2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

fasulyeko herseyın yolunda olmasın a sevındım canım,zaten ben demıstık hepimiz inş.hersey yolunda cıkcak die.gercekten stres herseyı tetıklıyor bunu bikez daha ögrendık,dedımya sana kesın stres panık yapınca sancın artmıstır dıe.bak öle olmus.hadı tekrraadn gözünaydın canım

Bu arada bırıcık doktorum Tahır aradı; bu donemlerde sut bezlerının olustugu donemdır... korkma,aklına kotu bısı getırme.. olagan seyler bunlar dedı.. 10 gun sonra geleceksın zatenn.. bakarım o zaman da dedı.. yan yana olsak adamın boynuna sarılacaktım.. sevgılerımı ılettımm kendısıne telefondan da olsa :))
sorunun çözümlenmesine sevindim cnaım içimiz rahatladı
merhaba kızlar. hamile kaldığımı öğrendiğimde bu sayfayı açmıştım.şimdi de doğuma 3 hafta kala yazıyorum ama bu arada paylaşımlarınızı mümkün olduğu sürece hep takip ettim.çok güzel dostluklar kuruldu.buna vesile olduğum için seviniyorum.hamileliğimi burdan ilan etmiştim nasip olursa doğumumuda burdan ilan etmek istiyorum.aylar ş sonra burda sizinle bi sıkıntımı da paylaşmakk istiyorum.şu anda bebişim 36 haftalık ama son kontrolümüzde doktor 2 hafta geride olduğumuzu söyledi.bebeğim son 2 haftada hiç gelişme göstermemiş.bu beni gerçekten korkuttu.doktorum bunun olabileceğini söylese de ben hiç huzurlu değilim acaba bebeğimi yeterince besleyemiyormuyum diye kendimi yer oldum.bir hafta sonra yne kontolüm var ve ben deli gibi yemeğe verdim kendimi.aslında ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum.çaresiz beklicem...Allahım nolur meleklerimiz sağlıkla gelsinler.
arda arda nerelerdesin sen son hafta ölçümlerinde hata oluşabiliyor kafanı takma abur cubur yeme süt iç bol su iç ve sol yana yatış bebeğe daha çok oksijen ve kan gitmesini sağlıyor besliyor güzel haberlerinide alırız inşallah
besigim ve otokoltugum istanbul ofise teslim edildi. cıkacak ilk tırla bakuye ulasacak. bakalım tırın gelmesi 3 gun suruyo insallah bu hafta tır vardır cok heycanlandım :))
hayırlı olsun
az önce ingiltere'deki arkadaşım aradı..aynı iş yerindeki arkadaşı normal doğumla 5 kg..luk çocuk doğurmuş dün akşam..kız da ince yapılı birisiymiş..ben şoklarda tabii
hay maşallah
evet canım rahatladım ve nst iyi çıktı kızım 2800gr gelişimide iyiymiş suyu da nst sonucunu yarın asistanı gösterecek doktoruma haftaya tekrar kontrol ama şimdilik kötü birşey yok zemuszemus
hadi gözün aydın herşeyin yolunda maşalla ama strese dikkat canım
geçmiş olsun..dualarım seninle..

QUOTE] sağol canımm

kesin stresten işi sanırım haftaya cuma bırakacağım yeter artık dayanacak gücümde kalmadı

esra nın iyi olmasına sevindim piyasada iyi doktor bulmak marifet insan değil bunlar kasap sanki kendileri ya da eşileri bizlerin yerinde olsa böylemi davranırlar

iyi sinemalar esra

İstanbul çok küçük.. Bugün Bakırköye terlik almaya gitmiştim. Bir ses duydum kalabalığın içinden. çaçaça Ayça diye.. Anaaa bi bakarım bizim çingene.. Sinemaya gitmişler evet..

Ama tüüüüü bana yazıklar olsun ki, doktor randevusunu sormayı unuttum..

