2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

kızlar aslında cesur bir insanım hatta acı eşiğim de yüksektir. bikaç ameliyatta geçirmişliğim var sonrasında ağrı kesici bile kullanmadım. sadece epidural sezeryanda şu acı hissetme deil de sallanma dokunma ve çıkarma işlerini hissetme durumu biraz beni sarstı. bir de gidip videolarını seyrettim. dünyada milyonlarca kadın doğuruoyor o yçntemle benim neyim eksik dimi. bir de başka şansım da yok hani normal yapim filan da diemem. nie böle tırstım birden anlamıorum. sonunda miniğime kavuşucam. sadece paylaşasım geldi. o anı yaşarken benim gibi sezeryan olan kadınların cesaretini düşünücemmm sonrasında gelen mucizeyi. hadi kolay gelsin.

didecim ayakların şiş değil sositososito bence normal. normal ayak nasıldı ki

ya lal oyle olmuyor yaa sen o an heyecanla bebegin çikmasını bekliyorsun ilk sesini duydugun anda orda seni itip kakmıslar iste yok cekmisler hiçç umrun olmuyorg ormekiçinsabırsızlanıyorsun
helebenime rken dogumdu bebegi bir an gosterip hemen goturduler kuvez vs ihtiyacı olabilir diye normal zamandadoum olunca sakrıp kucagnıa lbile koyuyorlar gogsune yaslıyorlar falan yani o anda karnında yapılanları aklına bile getirmiycenn beege odaklancann baslıyoruz dediklerinde karnım acıycakmı diye degil bebek çıkacak bes dk ya aylardır karnımda tasıdıgım bebeimle tanıscam diye heyecandan oleibilirsin yaniii

lalece ben de bebğimin ilk doğduğu anı görmek için epidural olmak istiyorum.ama dedğin nedenlerden ötürü ben de tırstım.sorun falan çıkarırım dayarlar gazı bayıltırlar:)

ayaklarım gerçekten şiş normal hiçbir aykkabım olmuyor ayağıma.normalde serçe kuşu kıvamındadırlar.tazeyle esra cadısı inanmıyor ayrı dava.ha sakın beni megolaoman sanma sadece ayaklarımı severim o kadar.

aynen oyle dido diyelim çok heyecan yaptın tansiyonun çıktı vs vs olumsuz birse y oldu merak etmey gerek yok gerekli uyutucu uilacı tam aneztezi değil zaten o verirler ve olumsuz ne oldu ise yasamassınız merak etmeyin

Ehh, fena değilmiş. Geçer not aldın. Ama ojesiz ayak mı olurmuş kızım yaa ? (Kışın bile kırmızıları, fuşyaları sürer de gezerim.) Ama neyse hadi... :1closedeyes:

PETRİK, Elif biliyor mu ona doğurtmayacağını? Merak ettim.

BURKOLAR, EVRİMLER ve biz ICE AGE 3 e gittik. Allam çok güzeldi.Hele anne mamutun doğum yaptığı sahne :)) Göz yaşlarımızı tutamadık :) 3 boyutlu idi film. Ne zamandır sinemaya gitmemiştim. Çok iyi oldu. Buradan tekrar organizasyonda emeği geçen arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum. a.s.
ayy berkede istiyorr bende gotureyim bariilk firsattaa

NAZAN HANIM NAZAN HANIMMMMMMM :))) BENıM EKMEK YEME HAKIMDA VAR KUZUMM
askol yani 4yemek kasııgı mantı bir dilim ekmek birkofte demek oluyorrr
yani orda aykırı yedigim tek sey patates kızartmaları idi :KK66:) ay yazcagaınıda tahmin ettim hain arkadas:))))))

dide ya ayakların oyle aman aman sis durmuyorbenimkin çekip koysam inanamassınız ya çok çok narindi senin ayaklar sana bu bile çok geliyor yada benimkiler korkunç:B))

