2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

ozlemcim cok gecmis olsun canim ya, umarim bundan sonra baska sorun yasamazsiniz..bizimde gozleri hala sari ama cocuk doktoru hastaneden cikarken egerleri iyi demisti..senin vucuttada sarilik varmiydi baya??

sağol cnm benim yüzünde göğsünde gözlerde vardı hala geçer dediler annem götürelim demeseydi allah korusun şimdi çok ciddi boyutlara ulaşmıştı 20 nin üstüne çıkmıştı sanırım şimdi 15 lerdegüneş ışını tedavisi verildi çarşamba tekrar bakılacak

selam kızlar
14.08.2009 da saat 17.00 de spinal sezeryan ile 3.036 kg 51 cm boyunda dünyada eşi benzeri olmayan şahane bir cocuk dünyaya getirmiş bulunuyorum..

Günaydıııııııın,
Kısa bir aranın ardından yine bilgisayar başına oturup merakla ve heyecanla sizleri okumak çok güzelmiş..Geçmişe tam bakamadım ama sanırım Canan, Seçil ve Glzfp doğum yapmış.Finki, Burko siz beklemedesiniz anlaşılan...

Belki hepinizin öyleydi ama ben çok sıkıntılı bir doğum yaşadım. Herşey olması gereken gibi oldu bi komplikasyon olmadı ama bana zor geldi ...Yani süslü geceliklerimi giyip, taçımı takıp bebeği kucağıma alıp hastane odasında 2 gece sere serpe yatacam sandım:)) Oysa popomu kapatacak halim yoktu. Allahım o gaz sancısı çıksın diye beklemek bile ne zormuş.. Ama bir şekilde geçiyor tabi.

Ve en güzeli anne olmakmış...

kızlar uzun zamandan beri yazamıyorum olumsuzluklar peşimizi bırakmadı
Ah canım büyük geçmiş olsun:teselli:Neyse ki daha fazla dinlememişsin çok bilmiş kaynananı:eek:klava:Bunların en iyisini kaynar kazana atmak lazım zatenkötükedihüsodidenin dediği gibi anneler kendilerine doğal olarak verilen içgüdüyle doğruyu yanlışı herkesten iyi biliyor. 6 çocuk büyütmüş olmak onları sağlıklı büyütmüş olmanın garantisi değil:kızgın:Senin en yakın dostun doktorun bundan sonra. Başka kimsenin sözüne bakma. Allah bir daha evladının kılına zarar geldiğini göstermesin:Saruboceq:
selam kızlar
14.08.2009 da saat 17.00 de spinal sezeryan ile 3.036 kg 51 cm boyunda dünyada eşi benzeri olmayan şahane bir cocuk dünyaya getirmiş bulunuyorum..

Gözün aydın canım. Biz de haber bekliyorduk senden. Allah analı babalı büyütsün:nazar:

gunaydın yoklamavermek için girdim. gun içerisinde yine girerim.
hala dogurmadım iyiyim.

ama dunki çatı muayenesinden sonra sancılarımın şekli şemali vakti hızı herşeyi değişti...dun baya zorlandımuyumakda bile ama bugun daha iyiyim sanırım. henuz kahvaltı yapmadım.. bişeyler yiyip dinnlencem annem evi temizlice biras.. öyle işte...

Günaydın herkese,

herkes doğum hikayesini yazarken ben hala hastanelerden kurtulamadım evde benim torunum yok benimdiye çekişmeler devam ediyor bunca sıkıntımın arasında birde bunlarla uğraşmak beni deli ediyor yakında hastaneye yatırılar beni yanımda annemden başka kimseyi istemiyorum ama söyleyemiyorumda annem her zaman yanımdaydı zor zamanımda sorunlu gebeliğimde yemeğimi ayağıma getiren bebğimin tüm ihtiyaçlarını karşılayan herşeyi o yaptı şimdi hazıra konmaları deli ediyor beni anneme yapmadıkları kalmadı mafoldumben
Ço üzüldüm çok geçmiş olsun umarım bir an önce iyileşir
ne kadar anlayışsız insalar var lahusayken zaten hormonlardan insnın dengesi kalmıyor birde saçma sapan problemler allah sabır versin biran önce atlatırsınız inşallah

selam kızlar
Maşallah bebeğine güliz Allah analı babalı büyütsün
şekerin nasıl? bebeğinin şekerinebaktılarmı ??

