2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Tam araştırmadım canım ama bildiğim kadarıyla, plasenta küçülmeye başlıyor, esnekliğini kaybediyor falan galiba. Plasentanın yaşlanması doğuma yaklaşıldığını gösteriyor. Plasenta yaşlanacak ki, sonunda patlayacak, su gelecek, sancı başlayacak yerimseniben

Bir de benim dudaklarımın şişip kalınlaştığını söylüyorlar. Bunu doktora sormadım. Sizde de varmı, doğuma yaklaştıkça olan birşey mi acaba bu?

o bendede var..botokslu gibi oldum ama bu cok normal bir durum..bende ilk aylarda ve son aylarda oluyor..yani gayet normal bir durum..

merhaba arkadaslar...su aralar cok yogun oldugum icin pek sizlerle konusamiyorum ama sizleri vaktim oldugunca takip etmeye calisiyorum..bu arada aranizda dogum tarihi belli olan varmi bilmiyorum ama benimki belli oldu..24 temmuzda sezeryan olacagim..insilün ignesi kullandigim ve ilkide sezeryan oldugu icin doktor 38+2 de sezeryan olmami söyledi..bu arada kizim en son 2650 gr.olmustu..doguma kadar 3000 gr.olur herhalde..valla beni heyecan ve korku basti simdiden..
hadı hayırlı olsun canım,evet aramısda sezeryan olacakl olanalrın tarıhı kesınlestı.buarada maşşalah bebişinee,
Tam araştırmadım canım ama bildiğim kadarıyla, plasenta küçülmeye başlıyor, esnekliğini kaybediyor falan galiba. Plasentanın yaşlanması doğuma yaklaşıldığını gösteriyor. Plasenta yaşlanacak ki, sonunda patlayacak, su gelecek, sancı başlayacak yerimseniben

Bir de benim dudaklarımın şişip kalınlaştığını söylüyorlar. Bunu doktora sormadım. Sizde de varmı, doğuma yaklaştıkça olan birşey mi acaba bu?

hmm demek ona denıyo eşin yaşlanması.tahmın ettım zaten ama emın olayım dıe bı sordum.buarada dudakalrın şişmesı dogumun yakınlastıgına işaret die annem ve ablam sölemıstı.böle artık dogum baya yaklastıkca dudukalrın tersıne dönmüş gıbı gelcek sana dedı.benımkılerde hafıf etlendı gıbı geldı sankı bana.ee son ayımızdayız artık normal bunlar

Evet, sandalyede oturuyordum, noolmuş ha? Noolmuş ??? Ne alakası var kadın? Valla canım burnumda zaten, gelirim oraya (bu sıcakta) CAAARTTTT diye ayırırım artık en kolay neren ayrılıyorsa kaydirigubbakcemile3

Sen kısırı bol yeşillikle seviyorsan benim suçum ne be ? kaydirigubbakcemile3

kaydirigubbakcemile3 valla kısır aklıma gelmemıstı.. yaktıgın uzere kurmustum tüm kurguyu kaydirigubbakcemile3

Herkese selam, doktordan geldik. Kızım 2410 gr. Doktor eşin (plasenta) yaşlanmaya başlamış dedi. Ağustosun 19 unda 40 haftayı dolduruyoruz ve doğum tarihi büyük ihtimalle 19 undan önce olacak.Boyunu söylemedi yalnızca tahmin ettiğim gibi uzun boylu bir bebek olacak dedi.

Aidam.. once baan msj gonderdıgını solemıstın ama senden bana mesaj gelmemıs kuzum..

Masallah kızına.. Allah nazarlardan saklasın.

merhaba arkadaslar...su aralar cok yogun oldugum icin pek sizlerle konusamiyorum ama sizleri vaktim oldugunca takip etmeye calisiyorum..bu arada aranizda dogum tarihi belli olan varmi bilmiyorum ama benimki belli oldu..24 temmuzda sezeryan olacagim..insilün ignesi kullandigim ve ilkide sezeryan oldugu icin doktor 38+2 de sezeryan olmami söyledi..bu arada kizim en son 2650 gr.olmustu..doguma kadar 3000 gr.olur herhalde..valla beni heyecan ve korku basti simdiden..

