2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

selam kızlar doktora giden arkadaşlarımın hepsine maşallah

benimde yarın doktor kontrolüm var 10 günlük diyetin ardından şekerime falan tekrar bakılacak duruma göre insülin verilebilir herşey normalse diyete devam edilecek hamişliğin sonuna kadar.umarım herşey yolunda gider bana dua edin

bu arada badana boya temizlik işlerim herşey bitti her taraf temizlendi dip köşe bucak her tarafı karıştırdım havalandırdım bu beni 2 sene idare eder artık bu kadar derin temizlik yapmam normal günlük toz alma vs. işleri yaparım

ya birde size şikayetimi belirteyim sağ bacağımda çok şiddetli ağrı oluyo özelliklede geceleri beni mahvediyo acaba minoset içsem işe yararmı

buarada ben manyak yoruldum yani bi is yapmadım sozde herseyi gelen misafirler yaptı yerlestirdi vs ama cocuklardan gına geldi.analarıda bi rahat salıolar bidaha bakmak yok . evimi cok dagıttılar peslerinden anca topladımda oturdum . cok kızıorum burdakilerin huyu bu bizim turkler saldım cayıra havasındalar cocuklar konusunda . bende biraz asabi bi evsahibiiydim cocuklara karsı. kadının birininki cep telimi almıs haberide yok cocuk basıp duruo bende anasının sandım bi baktım benimki kadına dedimmi benimmi o dio bana kapa ver aldım elinden vermedim tabi.boyle ama duamız vs miz guzel gecti allah kabul etsin

bide agzı olan konustu bi kadınla tanıstım oda benimle aynı 4 agustos tarihi yok epudral zararlıymıs yok 1 hafta ayakların agrıomus acısı sonra cıkıomus klasik felc kalırsın muhabbetleri yok 4kg ustude olsa normal dogur .. anladınız siz onu

başaaakk sıkma canını ama doktorunu haberdar et bu durumdan hem bundan sonra heran beklices artık. vakti zamanı ne zmanasa ozaman gelsinler başımızın üstünde yerleri var kuzularımızın.. senn kız demek hala kafa göbekdmei. hey ya rebbim sen telkinlerde bulun annesi kızım dön aşagı falan diye konuş sürekli ama gerçi sen sezeryan olackdın dimi.. o yuzden böyle durması daha iyi sankim....

bu arada biz yagmura seviniyoruz ama herşeyin hayırlısı yagmurunda hayırlısı ya haberleri izliyorumda artvinde sel olmuş ve 9 kişi kayıp. Allhım sen koru ne kadar zor bi durum ya..:KK43:

kızlar bugün canım çok sıklıdı sabah saglık ocagına gittim tansiyon yine fırlamış 14,5 9 ebe endişelendi hastaneye yönlendiricem dedi bende olmaz dr kontrolündeyim ilaç kullanıyorum sezeryan tarihim belli dedim bebegin kalp atışlarıda yüksek çıktı sonra uzman dr var ultrasona girdim ve kızımın suyunun sınırda oldugunu söyledi su kaybın oluyormu diye sordu evet dedim bazen çamaşırım ıslak oluyor dedim
(geçenlerde eşime söylemiştim ben su kaçırıyorum diye gülüşmüştük meger dogruymuş)oda hastaneye gitmemi söyledi.
ebe bu durumda dr bir hafta sonra kesin alır dedi fazla beklemez hareketleri azalınca yada hissetmedigin anda çikolata ye bekle baktın hissedemiyorsun hemen hastaneye git dedi ay çok kötü moralle eve geldim çarşamba kontrolüm var nasol geçicek zaman bilmiyorum
ben her ihtimale karşın bütün hazırlıklarımı yapıcam kızlar ne olur ne olmaz çarşambadan sonra doguma gidecekmişim gibi hazılanmak istiyorum acil heran herşey olur deyince ebe ve dr şaşkın ördek gibi oldum resmen
BAŞAKcım geçmiş olsun canım. bozma moralini. eninde sonunda doğacak ya bu bebekler, seninkinin de zamanı gelmiş demek ki... ne de olsa gelişimi tamamlanmadı mı? yani 35. haftdan sonra doğsa da sorun olmuyormuş diye biliyorum. hatta ve hatta 32den sonra.... tansiyonun senin için de tehlikeli olabilir o yüzden bence yediklerine ve moraline çok dikkat et. hem senin hem de bebeğin için hayırlısı olsun canım.
benimde biara kollarımda selulit vardı onlar zayıflayınca gecio onu bırak karnımda gobegimde vardı oda eriyince gecio ama ben krem suruodum karnıma selulit. ama hamislikten once idi hepsi. gececek selulite takılmıom benim derdim catlak.
hep eksili bisiler cekio nazan canın ya bense hep tatlı hep cikolata hic eksili limonlu yiyesim gelmio
BABYMOM, benim canım hem ekşi istiyor hem tatlı. açken ekşi istiyorum mesela, doyduğum anda da tatlı krizim başlıyor. örneğin az önce bir simitle 4 koca dilim ezine peyniri götürdüm. aklım nutella kavanozuna kaydı. içim gidiyor. valla tutamayacağım kendimi yine günaha gireceğim. ama bu kez sadece 4 kaşık yiyip bırakmayı hedefliyorum.
selülit kollarımda yok aslında, sadece bazen tuhaf bir görüntü alıyor, belki eser miktarda vardır. zaten kollarım incedir benim. ama bacaklarım diz kapaklarıma kadar selülit doldu ve ben senin aksine geçeceğine hiç ihtimal vermiyorum. inşallah sen haklı çıkarsın.