Hahaha karşılaşmak çok güzeldi ama..
çaçaçaç ayçaaaaaaaa ha ilehi gyps
azönce kötü bir haber aldım,düzcede bir akrabamız kaza gecırmıs ve aynı aileden 3ü vefat etmıs.şimdi diğer ogulları yogun bakımda.nolur dua edın kızlar,inşallah kurtulur.murat abıde cok genctı karısıda,ve ölen diğer cocukları daha 3 yasındaydı.Allah ım bu nası bı acı bir aile için,aynı aileden 3 kısı öldü.Allah rahmet eylesın gani ganii
başınız sağolsun hastanedeki yavrucağada Allah acil şifa versin canım
kendini fazla hırpalama seninde düşünmen gereke bir yavrun var
iyi akşamlarr bende biraz uzak kaldım sizden ara ara girsemde yazamıyorumm...

bugün farklı bi dr.a gittik bizim dr.umuz eğitime katılmış hastanede olmuycakmış bizde bugün giidip hastanemizi ayarladık doğum yapacağım yeri ve odayı
..
kızımızıda gördükk parmağını emiyodu canım benim 2702 gr.olmuş ama çok büyüdüğü için boyunu ölçemedi uğraştı uğraştı kızımda izin vermedi haftaya

diğer dr.umuza gidicez gene sonraki haftada gene yeni dr.umuza gidicez ve nst 'ye giricezzz....

aayyy bugünn cok mutluyum insan rahatlıyoo yaaaa
maşallah bebeğine hastanenin ayralanması insanı çok rahatlatıyor hayırlı doğumlar
buarada moralim bozuk baya kizlar, kedisi verdigimden beri cok agliyorum, hic bukadar kotu olacagini dusunmemistim, Tibetde hungur hungur agliyor, heryerde o var evde sanki, yatakta ayagini oynatsa, minumu cikti diye bakiyorum gayriihtiyari:KK43:(( ama icim bi yanan cok rahat, kadin cok iyi biri, bize cok yakin oturuyor, istediginiz zama gorebilirsiniz dedi, hatta bebek buyuynce 10 aylik falan geri alabilirsiniz dedi, cok anlayisli ve sevecen iyi bakacagina eminim; minud
seni çok iyi anlıyorum bizimde ben küçükken kedimiz vardı ve başakasına vermek zorunda kalmıştık çok büyük boşluğu oluyor gerçekten ama bak yakınındaymış hemde geri alma şansın var öyle düşün rahatla canım görebilecekmişsinde üzme kendini
günaydın kızlar
hayırlı cumalarınız olsun
herkes iyidir umarım..geçmişten sadece bir sayfa okudum henüz meltem evelsi gece hastaneye gitmiş umarım iyidir okudukça anlayacağım sonucu..
dünümü kısa bir özet geçeyim bende

bebişiim iyi haftasına göre uyumlu vs..bu doktorda dediki sezeryanlık bir durumun yok henüz bebek gelişmese haftası ile uyumlu olmazdı dedi ben ona anlattım böyle böyleee diye dedi sen kendini doktorunu bırakma takiplerini aynı doktorda yaptırmaya devam et dedi bebek bakım ünitesinide kafana takma her hastanede olmayabilir zaten çok elzem durumlarda ihityaç olur ded..
için rahat etsin gel çatı muaynesi yapalım dediii tmm dedim alıştık anasını satayım parmaklanmaya varsın bide Ayşe parmak atsınnn pehhh
neyse bu 3-5 parmak olayına girdi resmen ama eller narindi Allahtan..dediki;çatında herhangi bi darlık yok zaten bunu söylemeyk için erken yinede herşey sancına ve açılmana bağlı ama çatın dar filan değil dediii..
anlıyacağınız içim raqhat bir şekilde çıktım hastaneden
sancı beklicem su beklicem nişan beklicem bende heyoooo heyooo hihoyyyt (acaba psikopatmıyım ne dersiniz bekledğim şeylere bakın -tatlicadiarzu- )

kız çatı muayenesinden bi korktun üç gündür yoklayan yoklayana canım ya
ama herşeyin yolunda olması çok güzel yakışıklında fos çıktı kuzu azdaha yok yere bıçak altına yatıracaktı
kafamçokkarıştı:1shok:pisi pisi psikopatım bekelediğin şeyler aylardır yaşadığın güzel heyecanlı günlerin ödülünü alacağın için yaşanması gerekenler olmasın sakın kaydirigubbakcemile5

uykusuz bir gecenin ardindn gunaydin kizlar, sabahin korunde tibet giderken hortladim, birazdan kahvalti yapip cikicam ise:KK43:(

Günaydın kızlarrr..