Haydi gözün aydın.. masallah ogluna.

aidaa maşallah bebişine canım
bende dudak şişmesi vs yok ama her hamilede farklı belirtiler olabiliyor

Herkese selam, doktordan geldik. Kızım 2410 gr. Doktor eşin (plasenta) yaşlanmaya başlamış dedi. Ağustosun 19 unda 40 haftayı dolduruyoruz ve doğum tarihi büyük ihtimalle 19 undan önce olacak.Boyunu söylemedi yalnızca tahmin ettiğim gibi uzun boylu bir bebek olacak dedi.
gözün aydın canım maşalah bebeğinede :nazar:
maşşlah bebegıne,ohh herkez güzel haberlerle gelıyo negüzel inşallah bende yarın güzel haberlerle dönerim doktordan.buarada eşin yaşlanması ne demek oluyo.artık doguma mı hazırlıyo kendını rahım?
inşallah güzel haberlerle gelirsin canım kaydirigubbakcemile5
hayırlı olsun maşallah bebeğine
benim 22 temmuz belli oldu
o bendede var..botokslu gibi oldum ama bu cok normal bir durum..bende ilk aylarda ve son aylarda oluyor..yani gayet normal bir durum..

benimde bu günlerde dikkatimi çekiyordu dolgun dolgun duruyorlar

ay nesrin ya senmi benmi ya nmasıl bunaldım artık olce bice yemektenn tatlı yiyememekten ki çokçok duskunlugum yoktunr ama aylar oldu yaa agzıma koyamayalı adamgibi bir tatlıyı
sabayh benimde birazkaçırayım karbonhidrat ı hemen yuksek çikiyor 170 gibi ama kaçırmassam iyi 140 civarı
ama aksam sezbe yemegi ekmek salata falan yersemgayet guzel çıkıyor senin durum birazdaha vahim sanırım budurumda benden bensimit falan kaçırırsam çıkıyoryuksek cunku
soylemesi ayıp mesela buaksam lahmacun yedim iki adet hemde bir saatsonra endise ile olctum 138 cıktı benim sabah hiçkaçırmamam gerek bunu anladım aksam falan gayet iyibenim seker ekmegi kaçırsam bile
birdebenesmer ekmek yemiyorum kansızlıgım sınırda dediydi dr o yuzden ama buara sabahları biraz yesem diyorum sekerim artacagına kansızlık bu saatten sonra birsey yapmaz heralde diyorum
git bakalmı ne diycek dr artırır biraz ne farkeder zaten ha 18 unite ha 38 unite dimi ama

sen daha iyi durumdasın ne lahmacunu azcık beyaz ekmek yedim fırladı, canımda neler istiyor bi bilsen sanki 3. ayımdayım feci aşeriyorum :KK43:
2 ünite vuruyordum insülini 4 e çıkardı, 10 gün sonra tekrar gidicem

günaydın kızlar hayırlı cumalarınız olsun
bebişiim iyi haftasına göre uyumlu vs..bu doktorda dediki sezeryanlık bir durumun yok henüz bebek gelişmese haftası ile uyumlu olmazdı dedi ben ona anlattım böyle böyleee diye dedi sen kendini doktorunu bırakma takiplerini aynı doktorda yaptırmaya devam et dedi bebek bakım ünitesinide kafana takma her hastanede olmayabilir zaten çok elzem durumlarda ihityaç olur ded..
için rahat etsin gel çatı muaynesi yapalım dediii tmm dedim alıştık anasını satayım parmaklanmaya varsın bide Ayşe parmak atsınnn pehhh
neyse bu 3-5 parmak olayına girdi resmen ama eller narindi Allahtan..dediki;çatında herhangi bi darlık yok zaten bunu söylemeyk için erken yinede herşey sancına ve açılmana bağlı ama çatın dar filan değil dediii..
anlıyacağınız içim raqhat bir şekilde çıktım hastaneden
sancı beklicem su beklicem nişan beklicem bende heyoooo heyooo hihoyyyt (acaba psikopatmıyım ne dersiniz bekledğim şeylere bakın -tatlicadiarzu- )

iyi olmanıza sevindim maşallah Yahya'ya şimdi hangi doktora devam edeceksin ??

