2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

hayat böyle be kuzum kah ağlamak kah gülmek başka nasıl geçer zaman seviyorum seniiii

Bende seni cok sevıyorumm kuzum benim..

hamile gafaynan börek mi yapılır?

Önce fırını ızgara ayarında unuttuğum için böreklerin üstü yandı. (hafif karardı) sonra da dinlenmek üzere uzanırken altı karadı. Yanarım yanarım o sıcakta mutfakta onları sardığıma yanarım :KK43:

Bİ de yan komşunun tabağına koyup verecektim 2 tane. Kadının tabağı 1 aydır bende. Taze fasulye de koyulmaz ki o tabağa :KK43:

ÖÖÖÖFFFFFFFFFFF

Ahahahaha.. cok hoşsun yaaa.. ıkına sıkına yaptıgın borek bu mu dur???? kaydirigubbakcemile3

boşver komşunun tabağını illa bişimi vermen gerek hamile kadınsın sennn
hem sana bişi sorucam senin faceteki arkadaşlarını kurcaladım orda bi evrimmm var bizim evrim diil dimi oooo yani oysa düşüp bayılırım bi fotosou var seçemedim çok şişman bi gadınnnn

Yok yaf.. bende face de aktıf degılım.. bayılma bayılma kaydirigubbakcemile3

tazeee banada öyle olmuştu tabak kalmıştı kaç hafta bende fıstık koydum verdim bi tabak dolusu antep mamulüüüü zemuszemus

Bı altılı set takımım var Esram.. sana versem hayrına.. olma mı?? aynsıından ıstıyorum ama alkisalkisalkis

anamm benım kız altlarda calısıyo bugun.kafasınımı yerlestırıyodur nedır,acı değil agrıda degıl bı şeler oluyo yanı alt karnımda.ayy yarın kısmetse 37.haftama baslıyorum inşallah.ayyy copk heycanlı.tabi kızım kendıne yer acıyo asagılarda.uzun süredır bas asagı durdugunu düşünürsek normal galıbadelikafadulden

3 yıl sonra bebek yapınca tedaviyle olması gerkiyormuş.yeni bir yaklaşım tıpta yeni ufuklar.ne dersin nurdan?

Biz 6 yıl bekledik. Tedavi üstü yöntemlerle :) hamile kaldım -tatlicadiarzu-

müdür geldi klitleyin çıkın dedi..bi ben bi salifo kalmışız gidiyoz biz

Ooo, iki sevişseydiniz, farklı oratmda güzel olur :))

boşver komşunun tabağını illa bişimi vermen gerek hamile kadınsın sennn
hem sana bişi sorucam senin faceteki arkadaşlarını kurcaladım orda bi evrimmm var bizim evrim diil dimi oooo yani oysa düşüp bayılırım bi fotosou var seçemedim çok şişman bi gadınnnn

Yok kız, o Onur'un hormonlu kuzeni :))

hahahahaha ay bugün herkes bi alem - gül gül koptum valla :KK70: - ee yenmez mi şimdi??

Gelen kişiler dayım ve yengem olduğu için altını üstünü kesip sunucam valla. Onlar kusuruma bakmaz benim. Çocukları gibiyim :)

aynı dert bendede var ne koysamda versem tabağı diye haftaya planlarım var mamlar yapcem artık onlardan..benimkide nerdeyse 1 ay olcak..valla benim tabağım sende olsaydı tazefasulyey bayılıdımcokacimcoook

Ben gene yapayım sana taze fasulye :) çok güzel yaparım hem :)

Ahahahaha.. cok hoşsun yaaa.. ıkına sıkına yaptıgın borek bu mu dur???? kaydirigubbakcemile3

Hayır. Normalde çizdiğim profil nedeniyle insanlar benim (yatakta başarılı ama) mutfakta başarısız olduğumu sanırlar. Sanılanın aksine mutfakta da gayet başarılıyımdır. ılkokuldan beri mutfaktayım ben, gerisini sen düşün.. Sadece sıcaktan ve ağırlıktan dolayı gtümü kaldırıp gidemedim mutfağa.. budur.

