2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

melikecim sana git demediler
sen bişiler soruyodun o arkadasta deiki sen eylul annelerine takıl suan hepiniz aynı donemdesiniz
yoksa canın nerde istiosan orda takıl ama bizler senden 1 ay ondeyiz o yuzden senin devrelerini astık farklı dertlerle ve guzelliklerle ugrasıoruz
eylul annelerinde kendi grubuna denk hamislerle daha ii hissedersin demek istemislerdirki bende katılıorum

Evet babycim.. bu açıdan kesinlikle haklısın, kendi dönemindeki insanlarla ilerlemek aklında bir çok sorunun kendılıgınden cevaplanması anlamına geliyor.. hatırlıyorum da hepimiz o dönemlerde birbirimize sora sora ne sıkıntılar atlattık..

evet EVERISCIM hamis kalmadan once bile kendi derttaslarımızla takılıduk. Allahım ne gunlerdi acabalarla gecen zamanlar.. cok sukur rabbime. senin haberini okuduumda gozlerim dolmustu tamda ikindi vaktiydi el actım rabbime dedim benide bos cevirme cok kısa zamandada ogrendim zaten guzel haberi

teşekkür ederim arkadaşlar saolun :) benim karnım yavaş yavaş çıkmaya başladı herkes daha erken ne çabuk çıktı diyorlar sizin ne durumda :)

teşekkür ederim arkadaşlar saolun :) benim karnım yavaş yavaş çıkmaya başladı herkes daha erken ne çabuk çıktı diyorlar sizin ne durumda :)

Ağustos anneleri başlığı altında 2009 annelerinin göbüş şovu diye başlık açtık şekerim, fotonu al da gel :)

arkadaşlar peki sizden hiç kahverengi akıntı geldimi az önce baktım gelmiş çok yoğun değil ama rengi kyu kırmızı falan değil karnımda çok ağrıyor belimde ağrıyor acaba bebişime bişey mi oldu

evet EVERISCIM hamis kalmadan once bile kendi derttaslarımızla takılıduk. Allahım ne gunlerdi acabalarla gecen zamanlar.. cok sukur rabbime. senin haberini okuduumda gozlerim dolmustu tamda ikindi vaktiydi el actım rabbime dedim benide bos cevirme cok kısa zamandada ogrendim zaten guzel haberi

Resmen içim ürperdi.. çok duygulandım şimdi.. çok şükür Rabbime.. nereden nerelere geldik.. haklısın. Her ay aynı sıkıntı, üzüntü, belirsizlik.. sanki biz yasamadık o zamanları.. bak unuttuk bile.. iyi ki de unutuyoruz.. ne mutlu ki Rabbime hamileyiz, sonuna kadar görmeyi de Allahım nasip etsin bize.:nazar:

arkadaşlar peki sizden hiç kahverengi akıntı geldimi az önce baktım gelmiş çok yoğun değil ama rengi kyu kırmızı falan değil karnımda çok ağrıyor belimde ağrıyor acaba bebişime bişey mi oldu

Canım bende olmuştu 5. ve 7. haftada. Progestan ve istirahat ile geçti çok şükür. Sen de yat, dinlen ama, doktorua da görün. Zaten lekelenmen olduğunu söyleyince görmek isteyecektir.

o zaman yarın hemen gitmeliyim korktum yaaa
birde bugün çok dolaştım yoruldum biraz sabahtan evdede biraz temizlik yaptım belim ondan ağrıyor olabilir allahım inşallah bişey olmaz

Korkma, yat dinlen, seni zora sokacak yoracak hareketler yapma, diyebilirim ki, aramızdan belki bir 10 kişide oldu bu lekeler. Telaş yapma..

tamam canım tşk ederim az önce doktorumu aradım gel bir göreyim dedi belki protestan mı ne bişey söyledi onu veririm dedi eşimi bekliyorum gelsinde bir gidelim

Tebrikler Norraaa.. dur bende seni bi değerlendireyim

1. Aklını kaçırmıssınn ki böyle bir şeye kalkışmışsın..
2. Etin ne budun ne ki karnında bebekle halı çırpabilme hakkını kendinde buluyorsun..
3. Halının temiz olması, senin ve bebeğinin sağlığını riske atmaktan daha kıymetli olmamalı diye düşünüyorum..