Günaydıııııııın,
Kısa bir aranın ardından yine bilgisayar başına oturup merakla ve heyecanla sizleri okumak çok güzelmiş..Geçmişe tam bakamadım ama sanırım Canan, Seçil ve Glzfp doğum yapmış.Finki, Burko siz beklemedesiniz anlaşılan...

Belki hepinizin öyleydi ama ben çok sıkıntılı bir doğum yaşadım. Herşey olması gereken gibi oldu bi komplikasyon olmadı ama bana zor geldi ...Yani süslü geceliklerimi giyip, taçımı takıp bebeği kucağıma alıp hastane odasında 2 gece sere serpe yatacam sandım:)) Oysa popomu kapatacak halim yoktu. Allahım o gaz sancısı çıksın diye beklemek bile ne zormuş.. Ama bir şekilde geçiyor tabi.

Tekrar gözün aydın Ayçaa Rüzgar çok güzel maşallah
geçtimi ağrıların, oğlun napıyor

dün eşimle 1 saat yürüdük aşağıda kemiklerim ağrıdı çatım ağrıdı galiba tam çözemedim
iyice aşağıya iniyor yürüdükçe wc problemi olmasa daha çok yürürüm ama1 saatte 2 kez fayans sayıyorum : ))

kızlar bakın annemle emzirme yastıgı yaptık nasıl olmuşmu ?

Son düzenleme:
sağol cnm benim yüzünde göğsünde gözlerde vardı hala geçer dediler annem götürelim demeseydi allah korusun şimdi çok ciddi boyutlara ulaşmıştı 20 nin üstüne çıkmıştı sanırım şimdi 15 lerdegüneş ışını tedavisi verildi çarşamba tekrar bakılacak

Çok geçmiş olsun, inşallah bir daha yükselmez değerleri. Güneş ışını dediğin normal güneşe çıkarıyorsun bebişi dimi? Başka bişey değil yani?

selam kızlar

Allah bağışlasın, Allah sağlıkla,huzurla büyütmek nasip etsin inşallah opuyorumnanaktan

Günaydıııııııın,

Ama bende hastanede rahat rahat yatıcam sanıyorduuum, öyle olmayacak mı yanii :sinifsinif: Acı gerçek bu muu :kedi:
Çok geçmiş olsun, sağlıkla bebeine kavuşmuşsun ya ve şimdi ikinizde iyisiniz ya.. :nazar:
Allah bir daha sıkıntı vermesin

dün eşimle 1 saat yürüdük aşağıda kemiklerim ağrıdı çatım ağrıdı galiba tam çözemedim
iyice aşağıya iniyor yürüdükçe wc problemi olmasa daha çok yürürüm ama1 saatte 2 kez fayans sayıyorum : ))

Benimde aynen geceleri hele yatağa yatıp kalkmak işkence oldu, her saat başı tuvalete gidilir mi yaa, bir de sanıyorum ki şimdi altıma kaçırıcam, koşa koşa gidiyorum bir iki damla anca :kedi: Bu sabah eşime de dedim , hamileliğimin bitişine en çok bunun için sevinicem, her saat tuvalete gitmekten kurtulucam kaydirigubbakcemile2

Çok güzel valla benim aldığımın aynısını, emzirirken çok faydalı oluyormuş, bende satın almıştım, pek bu konularda becerikli olmadığımdan kaydirigubbakcemile3

Bunu emzirmenin dışında bir de içine bebişi oturtmak için de kullanabiliyormuşuz, hani daha kendi oturamazken, dengesini kaybetmesin, devrilmesin, beline destek olsun diye. Ben bir kaç resim görmüştüm, halkanın içine bebişi oturmuşlar, çok şeker görünüyordu.