canm ben eşimle gidiyorum muayeneye malum bana uzak tek gidemem.randevularım genelde sabah alıyorum 9,30 ydaa 9.50 gibi alıyorum randevunmu herzaman eşim sabahları daha musait oluyor.ben hafta içi uygun bi gun gidicem 34+ oluyorum ya çarşambadan sonrra, belki cumaya randevu alırım.:)haberleşiriz

bana Nisa çok yakın, hangi güne alacaksın söylede yogun oluyor bende o saate yakın alırım ayaküstüde olsa görüşmüş oluruz Asiye' yede söyleriz aynı gün doğurtsun bizi :))

Gelelim bana. Bizde dün dr daydık.2700-2800 kilo arasındaymış Kemal Çağan suyumuz iyi hareketleri iyi şükür. Ama anası hiç iyi değil ve bu Kemal Çağanada yansıyabilirmiş netten okuduğum kadarıyla:KK43:
Kaşıntılarım arkadaşlar dayanılmaz seviyelere ulaştı geçen gece 4 e 10 kala uyandım kaşıntı yüzünden 7 ye doğru uyuyabildim.Önceki gecelerde felaket ellerimin ayaklarımın kaşıntısından duramıyorum ayaklarım parmaklarımı parçaladım desem abartı olmaz. Dr u aradım pazartesi cildiyeye git dedi. Gittim salı tahliller yapıldı.Çarşambasonucu aldım karaciğerle alakalı kendi druna göster bide dahiliyeye git dedi.Perşembede kendi druma gittim zaten.Evet karaciğer değerlerinde yükselme var ,hamilelikte bu olabiliyor ve bunun bir çok nedeni olabilir dedi.Cildiyecinin yazdığı kremlere baktı tamam kullanabilirsin bunları , artık haftada bir geliyosun takibinide buna göre yaparız dedi. Bazı tahlillerde o istedi burdan çıkacak sonuçlara göre bir yol izleriz dedi

Maşallah oğlumun adaşına
kalıntılarında geçer umarım bir an öncee

nesrin hadi inşallah iyi şeyler söyler ekdokrin uzmanı zor iş şekerle uğraşmak ama canım sabret azıcık kaldı

sağol tatlım insülin dozunu 2 katına çıkardı o kadar vucuduma uygun insülini bulmak lazımmız 10 gün sonra tekrar kontrol var, ama diyete sabretmek çok zor, sabırlıyımışım zor dayanıyorum

yemek yapıyoru aklımdan geçen bi yemek yaptım şuan kokusu çıkmaya başladı ve tam istediğim bi koku demekki tutturmuşum... dünden çorbam var yanına bi de makarna.. ohh mis gibi..
kızlar ben 4 litreyi rahat rahat içiyorum gerisi ekstra sizde de öylemi?
ben sadece kahvaltıda 1,5 - 2 litre içiyorum gün içinde kaç litre oluyor bilmem
içim yanıyor içim

aynı dert bendede var ne koysamda versem tabağı diye haftaya planlarım var mamlar yapcem artık onlardan..benimkide nerdeyse 1 ay olcak..valla benim tabağım sende olsaydı tazefasulyey bayılıdımcokacimcoook
kaydirigubbakcemile3 bende vardı komşunun tabağı hemde 3 farklı komşunun ,birinin komşunun oğluyla boş gönderdim, birine tatlı koydum, biri halen duruyor komşu evde yok :)

nesrincim az daha sabır tatlım herşey bebişin için
ben avicennaya devam gültepeye

bu arada Sakaleyncigim sen epidural mi yoksa genel anestezi mi istiyorsun?benim ilki genel anesteziydi ve ilk gün kendine gelemiyorsun..bu yüzden bunda spinal anestezi istiyorum..ama korkmuyorda degilim..