Kısaca değerlendirmek gerekirse her zaman bel agrısıyla felan bu işi yırtamazsın, bence sen bi silkin kendine gel.. yurt dışındasın diye papara yemekten kurtulamazsın:eek:klava:kötükedihüso:tomato::mymeka:

Ne deseniz yerden goge kadar haklisiniz, hala kasiklarim agriyor ve korkuyorum acikcasi, bir daha asla boyle birsey yapmam, cok buyuk ders oldu, umarim bisey olmaz..kaydirigubbakcemilezaten kocisten de cok buyuk papara yedim,kaydirigubbakcemilegerci buyuk hali degildi kucuk kolidor halilarini cirptim, buyukleri yapicak kadar deli degilim, bide battaniyeleri:eek:cok ozur bebisimden:eek:

kıymetlim merkam hoşgeldiniz aramıza.

darkness seni çok merak ettik neyse en azından bebişinin iyi olduğunu öğrendik.bel ve sırt ağrın için geçmiş olsun diyorum.ben de bel fıtığı var.bazen beni zorluyor.bacağıma vuruyor.belimde çok ağrıyor ama kasık ağrım yok.

evriş
bende korktum şimdi.çünkü ben tavuk hep yiyordum hatta bugün de tavuk yedim.sanırım yasak olduğuyla ilgili yazıyı okumamışım.umarım kötü bir şey olmamıştır

tavuk yenmicekmiymiş? bende yedim bende okumamıştım ne olacak şimdi? inşallah hiçbişey olmamıştır helin hivda senin bebişinide benimkinede

melike
kahverengi akıntıdan korkma.ben haftalarca gördüm o akıntıyı.kendini çok yorduysanda gelebiliyor canım.ama sen yinede doktora gözük derim

norra
nasıl halı çırpma cesaretini gösreiyorsun.ben evde hiç bir şey kaldırmıyorum.sadece yemek yapıp bulaşık makinesine bulaşıkları yerleştiriyorum.iki defa kanama ve 3 hafta her gün llekeler yaşayan biri olarak asla kendimi tehlikeye atmıyorum.yoksa allah korusun nasıl altından kalkarız vicdan azabının
kızlar hala tuvalete gidince kendimi kontrol ediyorum.kolay değil düşük tehlikesi atlattım.kıpkırmızı iki kez kanamam oldu.düşecek diye çok ağladım.tam 3 hafta kahve lekelenmelerim oldu.hatta pıhtı halinde kahve eski kan geldi.her hafta doktora koşuyordum.allahım bir daha o korkuları yaşatmasın.kendi hatalarımızdan kaynaklanan bir kayıp kendimimizi affetmememize sebep olacaktır

tavuk yenmicekmiymiş? bende yedim bende okumamıştım ne olacak şimdi? inşallah hiçbişey olmamıştır helin hivda senin bebişinide benimkinede

şimdiye kadar 3-4 defa yemişimdir.ama bu kadarla bir zararı olduğunu düşünmüyorum.ama bundan sonra asla yemem.tavuk yerine balık yerim artık.ama biraz canım sıkıldı.yapacak bir şeyim yok artık.bu konuyu doktora soranlar oldumu ?benim doktorum uyarmamıştı bu konuda.

