2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

kızlar bana doktorum 2 gunde bir soda içmemei tavsiye etti içerdiği mineral ve magnezyum açısından faydalıymış bebek için...

bu arada çatlaklar için önlem aldınızmı?valla ben şimdiden bebek yagı sürüyorum hergun.bir göguc uclarınada nemlendirici sürüyorum yara olmasın diye.
eşim cocugu pehlivan yapcan diye dalga geçio...:)

ne demek kalp problemim var EVRİŞ? yani daha önceden kalp ile ilgili bir sıkıntın rahatsızlığın mı vardı? e doktor verdiyse listeyi harfien uymalısın tabi. benim doktor bana ne demir hapı ne elevit ne de başka bir vitamin vermedi. sırf folbiol ve apikobal kullanıyorum. bunların da zaten hamileliğimle ilgisi yokmuş, doğumdan sonra bile kullanacakmışım. yani ben hamileliğe özel hiçbişi kullanmıyorum kızlar

kızlar bana doktorum 2 gunde bir soda içmemei tavsiye etti içerdiği mineral ve magnezyum açısından faydalıymış bebek için...

bu arada çatlaklar için önlem aldınızmı?valla ben şimdiden bebek yagı sürüyorum hergun.bir göguc uclarınada nemlendirici sürüyorum yara olmasın diye.
eşim cocugu pehlivan yapcan diye dalga geçio...:)[/QUOTE]

onlar değilde biz pehlivan olacağız...sırnaşık şeybenim kakao yağım düşüp kırıldı.bütün ev kakao kokuyor şimdi.ben de lierac aldım ona başladım dün..bakalım faydası olacak mı?

kızlar doktordan geldim.ikili test sonucumuda aldım.allaha şükür riskim yokmuş.geçen hafta gelen testi doktorum yırtmıştı sanırım canı sıkıldı.tekrar ensemizi ölçtü 1.16 çıktı.sıpa hiç durmuyorduki...doktor yavrum dur bebiş dur bak iğne yapacam diye diye 40 dakikada ölçtü.boyumuz 76 mm olmuş valla kilosunuda söledi ama ben unuttum.şimdilik down sendromundan yırttık allahın izniyle.1 haftadır uyumadım birşey var diye.ve şu an 13+5 olmuşuz ha bire öne kayıyoruz doğumum 29 temmuza verildi normal yaparsam sezeryan olursa 14 temmuz..ama allahım o günü gösterirse normal doğum yapacağım inşallah...

evriscim ben senin yediklerini asla yiyemem cunku midem suan o duruma gelmedi zaten cok acıktıgım zamanlardada hep elma ve mandalina yedim bi salatalık. o sebeptende istahım acılmadı ve almadım canım ama ilk hamile kaldıgım sıra herseye saldırıyodum hayat ne guzeldi ozaman :)) hersey cok lezzetli geliodu simdi kahvaltıdada bile peynir domates salatalık baska birsey yiyemiyorum ki...

slm kızlar.
ikili test ve 3lü testten bahsetmişsiniz.bu testlerle bebeğin kromozom bozukluklarına bakıyorlar.ve bu testler %100 kesin sonuç vermiyor.benim dr um 2li yapmadı.2lide hem kan alınıyor hem ense kalınlığına bakılıyor.3lüde sadece kan alınıyor.ve risk oranı çıkıyor.geçen sene ben yaptırmıştım.3lü testte risk büyük çıkmıştı 276-1 ihtimal kromozom bozukluğu var dedi drlar 300 den aşağı olanlara amniosentez yapıyorlar.neticede ben oldum.o %100 sonuç veriyor.ve sağlıklı olduğunu öğrendim.sonucu 1 ay beklemiştim.kromozomların laboratuar ortamında ayrışması bekleniyor.çok zordu.ya 276 da biri bensem diyordum ağlıyordum...sonuçta 2li 3lü kesin sonuç vermiyor1milyonda 1 çıksada o 1 kişinin ben olmayacağı ne malum deyip, %100 kesin sonuç olan amniosentez oldum.çok şükür herşey normal çıktı.ama çok üzülmüştüm o zamanlar. hepinizin sonuçları çok iyi çıkar inş... şu durumda moralinizin yüksek olması hem sizin hem bebeğiniz için çok önemliii.
kiloya gelince ben sadece 11 kg aldım.en çok 5 -6 ayda alıyorsunuz...
herkese iyi bir hamilel
ik diliyorummm...

lieracı ne kadara aldın .. 3 yıl önce 44 ytl falandı sanırım..ama 1 tüp 9 ay yetiyomus hemde hem göğüs ucuna hemde karın bölgesine kullanabiliosun galiba dimi?

cinsiyeti öğrenen bir arkadaşımız varmış maşallah...ilk kızımız geldi hayırlısı olsun bakalım...bhcg me bakarak gülümsedi ama birşey demedi.

