2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

EVRİM GADIN şöyle bir espri vardı hani özy seni kapılardan omuz atarak geçirecekmiş ya.ben de ona binaen tuş almadan kendine gelememeni özy seni kaldırıp yere vuruyor TUŞ oluyor sen de kendine geliyorun gibi iğrenç bir espri yapmıştım.anlamaman daha iyi..böğğğ
Merhaba kızlar,

Ben geldim. Bugün son dr. kontrolümüz vardı. Kızımız dönmemiş tabii ki.. Doktor artık 29 TEMMUZ'u kesinleştirdi. Hemen hastaneyi aradı, sabah 7:30'a ameliyathaneyi ayarladı felan. Beni de NST'ye bağladı.. Bebek çok şükür iyi, oldukça hareketli. Sonra bizi doğum yapacağım hastaneye gönderdi. Orada kan tahlili yaptılar. Bu arada kalacağım odayı, bebek bakım odasını felan gördüm. Bütün bunlar olurken tarifi zor duygular içindeydim. Birkaç günümün kaldığını bilmek, birkaç gün sonra o bebek bakım odasında benim minişimin ağırlığına boyuna bakılacağını hayal etmek beni aldı götürdü.. Acayip duygulandım, eve geldik annem bir yandan ben bir yandan ağlamaya başladık. Eşim de bize bakıyor, o hala işin dalgasında "çok ağlak bir ev oldu burası yaaa" diyor.. :))
Bu arada, dünden beri sancılarım da hafif hafif başladı.. Ama yalancı sancılar olsa gerek devamı gelmiyor. Şu vakitten sonra Çarşamba'ya kadar beklenmedik bir durum olmasın diye dua ediyorum. İnşallah çarşamba günü de herşey yolunda gider.

Bu arada itiraf ediyorum, ben anesteziden ve ameliyattan tırsıyorum galiba :) O gün kendimi sedye üzerinde hayal edemiyorum.. Hayırlısı olsun bakalım...
beni satıp başakla eküri oldun demek..benle aynı gün doğuran yok mu arkadaşlar..?
hayırlısı olsun eprucum.
kadriye senin de tarihin hayırlı olsun.

neviiiiiiin geçmişi okuyup kaçacaksın değil mi? Bari misafir diye gir de yakalanma hemşire.

derya kuzuların harika..Allah bağışlasın.yerim ben o emziği

pervin gibi başlayayım monoloğa.
dışardaki işleri halledip geldik.salifo bana sürpiz yapmış kızına büyük,şirin bir minder yaptırmış.çok duygulandım.hava kapalı ve serindi.kasıklarım çok ağrıdı ama sıcak olmaması harikaydı.Batman'da bu mevsimde bu hava çok şaşırdım.

burko ve nevin sizden bi cacık olmadı yavrularım..gidiyom buzdolabını temizleyip yerleştireyim:1closedeyes:

neviiiiiiin geçmişi okuyup kaçacaksın değil mi? Bari misafir diye gir de yakalanma hemşire.

kaydirigubbakcemile3 kaçmadım,buradayım.hem misafir olarak girersem sizinle olduğumu nereden bileceksiniz?fırsat bulduğum her an güzel sohbetinizi ve güzel haberlerinizi okumak için buradayım,haberiniz olsun. opuyorumnanaktan

gözün aydın olsun bebeğin hayırlı olsun güle güle büyüt canım ah o sancılar ama hepside geçiyor ya bak yine burda arkadaşlarımlayım ama
hastanedeki 2 gece hiç bitmeyecek sandım ömrümün en uzun saatleriydi belki ama geçyor be kuzum[

Evine hoşgeldin. Bebeğin sağlıkla hayırla büyüsün inşallah, Allah size bağışlasın.