merhaba kızlar bende 11+6 günlük hamileyim doğumum 12 ağustos gibi gözüküyor.bişey sorcm size ikili test yaptırdınız mı?ben bugün dr gitcem ama yaptırcakmı bilmiyorum.bide ben hamileliğimden beri hiç su içemiyorum zararı olur mu sizce?
hoşgeldın canım aramıza,benım doktorum 11+3 deyken yaptı 2li testimi.doktora baglı zaten 2li testler 11 ile 14.hafta arasında yapılıyor,buarada su içmen hem senın hemde bebegın için cok faydalı.hıc içemiyorsan doktoruna söle belkı mide bulantın için bı ilaç verır
selam arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım şu an 10+2günlük bebişim:)
hosgeldın canım aramıza hayırlı olsun bebişin
keopscum, valla benim tahinle pekmezle alakam olmasa da, sıkı diyet yapsam da, oburlaşsam da bende değişmeyen tek şey var; libido :) Oldum olası böyleydim. Doktor da yasaklayınca başıma vurdu diyebiliriz. Yok utanmıyorum valla. :)) Ay napayım, çalışıyo hormonlar, kocamı da çok seviyorum. Sabah zaten kışkrttım kendisini, biliyorum böyle şey burada söylenmez diyeceksiniz ama, ilişki olmadan oynaştık azcık, ilaç gibi geldi valla. 2 aydır kudurmuştum, dizginlendim azcık :)
ayy canımm alemsın yaaa,aksam aksam güldürdün yanı benı.senın zaten varın yogun bu oynasında barı arada bı kendıne gel kaydirigubbakcemile3 kısaca senı anlatıyım hihoyyyt kaydirigubbakcemile2 kaydirigubbakcemile Şeniz delikafadulden
yaa çok ağrım vardı gittim rahim genişlediği için ağrı yapıo dedi kasıklarım belim ve sırtım ağrıyo sağ bacağım kasılıyo üstüne basılmıcak halde oluyo dr sırt ağrısı normal deil yani olmaması lazım dedi ama kasık ve bel ağrısı normalmiş 4,5 gün yat dedi sonra yine gel dedi bide progestan kullanıyodum onun dozunu yükseltti zaten normalde sersem gibi yapıyodu bide şimdiki halimi görmeniz lazım
canım valla senı cok merak ettık neyse ıyı olmana sevındım .valla bendede var sırt agrısı ama hamılelıkten öncede vardı benım gögüsler biraz büyükte :eek: ondan agrıyo benım sırtım
yani ben şimdi eylül ammesimi oluyorum
hesaplarıma göre ağustosun 25 gibi doğum yapmam gerek
nasıl oluyor anlayamadım kızlar bana yardım eden olur mu bu konuda
bir arkadaş yazmış sen eylül annelerinin yanına git diye :KK43:
canım baybmom arkadasımız acıklamıs,sonucda sen sezeryan olursan yıne agustosta dogum yaparsın ama bızım aramızda 8.haftalarda olan kımse kalmadı,herkez 10.haftayı devırdı sanıyorum.oyuzden kendı haftanda olanlarla daha iyi iletişim kurabılırsın die demiştir arkadas.ama tabı kendını burda rahat hıssedıyorsan kal senı eklerım 25 agustos die listemize.sen bılırsın canım :1hug:
buarad kizlar ben bugun cok buyuk bir hata yaptim, evi mok goturuyordu, temizlige kalkistim ve halilari cirptim, dip tirnak temizlik yaptim, esim de yardim etti ama o asagida kileri duzenlerken halilari cirptim ve kasiklarim ve belim cok agriyor simdi..
umarim kotu bisi olmaz, ufff kadinda bulamiyorum burda sinir oluyorum yaa...

:eek:klava: :eek:klava: tam sapolıksın tammm.ahh be kuzu senın neyıne halı cırpmak,bossver benım evıde pok götürüyo ama napalım olmadı tutacam bırını temızlesın.ne bebısımden nede bende kıymetlı degıl.ama senıde anlıyorum bazen ınsana gelıyo dayanamıyorsun işte.neyse sen buladar azarı yedıkten sonra daha battanenı kaldırıp cırpmassın heralde kaydirigubbakcemile3