NESRıNN

soyle kocana tez zamanda alsın lapt op u canım olmaz boyle dourmadan alsın ama lutfen en çok simdi yazcan katılcan aramıza evden valla

seker nası gidiyor insulin nası
insulun vurulmak için her ogundan sonra seker olcuyorsunyuksekse vuruluyorsun dimi ,?==

iyi akşamlar
bugün hava fecii şekilde sıcak ve nemliydi eriyorumsandım, sıcaktan insan yemek bile yiyemiyor, yarında saat 2 de Endokrin randevum var nasıl gidicem bu sıcakta ne yapıcam bilemiyorum

PETRİK, Elif biliyor mu ona doğurtmayacağını? Merak ettim. .
bilmiyor Taze daha söylemedim, söylicem ama hiç indirim yapmıyor Ali Paşa bey hastalarına indirim yaptırıyor, yapsa değiştirmezdim, ethica çok pahalı istemeyerek değiştircem Elif i seviyorum ama napalım

nesrinim nerelerdesin yaaa gir ara sıra alıcakmı gerçekten eşin laptop kafamı yapıyon bizimle ne güzel olurrr yaa alsa çağan kemalimize kocaman bi maşallah canım
insülünümü arttırıcan bu kadarda dikkat ediyorsun acaba stres felan yapıyosun ondandmı böyle??geçenlerde bu muhabbet yapıldı sinir stres şekeri yüklseltiyor diyee??
Sağol tatlım aldı laptopu cidden kafa yapmıyorum naniknanik
netten 2.el almış bugün, yarın kargoya verecekler c.tesi yada p.tesi gelir
şekerimi hiç sorma siz gördünüz ne yedim nekdar yüksek çıktı, yetmiyor en düşük doz yarın gidiyorum endokrine yükseltecek eminim, stresli değilim ama diyetten çok sıkıldım bunaldım
doktor randevun nasıl geçti ne söyledi doktor ??sinemaya gittigine göre keyfin yerinde

Kızlar günaydın dün akşam çok ilginçti
iş çıkışı eve gittiğimde iç çamaşırımda ıslaklık vardı amanın dedim bu su mudur acep doktoru aradım nasıl oluyor bu su dedim az az mı gelir birden bire mi o da dedi ki ikisi de olabilir en yakın doktora git dedi

Geçmiş olsun Meltem iyi olmanıza sevindim, işten ne zman çıkıyorsun dinlen biraz

petrikim yahu özledik seni eşin biran önce bi hal çaresine baksın senn şu internet işine.:)bu arada doktora gitmişsin gözun aydın maşallah çagan oglumuza..valla sennle sat larımız nerdeyse aynı diye bende şimdi Çaganın kilolarda bekliyorum Mehmet Akifi.sen asiye hanıma gidicekmisin.:?
ben yarın için randevu alıcam hemde haftasonu için yol ve deniz işini sorcam.

SAğol Gülistanım, p.tesiden sonra internet işi düzelecek inş.
Kuzum Çağan 10 gün önde Mehmet Akif 100-150 gr eksik çıkabilir kıyaslayıp üzülme sonra, evet Asiye'ye gidicem de ne zman gitsem diye düşünüyorum, sen kimle gidiyorsun Nisaya birlikte gidelim uygunsan ?? görüşmüş oluruz

minik kelebek başınız sağolsun, Allah rahmet eylesin geride kalanlara sabır versin

minik kelebekcimm

listeyi yolluyorsun sat a ogore ama dimi yani mesela benim sezaryan tarihim belli oldu 4 agustos ama listede sat a gore 16 austos nası yapsak acaba onları degistirmekmi gerek sat a gore durumu gormek için eskisi gibimi kalsa acabaa ???