Doğum yapan diğer anneler, Serap, defnedamla, helin, eeylem, Kayra hepinizin bebeğini Allah bağışlasın. Darısı başımıza

kaydirigubbakcemile3 kaçmadım,buradayım.hem misafir olarak girersem sizinle olduğumu nereden bileceksiniz?fırsat bulduğum her an güzel sohbetinizi ve güzel haberlerinizi okumak için buradayım,haberiniz olsun. opuyorumnanaktan

doğum tarihin belli olunca haber ver tamam mı?

selam ciciler
bir uyumuşum bir uyumuşum ne gibiiiiiii uyku tulumu olmuşum be şişmiş heryerim - saat 3 te bi yattım az önce kalktım - bu gece topik nöbeti bende
siz ne yaptınız var mı bir kıpırdama - süprüz felan????

kışa doğru alırız halısını.
ben sipariş verdim dün birmaxdan, bugün aradılar, pzts gelir dediler. bakiim ben beğenirsem sana da öneririm. pzts yi bekle şeker.

a tekrarmı sipariş verdin azmı geldi gözüne toplamda kaçtane oldu ?
ben alırsam 100 adet alırım hem hastanede ziyarete gelenlere ikram edilir hemde mevlütte dağıtırız
bunu beğendim nasıl http://www.birmax.com/acil/b3.jpg fikir verirseniz sevinirim

Eskikji ye gittik eşimle avize beğendim tül beğendim hemde çok ucuza ölçü alıp hafta içi tekrar gidip diktiricez avizeyide ozman alıcaz eksiğimiz azaldı kuvet ve buharmakinası kaldı

Merhaba kızlar,

Ben geldim. Bugün son dr. kontrolümüz vardı. Kızımız dönmemiş tabii ki.. Doktor artık 29 TEMMUZ'u kesinleştirdi. Hemen hastaneyi aradı, sabah 7:30'a ameliyathaneyi ayarladı felan. Beni de NST'ye bağladı.. Bebek çok şükür iyi, oldukça hareketli. Sonra bizi doğum yapacağım hastaneye gönderdi. Orada kan tahlili yaptılar. Bu arada kalacağım odayı, bebek bakım odasını felan gördüm. Bütün bunlar olurken tarifi zor duygular içindeydim. Birkaç günümün kaldığını bilmek, birkaç gün sonra o bebek bakım odasında benim minişimin ağırlığına boyuna bakılacağını hayal etmek beni aldı götürdü.. Acayip duygulandım, eve geldik annem bir yandan ben bir yandan ağlamaya başladık. Eşim de bize bakıyor, o hala işin dalgasında "çok ağlak bir ev oldu burası yaaa" diyor.. :))
Bu arada, dünden beri sancılarım da hafif hafif başladı.. Ama yalancı sancılar olsa gerek devamı gelmiyor. Şu vakitten sonra Çarşamba'ya kadar beklenmedik bir durum olmasın diye dua ediyorum. İnşallah çarşamba günü de herşey yolunda gider.
Bu arada itiraf ediyorum, ben anesteziden ve ameliyattan tırsıyorum galiba :) O gün kendimi sedye üzerinde hayal edemiyorum.. Hayırlısı olsun bakalım...

Ebru hayırlı olsun 4 gün kalmış :emir_bebek: korkma gözlerini açtıgında kuzun kucağında olacak :) onu düşün
bu arada nickin rus hatunları çağrıştırıyor bana kaydirigubbakcemile3

Gozun aydin dilekleriniz icin cok tesekkurler canlarim..Tibetde bende cok mutluyuz, eve anne eli degmesi gibisi yokmus, prenses gibi hisediyorum kendimi..Hic bise yapmasa bile varligi yetiyor..opuyorumnanaktan