Bu sabah, doğum yapacağım hastaneye gittik eşimle, anestezi doktoru ile görüşmemiz vardı. Doktor epidural anestezi hakkında bilgi verdi bize. Daha doğrusu beni cesaretlendirmek için bir konuşma yaptı. Avantajları, dezevantajları, karşılaşabileceğimiz problemler, nasıl yapılacağı hakkında falan bilgiler verdi. Kendisinin hep yanımda olacağını, kendimi kötü hissettiğim anda hemen beni uyutabileceğini falan anlattı. Epiduralin ameliyat sonrasındaki konforundan ve uygulamadaki kolaylığından bahsetti.

Ameliyathaneyi, yatacağım odayı falan gördüm, eve dönüşte yol boyunca midem ağrıdı, gerildim herhalde :sinifsinif: İş ciddiye bindi yani, şimdiye kadar hiç korkmuyordum ama şimdi biraz korkuyorum.. :kedi:

Çok güzel valla benim aldığımın aynısını, emzirirken çok faydalı oluyormuş, bende satın almıştım, pek bu konularda becerikli olmadığımdan kaydirigubbakcemile3

Bunu emzirmenin dışında bir de içine bebişi oturtmak için de kullanabiliyormuşuz, hani daha kendi oturamazken, dengesini kaybetmesin, devrilmesin, beline destek olsun diye. Ben bir kaç resim görmüştüm, halkanın içine bebişi oturmuşlar, çok şeker görünüyordu.

teşekkürler anneme uğraştık gazeteden kalıp çıkardık :) sonra terziye gittik o daha güzel kesti
evet biliyorum orjinalini inceledik önce annemle uyanıklık yaptık kaydirigubbakcemile3
ben şimdide kullanıyorum oturuken sırt yastıgı olarak çok rahat sende dene

kedici bende yataktan çok zor kalkıyorum eşimi uyandırıyorum bazen o kaldırıyor kollarımdan çekiyor, hamileliğin en zoruda son aymış sabredelim az kaldı meleklerimize kavuşmamıza :)

Bu sabah, doğum yapacağım hastaneye gittik eşimle, anestezi doktoru ile görüşmemiz vardı. Doktor epidural anestezi hakkında bilgi verdi bize. Daha doğrusu beni cesaretlendirmek için bir konuşma yaptı. Avantajları, dezevantajları, karşılaşabileceğimiz problemler, nasıl yapılacağı hakkında falan bilgiler verdi. Kendisinin hep yanımda olacağını, kendimi kötü hissettiğim anda hemen beni uyutabileceğini falan anlattı. Epiduralin ameliyat sonrasındaki konforundan ve uygulamadaki kolaylığından bahsetti.

Ameliyathaneyi, yatacağım odayı falan gördüm, eve dönüşte yol boyunca midem ağrıdı, gerildim herhalde :sinifsinif: İş ciddiye bindi yani, şimdiye kadar hiç korkmuyordum ama şimdi biraz korkuyorum.. :kedi:

canim hic korkma gerceken cok kolay bi islem bende cok korkuyordum ki doktor oldugum ve islemi herseyi bildigim halde, ama hic bisi hissetmedim, sadece uyusturulurken yapilan igneyi ve hafif bi agri1-2sn o kadar..anestezi verildigini sonrasinda hic duymuyorsun.. sonrada hemen uyusuyorsun zaten...

petrik cok guzel olmus ellerinize saglik, benim cok isime yariyor emziriken, hamileykende uyumaya yariyordu, benim kivrilip duzlene bildigi icin, bacak arasina destek yapip uyuyordum hamileyken..

