2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

niye sürmüyor, nasıl girer ki öyle ühüüü mafoldumben

sterilizatörde ne kadar süre ile tutmak lazım acaba?

valla giriyo 2 parnak, da accuk acuyoo...Teo doktor amcasina izin veriyo, ama babasina pek izin vermiyo, 5.6. aydan beri:kedi:
benim sterilizator micro-onde sterilizatoru altina suyunu koyuyon, 5dk mikrondda sterilize oluyor..

valla giriyo 2 parnak, da accuk acuyoo...Teo doktor amcasina izin veriyo, ama babasina pek izin vermiyo, 5.6. aydan beri:kedi:
benim sterilizator micro-onde sterilizatoru altina suyunu koyuyon, 5dk mikrondda sterilize oluyor..

Ben biraz önce koydum. Alet kendisi ayarlıyor. 12 dakika sonra kapanacakmış kendiliğinden

hımm teşekkürler kızlar...

İyi dileklerini, destegını esırgemeyen tüm arkadaslarıma tesekkur ederım.. şükür,bunu da atlattık... :))

Hamileliğim boyunca en çok neye sinir oldum?

Daha önceleri de hassastım ama hamilelikte duyupta dayanamadığım bir ses var. TV nin sesi biraz fazla çıksa ya da kulağıma reklam sesi gelse dayanamıyorum bu duruma. Anında sinirlerim zıplamaya başlıyor :)

esrako senin nişan olayın da enteresanmış, şar diye ses geliyor ve sen musluk sanıyorsun öyle mi :) bakalım bize neler olacak :)

Aha.. bu konuda da yalnız degılmısım.. benım tv artık sabahtan aksama kadar kapalı... anca haberler saatınde acıyorum.. dayanamıyorum.. tahammulsuzumm manasız seslere..

[
yok yavrum nie yanlız olasın bu topikteki herkes kocasına pek bi meraklı bakma cokta caktırmıolar ama anlasılıo :))) hem benim bakude adım cıkmıs cokmu salla daha guzel boyle:)) sabahları bu halimle opup koklamadan ayrılamam. napayım kim ne derse desin boyleyim ben:umursamaz:

:)) Ben de oleyım..

dogum oncesi agdanmı sekerim bu hadi hayırlı olsun..

mucizem bende bazı reklmlara dayanamıom sinirim kalkıo. ayse ozgun danino 1, dilber hala d smart 2,halley sirin oglan sekilleri 3

Yok yafrumm nerdeeeeeeeeeeeee... 20 gun sonra, en son gıdecegım bır daha.. eger nasıp olurda tam 7 sıne kadar beklersek.. ayın 6 sında gıdıp tekrar bır agda olayı yasayacagım..

ay kizlar nasi uyku bastirdi, ustada yenge yenge 5dkdabir bisi soruyoo...uykum var yaaa....

Kıyamam sana yaaaa :)))

ben kaynattım bi güzel.sonra buzdolabı poşetine koydum..şu fermuarlı gibi olanlara

Akıllıca saklama seklı..

Selam kızlar - ben giremedim bugün geçmişi de okuyamadım - Evrimcim bişey mi oldu??? kötü bişey değildir umarım ???

Benim dün gece aklıma bişey geldi - size sormak istiyorum - şu araba koltuğu gibi olan ana kucakları var ya - biz ondan aldık ancak bebeği içine koyunca o anakucağının şekli biraz nasıl desem bebek düz yatmicak yani ortası biraz göçük gibi - bu bebek için zararlı olmaz mı - yani şöyle biyerden biyere taşımak birkaç dahha tabiki zararlı olmaz da mesela içine koydun mutfaktasın bişey yapacan yanında bebk dursun - yani uzun süreli içinde yatırmak zararlı olmaz mı ? Siz ne düşünüysunuz?

hadi bakalim gozun aydin evris..ben coktan cilete basladim, kendim yapamiyom, birinide bulamadim:KK43:(saglik olsun, burdaki hatunlar onu bile almiyor, dogal haliyle birakiveriyorlar...