pinky insallah hep beraber umutlana umutlana guzellesiriz yoksa bu gidis gidis deil tatlım

aftabru oyle olur ama limonlu seyler cekmio. bende yemekten sonra cikolata vs allah ne verdiyse goturuorum aklım yinede buzdolabında kalıo.

ya kızlar ben eskiden egzersiz yaparken emekleyerek odada gazme bolumu vardı cokta guzel gezerdim simdi kazara dizlerimin uzerine cokmeya kalksam aglayacak kadar acım oluyo keske bırakmasaydım egzersizi cok pismanın

mavis icme bence ilac. kesermi adale agrısını bilmem ama hepimizin bcakları ck agrıo artık yukumuzu tasıyamıoz bosaltma vaktimiz gelio

ıslandı ya eridi :))
:roflol::roflol::roflol:delikafaduldenkaydirigubbakcemile3ilahi, pervin puhahaha he ya ıslandı ya bizim kız............bu arada misafir çocukları konusunda kesinlikle 20 kadın gelsin ama 2 çocuk gelmesin düşüncesindeyim...yada anneleri ilgilensin isterim.hadi bakalım atlattın bu gunude doguma kadar kimse gelmes artık sana. dimiiiyerimseniben

Başak geçmiş olsun canım - bak benden bir tavsiye - sağlık ocaklarındakilere sakın güvenme sakın - kaç tane vakamız var bilirsin bu topikte sağlık ocağı madurları
Senin tek dikkat etmen nokta tansiyonun - ona hakikaten dikkat et - sen daha iyi bilirsin tecrübelisin ama ben söylim yinede - tansiyonla şaka yapılmaz

Maviş hadi gözün aydın kıskandım seni - benim ev bekliyo hala - bende öyle bekliyorum - hani sonlara doğru dip temizlik olsun kirlenmesin diye ama ay sonu yapıcam bişiler

bide agzı olan konustu bi kadınla tanıstım oda benimle aynı 4 agustos tarihi yok epudral zararlıymıs yok 1 hafta ayakların agrıomus acısı sonra cıkıomus klasik felc kalırsın muhabbetleri yok 4kg ustude olsa normal dogur .. anladınız siz onu
benim doktorum epidurallı normal doğumu çok tavsiye ediyor. riskli olsa söylerdi diye düşünüyorum. doğru yerden verilmezse ilaç tabi ki felç riski vardır ama o risk normal iğne olurken bile yok mu ki

aftabru oyle olur ama limonlu seyler cekmio. bende yemekten sonra cikolata vs allah ne verdiyse goturuorum aklım yinede buzdolabında kalıo.

ya kızlar ben eskiden egzersiz yaparken emekleyerek odada gazme bolumu vardı cokta guzel gezerdim simdi kazara dizlerimin uzerine cokmeya kalksam aglayacak kadar acım oluyo keske bırakmasaydım egzersizi cok pismanın
egzersizi bıraktığın için mi oluyor sence? yoksa artık 9 aylık hamilesin diye mi odayı emekleyerek dolaşamıyor olabilir misin? ayyyy ayol BABY ben ayakkabımı bağlamak için eğilirken bile kusacak gibi oluyorum sen ne emeklemesinden bahsediyorsun kuzum yauw?