vakit yaklaştıkta benide bi heyecan sarıyor
ne güzel anlatmış sana nelr yaşayacağını biliyorsun en azından
hangi gün olacak ?
birde benim belli değil normalmi olacak sezeryanmi belirsizlik köü gönlüm normalden yana bakalım ne olacak

petrik cok guzel olmus ellerinize saglik, benim cok isime yariyor emziriken, hamileykende uyumaya yariyordu, benim kivrilip duzlene bildigi icin, bacak arasina destek yapip uyuyordum hamileyken..

teşekkürler Nurdan bende otururken kullanıyorum şimdi çok rahat ediyorum

teşekkürler anneme uğraştık gazeteden kalıp çıkardık :) sonra terziye gittik o daha güzel kesti
evet biliyorum orjinalini inceledik önce annemle uyanıklık yaptık kaydirigubbakcemile3
ben şimdide kullanıyorum oturuken sırt yastıgı olarak çok rahat sende dene

kedici bende yataktan çok zor kalkıyorum eşimi uyandırıyorum bazen o kaldırıyor kollarımdan çekiyor, hamileliğin en zoruda son aymış sabredelim az kaldı meleklerimize kavuşmamıza :)

Ben daha paketinden çıkarmamıştım, dur bir deneyim sırt yastığı olarak, hiç aklıma gelmemişti vallahi yerimseniben

Bizim de yatak odamızda yatağımızın bir tarafı duvara dayalı, bu yüzden tek taraftan yatıp kalkabiliyoruz, ve ben duvar tarafında yattığım için, benim her kalkışımda eşimde uyanıyor. Gerçi henüz bişey söylemedi ama suratından anlaşılıyor, her saat başı kalkmak zor gelmeye başladı ona da, ama napalım, sabredecek az kaldı :kedi:

canim hic korkma gerceken cok kolay bi islem bende cok korkuyordum ki doktor oldugum ve islemi herseyi bildigim halde, ama hic bisi hissetmedim, sadece uyusturulurken yapilan igneyi ve hafif bi agri1-2sn o kadar..anestezi verildigini sonrasinda hic duymuyorsun.. sonrada hemen uyusuyorsun zaten...

Uyanıkken karnımın içinden bişeyler çekiştirilmesi fikri beni korkutmaya başladı sanırım. Çünkü dokunmayı algılayan sinirler, yapılan anestezik maddeden etkilenmediğindeni yapılan her işlemi dokunuşu hissedeceksin diye anlattı doktor. Benimse hemen sorduğum şey, uyuşup uyuşmadığını nasıl anlayacağız, ya bir yeri uyuşur başka biryeri uyuşmazsa, oradaki acıyı hissedersem falan gibi şeyler oldu :eek:
Gerçi korksamda korkmasamda yapacak birşey yok, öyle ya da böyle olacak bu iş, çıkacak bu bebek, kimin içinde kalmış ki di mi opuyorumnanaktan

vakit yaklaştıkta benide bi heyecan sarıyor
ne güzel anlatmış sana nelr yaşayacağını biliyorsun en azından
hangi gün olacak ?
birde benim belli değil normalmi olacak sezeryanmi belirsizlik köü gönlüm normalden yana bakalım ne olacak

20 ağustos perşembe sabah 8 de başlayacak ameliyat. Aslında 25 inde olacaktı ama tansiyon problemi yaşadığımdan doktor daha fazla bekleyip, bebeği riske atmak istemediğini söyledi.