nesrincm benm bu haftaki randevum fos çünkü sevgili asiye hanımcım izinliymiş. haftaya kaldı bugun eşime söyledim hangi gun musaitsin randevu alıyım diye. oda bu hafta çok yogun olacagını ve doktora diğe hafta gitsek olurmu dedi..bende hemencik hastaneyi aradım.tabi asiyecim yokdu mürüvete bagladılar ona sordum 35 haftalık olcam diğer hafta daha öncesinde gelmemi gerektiren bi durum varmı diye. oda no proplem eger bi şikayetin yoksa sorun değil dedi. zaten 35 den sonra 10 gunde bir çagırır doktorun dedi. yani demem o ki;20 temmuz ve sonrasına kaldı benm randevum. istersen şöyle yaparız ben randevu alırken heemen bi sonrakirandevuyu sana alayım:) hem ardarada girmiş olurus hemde görüşürük orda da olsa.:) ne dersin hoş olmasmı? ama hastane sonrası bi yerlerde takılamayız malum ben bu sıcakda ordan eve kendim hemde toplu taşıtla gelemem.:)

bizim topikte sezercik doğuracak hep yaa diğer ayların anneleri gibiii
çok merak ediyorum normal kimler yapıcakk
ben bi doğum hikayesi yazıcammm hepiniz tırsıcaksınız doğurmaktannnn delikafadulden
tabee doğurmayan kalırsaa :jeyyar:

mami rejime girmiş 3 gündür yemek yemiyor akşamları bende pek mutluyum bu durumdan yemek hazırlama derdim olmuyorrr
dedim bunca zaman ne bekledin kaç aydır başlıyaydın her akşam ne yapıcam derdi pöffff yırttım bisüree
uzun sürmez bu durum bakalım ne kadar azimli çıkacakkkk

ayy bişey sorcam biliyorum bizim topikde kimse sevmez bu gülbeni ama ben bu aralar tv den uzak oldugum için şimdi eltim bişey söyledi dogrumudur? anam bu kadın ikizlerimi dogurmuş 30 haftalıkken?

ay kıyamam sana bende calısırken oyle yapıodum sabah erken kalkıodum bazende yatmıodum nazadan sonra yemeklerimi yapıp giyinip oyle emrahı kaldırıodum ise gidioduk bulantım varken bile yapıodum agzıma burnuma tulbent baglayarak... cogu zaman dısardan yada mc den yiyoduk ama bulantıdan bisey yiyemiodumki.. sen cık bugun dısarda ye bulursun kendine gore bisiler aksam eve gelince yaparsın yarının yemegini

dogu zihniyeti bu. ben bura geldigimde hamile deildim hemen diolardı nekadarlık evlisiniz 3 senelik diodum hekime gittinizmi diolardı.. cunku buranın top konusu cocuk 3 ay icinde olmazsa kaynanalar gelinleri doktora goturmeye baslıo. korunmak yok . biz istemedik diodum anlayamıolardı kafa iste bagnaz olunca napcan . neyseki geldikten 5 ay sonra hamile kaldımda sustular yoksam adımız cıkıodu. caycı kadın bile bana bilmem nerden dr adresi teli getiriodu diorum ben istemiorum nie istemiosun istemelisin diolardi.

birde oglan mevzusu cok onemli cocuk olması bi dert oglan olması ayrı bir dert. burda duyduguma gore cinsiyete gore asılama tup bebek yapan yerler var ve kızları hep oglan ekiolarmıs aynen bu tabirle anlattılar bana. ilk 3 ay bazende cinsiyetini soylemiolarmıs kızsa hemen aldırılmasın die cunku kızsa aldıranlar var.

