2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

ben de dün doğumuhn eşiğinden dömndüm..nst de sancı çıktı e tansiyonda çıkınca dr tedirgin oldu omasa bugün serumla doğum olcak dedi..biraz daha dinlen tekrar nst,tansiyon ölçelim bakalım nolcak
2 saat dinlendikten sonra nst ye girdim sancı çıkıtı yine ..ama tansiyon çok şükür normle döndü..istem dışı stres yapıyorum dr görünce....bide benim bu kaşıntılrım stresten oluyo..işte böle bugün yine gitcem nst ye..yarında.....

Hayırlısı olsun canım. Tansiyon strestendir büyük ihtimal ama kaşıntıları bilemeyeceğim. Stres dışı bir nedeni olabilir. Kızın sinyal veriyor ben geliyorum diye. Sağ salim gelsin kuzucuk:Saruboceq:

selam kızlar bakıyorum bi çoğumuz doğumunu yapmış.kuzularımızın fotolarına baktım da hepsi de birbirinden tatlı maşallah. burko sen bekliyormusun hala

HELİİİİNhihoyyytNe güzel adını altta görmekalkisalkisalkisHoşgeldiiin, e anlat nasıl annelik? Kuzun nasıl?

selam kızlar bakıyorum bi çoğumuz doğumunu yapmış.kuzularımızın fotolarına baktım da hepsi de birbirinden tatlı maşallah. burko sen bekliyormusun hala

Bekliyorum canım. Yeni topik açtılar herkes oraya kaçtı. Bizi bıraktılar buralardasenağlamaNeyse ki vefalı birkaç kişi uğruyor da unutulmadığımızı anlıyoruz. Ben listenin en sonuyum malum, daha buralardayım

kkliste.png

ya ben ne zaman gelsem boş burası yaaa
tadını çıakrın rahatlığınızın
bırakın yapsınlar benim öyle bi şansım olmadı gebişliğimde
hoş lohusalığımdada olamadı evimin işini gücünü yapmaya devam pehhh
yarın annezademiz geliyomu 3 gün kalıp gidicek malum ramazan ya yemek yapması gerekmiş evde biz eşşek başıyız burda lohusa değiliz nasılsa
Allahtan minnoşum uysal bana rahat veriyo işimi gücümü görüyorummm
hatta buralarda bilem takılıyorummmm

Bekliyorum canım. Yeni topik açtılar herkes oraya kaçtı. Bizi bıraktılar buralardasenağlamaNeyse ki vefalı birkaç kişi uğruyor da unutulmadığımızı anlıyoruz. Ben listenin en sonuyum malum, daha buralardayım

kiyamam ben sana, az kaldi kuzum..biraz daha sabir, gelick prensesin, o zaman sikilmayi birak 5 dk bos vakit isticeksin, ben annem var diye rahatim,tibet de izinde, yoksa yanmistim..sagolsun arada o aliyor nobetlesede nefes aliyorum biraz

yarın annezademiz geliyomu 3 gün kalıp gidicek malum ramazan ya yemek yapması gerekmiş evde biz eşşek başıyız burda lohusa değiliz nasılsa
Senin durumuna yorum yapmaktan kaçınıyorum zaten canım. Hiç hoş şeyler geçmiyor içimden çünkükötükedihüsoAllahtan kuzucuğun anlıyor seni o minicik haliyle. Yerim ben onuopuyorumnanaktan:nazar:
kiyamam ben sana, az kaldi kuzum..biraz daha sabir, gelick prensesin, o zaman sikilmayi birak 5 dk bos vakit isticeksin, ben annem var diye rahatim,tibet de izinde, yoksa yanmistim..sagolsun arada o aliyor nobetlesede nefes aliyorum biraz