Antibiyotik kullanımına gelince, tüm dünyada ve Avrupa Birliği ülkelerinde olduğu gibi, ülkemizde de büyükbaşların ve kanatlıların yemlerinde antibiyotik kullanılmaktadır. Yani, sadece tavukta değil kırmızı ette, çiftliklerde yetiştirilen balıkta da sağlığımızı koruması açısından antibiyotik kullanılır. Antibiyotik kullanımının iki amacı vardır: Tedavi etmek veya insan ve hayvan sağlığı açısından oluşabilecek hastalıkları engellemek. Sağlıklı et, sağlıklı hayvandan elde edilir. Hayvanları hastalıklara karşı korumak için de antibiyotik kullanılır. Araştırmalar gösteriyor ki, antibiyotiksiz yetiştirilen hayvanlar daha fazla bakteri, dolayısıyla daha fazla hastalık riski taşıyor.

Kanatlı sektöründe, hastalıkların yenilmesi için kullanımına izin verilen antibiyotikler, kontrollü bir biçimde, yalnızca hayvanın sindirim sisteminin içeriğindeki zararlı mikroorganizmaları denetim altında tutmak için veriliyor ve sindirim sisteminden emilimi bulunmuyor.

Türkiye’de AB ülkelerinde olduğu gibi, ilgili yönetmeliğe göre hastalıkların engellenmesine yönelik kullanılan antibiyotik uygulaması kesim gününden 7 gün önce bitirilmektedir. Böylelikle, daha önce verilen antibiyotik tavuğun vücudundan tamamen parçalanarak atılmakta, dolayısıyla tavuk etinin tüketilmesi vasıtasıyla insanlara geçmemektedir. Tavuk üreticisi firmalar, tavuk çiftliklerine program dahilinde, gönderdikleri yemi son hafta antibiyotiksiz olarak göndermektedirler. Bu yemler, hem Tarım ve Köyişleri Bakanlığı hem de firmaların denetim amacıyla gönderdiği veteriner hekimler tarafından da gözlem altında tutulmaktadır. Bu şekilde, zaten % 95’i emilmeyerek direkt bağırsak sisteminden atılan antibiyotiğin kalan % 5’i de, kesimhaneye gitmeden önceki 7 gün süresince antibiyotik almayan tavuğun vücudundan tamamen dışarı atılmış olmaktadır.

Tüm dünyada, hayvanlarda en katı ve kontrollü antibiyotik kullanımı uygulaması Avrupa Birliği’ndedir. AB bu konuda ABD'nin çok önündedir. Türkiye'de ise AB yönetmeliklerinin aynısı, AB ile aynı tarihlerde gündeme gelmektedir. Yeni uygulamalara da AB ile uyumlu olarak eş zamanlarda geçilmektedir.

kızlar antibiyotik kullanımıyla ilgili bir yazı.alıntıdır

iyi geceler kızlar biliyorum herkes dinlenmeye çekildi ama size yazmadan duramadım akşam misafirim vardı onlar gittikten sonra eşim canım çorba istiyor dedi yemege gidelim ben dışarıda yemek yemem dedim ama seninle gelirim kızım zaten dünden hazır neyse gittik kızımla eşim bir güzel karınlarını doyurdular sonra birde kordon yaptık eve geldik hemen fındıgımı yatırdım ve eşimin yanına odaya gittim koltuga sırt üstü uzandım elimi karnıma kasıklarıma dogru koydum biraz sonra ne duyayım bebişimi hissediyorum kıpır kıpır şok oldum eşime dedim bebk hareket ediyor eşim zaten farkındaydı gece uyandıgımda hep elini karnımda buluyordum megersem hissediyormuş eşimde ben inanmıyordum ama 12 hafta bitiminde hissetmem mucize gibi normalde bu koca göbekle zor hissederim diyordum ama elimi koydugumda bebegim annesine ben burdayım dedi kızlar inanın çok mutluyum çarşamba günüde inşallah 2 li testim ve ense ölçümümüm iyi çıkar şimdi aklım hep onda neyse uzun oldukızlar sevinçden ne yaptıgımı bilmiyorum

X