bu arada bende PERVİN gibii dusunuyorum aylardır olmayanlar okuyup okuyup sessiz kalıp kenarda bekleyenlerin dogumlarınıda bilmemize gerek yok bencede. yani benim içinde birsey ifade etmiyor olaıcak çunku bilsem nolur bilmesem nolur o yuzden aktif birsuru arkadasımı listede gormek ve hikayelerini dinlemeyi tercih ederim zaten o sessi z okuyanların ortak ozelligi liste falangibi seylerde bulumak hos geliyor sanırım psikolojik olarak silinince rahatsız olup hemen yazıyorlar :) enteresan bir yapı ne anlamı varsa hiç yazısmadgın bir toplulukta isminin bir listede kaydı olmasının ben anlam veremiyroum

NESRİNN
soyle kocana tez zamanda alsın lapt op u canım olmaz boyle dourmadan alsın ama lutfen en çok simdi yazcan katılcan aramıza evden valla

seker nası gidiyor insulin nası
insulun vurulmak için her ogundan sonra seker olcuyorsunyuksekse vuruluyorsun dimi ,?==

aldı canım sefgilim sağolsun en geç p.tesi elimde olur
şeker kötü gidiyor insülin kullandığm halde sabah tokluklarım yüksek, diyettende hiç kaytarmıyorum
sabah açlık ölçüyorum sonra insülini vuruyorum bacağıma yarım saat sonra kahvaltı ediyorum, yinede yüksek çıkıyor yarın endokrine gidiyorum dozunu yükseltecek eminim
sadece sabahları kullanıyorum insülini
diyetten fecii şekilde sıkıldım çok bunaldım beni en iyi sen anlarsın, bu akşam yemekte tam buğday ekmeği yerine biraz beyaz ekmek yedim patlicam yemeği ve salata 175 çıktı 1. saatim böyle olunca çok moralim bozuluyor hem aç geziyorum hemde yüksek :sinifsinif:

buarada kizlar dun gece bi tane "acikta kalmis toto" ruyasi gordum..Tibet baska bi kadinla evlenmis ve kadinda hamileymis ve o da bende ayni hastanede sezeryan olucakmisiz, o benden once giriyor sezeryana epidural yerine genel anestezi yapiyorlarmis, bende salak gibi kadina ziyarete gidiyorum, nasil yaptilar diye, sonrada beni alicaklarmis sezeryana ama ben epidural istiyorum diyorum..buarada tibet o kadinin yanina gidiyor; ama diyorum sen benim kocamdin, noldu?? sonra uyandim sabaha karsi sikismis mesaneyle, tibete sarildim uayndirdim, anlattim ruyayi, yorum super "gece daha kalin giyin istersen yada daha iyi ortun, usutuyorsun tabi" dedim bana bak sakin beni bosayip baska biriyle evlenme, cocugumun kardesini ben dogurucam, baska bi kadin degil:))tabii hala ruyanin etkisindeyim sabah in 5inde:)))

ya ruyaya koptum nurdan yaaa mincik mincik haa .Ş)Ş))) ilahi yaaa

hayir daha komigi kadinin sezeryan dikislerini inceliyorum bide, karnina bakiyorum, bide sirtindan kesi yapmislar ona bakiyorum, aa ne guzel estetik dikmisler hic ip gorunmuyor disardan diyorum:))))
çok iyi yaa:))))

Arkadaslarım;

Size bir sorum olacak.. gogsumun alt kısmında (gogus bolgemın yuvarlagında) yaglarken farkettıgım bır mınık sertlık sozkonusu dün aksam farkettgıım.. süt bezleri ile alakası var mıdır?* telaşlanmaya baslayayım mı??