bana gecen gun pazarda dilenci yanastı yaslı teyze dua edio sozde allah sana oglan versin dio dedimki nie oyle dion kız versin de dioki niye oglun varmıki yok dedim yoklattınmı kesin kızmı dio . allah akııl fikir versin cahilliye devrindeki bu insanlara ne diyim
bu kadar benzerlik pes..ama iyi insanlar özlerinde benimkiler.
:kedi: :eek:

sende dido gibi anlatmıyon dime
baksana salifo dürümcü esra diye tanıyomuş beniii :mymeka:

ayyy iğrenç yaaa bende hayatımda hiç topuklu giymedim topuklu bi ayakkabım bile olmadı acaba diyorum giymeye kalksam yürüyebilirmyim muhtemelen bileğimi burkar yere yapışırımmm delikafadulden

puuu sanaaa :mymeka:

süper :roflol:

aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

:roflol: pohahaaaa

valla benimki ne karpuz ne dünya bildiğin varil sırnaşık şey

ay zavallı bebiş suyun içinde beyni dönmüştür sallanırken delü gadınnnn

:mymeka: laelaelaelaelae

lülülülülülü

ayyy korkunç bi durum şaka bi yane ben olsam altıma yapardım kabus gibii
ama vardır bi sebebi bunları yaşıyosun sen kesin bu hayvacıklara bişi yaptın arkadaşları intikam alıyo sendennn

buda güzel banyo yapmak için tr ye gelmek öperim seniiii

bencedeee çok ararsınnn kaydirigubbakcemile

:roflol:

o hayvan herifin boynuna bi halka geçirip o apartman dairesinden aşağıya sallandırmak varrrdıııı şimdiii

pohahaaaa :roflol:
didom yaa çok zor orda yaşamak rabbim sana yardım etsin seni çok takdir ediyorum inan..
büyük şehirden gelince zor oluyor.bazen çok bunalıyoruz ama yine de doğu hizmeti için iyi bir yer.
ayy didem senın maceralarını yenı okudumm naıs ya ,eşek bı insnı nası ısırır,ısırdımıdı koparmazmı kaydirigubbakcemile3 valla hepsiyle macerların cok fena

benı sadece bıkere tosun koşturdu bayır asagı,ama o nası bı koşturmadır ölee,köydeydık yazın fındık zamanı.o tas yoldan nasıl gelıyo ayak seslerı.o an ölücem sandımdı.bende bı çığlık bi bagrıs tabi, cok feciydı.o korkuyla tarlanın etrafını cepecevreleyen dikenlı tele basark içeri attıgımı hatırlıyorum kendımı.bıde ayagım cıplak koşarken terlık merlık hakgeıtre.cıplak ayakla ya batsaydı o paslı tel ayagıma.Allah tan bişe olmamıstı
öküz öküzlüğünü yapacak işte
yok ben sadece teknik konuları anlatıyorum..

mesela: gyps parmaklanmış, dohtoru sezeryan demiş,sonra başka başka doktorlara gitmiş, doğru yolu bulmuş gibi...

nasıl??
harika
ayy kaç dk dır geçmişi okuyorum bakmadım ama yarıldım öldüm kptum gülmekden yaaaaaa..
allahımşu hayvanlarla yaşananlar konusunda resmen altıma edicekdim.
gypsm esram kuzum senin hayvancıklar kendilerini imha ediyor olmasın sakın?hepsimi gelir insanın başına yahu...

ayrıca didom diem ayhhh seninde başına gelmeyen kalmamış.Allah korusun..ben hayvanları severim ama şefkatle. yani yaradılanaı sevrim yaradandan ötürü.kesinlikle herbir hayvanla ilgili bilimsel ve mavei araştırmalar okumuşumdur ve aklıma hemen okuduklarım gelir. muhteşem bir tefekkür bahanesi havanlar.. ben çok sevrim her hayvnı...

sabah bi slm yazdıkdan sonra duşa girdim ohho serinlikle çıktım dışarı..oğluşumun dolabının raflarına kapitone aldım bu akşam yada yarın dikices babaannesiyle.. bu arada bu haftasonu için olan esenköy planımız suya düştü malesef bizden başka kalabalık bir grup güya sürpriz yapmışlar kuzenime. evde yatacak yer yok Güli dedi. isterseniz sabah gelin gece dönun dedi ama sanırım başka bi çare bulmamız gerek...