Selam kızlar - ben giremedim bugün geçmişi de okuyamadım - Evrimcim bişey mi oldu??? kötü bişey değildir umarım ???

Benim dün gece aklıma bişey geldi - size sormak istiyorum - şu araba koltuğu gibi olan ana kucakları var ya - biz ondan aldık ancak bebeği içine koyunca o anakucağının şekli biraz nasıl desem bebek düz yatmicak yani ortası biraz göçük gibi - bu bebek için zararlı olmaz mı - yani şöyle biyerden biyere taşımak birkaç dahha tabiki zararlı olmaz da mesela içine koydun mutfaktasın bişey yapacan yanında bebk dursun - yani uzun süreli içinde yatırmak zararlı olmaz mı ? Siz ne düşünüysunuz?

canim o dedigin koltuklara bebegi 2 saatten fazla yatirmiyorsun, eger yatirman gerekirse, 2 atte bir kucagina alip biraz dinlendiriyorsun ki beli agrimasin, 3-4.. aya kadar boyle devam ediyor..saedece arabada kisa mesafelerde kullaniyorsun onu yani 1.5-2 saatten az..

Jenny o koltukların içine konan bebekler için yapılmış bel desteği var. Ben aldım. Koltuğun içine yerleştiriyorsun, bebek düz yatıyor. Misafirim gelecek ama yarın fırsatını bulursam fotosunu çeker eklerim sana.

Evriş ne oldu sana canım. Okuyamadım geçmişi, fazla da vaktim yok. Birşeyler atlatmışsın ya, atlatmana sevindim. Kız doğurdun mu yoksa delikafadulden

Evriş ne oldu sana canım. Okuyamadım geçmişi, fazla da vaktim yok. Birşeyler atlatmışsın ya, atlatmana sevindim. Kız doğurdun mu yoksa delikafadulden

dogurmadi yolunduuuu tavuk misaliikaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Merhaba,

Doktordan geldik. Muayenemiz güzel geçti. Bebeğin kilosu 2300 çıktı usgde ama doktor buna pek inanmayın, bundan daha büyüktür bebeğiniz dedi. Ben de heralde 2,5 kg civarıdır diye düşündüm.. Kızım ne yazıkki dönmemiş.Ben zaten dönmediğini biliyordum, ayakları hep kukumun üstünde çünkü.. Boynundaki kordon da onun dönmesini engelliyor olabilir dedi dr. Suyumuz, doplerimiz gayet iyi, çok şükür. hareketleri de öyle. doktor bundan sonraki ölçümlerde kiloya bakmayın, dönüp dönmemesini de sıkıntı yapmayın dedi. Asıl önemli olan sizi yeteri kadar sömürebiliyor olması, suyunun yeterli olması, hareketli olması dedi. Kesin tarih konuşulmadı, adam hala bizim kıza şans tanıyor,belki döner diye. Ama ben merak edip sordum. Dönmezse sezaryen tarihi ne zaman olur dedim. Miyadından 10 gün kadar önce almalıyız dedi. Makat gelişte kanala girerse sıkıntı çekersiniz, bu durumda 28 Temmuz olabilir sez. tarihi dedi. Ama öyle bir yere yazımış çizilmiş bir tarih değil bu. öyle konuşma arasında geçti.

Bebek şekerleri için yaptığım sepeti bitirdim. Şekerler de bitmek üzere. Bir tek anı defteri kaldızemuszemus:

dsc04796r.jpg

Eline sağlık Burko.. Çok güzel olmuş sepetin. Evriş'in de dediği gibi sonradan oyuncak bile yapar bunu minik Buse..