Son düzenleme:
Yok yaf.. bende face de aktıf degılım.. bayılma bayılma kaydirigubbakcemile3
Bı altılı set takımım var Esram.. sana versem hayrına.. olma mı?? aynsıından ıstıyorum ama alkisalkisalkis
amann sevindim yaa senn olmadınaa zemuszemus
6 diil 12 lide versen uyar tatlım zula o kadar sağlamki sen düşün artık :lepi:

kızlar azönce temmuz ananlerinin bbekelerını resımlerıne bakarken dikkatimi cektı.kımı daha 2 gunluk bebegını bile cıtcıtlı bady le cıplak yatırmıs.ama ben dün bı doktorun konusmasını dinledım cocuk doktoru yanı.dedı ki "bebeğiniz yaz bebegı dahı olsa 40ı cıkana kadar yada enazından 3 haftalık olana kadar mutlaka 1 kat da olsa giydirmek gerekıyormus.tabı özellıkle pamuklu ve ince penye tulumlar secılebılırmıs ama cıplak tutmamak lazımmıs.helekı göbegı düşmemiş bir bebegı.çünkü malumunuz içimizde 36.5 derecedeler bırde kendı vucud ısıları düşünülürse bebekler sıcagı severmıs hemde dünyaya alısma sürecıymıs.ama cogu daha göbegı dahı düşmemıs bebegı yatırmıslar öylece.göbegınden üşütecek cocuklar.gercı bılmıyom bu konuda siz ne düşünüyosunuz?

kızlar azönce temmuz ananlerinin bbekelerını resımlerıne bakarken dikkatimi cektı.kımı daha 2 gunluk bebegını bile cıtcıtlı bady le cıplak yatırmıs.ama ben dün bı doktorun konusmasını dinledım cocuk doktoru yanı.dedı ki "bebeğiniz yaz bebegı dahı olsa 40ı cıkana kadar yada enazından 3 haftalık olana kadar mutlaka 1 kat da olsa giydirmek gerekıyormus.tabı özellıkle pamuklu ve ince penye tulumlar secılebılırmıs ama cıplak tutmamak lazımmıs.helekı göbegı düşmemiş bir bebegı.çünkü malumunuz içimizde 36.5 derecedeler bırde kendı vucud ısıları düşünülürse bebekler sıcagı severmıs hemde dünyaya alısma sürecıymıs.ama cogu daha göbegı dahı düşmemıs bebegı yatırmıslar öylece.göbegınden üşütecek cocuklar.gercı bılmıyom bu konuda siz ne düşünüyosunuz?

+1 her kelımesıne hem de... bende oyle cok okudum.. tv dan da ızledım.

bende baktım gerçekten soyup atmışlar bebecikleri üşür onlar üşür ya bilmiyorlar yada foto çekmek için soymuşlar kuzuları sonrada sancılanacak ağlıyacak yok bu doymuyaya bağlayacaklar:jeyyar:

Son düzenleme:

benimde o dikkatimi çekti daha 3-5 günlük bebekler ama ellleri kolları bacakları çıplacık - bilmem ki hangisi doğrudur - tecrübeler konuşsun burda lütfen :)

Hayır. Normalde çizdiğim profil nedeniyle insanlar benim (yatakta başarılı ama) mutfakta başarısız olduğumu sanırlar. Sanılanın aksine mutfakta da gayet başarılıyımdır. İlkokuldan beri mutfaktayım ben, gerisini sen düşün.. Sadece sıcaktan ve ağırlıktan dolayı gtümü kaldırıp gidemedim mutfağa.. budur.

Valla mutfakta sandalyede mi oturuyordun, napıordun bılmem ama.. çizilen profıle ben de ımzamı atmak ıstıyorum.. malesefffffffffffffffffffff CADIARZU

hadiyin ben kaçtım - eve gidip bir iki bişiler yiyecem - ayaklarım davul gibi oldu onları uzatacam - gelirim daha geç saattlerde :)

slm ben geldim arkdaşımın kına vardı onu böle sevdiği kişiyle mutlu görmek ne güsel yaa tabi ben bittim sandalyenin üstünde oturmaktann sonra tam çıktım benim ayakk bi kaydı az kalsın düşüodum allahtan yengem tuttu ama ayağım çok ağrıo börekler filan konuşulmuş ohh ne güsel olsada yesemmcokacimcoook

sakın çok sıcak diye soymaya kalkmayın bebeciklerinizi vucüt ısılarını dengeleyemiyorlar heleki göbeği düşmemiş bebeğe yapacağınız en büyük kötülük sancılanır öyle ağlar yazık sizde yorulursunuz yıparanırsınız en iyisi doktora gitiğinizde sorarsınız onlar analatacaktır

Herkese selam, doktordan geldik. Kızım 2410 gr. Doktor eşin (plasenta) yaşlanmaya başlamış dedi. Ağustosun 19 unda 40 haftayı dolduruyoruz ve doğum tarihi büyük ihtimalle 19 undan önce olacak.Boyunu söylemedi yalnızca tahmin ettiğim gibi uzun boylu bir bebek olacak dedi.

