2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

eftalyanın gözü aydın olsun.
çaça çam yahuşuhlu oğlunu nanaktan öperim gözün aydın.
canancım gözün aydın canım.çok kaygılar yaşadın hamilelikde neyseki rabbim sağlıkla kurtardı.kızının burnuşu çok tatluymuş annesi.http://www.kadinlarkulubu.com/agustos-anneleri/296761-2009-agustos-kuzulari-burada.html buraya ekledim sizi.yanlışlık eksiklik olabilir.söyleyin düzelteyim.öpüyorum taze annecikler
Üstümdeki elbiseyle çekilmeyeyim şimdi. Gün içinde yediğim herşeyden birer damla var üzerinde:roflol:
aynı ben de öyleydim.herşeyi üstüme tökmeye başlamıştım.kosla reklamındsaki ortaya karışık lekeler halt ederdi yani..ama geçti hepsi geçti
eftelyaaaaa gözünaydın olsun canım

nesrinim maminin zoru ile arıyo onları felan geliyolar işte gün içinde ihtiyacın varmı bişeye diye bende yok diyorum ortaokul öğrencisinden ne isticem temizlkmi yap dicem boşverdim artık zaten ben böyle mutluyum oğlumla başbaşaaa karışan yok görüşen yokkk keyfimize göre herşey
işte budur esram.valla ben kimse gelmese daha mutlu olurum.kendimize göre bir dzenimiz var kuzumla keyfimiz yerinde maşallah.doğurmaya güçveren rabbim bakmaya da veriyor.temizliğimi yemeğimi yapıyorum yavrumu doyuruyorum uyutuyorum ilaçlarını veriyorum.daha ne olsun

valla esracım demekki kuzum sancıdan huysuzlanıyormuş..uyuyor şimdi.emziriyorum ilaçlarını veriyorum.2.5-3 saatte bir uyanıyor.sevişiyoz koklaşıyoz öyle işte..benim yahyam nasılış bakalım.ergenlik sivilceleri ne alemde?

kızlar uzun zamandan beri yazamıyorum olumsuzluklar peşimizi bırakmadı tam hastaneden çıktık adapte olacağız birbirimize derken sarılığa yakalandı bebişim. herkes o kadar bilmiş ki bebeklerde olur düzelir bekle dediler ki ben yakalanmasın diye 2 saatte bir uyandırıp emzirmeye çalıştım ama olmadı bebğimin gözlerine vurana kadar bekletti kayınvalidem ben 6 çocuk büyüttüm benim tüm çocuklarda oldu geçti dedi oyalandıkça değer yükseldi ve fototerapiye kadar ilerlemişti. zaten herşeye ağlıyorum o gün acile götürdük değerlere bakıldı 17 çıktı fototerapi denildi tek devlet hastanesinde varmış bir gittim 3 küvöz 4 bebek odada 5 kadın 2 yatak var hemşire dedi yer yok başka bebekle aynı küvöze konulacak o bebekte başka hastaık var mı bilmem ne aklımda bir sürü şey geçti....
orada bebeklerin annesi aa biri daha mı geldi yer yok bilmem ne deyince hıçkırıklara boğuldum herkes kendi derdinde sonra kızıma baktılar bu bebk iri sığmaz başka bebkle küvöze dendi ben iyice koptum tabii.. sonra başka hastane bulduk orada şartlar o kadar ilkeldi ki beşikler 70 lerden kalma her yer pis alet çok eski birde gözleri etkilenmesin diye (kör olunuyormuş) gözlük lazımmış medikallerde bulunuyormuş gece vakti her yeri dolaştık tabii yok o saatte çıldırdım iyice başka doktoru aradık o da bir gece kalsın bizim hastanede yer açılıor dedi özel hastane orasıda ertesi gün gittik anlattı değer 22 ye ulaşınca kan değişimi için izmire gönderiliyormuşogün değerlerine bakılmadı 2 gün kalması gerektiği söylendi bebeğim küvöze konduğunda çığlığı basıyor oağlıyor ben ağlıyorum kaygılarım küvöze alışamaması değer düşecek mi ve gözlüğü kaydırıyor kör olur mu hepsi beni mahvetti doktor dedi ellemeyin ağlasın alışması lazım kızım hıçkırarak ağlarken onu izlemek kadar acı bir şey olamazdı doktor birde değerler yükselirse gerizekalı olur dedi beynim uyuşmuştu duyduklarım sayesinde ertesi gün değerler 19 u gösteriyordu bu defa kaça yükselmişti acaba bu değere düştü diye içimi birşeyler kemiriyordu doktorufırçaladık sonra kalıcı birşey olursa nasıl anlayacağım diye dedi dün yapsaydım sen iyice endşelenecektin neyse ertesi günde değer nihayet 15 e düşmüştü ve taburcu olduk o kadarmutlu oldum ki hastanelerden bıktım kızım sağlığına kavuşmuştu ama hala risk var güneş terapisine başladım sabah 10 da 5 dk akşam 5 te 5 dk sizde çıkarın güneşten zarar gelmez bu eskiden şöyleydi böyleydi artık dinlemem canım çok yandı hiçbirşeyi hafife almamayı öğrendim

kendi derdimden giremiyorum artık tüm doğuran arkadaşlara sağlıkla büyütün bebişlerinizi diyorum allah uzun sağlıklı ömürler versin size bağışlasın....