Burkoo..eline sağlık valla..anam ortalık becerikli kaynıyo..bis de tık yok..
Al benden de o kadar Mercimekim. Bende de tık yok vallaa..
şimdi bahsediyorum;
arkadaşlar sabah doktor randevum vardı. ilk defa NST ye bağlandım. yarım saat sürdü. çok sıkıcıydı. ama sonuç çok iyi. hiç kasılmama filan yokmuş. zaten ben de farkındaydım. sonra çatı muayenesi oldum. hiç de korktuğum gibi değildi. BURKOcum hemen adamın parmaklarına baktım zaten içeri girergirmez... kalındı epeyce. ama "normal doğurabilirsin, kanal yolun çatın müsait" dedi. yani bugün doktordan mutlu ayrıldım. 2 hafta daha gelmez bebek dedi. rahmimde en ufak bir açılma yokmuş. bizim kız harbi NAZLI çıktı. adını NAZ koycaz sanıyor tabi garibim nazlanıyor... 7 ağustosa kadar keyfini bekleyebiliriz ama daha da gelmezse müdahale ederiz dedi doktor. eeee o vakte kadar da gelir herhalde sıpa.....
.
annemle ilk günümüzdü, ne rahatmış yahu, çok yardımcı oluyor sağolsun. bugün kıyafetleri sınıflandırdık ve istifledik, yarın da yıkayıp ütüleyeceğiz. çarşamba da zaten evde temizlik var, kadına heryeri dip bucak sildireceğim. ilk defa onu iş yaparken göreceğim.
.
şimdi ilk kim doğuruyor? değişiklik var mı listede? ilk KAÇAKKEDİ mi hala?

Aaa Nazan, NAZLI da güzel isim bak, Naz olmadı NAZLI olsun bari yerimseniben Normal doğumu bekleyeceksin hee..? Ben de kızım çok kilolu olmasın, ben yoksa onu normal doğuramam diyordum.. tecrübesizlik işte.. kızım minyon ama henüz dönmediği için sezaryen ihtimali kuvvetleniyor.. Neymiş, bilip bilmeden sonrası için plan yapılmayacakmış... :icecream:

hadi bakalim gozun aydin evris..ben coktan cilete basladim, kendim yapamiyom, birinide bulamadim:KK43:(saglik olsun, burdaki hatunlar onu bile almiyor, dogal haliyle birakiveriyorlar...

Kaşınmıyor mu bu hatunlar doğal haliyle yaw? Bi raddeden sonra batar insana şakkıdı

Yok yok yavrum.. agdadan geldım.. dua ve destek ıstemıstım.. onun yankıları bunlar :))

Ben o seklın bebekler ıcın ozel tasarlandıgını okumustum KK da.. yanı olması gereken o imiş.. sakın yastık falan koymayın denmıs hatta..

Yuh.. öğhkkkkkkk.. e bızde de gelenek bu.. yapcak bısı yok.. ciletin hayırlı olsun annem..

Ben dogurrursamm yanımda sısı de gotururummm yafrummm.. o yusden haberın olur.. muck.

Hani ben, hani ben. Öyle olsun Esra Hanım. :dilcikar: 8 aydır bir EN bile olamadık dimek senağlama.

E ama ole cee ee lerı nası aklında tutsun mıllett.. en lerin cogu sabah aksam gıren yafrular annem.. :))

ohaa dicemm pardon ama ağdacı kız ne gördü ayak felanmı gördü :1shok:

Gypsy'm direk ayağı görmese de orada bir çıkıntı vardı.. Kız işaret barnağıyla ürkek ürkek dokunup "burda ne var yaaa :1shok:" dedi. Bir de karnımda dalgalanmaları görünce de korktu zavallı.. :roflol:

Ebrus masallah bebikine...donmez annesi bunlar bu saatten sonra, tembel bunlar, benim sipada oyle,keyif duskunu bunlar..hayirlisi olsun, banada 1 hafta once aliriz demisti, bakalim yarin haber veririm...

Gypsy'm direk ayağı görmese de orada bir çıkıntı vardı.. Kız işaret barnağıyla ürkek ürkek dokunup "burda ne var yaaa :1shok:" dedi. Bir de karnımda dalgalanmaları görünce de korktu zavallı.. :roflol:

Yazık kıza yav:roflol:

X