Canımmsın sen benimŞenizBaldan tatlı dünürümopuyorumnanaktanGeçecek canım. İlk bir ay genelde uyum sorunu olurmuş. Sonra uykular, emişmeler, dinlenmeler yavaş yavaş düzene girermiş. Teoyla birbirinize yeni alışıyorsunuz

furkommmmm göbek şova göbişini koysanaaa
malum siz hala göbişlisiniz son hallerinize bakalımmm
doğurmayan hatunlar sizde koyunnn

Kızlar başka bir topikte şöyle bir yazı buldum. Acayip motive etti benialkisalkisalkis:

başlığı görünce benim gibi doğumları kolay geçen bi arkadaşım olduğu için sevinmiştim bende:) sizin görüşlerinize katılıyorum . 3 normal doğum yaptım üçündede sancılarım adet sancısını 1 nebze geçmedi ikisinide suni sancıyla doğum yaptığım halde(42 haftayı doldurmuşlardı)yalnız ben hiç bi zaman kendimi hiç bi işten esirgemedim her işimi kendim yaptım son ay büyük temizlikte sadece kızkardeşim yardım etti:) annemler 10 dakikalık yoldu oraya yürüdüm gittim geldim ev işii kendim yaptım .evde hem çok titiz bi kocam hem iki çocuğum vardı bulaşık yemek çıkan çamaşır ve ütüyü tahmin edersiniz sanırım :) zaten iki çocuğum olduğu içinde kimse bana korkunç doğum hikayesini anlatıp bilerek ve isteyerek beni korkutamadı:) müsadenizle bi yazı eklemek istiyorum .böyle bi konu açtığınız için çoook teşekkür ederim

Hamile kadınların korkulu rüyası doğum sancısı....
pekçok kadın artık tıp bu kadar ilerlemişken, doğum sancısı çekmenin gereksiz olduğa inanıyor ve ağrısız doğumu tercih ediyor.

Aslında bebeğimize kavuşmamızı sağlayan bu sancıların çok önemli görevleri varmış. bunu ilk öğrendiğimde ben de şok olmuştum, eminim ki okuyunca herkes doğum olayının bir mucize olduğunu düşünecek...

bunları yakın bir arkadaşımdan öğrenmiştim. ona bu bilgileri anlatan amerikalı bir ebenin anlattığı şekilde buraya aktarıyorum:

''sancılar, 9 ay bir suyun içinde, sıvı besinle beslenmiş, sıvı oksijenle büyümüş bebeğin, kuru ortama çıkışına hazırlanmasının yegane yoludur. içerdeki ve dışarıdaki basınçlar değişiktir, akciğerlerine giren havanın cinsi değişiktir, herşey yeniden tanımlanır bebek için. o nedenle sancılar hayatidir.

Sancı vurduğu zaman, bileceksin ki bebeğin kordondan aldığı sıvı oksijen akımı duruyor, bebek de mecburen kendi ciğerlerinde rezervde tuttuğu oksijeni kullanıyor. yani akciğerlerini çalıştırıyor. sonra o sancı geçince yine anneden oksijen alıyor. bebeğin kanındaki birşeyin oranı bu şekilde gerçek hayat seviyesine çıkmış oluyor.( bu birşeyin adını hatırlayamadı, dr. unuzdan öğrenebilirsiniz) bu nedenle bebek , sezaryenle doğmuş bebeklerin yaşadığı şoku yaşamıyor, bir anda sudan çıkmış balığa dönmüyor.

o nedenle sancıların en berbat olduğu, dayanamayacağın zaman aklında bu olsun. bu sancılar, senin bebeğinin hayatını kolaylaştırıyor, sağlamlaştırıyor.

ayrıca sancılar, senin beynine de doğumun başladığını, ilerlediğini ve bittiğini de söyleyecek, haber verecek ki bebek çıktığı an plasenta ayrılsın, o ayrılırken de sütü başlatan prolaktin hormonu salgılanmaya başlasın.aynı anda süt bezlerin de yeni doğana koruyucu maddeleri verecek, mesela doğal antibiyotikleri...