Bugün işyerinde son günüm.. hihoyyyt bugün bir an önce bitsin istiyorum, o kadar sıkıldım yani... gerçi bundan sonra da evde sıcak günler beni bekliyor olacak, hadi bakalım hayırlısı şakkıdı

azönce kötü bir haber aldım,düzcede bir akrabamız kaza gecırmıs ve aynı aileden 3ü vefat etmıs.şimdi diğer ogulları yogun bakımda.nolur dua edın kızlar,inşallah kurtulur.murat abıde cok genctı karısıda,ve ölen diğer cocukları daha 3 yasındaydı.Allah ım bu nası bı acı bir aile için,aynı aileden 3 kısı öldü.Allah rahmet eylesın gani ganii

Minik, başınız sağolsun, Allah rahmet eylesin. İnşallah yoğun bakımdaki hastanız iyileşir. Allah geride kalanlara sabır versin..

günaydınn.
26 yıllık ömrğ hayatımda hiç bu kadar sıcak bir gece hatırlamıyorum. güya yagmur yagıyor diye sevinmiştim ama yagmur yagınca resmen yerden buhar çıkmaya başladı ve o buhar gece acaip bi neme dönüştü anltamm neler çektiğimi. sürekli uyandım kanter içinde vantilatör çaliştirdim onun serinliğiyle sızıp uyudum ama o durunca bende tekrar uyandım tekrar çaliştırdım sızdım yine uyandım vs.. tüm gece böyle geçti...Allahım sen yardım et bize. gerçekdende yaz hamileliği çok zormuş bu sıcaklar konusunda...
evde tüm pencereler kapılar açık hiç esinti yok. bu haftaspnu esenköyde biraz serinlicem inş..doktorumla konuştum denize girmek konusunda havuza girme sakın dedi. ama denizde de öylesaatlerce kalma dedi yani yarım saat yüz dinlen yine yarım saat yğüzebilirisn dedi..bakalım denizces ben gibi bir balık için bu nasıl olcaksa ben girdimmi yorulana kadar çıkmazdımda..

SAğol Gülistanım, p.tesiden sonra internet işi düzelecek inş.
Kuzum Çağan 10 gün önde Mehmet Akif 100-150 gr eksik çıkabilir kıyaslayıp üzülme sonra, evet Asiye'ye gidicem de ne zman gitsem diye düşünüyorum, sen kimle gidiyorsun Nisaya birlikte gidelim uygunsan ?? görüşmüş oluruz
canm ben eşimle gidiyorum muayeneye malum bana uzak tek gidemem.randevularım genelde sabah alıyorum 9,30 ydaa 9.50 gibi alıyorum randevunmu herzaman eşim sabahları daha musait oluyor.ben hafta içi uygun bi gun gidicem 34+ oluyorum ya çarşambadan sonrra, belki cumaya randevu alırım.:)haberleşiriz

günaydınlar olsun herkeslere.
merhaba kızlar. hamile kaldığımı öğrendiğimde bu sayfayı açmıştım.şimdi de doğuma 3 hafta kala yazıyorum ama bu arada paylaşımlarınızı mümkün olduğu sürece hep takip ettim.çok güzel dostluklar kuruldu.buna vesile olduğum için seviniyorum.hamileliğimi burdan ilan etmiştim nasip olursa doğumumuda burdan ilan etmek istiyorum.aylar ş sonra burda sizinle bi sıkıntımı da paylaşmakk istiyorum.şu anda bebişim 36 haftalık ama son kontrolümüzde doktor 2 hafta geride olduğumuzu söyledi.bebeğim son 2 haftada hiç gelişme göstermemiş.bu beni gerçekten korkuttu.doktorum bunun olabileceğini söylese de ben hiç huzurlu değilim acaba bebeğimi yeterince besleyemiyormuyum diye kendimi yer oldum.bir hafta sonra yne kontolüm var ve ben deli gibi yemeğe verdim kendimi.aslında ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum.çaresiz beklicem...Allahım nolur meleklerimiz sağlıkla gelsinler.
inşallah hayırlısı olur.sağlıkla kavuşursun bebeğine.yalnız bu son haftalarda bazılarımızın bebişlerinde gelişim yavaşladı.normal bir durumdur bence de.yemeyle içmeyle ilgisi var mı bilmiyorum.ben mesela ev falan taşıdım çok yoruldum sonra hava çok sıcaktı iştahsızlık oldu çok sonrasında karnımda sncılar oldu midem bağırsağım bozuktu pek bir şey yiyemedim doktora gittiğimde ilerde olan kızım tam haftasında çıktı..ama gelişim geriliği denmedikten sonra sorun yoktur.