Ben senin ve senin gibi normal doğum yapmak isteyen-yapan herkesin önünde saygı ile eğiliyorum kaydirigubbakcemile3 Gerçi benimki zorunlu sezeryan olacak ama doktor bana normal doğum için uygunsun deseydi, normal doğum tercih edermiydim.. Hiç sanmıyorum..
Cesaretlisiniz vesselam kaydirigubbakcemile5

selam kızlar

maşallah allah sana bağışlasın uzun sağlıklı ömürler versin..
Günaydıııııııın,

Ben süslenip püslenip tacımı taktım seninki zor geçmiş demek ki.. geçmiş olsun maşallah bebişine uzun sağlıklı ömürler diliyorum çok yakışıklı bebişin :)))
Ah canım büyük geçmiş olsun:teselli:Neyse ki daha fazla dinlememişsin çok bilmiş kaynananı:eek:klava:Bunların en iyisini kaynar kazana atmak lazım zatenkötükedihüsodidenin dediği gibi anneler kendilerine doğal olarak verilen içgüdüyle doğruyu yanlışı herkesten iyi biliyor. 6 çocuk büyütmüş olmak onları sağlıklı büyütmüş olmanın garantisi değil:kızgın:Senin en yakın dostun doktorun bundan sonra. Başka kimsenin sözüne bakma. Allah bir daha evladının kılına zarar geldiğini göstermesin:Saruboceq:

Gözün aydın canım. Biz de haber bekliyorduk senden. Allah analı babalı büyütsün:nazar:

sağol cnm Allah hiç birimize göstermesin :Saruboceq:
Günaydın herkese,

Ço üzüldüm çok geçmiş olsun umarım bir an önce iyileşir
ne kadar anlayışsız insalar var lahusayken zaten hormonlardan insnın dengesi kalmıyor birde saçma sapan problemler allah sabır versin biran önce atlatırsınız inşallah

Maşallah bebeğine güliz Allah analı babalı büyütsün
şekerin nasıl? bebeğinin şekerinebaktılarmı ??

Tekrar gözün aydın Ayçaa Rüzgar çok güzel maşallah
geçtimi ağrıların, oğlun napıyor

sağolcnm umarım fazlasürmeden atlatırım nefes almak istiyorum artık...

güle güle kullanın çok güzel olmuş :)
Çok geçmiş olsun, inşallah bir daha yükselmez değerleri. Güneş ışını dediğin normal güneşe çıkarıyorsun bebişi dimi? Başka bişey değil yani?

Allah bağışlasın, Allah sağlıkla,huzurla büyütmek nasip etsin inşallah opuyorumnanaktan

Ama bende hastanede rahat rahat yatıcam sanıyorduuum, öyle olmayacak mı yanii :sinifsinif: Acı gerçek bu muu :kedi:
Çok geçmiş olsun, sağlıkla bebeine kavuşmuşsun ya ve şimdi ikinizde iyisiniz ya.. :nazar:
Allah bir daha sıkıntı vermesin

Benimde aynen geceleri hele yatağa yatıp kalkmak işkence oldu, her saat başı tuvalete gidilir mi yaa, bir de sanıyorum ki şimdi altıma kaçırıcam, koşa koşa gidiyorum bir iki damla anca :kedi: Bu sabah eşime de dedim , hamileliğimin bitişine en çok bunun için sevinicem, her saat tuvalete gitmekten kurtulucam kaydirigubbakcemile2

evet cnm bebeğimin üstünü soyuyorum tek bezi kalıyor sabah 10 da 5 dk akşam 5 te 5 dk güneşe çıkarıyorum... tabii günden güne daha fazla uzatacağım önce 5 dk sonra 6 dk sonra ....

ben çok memnun kaldım epidural sezeyandan yine yapsam tercihi aynıolur hiç korkma canım.... ben gülerek girip gülerek çıktım ...

selam arkadaslar
ece mizin dunku son halini yolluyorum bakın bakalım buyumusmu bana hep aynı gibi geliyor zaman geçmiyor buyumuyor sanki

ben eve çıktımm kızlarr.. perşembe yattık normal doğum fikriyle cuma sezeryan oldum malesef açılma olmadı üstelik normal doğum sancısı da çektim aklıma gelince bile ağlıyorum açılma olmayınca sezeryan oldum cumarteside taburcu olduk şimdi evimizdeyiz herşey yolunda... sizler ve bebişlerinizde iyidir umarım...

X