Ya sizin mesafenizi yiyeyimmm!! Hayatta hıc anneye sahıp olmayanlar ne yapsın.. Aslında bir düşünüp,şapkanızı önünüze koysanız.. düşünce biçiminiizn ne kadar yanlıs oldugunu cok ıyı anlardınız.Bır ınsan evladının anneye sahıp olması ÇOK BUYUK BIR ŞANSTIR,olagan bır sey degıldır.. yanlıs dusunuyorsunuz.. ne kadar üzücü..
Tatlim benim yoksa hamilemisin???Kim kime mesafe koymuss..Evet bazi konularda annemle anlasmazik yasiyoruz, benim herseyime karisip mudahale ediyor, cok alingan v.s. ama o benim annem, kizsakda kavga etsekde ben onu bu dunyadaki hic bi sevgiye degismem( bundan sonra evladimida tabi)..kizarim aglarim uzulurum ama ne kin tutarim ne ona karsi saygisizlik yaparim..bizim kavgalarimizda bile ben ses tonumu asla yukseltmem, ve onu kiricak bisi soylemem, o soyler beni kirar ben susar ortamin geriliminin gecmesini beklerim..tum bunlar onun kalbini kirmamak icin..Ben ne olursa olsun onun gibi bir annem oldugu icin cok sansliyim, bunu aksini asla soylemem..BUNUN DEGERINI ANNE OLUNCA DAHA DA IYI ANLIYORUM..Allah evlatlarimizi bize bagislasin, insallah ilerdede onlar bizim degerimizi boyle anlasin..a.s.

Aynı yaaa, ayyynıııııı ! Bu kadar mı olur ! İstanbul'a bize geldiğinde de tamamen aynı idi. Aynı adrenalin, iş yapma hevesi :) 8 saat yolculuktan gelip, yemek yapıp, ütülere dalıp ardından buzdolabı temizliğine giriştiğini bilirim.

Evrim, her ne kadar anneme kızdığım noktalar olsa da, tabii ki ona sahip olduğum için, hem de herhangi bir anneye değil, Sefa'ya sahip olduğum için yeryüzündeki en şanslı evlatlardan biri benim, diye düşünürüm hep. Allah ondan binlerce kere razı olsun. Ama bu, "her konuda" benim yerime karar verebileceği anlamı taşımaz. Çoğu konuda verebilir, ama her konuda veremez. Çünkü ben de bir bireyim, yaşım kaç olursa olsun, benim de kendi görüşlerim, beğenilerim, düşüncelerim var. Eğer bunlar YOK SAYILIP hayatıma müdahale edilirse, benim kişiliğim nerde kalır? Üstelik, lütfen şunu göz ardı etme, ileride Kuzey de seninle arasına mesafe koymak isteyebilir. Bunda yanlış bir şey yok bence. İnsan herkesle ama herkesle ilişkisine mesafe koymalıdır. Eşiyle de, annesiyle de, kardeşiyle de, babasıyla da... Üzücü ama, bence doğru olan bu bebeğim.
.
Biz su anneleri tanistiralim, iyi anlasirlar:))allahim bu ne enerjidir yaa, dunden beri agzim acik izliyorum sadece...Allah anne olunca bize de boyle bi guc veririmi acaba??
Birey olma konusundaki goruslerine sonuna kadar katiliyorum...

Merhaba kızlar,

Hayirlisi olsun cnim, carsamba dualarimiz seninle, sagsaglim kavus minigine...

ebrucum korkma bıtanem hepimizin ıkı secenegı var ya kukumuzu ya göbüşümüzü kesicekler pek bı fark yok hemde sezaryanda uyusuk oluyosun içini rahat tut sen korkarsan bebişte stres olur kuzum

Deryam kizinida oglunuda allahim nazarlardan esirgesin , ne mutlu sana bu kadar guzel evlatlara sahipsin..1001 kere masallah..

