2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

sibell resim yokmu resimm kızının resmini istiyoruz son olarak ismi ne olduu unutmusum listeyidebulamam simdi ay inanamıyorum ya hadi gozun aydınnn agrın falan varmızormuydu
neden sezaryana aldılar peki 3 cm acılma var diyemi orasını anlamadım

cocuk ters die almıslar canım

Market kuyruklarında doğurup kalacak başımıza:eek:klava:Bence eşantiyonlar kalsın Pinky'm. Hamileler için değil onlar

Dur yav:1shok:Ben "şom ağızlı" idim değil mikafamçokkarıştıSözümü geri aldım, demedim öyle birşey:gitme:Tövbeee!

milkshake ee cok ama cok sevindim vede hic sasırmadım cok emindim nişan oldugundan. hatta bugun ilk bebsimiz cuma gelecek dendiginde aslında geldide haberimiz yok diyecektim :))) cokkk ama cokkkk sevindim saglıkla gelmis kuzucuk cok sukur. cumleten gozumuz aydın kızlar ilk bebisimizi kucagımıza aldık resmen. cok mutlu oldum

Bu mevsımde ne karnabaharı yaaa..

..
tibet de ayni cumleyi kurdu desem....siz anlastiniz mi kuzum??? firinda patatesli, basamel soslu guzel oliyii ama....

Dur yav:1shok:Ben "şom ağızlı" idim değil mikafamçokkarıştıSözümü geri aldım, demedim öyle birşey:gitme:Tövbeee!

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Hakkınızda hayırlısı olsun... masallah evladına.

Bu mevsımde ne karnabaharı yaaa.. ..

canım var burdada karnıbahar hemde cok guzeller tam kızartmalık ama almıorum nedense pek cazip grunmuyolar bana :)) adıda gül kelem normal lahana kelem karnıbahar gül kelem :)) havucta kök:))

kızlar hemen girip çıkıyorum geçmişi göz atamadım.....

size bir müjdem var kızımmm doğduuu.... pazartesi günü size yazmıştım pembemsi akıntım var demiştim o akşam dr. a gittik akıntım yoğunlaşmıştı 3 saat gözetim altında kaldım 3 cm açılmam oldu fakat kızım ters durduğu için pazartesi gece 23.00 de sezeryanla doğum yaptım.... kızım 35+6 haftalık 2840 gr 47 cm boyunda doğdu.... 2 gün hastanede kaldık dün çıktık ancak bugün nete girebilme fırsatı bulabildim.... ağustos annelerinin ilk bebeğini doğurmak bana nasip oldu:))))) hatta temmuz annelerinden bile önce doğurdum:))))) kızımın erken geleceğini tahmin ediyordum ama bu kadar erkenini düşünmüyordum.... şuan ikimizinde sağlığı yerinde sadece ememiyor onunla boğuşuyoruz 3 gündür mama verdik ancak bugün süt sağma makinesiyle birkaç kez verebildik onun haricinde herşey yolunda şükürler olsun..... ben çıkıyorum görüşmek üzere.....

delikafaduldendelikafadulden eteklerim tutuştu şaka maka doğurmaya başladık.
hayırlı olsun Allah bağışlasın çook sevindim ve şok geçirdim.

arkadaslar panik yapmadan isleri biran evvel bitirmeliyiz basımıza heran hersey gelebilir gordugumuz uzere. onlar keyifleri istedigi zaman dustuler rahmimize istedikleri zamanda cıkacaklar :))

selam kızlar, milkshakimizin müjdeli haberine çok sevindim allah analı bablı büyütsün inş. darısıda tüm ağustos annelerine..burkocum seninde ellerine sağlık çok güzel bi tablo olmuş...bende bugün doktordan geldim. tam bir dumura uğradım. benim doktorum sen yıllık izne ayrılıcam demişti meğer tamamen hastanedn ayrılmış..ayrıca muyane ücretinede bayaaa b i zam gelmiş hemde bugünden itibaren..ayrıca mecburen göründüğüm doktoruda hiç sevmedim...daha sayıyım mi..:KK43:(( kuzumun büyümüş olduğuna bile sevinemedim.... bana ankarada tavsiye edebilecek bi doktor ve devlet hastanesi var mı??

kaydirigubbakcemile3

tibet de ayni cumleyi kurdu desem....siz anlastiniz mi kuzum??? firinda patatesli, basamel soslu guzel oliyii ama....

