaaa... neyse işte ben de yıkamak niyetiyle bir bardak su içtim. ama şimdi sen diyorsun ki "çok zararlı"

günaydın kızlar

bugün moralim bozuk çok. dün amcamı kaybettim babamın abisini. Babam öldükten sonra güven veriyordu bana ama artık oda yok. İşin kötü mü iyi tarafımı anlamadım ama dedem hayatta. 2 evladınıda toprağa verdi. Dün ayakta duramıyordu. Bende çok üzüldüm. Eşim söyledi babamla yanyana yatıyorlarmış. Allah rahmet eylesin. Yoruldum dün tabi dinlenemedim. Eve geldik yatayım uyurum derken kayınvalidem geldi saat 5 gbi. Geldi gitmez yorgunum uykum var. Güya başsağlığına gelmiş. Gece 11i geçiyordu gitti. Artık eşimin git demediği kaldı yani. Ben bukadar düşüncesiz biri daha görmedim. Evde yanlız oturacağına başsağlığı adı altında vakit geçirdi. Yemeğimde yoktu bütün gün dışardaydım.Eşimle kahvaltı yapacaktık. Mecburen bişeyler yaptım. Ama başımı ağrısı uykusuzluk e üzüldüm de tabi mahvetti beni. İnsan gelse bile bir saat otur git bayılttı beni. Bugün sersem gibiyim. Eşimde kızdı ama naparsın. Anlayana. Annemin bir lafı var herkesin kendi canı diye. Yazık diyorum başka hiçbirşey demiyorum..
Size güzel haberler vermek isterdim ama paylaşmak istedim.

başın sağolsun canım..allah rahmet eylesin. inşallh daha iyi olursun..kaynana da pes ki ne pes..bari o size bir şeyler hazırlasaydı..ne kadar ayıp..Allah merhamet versin böylesine

Ya bence de şahane bir fikir ama.. sanırım bunun için geç mi kaldık ne? Evet burada hepimiz öğrendiğimiz çok önemli şeyleri birbirimizle paylaşıyoruz ve yine doğrudur arada kaynayıp gidiyor..

Hatta hatta acaba diyorum bu kadar bilinçli annenin bir araya gelmesi ne büyük bir şans diye de düşünüyorum. Çünkü gerçekten yeri geldiğince hayati önem taşıyan bilgiler yazıyoruz.
Valla sekerım katılıyorum bukadar bilinçli anne adayının bı araya gelmesı tesedüf olmaz bencde kaydirigubbakcemile3 hepimiz birbirimizden yenı bişeler ögrenıyorz
Arkadaşlar..

Şimdiden ayva çekirdeklerini bir kenara koyun.. Yediğiniz ayva çekirdeklerini cam bir kavanozda felan saklayın.. Diyeceksiniz HAYIRDIR EVRİMM?? :))))))

Hemen acıklayayım; bebeği emzirmeye başladıgınız zaman olurda göğüs uclarınızda yara olursa bu durumu yarım cay bardagı gül suyunun ıcıne 3 adet ayva cekırdegı atarak buzdolabında bekletiyormussunuz ve de jel kıvamına gelen o kremı gögüs uclarınıza suruyormussunuz.. Kadınların çoğu böyle geçirmiş, Agustos ayında ayva bulamayacağımıza göre.. şimdiden bi kenara koyup saklayın derim ben. En etkili yönetimin bu oldugunu savunuyorlar. Bilginize..
enteresanmıs denemekte fayda var.tesekkur ederız sekerım
[
KIZLAR BU PARAGRAFTA YEMEK TARİFİ VAR. CANIM ÇEKER DİYORSANIZ OKUMAYIN. ÖPTÜM SİZİ.

Bu arada kolay olsun diye eşime kırmızı et aldırdım, düdüklüye atar yaparım, diye düşünmüşüm. Çok da sevmem ama, artık beslenmeye dikkat etmek gerekiyor. Neyse sadede geleyim, dana antrikot aldırdım ve düdüklüye atarken tuz koymadım içine. Tuz eti sertleştiriyor diye duymuştum. Kızlar bu kadar mı lezzetli olur bir et.. Hem kolay, hem lezzetli, hem de pamuk gibi oldu. Tuzu sonradan ektim. Gayet de güzel oldu. Sos olarak da; salçayı sulandırdım, kekik, sarımsak, karabiber, az pul biber, biraz sıvı yağ (et yağlı idi). Katman katman sırayla et ve sosunu üst üste koyup pişirdim. Şiddetle öneririm. Çok pratik ve lezzetli oluyor.

BİTTİİİİ :):):)

:roflol: :roflol: :roflol: ayy ıyı guldurdun benı şeker...... valla süper olmus küçük yazman :roflol:
günaydın kızlar....