Yafrumm benım beaa.. senın gonlunun sengınlıgı yeter.. saolasın.

bende baktım gerçekten soyup atmışlar bebecikleri üşür onlar üşür ya bilmiyorlar yada foto çekmek için soymuşlar kuzuları sonrada sancılanacak ağlıyacak yok bu doymuyaya bağlayacaklar:jeyyar:

valla zaten ben hıc bıyerden duymasaydımda harelde cıbılcıbıl soymazdım bebegımı.mantıklı olarak düşününce zaten içimizde kac derecedeler + kendı vucud ısılarıyla beraber bı haylı sıcaktalar.mesela hazıran annelerındede dikkatımı cektı ordada soyan vardı ve gaz sancısından gece uytmadı falan yazmıstı cogu.ee tabı cocuk üşütünce ne olcak karnı agrıycak.ayaklarını karnına topluyo, kesın gazı vardı bütün gece asker ettı bizi falan yazmıslar.

Herkese selam, doktordan geldik. Kızım 2410 gr. Doktor eşin (plasenta) yaşlanmaya başlamış dedi. Ağustosun 19 unda 40 haftayı dolduruyoruz ve doğum tarihi büyük ihtimalle 19 undan önce olacak.Boyunu söylemedi yalnızca tahmin ettiğim gibi uzun boylu bir bebek olacak dedi.

maşşlah bebegıne,ohh herkez güzel haberlerle gelıyo negüzel inşallah bende yarın güzel haberlerle dönerim doktordan.buarada eşin yaşlanması ne demek oluyo.artık doguma mı hazırlıyo kendını rahım?

Valla mutfakta sandalyede mi oturuyordun, napıordun bılmem ama.. çizilen profıle ben de ımzamı atmak ıstıyorum.. malesefffffffffffffffffffff CADIARZU

Evet, sandalyede oturuyordum, noolmuş ha? Noolmuş ??? Ne alakası var kadın? Valla canım burnumda zaten, gelirim oraya (bu sıcakta) CAAARTTTT diye ayırırım artık en kolay neren ayrılıyorsa kaydirigubbakcemile3

Sen kısırı bol yeşillikle seviyorsan benim suçum ne be ? kaydirigubbakcemile3

merhaba arkadaslar...su aralar cok yogun oldugum icin pek sizlerle konusamiyorum ama sizleri vaktim oldugunca takip etmeye calisiyorum..bu arada aranizda dogum tarihi belli olan varmi bilmiyorum ama benimki belli oldu..24 temmuzda sezeryan olacagim..insilün ignesi kullandigim ve ilkide sezeryan oldugu icin doktor 38+2 de sezeryan olmami söyledi..bu arada kizim en son 2650 gr.olmustu..doguma kadar 3000 gr.olur herhalde..valla beni heyecan ve korku basti simdiden..

maşşlah bebegıne,ohh herkez güzel haberlerle gelıyo negüzel inşallah bende yarın güzel haberlerle dönerim doktordan.buarada eşin yaşlanması ne demek oluyo.artık doguma mı hazırlıyo kendını rahım?

Tam araştırmadım canım ama bildiğim kadarıyla, plasenta küçülmeye başlıyor, esnekliğini kaybediyor falan galiba. Plasentanın yaşlanması doğuma yaklaşıldığını gösteriyor. Plasenta yaşlanacak ki, sonunda patlayacak, su gelecek, sancı başlayacak yerimseniben

Bir de benim dudaklarımın şişip kalınlaştığını söylüyorlar. Bunu doktora sormadım. Sizde de varmı, doğuma yaklaştıkça olan birşey mi acaba bu?

hamile gafaynan börek mi yapılır?

Önce fırını ızgara ayarında unuttuğum için böreklerin üstü yandı. (hafif karardı) sonra da dinlenmek üzere uzanırken altı karadı. Yanarım yanarım o sıcakta mutfakta onları sardığıma yanarım :KK43:

Bİ de yan komşunun tabağına koyup verecektim 2 tane. Kadının tabağı 1 aydır bende. Taze fasulye de koyulmaz ki o tabağa :KK43:

ÖÖÖÖFFFFFFFFFFF

canim o dert bendede var..yarin misafirim gelecegi icin pogaca yaptim..iki aydir bende duran komsumun tabaginida bu sekilde geri vermis oldum..ayrica su siralardaki sakarliklarimida söylemiyorum..ellerim öyle sistiki neyi tutsam yere cakili veriyor..az daha beklersem balon olup ucacagim herhalde..

X