:roflol::roflol::roflol:delikafaduldenkaydirigubbakcemile3ilahi, pervin puhahaha he ya ıslandı ya bizim kız............bu arada misafir çocukları konusunda kesinlikle 20 kadın gelsin ama 2 çocuk gelmesin düşüncesindeyim...yada anneleri ilgilensin isterim.hadi bakalım atlattın bu gunude doguma kadar kimse gelmes artık sana. dimiiiyerimseniben
aşşşşşkkkkkolsun PİNKY teyzesi, şimdi biz ileride toplanacağımız zaman , örneğin sana geleceksek, kuzucuklarımızı evde mi bırakalım. istemiyor musun bizim cimcimelerimizi? oysa bundan sonraki buluşmalarda adambaşı bir bebek düşecek. ama benim kızım çok akıllı uslu olacak PİNKY teyzesi. hiç üzmeyecek annesini. çok tembihliyorum ben onu şimdiden. hiç yaramazlık yapmayacak misafirliklerde.

mavis icme bence ilac. kesermi adale agrısını bilmem ama hepimizin bcakları ck agrıo artık yukumuzu tasıyamıoz bosaltma vaktimiz gelio

dayanılacak gibi değil be güzelim her gece ağlıyorum ağrıdan bu kadarmı çok ağırır uykularımı kaçırıyor resmen

Az önce çarşıya indim avize bakmaya kızmızın odasına dolaştım biraz ( 1 saat kadar) ve şu sonuca vardım - bu benim son çarşı turum önümüzdeki 1- 1.5 ay için nedeni de şu - sürekli altıma edecem hissi var yürüyemiyorum ayaklarım kopuyo karnıma da ağırı girdi yine - anlicağınız dolaşmak yaramıyo artık bana
Bu 1 ay geçmez artıkın ......

kızlar bugün canım çok sıklıdı sabah saglık ocagına gittim tansiyon yine fırlamış 14,5 9 ebe endişelendi hastaneye yönlendiricem dedi bende olmaz dr kontrolündeyim ilaç kullanıyorum sezeryan tarihim belli dedim bebegin kalp atışlarıda yüksek çıktı sonra uzman dr var ultrasona girdim ve kızımın suyunun sınırda oldugunu söyledi su kaybın oluyormu diye sordu evet dedim bazen çamaşırım ıslak oluyor dedim
(geçenlerde eşime söylemiştim ben su kaçırıyorum diye gülüşmüştük meger dogruymuş)oda hastaneye gitmemi söyledi.
ebe bu durumda dr bir hafta sonra kesin alır dedi fazla beklemez hareketleri azalınca yada hissetmedigin anda çikolata ye bekle baktın hissedemiyorsun hemen hastaneye git dedi ay çok kötü moralle eve geldim çarşamba kontrolüm var nasol geçicek zaman bilmiyorum
ben her ihtimale karşın bütün hazırlıklarımı yapıcam kızlar ne olur ne olmaz çarşambadan sonra doguma gidecekmişim gibi hazılanmak istiyorum acil heran herşey olur deyince ebe ve dr şaşkın ördek gibi oldum resmen

geçmiş olsun Başak, hakkında hayırlısı olsun sağlıkla gelsin kuzun

petrik, 20 sinde doğurursan şaban ayının son günü oluyor, 21 i ramazan 1 :)
evet biliyorum hepimizin bebekleri mübarek günlerde doğacak : )

Evros, baby teşekkür ederiz

Meltem odanı çok güzel olmuş çok beğendim sadece ve şık güzel günlerde kullanın

Başak geçmiş olsun canım - bak benden bir tavsiye - sağlık ocaklarındakilere sakın güvenme sakın - kaç tane vakamız var bilirsin bu topikte sağlık ocağı madurları
Senin tek dikkat etmen nokta tansiyonun - ona hakikaten dikkat et - sen daha iyi bilirsin tecrübelisin ama ben söylim yinede - tansiyonla şaka yapılmaz