ayrıca yine aynı sancılar, kasılmalar, bebeği doğum kanalında ileri itecek, doğumu ilerletecek...

yani bu sancılar senin düşmanın değil, en yakın müttefikin, bunu bil ve sancılarını sev.'''

işte amerikalı ebenin anlattıkları aynen bunlar.

yani doğum sancıları aslında bebek için çok önemliymiş,bebeğin akciğerlerini sıvı oksijen alımından gaz halindeki oksijen alımına adapte etmeye yarıyorlarmış. sadece anneye acı veren birşey değilmiş. yani aslında biz sadece acı çektiğimizi düşünürken aslında bebeğimizin sağlığı için çok çok önemli birşey yapıyormuşuz.

doğum gerçekten mucizevi bir olay ve her evresinde olan şeyler, gerçekten bir amaca hizmet eden şeyler....

Üstümdeki elbiseyle çekilmeyeyim şimdi. Gün içinde yediğim herşeyden birer damla var üzerinde:roflol:

ben de dün doğumuhn eşiğinden dömndüm..nst de sancı çıktı e tansiyonda çıkınca dr tedirgin oldu omasa bugün serumla doğum olcak dedi..biraz daha dinlen tekrar nst,tansiyon ölçelim bakalım nolcak
2 saat dinlendikten sonra nst ye girdim sancı çıkıtı yine ..ama tansiyon çok şükür normle döndü..istem dışı stres yapıyorum dr görünce....bide benim bu kaşıntılrım stresten oluyo..işte böle bugün yine gitcem nst ye..yarında.....

canım sakin ol Nihal hanım doğumda gayet güleryüzlü
hayırlısı olsun doğum için
yarın olur belki doğumun
öpüyorumm

Ben gayet iyi anlıyorum canım. Bugün sırf kendimi "normal" hissdeyim diye yalvar yakar annemin elinden bezi alıp toz aldım:1shok:Toz almak bile lüks oldusenağlamaHayret ya
eşimle dışarı çıktık iyi geldi moralim düzeldi
kayınvalidem bugün gitti, daha az baskı olur üstümde kendi annemle daha iyi vakitgeçiriyorum
doğum geçse lahusa dönemide bittince "normal" olucaz inş.

dilek saol cnm..yarın hazırlıklı git çatı muanesini yapar büyük ihtimalle...
nesrin ne mümkün ya ne sıcak ne soğuk denemediğim şey kalmadı..soda biraz işe yarıyo ama habirede olmaski..gece kaşnıtı yüzünden uyku yok..dr cildiye git dedi..bende eczaneden ilaç aldım sürdüm ii geldi,,ama huzursuz işte vucudum kaşınmak istiyo...sen ne yaptın çatı muanesi olcaktın..yasdıysanda görmedim.
kıyamam biliyorum nasıl deli gibi kaşınıyor.. umarım biran önce geçer
çatı muanesini haftaya yaparım dedi bakalım çarşamba günü gidicem

canım benim sen becerikli hatunsun bak üstesinden geliyorsun maşallah
kızlarda gelmiyorlarmı yanına çok ilginç insanlar eşinde kızmıyormu onlara ??

Kızlar başka bir topikte şöyle bir yazı buldum. Acayip motive etti benialkisalkisalkis:

alkisalkisalkis sağol Burcu çok güzel moral oldu sonuna kadar normal doğumu denicem Allah'ın izniyle normal doğururuz inşallah

eftelyaaaaa gözünaydın olsun canım

nesrinim maminin zoru ile arıyo onları felan geliyolar işte gün içinde ihtiyacın varmı bişeye diye bende yok diyorum ortaokul öğrencisinden ne isticem temizlkmi yap dicem boşverdim artık zaten ben böyle mutluyum oğlumla başbaşaaa karışan yok görüşen yokkk keyfimize göre herşey

X