çok kötü bir güne uyandım acayip grip oldum yataktan zor kalktım ama mecburen işe gelmek zorundaydım ama hiç halim takatım yok:çok üzgünüm: burnum tıkalı, başım bir tuhaf ağrıyor, boğazlarım acıyor bir araba dayak yemiş gibiyimsenağlama malesef işten izin alma gibide bir durumum yok odamda tek başınayım ve ben olmadığım zaman benim yerime bakabilecek kimse yok:eek:klava:

cuma günü ikili test sonucumu almak için dr.ma gittim ve şükürler olsunki sonucum gayet iyiydi yani normalin biraz üstünde bir değer bile dedi dr.um üçlü teste falan gerek yok dedihihoyyyt inşallah hepimiz hep böyle güzel haberler alırız....:lepi:
gecmıs olsun canım inşallah kısa sürede toparlarsın 2linin iyi cıkmasına cok sevındım inşallah bizim sonuclarda iyiydir cok merak edıyorum zaten
Canım, ben buradaki işyerimde henüz bir yılımı doldurmadım. İş alımında da bana ne kadar süre bebk düşünmüyorsunuz gibi bir soru sorulmuştu ben de 3-4 yıl düşünmüyoruz demiştim. Gerçekten de düşünmüyorduk hele de eşimin askere gitme arefesinde ama bebişimiz bize sürpriz yapınca şimdi söylemeye korkuyorum... Bu arada çok erken de söylemek istemedim... Riskli dönemi atlatmak istedim. Bakalım nasıl karşılayacaklar?
Lütfen dua edin arkadaşlar benim için... :Saruboceq:
inşallah bı sorun cıkmaz canım.ama sonucda ayrıntılı bı acıklama yapmak zorunda degılsın neticede sözlesme yapmamasısınız ne demısler söz ucar yazı kalır.ee budurumda senı zora sokmazlar :1closedeyes: ama karnın cok bellı degılse bekleyebılırsın azcık daha
KIZLAR ben hamile oldugumu ogrendigim sıra cok guzellestim cildim prladı bi nur geldi yuzume ama zaman icinde cirkinlesiyorum hic guzellestirmedi bu hamislik beni. yani aynaya bile bakasım yok hic begenmiyorum kendimi hep bezgin hep cirkin . makyajsız sokaga cıkmayan ben ise makyajsız geliorum aksamdan ne giysem die dusnen ben sabah ne bulsam geciriorum ustume off ya sizede boyle oluyomu acaba
ozaman sekerım belkı senın kız yoldadır.öle derler kız annenın güzelliğini alırmıs ama dedıgıne şiddetle katılıyorum üzerime ne bulsam gecırıyorum ve 2 gundur bıyerlere sıgamıyorum cok enteresan ya.hamislik psikolajısı galıba :sm_confused:
bu araada arkadasalr size bir soru
dr larınız bebegin organlarını falan olçmeye basladımı ?
yarni ben ilkinden hatırlayamıyorum ama sanki ozamanki dr um daha uzun bakıyordu
su an idr sadece boyunu olcuyor soyle bir bakıor o kadar . hani ikili testte olctu birsyler ama o birkere oldu sonraki kontrollerde organlarını olcmeyecekmi yada olcme islemi 14. haftalardan sonramı baslıyor malum organlar yeni olustu minicikler. dr unuz nası muayne ediyr nrmal ultrosanla nelere bakyor elini kolunu parnmagını vs saymaya basladımı ?? bilgi verirseniç çok sevinirim

ben gecen gun aradım doktorumu sordum organ ölçümü yapılcakmı ayrı bı sıra alamm gerekıyomu hastaneden dıe,hazırlı olmak için.18 ile 20 hafta arasında yapıyoruz dedı.bıtane prof varmıs hastalarını ona yönlendırıyormus oyuzden şimdilk erken dedı.o ultrason farklıymıs uzun süre prof bakıyomus öle dedı doktorum

comely mide bulantınla kafayıda iyi bozdun valla:) gizzeye yollamadın mı sen fotunu? bana yolladın da haberim mi yok..allah iyiliğini versin emi

başın sağolsun canım..allah rahmet eylesin. inşallh daha iyi olursun..kaynana da pes ki ne pes..bari o size bir şeyler hazırlasaydı..ne kadar ayıp..Allah merhamet versin böylesine

cnm bu sefer geldımı ya neden az once gelmedıkı anlamadım yanı eklemıstımde

alooo comely iyi misin şekerim? sen bana değil gizzeye gönderecektin bi bakiyim deli kız bana mı yollamışsın...alıntı da alakasız uçtun sen yavrummm

X