Maviş hadi gözün aydın kıskandım seni - benim ev bekliyo hala - bende öyle bekliyorum - hani sonlara doğru dip temizlik olsun kirlenmesin diye ama ay sonu yapıcam bişiler

amaan be güzelim evin tozu hiç bitmiyor bugün yap yarın aynı çokta sona bırakma derim zor oluyo çünkü inan ben şimdiden zorlandım eve kadın tutmama rağmen ve annem ve kayınvalidem olmasına rağmen çok yoruldum

Maviş gözün aydın maşallah kuzuna , doktor insülin verirse üzülme bebege hiçbir zararı yok şeker diyetle düzelmiyorsa yapılacak tek şey insülin kullanmak, forumun en ekstra şeker kızları ikimiziz galiba

Gülistan bizi bebişler doğunca evine davet etmeyecekmisin ?? nere bırakalım kuzularımızı söyle bakimm kaydirigubbakcemile

(geçenlerde eşime söylemiştim ben su kaçırıyorum diye gülüşmüştük meger dogruymuş)oda hastaneye gitmemi söyledi.ebe bu durumda dr bir hafta sonra kesin alır dedi fazla beklemez hareketleri azalınca yada hissetmedigin anda çikolata ye bekle baktın hissedemiyorsun hemen hastaneye git dedi ay çok kötü moralle eve geldim çarşamba kontrolüm var nasol geçicek zaman bilmiyorum ben her ihtimale karşın bütün hazırlıklarımı yapıcam kızlar ne olur ne olmaz çarşambadan sonra doguma gidecekmişim gibi hazılanmak istiyorum acil heran herşey olur deyince ebe ve dr şaşkın ördek gibi oldum resmen

Başakcım geçmiş olsun. Moralini bozma. Nazanın da dediği gibi vaktin gelmiş demek ki, her an bebişin bize "merhabaa :ecrin_bebek:" diyebilir. Sen iyi ol, O da sağlıkla gelsin. Kritik dönemler geride kaldı artık. Her an hepimiz doğurabiliriz. Çarşamba doktora gidicez demişsin. Haftaya çarşamba mı, bugün mü? Bence beklemeden doktoruna bi görün canım.

aşşşşşkkkkkolsun PİNKY teyzesi, şimdi biz ileride toplanacağımız zaman , örneğin sana geleceksek, kuzucuklarımızı evde mi bırakalım. istemiyor musun bizim cimcimelerimizi? oysa bundan sonraki buluşmalarda adambaşı bir bebek düşecek. ama benim kızım çok akıllı uslu olacak PİNKY teyzesi. hiç üzmeyecek annesini. çok tembihliyorum ben onu şimdiden. hiç yaramazlık yapmayacak misafirliklerde.
:kedi: hayıyyyy tabikide yanlış anlaşılmasın benm sürekli görüştüğüm bi gurup arkadaım var toplam 7 bayan ama 9 çocuk oluyor. ama anneler eğitimli oldugu için herkesin çocugu çok terbiyeli. benm kastettiğimçocuk kısmına annesini dinlemeyen ve evin heryerine girip çıkan yaramaz çocuk modeli. mesela komşularımız var kadın çok çok rahat
yani düşün bi oglu bi kzıı var oglu mesela sehpamın camını kırdı kadın hiç umrunda değil. verdiği tepki aynen şöyle.. aaaaaaa oglum yapma ama..
diğer yandan herhafta görüştüğüm o 9 çocukdan hiç birisi terbiyesiz değil.izinsiz asla bişeye el sürmesler.hatta bi şevvalimiz var. gülistan teyze çişim geldi tualetinizi kullqnabilirmiyim der düşün aradakai farkı...

düşün mesela öyle bişey yapan çocuga küçükde olsa yaptıgın yanlış oldugu anlatılmalı ve bence nezaketen o çocuga özürdilemsi ögretilmeli.. ve ben inanıyorumki bizim topiğin kuzucukları böyle olmıcak eminim..

ayyy birden düşündümde he ya biz bid ebebeklerle buluşcas ayyh içim bi tuhaf oldu ya nazan. veozaman evlerimizde buluşmak zorundayız malum emzirmek alty değiştirmek vs.. vs.. ben her daim beklerim kapım açık ne demek...... ayy parçaladım kendini anlatacam diyee:1hug:

X