az önce ingiltere'deki arkadaşım aradı..aynı iş yerindeki arkadaşı normal doğumla 5 kg..luk çocuk doğurmuş dün akşam..kız da ince yapılı birisiymiş..ben şoklarda tabii
benim annem de öyleydi.olabilir inanırım
evet canım rahatladım ve nst iyi çıktı kızım 2800gr gelişimide iyiymiş suyu da nst sonucunu yarın asistanı gösterecek doktoruma haftaya tekrar kontrol ama şimdilik kötü birşey yok zemuszemus

geçmiş olsun..dualarım seninle..

QUOTE] sağol canımm

kesin stresten işi sanırım haftaya cuma bırakacağım yeter artık dayanacak gücümde kalmadı

esra nın iyi olmasına sevindim piyasada iyi doktor bulmak marifet insan değil bunlar kasap sanki kendileri ya da eşileri bizlerin yerinde olsa böylemi davranırlar

iyi sinemalar esra
gözünaydın fasulyeko bu sondemler bazılarımız için çok aksiyonlu geçiyor böyle.
İstanbul çok küçük.. Bugün Bakırköye terlik almaya gitmiştim. Bir ses duydum kalabalığın içinden. çaçaça Ayça diye.. Anaaa bi bakarım bizim çingene.. Sinemaya gitmişler evet..

Ama tüüüüü bana yazıklar olsun ki, doktor randevusunu sormayı unuttum..

Hahaha karşılaşmak çok güzeldi ama..
sırnaşık şey
başınız sağolsun canım.hastanedekilere rabbim acil şifalar versin
iyi akşamlarr bende biraz uzak kaldım sizden ara ara girsemde yazamıyorumm...

bugün farklı bi dr.a gittik bizim dr.umuz eğitime katılmış hastanede olmuycakmış bizde bugün giidip hastanemizi ayarladık doğum yapacağım yeri ve odayı
..
kızımızıda gördükk parmağını emiyodu canım benim 2702 gr.olmuş ama çok büyüdüğü için boyunu ölçemedi uğraştı uğraştı kızımda izin vermedi haftaya

diğer dr.umuza gidicez gene sonraki haftada gene yeni dr.umuza gidicez ve nst 'ye giricezzz....

aayyy bugünn cok mutluyum insan rahatlıyoo yaaaa
gözünaydın.gerçekten büyük mutluluk bu doktor randevularından güzel haberle dönmek.1 hafta uçuyor insan
ya lal oyle olmuyor yaa sen o an heyecanla bebegin çikmasını bekliyorsun ilk sesini duydugun anda orda seni itip kakmıslar iste yok cekmisler hiçç umrun olmuyorg ormekiçinsabırsızlanıyorsun
helebenime rken dogumdu bebegi bir an gosterip hemen goturduler kuvez vs ihtiyacı olabilir diye normal zamandadoum olunca sakrıp kucagnıa lbile koyuyorlar gogsune yaslıyorlar falan yani o anda karnında yapılanları aklına bile getirmiycenn beege odaklancann baslıyoruz dediklerinde karnım acıycakmı diye degil bebek çıkacak bes dk ya aylardır karnımda tasıdıgım bebeimle tanıscam diye heyecandan oleibilirsin yaniii

aynen oyle dido diyelim çok heyecan yaptın tansiyonun çıktı vs vs olumsuz birse y oldu merak etmey gerek yok gerekli uyutucu uilacı tam aneztezi değil zaten o verirler ve olumsuz ne oldu ise yasamassınız merak etmeyin

ayy berkede istiyorr bende gotureyim bariilk firsattaa
bu epidurali tercihler arasına almak lazım.benim diğer bir korkum da iyi bir uzman var mı bu epidurali yapabilen o..sorayom hastaneye.gerçi kötü demezler bizim uzmanımız.
minik kelebekcimm

listeyi yolluyorsun sat a ogore ama dimi yani mesela benim sezaryan tarihim belli oldu 4 agustos ama listede sat a gore 16 austos nası yapsak acaba onları degistirmekmi gerek sat a gore durumu gormek için eskisi gibimi kalsa acabaa ???