jenyy maşallah valla cnm bende bu gun full yattım dün kına vardı koptum valla damat halayı darbuka halay derkene koca karnımla oynadım bugunde ölü gibiydim bide dünden beri sancım var ara ara gelıyo vurup gecıyo PETRıK bitanm valla bayıldım cok tatlı şekerler

esra aşagıda varsın ama yazmıyosun gecmısımı okumakla meşkulsun zuzum ne yapıyon bakım KESIN balkon sefası yapıyosundur bende leptopu aldım cam kenarına oturdum kendımı oyle tatmın edıyorum hava o kadar sıcakkı nefes alamıyorum habıre ter atıyorum

teşekkürler PETRİK. geçen gece doktorum heyecan yaptı, diyorum adama "yok doktor bey ben hiç doğuracak gibi hissetmiyorum, sadece kusuyorum, midemi üşüttüm herhalde" yok ille de git doğumhanye dedi. bi de beni hastanede karşıladılar doğumhaneye götürdüler, doktor aramış doğum olabilir diye. valla ben herkesten çok daha rahattım. bi de komik olan ne biliyor musunuz kızlar, ACIBADEM çok pahalı bir hastane ya hani,otoparkına bir saat için 5tl veriyorsun. ben de o gece sevksiz filan elimi kolumu sallayarak gittiğim için faturayı ben ödeyip sonra bankadan alacaktım parayı. sevksiz gidersen böyle oluyor. dedim en az 100-200 kağıt veririm şimdi. çünkü çok acayip ilğileniyorlar, plasma tvli nst odası , serum, muayaene, 2 saat hastaneyi meşgul ediyorsun... sonuçta benden ne kadar para istediler? sadece 4,73tl. o da serum parası. şaştım kaldım. otoparkından bile ucuzdu yani. meğer bankanın böle acil durumlarda böyle kıyak bi anlaşması varmış. süperdi....

Nazancım geçmiş olsun. Etrafındakileri baya telaşlandırmışsın.yerimseniben Doktorunun bu kadar ilgili olması çok güzel.

gecen hemen gırdım cıktım cok yazamadım.
8agustosta dogması gerekıodu. 21 temmuz gecesı wc ye gittim. geldım yatacakken bı baktım altım ıslak. heralde uyku sersemıne şortu indirmeden yaptım dedım :kedi: sonra degıstırdım yatarken bı baktım gene ıslak. kokusuna baktım şekerli bişey. renksiz. aklınızda bulunsun. demekki suyum geldi dedım. annemde kalıodum. annemı babamı esımı kaldırdım. hastaneyı aradım gel dedıler. gece 3 te gıttık. benı once ultrasona aldılar. gelıo dedı doktor. sonra dogumhaneye ındım. ebe alttan muayene yapotı. çatı darmıs. suyumda bıtmıs. çok geldı cunku. nstye gırdım. kalp atısı yavastı. bebek açmış. sonra 3 saat felan sancı cektım ama yarım saatte bır felan gelıodu. adet sancısı gıbı.arada buyuk tuvaletıme cıktım. serumla bırlıkte gıttım. kımse yoktu tek basınaydım vallahı ınsan tırsıo. gece oldugu ıcın uykulu mıllet :) sonra gene nstye koydular. kalp atısları ııce azalmıs. acıl sezeryn dedıler. sonra sonda takıldı. bısey koklattılar. koluuma bıseyler taktılar. sonra gozlerımı actıggımda aglamaya basladım. odamdaydım. gerısı korkunctu. gaz cıkarmam gerekıodu. sancılı sancılı yuruttuler zorla. seze4ryanla dogum yapacaklara onerım yanınızda kayısı suyu goturun. gercek kayısıdan kendınız yapın. onu için vede bolbol yuruyun. dıger gun gazım cıktı. 1 gece daha kalamazdım cok sıcaktı. dılekce yazdım erken cıktım. anca oturmaya basladım cok zor yaaaaaaaaaaaaaaaasenağlama
ama bebegım için herseye degermış cok tatlı :nazar:

Allah bağışlasın bebişini, gözünaydın, sonunda kavuştunuz ya önemli olan o.

nazancım cok gecmıs olsun okurken valla bende heyecan yaptım sonunda ne gelıcek dıye neysekı ıyıymıssın ve para konusundada süper olmus

supaplex cnm allah sağlıklı sıhatlı büyütmeyi nasıp etsın kuzuna kavustun ne mutlu ben nefes alamıyorum uyuyamıyorum okadra zor gecıyokı son zamanlarım artık doğsun ıstıyorum bıran once

X