Ya ben cok cok seferım.. tek gecerım.. ama mevsımı degıl ya, ondan sasırdım

canım var burdada karnıbahar hemde cok guzeller tam kızartmalık ama almıorum nedense pek cazip grunmuyolar bana :)) adıda gül kelem normal lahana kelem karnıbahar gül kelem :)) havucta kök:))

kaydirigubbakcemile3 ya bu dil öldürecek beni..

arkadaslar panik yapmadan isleri biran evvel bitirmeliyiz basımıza heran hersey gelebilir gordugumuz uzere. onlar keyifleri istedigi zaman dustuler rahmimize istedikleri zamanda cıkacaklar :))

Al benden de o kadar..

ESRAKO oda süper içinde güle güle büyüsün ece

size bir müjdem var kızımmm doğduuu.... pazartesi günü size yazmıştım pembemsi akıntım var demiştim o akşam dr. a gittik akıntım yoğunlaşmıştı 3 saat gözetim altında kaldım 3 cm açılmam oldu fakat kızım ters durduğu için pazartesi gece 23.00 de sezeryanla doğum yaptım.... kızım 35+6 haftalık 2840 gr 47 cm boyunda doğdu.... 2 gün hastanede kaldık dün çıktık ancak bugün nete girebilme fırsatı bulabildim.... ağustos annelerinin ilk bebeğini doğurmak bana nasip oldu:))))) hatta temmuz annelerinden bile önce doğurdum:))))) kızımın erken geleceğini tahmin ediyordum ama bu kadar erkenini düşünmüyordum.... şuan ikimizinde sağlığı yerinde sadece ememiyor onunla boğuşuyoruz 3 gündür mama verdik ancak bugün süt sağma makinesiyle birkaç kez verebildik onun haricinde herşey yolunda şükürler olsun..... ben çıkıyorum görüşmek üzere.....
şok oldum cuma bekliyoduk bebeğimizi allah analı babalı büyütsün sağllıcakla inşallah :nazar::nazar::nazar:
]

maşallah diyen arkadaşlarımdan allah razı olsun..

helin le konustum.. dogum tarıhı 23 temmuz.. ıkı gun once gıtmısler.. bebek 3.5 kg..:nazar: hersey yolunda dedı.. Adana da hava cok sıcakmıs.. artık yuruyemıyorum bıle dedı.. herkesı sordu.. hepınıze cok cok selamı var.. arz olunur efenim...

maşallah allah nazarlardan saklasın..aleyküm selam canım..

Yfrog - b46.jpg
bud abenim yaptığım kapı süsü ama becerebildim mi yüklemeyi bilmiyorum

eline sağlık her ikisi de çok şahane olmuş..benim de aklıma bi fikir geldi böle kös kös oturup imrenmek olmıyacak..kına sepetimi söküp süslemeyi düşünüyorum ben de..tabi malzeme bulabilirsem buralarda..

patlıcan olsun çamurdan olsun petrik..çok severim patlıcanı.hele kurusuna bayılırım.afiyet olsun

offf...biz burda kurusunu taratorlarız..çok şahane oluyo..mmmmmm..

gozun aydın mercimekimmm massallah kuzuyaa

heheee çok iyi yaa sizde buz devrindeki gibi parola koyun ordaki parola SEFTALİ idi :)))

yahuu

filmi izlerken eşime dedim zaten..bak aklında olsun..şeftali dedim mi doğuruyorum ona göre..:))

bu arada ece'nin odası çok şahane..ellerinize sağlık..imreniyorum içimde kalıyo ama olsun..bis de büyüdüğü zaman yapıcaz oda...