AFTABRU eger sıkma meyvesuyu icebiliosan ozelliklede turuncgillerden icine 1 kasık pekmez koyarsan demir emilimi cok kolay ve saglıklı olurmus. tv de izledim. dogal alabilirsin herseyi. ama demire onem veriolar biraz extra hap veriolar bildigim kadarıyla. sen yinede druna sor. benim bir arkadasım ikizlere hamileydi tup hemde dr onada sadece bana verdigi vitamini vermis baskada hicbirsey vermemis dogana kadar.

KAYRA free bhcg kac hadi bizde tahmin yapalım sana :)
buarada gozun aydın cok sukur atlattın canım darısı basımıza

kayra42 senn adına çok sevindim bu arada cinsiyetini gösterdimi?

selam kızlar bende anasaglıgına gittim orada uzman dr var kadın dogumcu bebegim tam gününde çıktı11+4 dedi kalp atımı ve hareketleri varmış ikili tarama testi ve ense ölçümünü özel bir hastanede yaptır hemen dedi bende biraz panikledim eve gelince birkaç hastane aradım ama içime sinmedi bende ege üniversitesinden randevu aldım haftaya çarşamba hem tarama testi hemde ense ölçümü yapılacak buarada boyumuz 49.3mm olmuş en son ocak 9 da gitmiştim28 mm di büyümüş degilmi kızlar kuzucum

kızlr 31 küsürlü birşeydi.doktor ne istiyorsun dedi tek kızım ve kız istiyorum ki bana arkadaş olsun dedim güldü.kız olmazsa çokmu üzülürsün dedi hayır evladım o benim sağlıklı olsun yeter dedim.başka birsey demedi.

basakcım masallah cok buyumus allah 49 cm oldugu gunleride gostersin insallah

panik atak tabiki allahın dediği olur ama internettende araştırırsan ikili test üçlüye göre daha kesin ve net sonuç veriyor.biz ne gerekirse yapalım gerisi rabbime kalmış...

kızlr 31 küsürlü birşeydi.doktor ne istiyorsun dedi tek kızım ve kız istiyorum ki bana arkadaş olsun dedim güldü.kız olmazsa çokmu üzülürsün dedi hayır evladım o benim sağlıklı olsun yeter dedim.başka birsey demedi.

50den kucuk olursa erkek olma ihtimali yuksekmis belkide ona dayanarak demistir canım. cin takvimi tahminimize gore ne cıkıodu.

ya ben acayip taktım bu cinsiyeti bisilerden tahmin etmeye calısmaya kendiminkinide cok merak ediorum :) ama daha cok var

kızlar ben doktora gidiyorum. çok heyecanlıyım. akşama yazmaya çalışırım. en geç yarın sabah.

oglan gelio desene yani...:) hayırlısı saglıkla olsun inş.

bu arada kayra 42 sen demi konyalısın 42 varya ondan sordum..

50den kucuk olursa erkek olma ihtimali yuksekmis belkide ona dayanarak demistir canım. cin takvimi tahminimize gore ne cıkıodu.

ya ben acayip taktım bu cinsiyeti bisilerden tahmin etmeye calısmaya kendiminkinide cok merak ediorum :) ama daha cok var

canım çin takvimi yorumcu sitelerinde erkek çıkıyor.sen ne hissediyorsun

Kayracım gözün aydın. herşeyin normal çıkmasına sevindim. Ben de birinci trimester taraması yani 2li testine bakılanların 3lü teste ihtiyacı olmadığını sadece 22. haftada daha detaylı bir ultrason taramasından geçtiğini öğrendim. Ayrıca 2li testin güvenilirliği %93 müş arkadaşlar. Dün 2li test için gittiğimde bir bilgilendirme yazısı vermişti okumam için oradan öğrendim. Yalnız benim doktorum 16. haftada omuriliğe bakmam için çağırmıştı beni. 20 şubata randevu verdi.

Neyse hepimizin bebekleri sağlıkla sıhhatle gelir inş arkadaşlar...

X