derya isminizi pek bi begendim..çok fiyakalı gerçekdende...ismi gibi kendiinden emin olunan bir evlatolur inş.:)
ben de seviyom suç onlarda onlar sevmiyo beni
aynı dert bendede var ne koysamda versem tabağı diye haftaya planlarım var mamlar yapcem artık onlardan..benimkide nerdeyse 1 ay olcak..valla benim tabağım sende olsaydı tazefasulyey bayılıdımcokacimcoook
ben kaseler vardı su muhallebisi yapmıştım sakızlı verdim kurtuldum.diğer kmşuya un kurabiyesi koydum.eski evde yoktu böyle al ver.ne güzeldi be.
Biz 6 yıl bekledik. Tedavi üstü yöntemlerle :) hamile kaldım -tatlicadiarzu-

Ooo, iki sevişseydiniz, farklı oratmda güzel olur :))

Yok kız, o Onur'un hormonlu kuzeni :))

Gelen kişiler dayım ve yengem olduğu için altını üstünü kesip sunucam valla. Onlar kusuruma bakmaz benim. Çocukları gibiyim :)

Ben gene yapayım sana taze fasulye :) çok güzel yaparım hem :)

Hayır. Normalde çizdiğim profil nedeniyle insanlar benim (yatakta başarılı ama) mutfakta başarısız olduğumu sanırlar. Sanılanın aksine mutfakta da gayet başarılıyımdır. İlkokuldan beri mutfaktayım ben, gerisini sen düşün.. Sadece sıcaktan ve ağırlıktan dolayı gtümü kaldırıp gidemedim mutfağa.. budur.
manyaksın sen tadlusun.bayır gülüm benim
maşallah hayırlısı olsun inşallah.
küçük emrah tadında
mami rejime girmiş 3 gündür yemek yemiyor akşamları bende pek mutluyum bu durumdan yemek hazırlama derdim olmuyorrr
dedim bunca zaman ne bekledin kaç aydır başlıyaydın her akşam ne yapıcam derdi pöffff yırttım bisüree
uzun sürmez bu durum bakalım ne kadar azimli çıkacakkkk

seninle rejim yapmak yazık adama.3 gün bile dayanırsa helel olsun

he gülistan doğurmuş.adları da birininki savaş tanrısı ares öbürü neydi? esra bilir kesin

he gülistan doğurmuş.adları da birininki savaş tanrısı ares öbürü neydi? esra bilir kesin
:roflol::roflol:kaydirigubbakcemile3 demek savaş tanrısı ares. hahahahaaaaaaa kız dido sen vallahi evlere şenliksin hee..
ne yemeke yedin bakıım bu akşam yemegn yokdu senn..
ayrıca tazem burcumun sizin işyernde yalnız kalmanıza yaptıgı yorumu okudunmu.pesssssssssss dedim yahu bu halde olmasak neysede bu halde

pinky gerçekten ares koymuş adını..o tazeyi kaaleye alma sen. çenesine vurmuş onun.
yemek konusu kabus gibi oldu.sıcakta gitmek istemiyordum.neyse burada şehir dışına dığru çok büyük bir kebapçı var oraya gittik.üst kata çıktık bizden başka kimse yok açtırdım iki tane salon klimayı ohhh mis.ikramlar geldi zaten yarım karın olduk.iram dedikleri resmen yemek zaten buralarda yazmayayım şimdi.sonra ana yemekler geldi ve ne oldu bil<* elektrik kesildi.ter kan içinde nereme yedim bilmiyorum.korktuğum başıma geldi yani..hemen eve geldik açtım klimayı işte böyle.ama iyi oldu yemek yoktu evde.salifonun tek eksiği yemek yapma konusunda facia olması

Erimiş lokum gibi duruyorsun..

:roflol::roflol:kaydirigubbakcemile3 demek savaş tanrısı ares. hahahahaaaaaaa kız dido sen vallahi evlere şenliksin hee..
ne yemeke yedin bakıım bu akşam yemegn yokdu senn..
ayrıca tazem burcumun sizin işyernde yalnız kalmanıza yaptıgı yorumu okudunmu.pesssssssssss dedim yahu bu halde olmasak neysede bu halde

Ya bırak o kadını.. çenesine vurmuş bi hamile işte.. bır de mutfakta tecrubeyı.. mutfakta ki masaya oturularak kazanıldıgını sanıyo.. aramıza aldık bı kere.. ya sabır.. :kahve:

X