amseft.jpg

herkes doğum hikayesini yazarken ben hala hastanelerden kurtulamadım evde benim torunum yok benimdiye çekişmeler devam ediyor bunca sıkıntımın arasında birde bunlarla uğraşmak beni deli ediyor yakında hastaneye yatırılar beni yanımda annemden başka kimseyi istemiyorum ama söyleyemiyorumda annem her zaman yanımdaydı zor zamanımda sorunlu gebeliğimde yemeğimi ayağıma getiren bebğimin tüm ihtiyaçlarını karşılayan herşeyi o yaptı şimdi hazıra konmaları deli ediyor beni anneme yapmadıkları kalmadı mafoldumben

herkes doğum hikayesini yazarken ben hala hastanelerden kurtulamadım evde benim torunum yok benimdiye çekişmeler devam ediyor bunca sıkıntımın arasında birde bunlarla uğraşmak beni deli ediyor yakında hastaneye yatırılar beni yanımda annemden başka kimseyi istemiyorum ama söyleyemiyorumda annem her zaman yanımdaydı zor zamanımda sorunlu gebeliğimde yemeğimi ayağıma getiren bebğimin tüm ihtiyaçlarını karşılayan herşeyi o yaptı şimdi hazıra konmaları deli ediyor beni anneme yapmadıkları kalmadı mafoldumben

canım çok üzüldüm büyük geçmiş olsun sen hiçbişeyi takma içinden geleni yap ki sütün etkilenmesin
bebeğini düşün zor zamaanında yanında olmayanların iyui gününü mahvetmelerine izin verme
bebeğinle ilgilen sorunları kjafana takma
hala hastanede değilsiniz dem,i

özlem gerçekten çok üzüldüm.kendimi senin yerine koydum gerçekten çok zor bir durum.anne ılunca anladım derler ya cidden öyleymiş..ne olur takma kayınvalideni falan evladına birşey olsa ne olacaktı canım.canları cehenneme gerizekalıların.aslan gibi aplan gibi kükre sen annesin çocuğun için en iyisini sen bilirsin

canım çok üzüldüm büyük geçmiş olsun sen hiçbişeyi takma içinden geleni yap ki sütün etkilenmesin
bebeğini düşün zor zamaanında yanında olmayanların iyui gününü mahvetmelerine izin verme
bebeğinle ilgilen sorunları kjafana takma
hala hastanede değilsiniz dem,i

sağol cnm ama birşey diyemiyorsun işte hastaneden taburcu olduk cumartesi ama hala yüreğim ağzımda değer yükselecek diye...
özlem gerçekten çok üzüldüm.kendimi senin yerine koydum gerçekten çok zor bir durum.anne ılunca anladım derler ya cidden öyleymiş..ne olur takma kayınvalideni falan evladına birşey olsa ne olacaktı canım.canları cehenneme gerizekalıların.aslan gibi aplan gibi kükre sen annesin çocuğun için en iyisini sen bilirsin

sağol gerçekten çok zor canım kimsenin başına vermesin allah hala herkes herşey için bir yorum yapıyor yalnız kalmak istiyorum herşeyin üstesinden yalnız gelirim ben ama hem kimseyi kırmak istemiyorum ben kırılıyorum ve ne olacak bilmiyorum ama sağlık konusunda tek doktoru dinlerim artık gık dese doktordayım gözüm çok korktu...

inşallah yalnız başına kalırsın bebişnle.ben 1 haftadan sonra yalnızdım ve çok iyi geldi.zorlukları vaer tabi ama annelik müthiş güç veriyor insana.kırılma canım gerekirse kır. ne gerekiyorsa artık

kızımın yeni fotolarını ekledim.hergün fotoğraf çekiyorum..ne zamana kadar gidecek bu heves bilmiyorum.uyuduğu zamanlar fotolarına bakıyorum..aşıkım ben bu minik sıpaya

özlem canım benim yaaa oğlundan az çekmedin hamileliğinde şimdide anasımı güzelim yaaa
Allah herkesi bildiği gibi yapsın rabbim Özdeyi korusun
içinden geleni söyle ne gerekiyorsa yap bebişin herşeyden kıymetli üzme kendini sütün etkilenmesi biliyosun sarılığın en büyük düşmanı bol bol emzirmek

dido yaa sivilceler azdı iyice yanaklarına geldi hep deli olcem çok çirkin oldu oğlum
nazarlık diyorum artıkın bende

ay neva her fotoda dahada büyüyor
ben buraya albüm eklemedim üşendim face açtık oğlumuza orda hergün foto ekliyorummm

özlem canım benim yaaa oğlundan az çekmedin hamileliğinde şimdide anasımı güzelim yaaa
Allah herkesi bildiği gibi yapsın rabbim Özdeyi korusun
içinden geleni söyle ne gerekiyorsa yap bebişin herşeyden kıymetli üzme kendini sütün etkilenmesi biliyosun sarılığın en büyük düşmanı bol bol emzirmek

sağol cnm evet sütüm etkilenmesin diye hastanede yazık annem çok çırpındısütün etkilenirağlama diyor ama tutabilene aşkolsun ben ağlıyorum kızıma annem ağlıyor hem bana hem kızıma hemşireler ağlama diyor ama üzülüp ağlamamk elde değildi o an hiçbirşey gözümde değildi o olaylar sarılık hepsi üst üste bindi 10 yıl yaşlandım valla :KK43:

ozlemcim cok gecmis olsun canim ya, umarim bundan sonra baska sorun yasamazsiniz..bizimde gozleri hala sari ama cocuk doktoru hastaneden cikarken egerleri iyi demisti..senin vucuttada sarilik varmiydi baya??

X