bu arada bende PERVİN gibii dusunuyorum aylardır olmayanlar okuyup okuyup sessiz kalıp kenarda bekleyenlerin dogumlarınıda bilmemize gerek yok bencede. yani benim içinde birsey ifade etmiyor olaıcak çunku bilsem nolur bilmesem nolur o yuzden aktif birsuru arkadasımı listede gormek ve hikayelerini dinlemeyi tercih ederim zaten o sessi z okuyanların ortak ozelligi liste falangibi seylerde bulumak hos geliyor sanırım psikolojik olarak silinince rahatsız olup hemen yazıyorlar :) enteresan bir yapı ne anlamı varsa hiç yazısmadgın bir toplulukta isminin bir listede kaydı olmasının ben anlam veremiyroum
ben de sil diyecektim ama gelip yeniden isim yazdırıyorlar.eee tuba da yazamam diyemiyor haliyle.gerginlik falan çıkıyor sonra..garip durum işte.
ii akşamlar kızlar nerde bu topik ahalisi ben öldüm valla ayaklarımı hissetmiom yaa 2 3 seferdirde morarıyor şişince bu gittiğimde dr soracağım sizde varmı böle durum?
ama çok yoruyorsun kendini doğal o morarma..ben yormasam da oluyor ara ara.
Aklıma ne takıldı.. Henüz belli değil ama sezeryan olursam benim dr akşam bakıyor malum. Sezeryanları da akşam 6 dan sonra yapıyor.Hatta muayenelerinin bitmesini bekleyecek en erken gece 11 gibi yapar sanırım. O saatte ameliyat mı olur yaaa. Ağrılar gece daha da depreşmez mi.. Gündüz yap desem, geceden uykusuz olacağı için hiç olmaz.. Gerçi hiç konuşmadık ama öyle kafama takıldı..
o saate kadar aç mı duracaksın????
buarada moralim bozuk baya kizlar, kedisi verdigimden beri cok agliyorum, hic bukadar kotu olacagini dusunmemistim, Tibetde hungur hungur agliyor, heryerde o var evde sanki, yatakta ayagini oynatsa, minumu cikti diye bakiyorum gayriihtiyari:KK43:(( ama icim bi yanan cok rahat, kadin cok iyi biri, bize cok yakin oturuyor, istediginiz zama gorebilirsiniz dedi, hatta bebek buyuynce 10 aylik falan geri alabilirsiniz dedi, cok anlayisli ve sevecen iyi bakacagina eminim; minud
kıyamam size yaaaa
o yuzden sut verme ile ilgili bilgiler 2 hafta sonrasina kaldi:KK43:((
sağlık olsun canım.sen iyi ol da
günaydın kızlar
hayırlı cumalarınız olsun
herkes iyidir umarım..geçmişten sadece bir sayfa okudum henüz meltem evelsi gece hastaneye gitmiş umarım iyidir okudukça anlayacağım sonucu..
dünümü kısa bir özet geçeyim bende

bebişiim iyi haftasına göre uyumlu vs..bu doktorda dediki sezeryanlık bir durumun yok henüz bebek gelişmese haftası ile uyumlu olmazdı dedi ben ona anlattım böyle böyleee diye dedi sen kendini doktorunu bırakma takiplerini aynı doktorda yaptırmaya devam et dedi bebek bakım ünitesinide kafana takma her hastanede olmayabilir zaten çok elzem durumlarda ihityaç olur ded..
için rahat etsin gel çatı muaynesi yapalım dediii tmm dedim alıştık anasını satayım parmaklanmaya varsın bide Ayşe parmak atsınnn pehhh
neyse bu 3-5 parmak olayına girdi resmen ama eller narindi Allahtan..dediki;çatında herhangi bi darlık yok zaten bunu söylemeyk için erken yinede herşey sancına ve açılmana bağlı ama çatın dar filan değil dediii..
anlıyacağınız içim raqhat bir şekilde çıktım hastaneden
sancı beklicem su beklicem nişan beklicem bende heyoooo heyooo hihoyyyt (acaba psikopatmıyım ne dersiniz bekledğim şeylere bakın -tatlicadiarzu- )
normalsin canım.normal doğum istiyorsun ne bekleyecektin ki başka..cesaretine hayranım.efferin sana
kuzum sen hiç çocuk baktınmı yiğen vs..ne kadar zevkli olduğunu o günlerden sonra bi konuşalım mümkünse :roflol:

ne alakaaa beaa eskidenmiş o artık erkeklerde ilgileniyo burçlarla felan laelaelaelaelae

valla süpermişşş rüyan koptum aynen :roflol:
açık toto seniii yoksa toton çok büyüdü örtü küçükmü gelmeye başladı ne dersin nurdanım :lepi:
bende bu sabah sapık rüyalar gördüm mübarek gün anlatamıcam burda kalktım abdest aldım töbe estağfurullah hayır olsun :kedi:

işte benim o yakışıklı bozması dohtorumda öyle dedi bana iyide 37. haftada söyelnirmiymiş bu bari 39 olsaydım :kızgın:

kuzum kist olabilirmi umarım öyle birşey değil gebelikle alakalıdır kendimzii yoklayıp muayne etmemiz gerekiyor sürekli tatlım..

süper özet hem ben geri kalırmıyım sinemadann heee :dilcikar:
ayakları gibi narin güzel sesini verene kurban olurum senünnnnnnn
çıtırrrr hatunnnnnnn

:eek:

Günaydın kızlarrr..

Bugün işyerinde son günüm.. hihoyyyt bugün bir an önce bitsin istiyorum, o kadar sıkıldım yani... gerçi bundan sonra da evde sıcak günler beni bekliyor olacak, hadi bakalım hayırlısı şakkıdı

Minik, başınız sağolsun, Allah rahmet eylesin. İnşallah yoğun bakımdaki hastanız iyileşir. Allah geride kalanlara sabır versin..

süpeer ebruşka
bende haftaya bırakıyorum inşallahhhzemuszemus

uykusuz bir gecenin ardindn gunaydin kizlar, sabahin korunde tibet giderken hortladim, birazdan kahvalti yapip cikicam ise:KK43:(
uyumama nedenini öğrenebilir niyim nurdan..ben de uyuyamadım da absürd bir nedenden
Günaydın kızlarrr..

haftaya aynı gün ben de sevineceğim böyle inşallah..gözün aydın.evden de gir özletme kendini.
günaydınn.
26 yıllık ömrğ hayatımda hiç bu kadar sıcak bir gece hatırlamıyorum. güya yagmur yagıyor diye sevinmiştim ama yagmur yagınca resmen yerden buhar çıkmaya başladı ve o buhar gece acaip bi neme dönüştü anltamm neler çektiğimi. sürekli uyandım kanter içinde vantilatör çaliştirdim onun serinliğiyle sızıp uyudum ama o durunca bende tekrar uyandım tekrar çaliştırdım sızdım yine uyandım vs.. tüm gece böyle geçti...Allahım sen yardım et bize. gerçekdende yaz hamileliği çok zormuş bu sıcaklar konusunda...
evde tüm pencereler kapılar açık hiç esinti yok. bu haftaspnu esenköyde biraz serinlicem inş..doktorumla konuştum denize girmek konusunda havuza girme sakın dedi. ama denizde de öylesaatlerce kalma dedi yani yarım saat yüz dinlen yine yarım saat yğüzebilirisn dedi..bakalım denizces ben gibi bir balık için bu nasıl olcaksa ben girdimmi yorulana kadar çıkmazdımda..

ohhh ne güzel gülistan..yarım saat yüzmek dinlenmek için neler vermezdim.15 dkcık da yeterdi be

kaçırmış olabilirim doğum şeklin belli değildi mi yoksa?

35. haftadayım.bu çatı muyenesini ne zaman yapıyorlar acaba?

catı muayenesı doktordan doktora degısıyor sanırım.ama olması gereken hafta aralıgı 38.haftadan önce degıl sanırım.cogu doktor bebek normal dogum pozisyonundaysa ve hersey normalse,sancı gelene kadar yapımıyor.acılma varmı dıe baktıklarında catı muayenıse oluyo galıba tabı sancın geldıgınde.benım doktorumda şimdilk bıse sölemedı bakalım yarın nedıycek bu konuda

teşekkür bilgiler için.sizin doğum hangi güne geliyor arkadaşlar.ben ağustos ortası kısmetse

X