Sibel çok ama çok sevindim..allah analı babalı büyütsün..maşallah..acayip bi duygu seli yaşıyorum..bu kadar yaklaştık, hala inanamıyorum...bizi sürekli haberdar et, fotosunu gönder kızımızın..tekrar tekrar maşallah..hayırlı bi evlat olur inşallah..

kızlar meraba bende birkaç gündür giremiyorum bir sürede giremiyeceğim çünkü c.tesi misafirlerim var yatılı doğum için geliyo 1 ay kadar benim misafirim olucak bu yüzden girme şansım pek olmaz geceleri bakabilirsem bakmaya çalışıcagım geçmişe bakmadım umarım ters bir durum yoktur herkesler iyidir bende iyiyim bugün dr gittim oğluşum 3 kilo olmuş ama biraz agrılarım var eger geçmezse bende temmuz sonu gibi aldırabilirm dr bana bıraktı şu anda dogmasında hiç bir sorun yok dedi herşeyi çok güzel dedi biraz daha dayanıcam olmadı aldırıcam ama merak etmeyin mutlaka size bilgi veririm şimdidien herkesleri çook öpüyorummm...

aman anne melek nolur bizi habersiz bırakma..zaten şoklardayım..kuzuna maşallah canım..

bide kizlar baska bi paranoyamdan bahsedeyim, ozellikle toplu tasima araclarinda yada kalabalik ortamda sanki karnima darbe yiyecekmisim gibi geliyor, etrafa bakiyorum habire???siyirdim iyice sanirim, ve refleks olarak elim karnimda surekli..

aynen..

hehehe dsunsene benim bu halde dogurdugumu:)) ev toz toprak, usta ayaginda sallar artik bebegi:)))

kaydirigubbakcemile3

selam kızlar, milkshakimizin müjdeli haberine çok sevindim allah analı bablı büyütsün inş. darısıda tüm ağustos annelerine..burkocum seninde ellerine sağlık çok güzel bi tablo olmuş...bende bugün doktordan geldim. tam bir dumura uğradım. benim doktorum sen yıllık izne ayrılıcam demişti meğer tamamen hastanedn ayrılmış..ayrıca muyane ücretinede bayaaa b i zam gelmiş hemde bugünden itibaren..ayrıca mecburen göründüğüm doktoruda hiç sevmedim...daha sayıyım mi..:KK43:(( kuzumun büyümüş olduğuna bile sevinemedim.... bana ankarada tavsiye edebilecek bi doktor ve devlet hastanesi var mı??

sevinccimm ben akay hastanesine tolga beye gidiyorum çok memnunum. düşünürsen tavsiye ederim. kötü olmuş doktorunun gitmesi, umarım biran önce istediğin gibi birini bulursun...

sibele inanamıyorum ya aceleci çıktı kızımız canım sağlıkla büyütsün inşallah

kızlar bugün bende doktordaydım 10 günlük diyetin ardından tekrar şeker kontrolüm vardı açlık 123 olan şeker 102 ye tokluk 236 olan şeker ise 175 e düşmüş doktor fena değil dedi ama yinede yüksek diyor
eğer böyle devam ederse haftaya tekrar kontrolüm var hastaneye yatış yapılacak insülin tedavisine başlanacak dedi ben anlamadım eğer durum çok ciddi ise daha 1 hafta neden bekletiyor yoksa benim gözümü korkutup dahada sıkı bir diyet uygulamam içinmi yoksa durum gerçekten vahimmi şu şeker sınırlarını bi türlü anlamadım bilen biri bana anlatırsa sewvinirim açlık ve tokluk sınırı kaç olması gerekiyor

canım burkonunda dediği gibi yüksek sonuçların. diyetine tam uyuyomusun merak ettim. benim doktoruma göre tokluk 2. saat önemli ve en fazla 140 olmalı. ben 28. haftalarda 230 ları görmüştüm, ama şimdi 130 un üstüne cıkmıyorum. benimde doktorum aynı şekilde hastaneye yatıracağını söylemişti ama gerek kalmadı. umarım senin de gerek kalmaz. mutlaka diyetini uygula ve stresten uzak dur. evde aletin varsa her gün ölç bence 230 ları görürsen hemen doktorunla görüşmelisin diye düşünüyorum.

X