gous yuvarlagında dedigin gogsunde mi yani sut bezi olabilir ama tabi bu byole havdaa kalmamalı suanda yapılan ultrason elle muayne falan saglıkılı sonuç vermez bence emzirme sonrasında iyice incelenmesi gerekir ama yinede bence kadın dogmu dr una goster bu kısmı evrimcim ihmale gelmez gogus te bu tarz seyler ama bence gebelik hormonları sut bezleri falan çokseyin etkisi olabilir

daha önce size bahsetmiş olduğum 15 haziranda doğum yapan arkadaşımın mevlütü vardı bugün.okadar sıcak okadar kalabalıktıki anlatamam size.allah bize sabır versin.bide bebişe mevlüt kıyafeti giydirmişler kıyamam resmen pişmişti.bu arada arkadaşımda hiç göbek kalmamış.ama sürekli korse giyiyor.:eek:

evet ya - okurken gözlerim dolu dolu oluyo - kötü tarafı kafede olmam - duygularımı yaşayamıyorum - millet beni görecek diye
ha birde evde görmelisin beni - bi bakıyorum yine Ecenin odasındayım yine kafamı dolabın içine sokmuşum eşyalarını kokluyorum - ah ah bu 1 ay geçmez gayri :umursamaz:

ayyy canan ya sen ece nin odasındayım diyincede benim içim bir fena oluyor bende ece min odasına bakayım diye aklımdan geçiyor ece ece kulaklarımda cınlıyor allahım yuzlerini bir gosterse sag salimmm

o dolabı açıp koklayanlardan biri de benim..bir de gelip geçerken kızımın odası naber demessem sanki oda küsüyor..

hehe aynenn kızımın odası ayyy diye sevip geçiyorum her onunden geçisimde odanın :)

kizlar buarada aksma emzirme seminerine gidicem dogum yapacagim hastaneye, eger yetisebilirsem saat 8de..gelince ogrendiklerimi paylasirim sizinle..

aa nurdan supermis emzirme semineri ha tum puf noktaları bekliyorum sahsen ikinci kez anne olacagım ama emzime detay ve kapsamlı bir is herseyibilmek isterim

az önce dolaptan klasörü aldım evrak takacaktım elimden düşüyordu bende birden rekleks olarak tutmaya çalıştım ama içim bir tuhaf oldu.... şimdi hafiften sanki karnımda acıyor..... birşey olmamıştır inşallah.... offfff

olmamıstır birsey sibel ya okadar basit değil artık onlara birsey olması agrın sizin kanaman vs yoksa hiç uzulme otur biraz dinlenhareketlerini hisset ve rahatla

Ben de Atatürk mah. oturdum 1 yıl. Şu Migrosun karşısından girilen yoldan ilerlerde bir yerlerdi.. Şimdi migrosun oralarda büyük alışveriş merkezi yapıldı sanırım..

Ben de başlarda hiç alışamamıştım. Batıda bir şehrin bu kadar geri kalmışlığı şaşırtıcıydı. Ama sakin ve yaşanılabilir bir kent. Güzel anılarım olduğu için seviyorum balıkesiri. hele Değirmenboğazındaki pikniklerimiz çok güzeldi..

Yavru orada migros yok artık yeller esti yerine - işte Balıkesir biraz medenyete adım attı alış veriş merkezleri felan caddeler sokaklar super oldu - dış görünüş super ama bi yağmur yağınca görmen lazım - heryer deniz gibi oluyo alt yapı sıfır - herşey göz boyamaca olarak yapıldı e tabi bunun parası da bizden çıktı - asfalt parası alındı her aileden 2-3 milyar
Değirmen boğaz hakkında fikrim yok hiç gitmedim - demiştim ben sana daha önce - hiç fırsatımız olmadı ama çocuk olunca o fırsatları mutklaka yaratacam kararlıyım

azönce kötü bir haber aldım,düzcede bir akrabamız kaza gecırmıs ve aynı aileden 3ü vefat etmıs.şimdi diğer ogulları yogun bakımda.nolur dua edın kızlar,inşallah kurtulur.murat abıde cok genctı karısıda,ve ölen diğer cocukları daha 3 yasındaydı.Allah ım bu nası bı acı bir aile için,aynı aileden 3 kısı öldü.Allah rahmet eylesın gani ganii

Minik kelebeğim başınız sağolsun yoğun bakımdakilere de allah acil şifa versin - üzüldüm çok kötü haberler heryerde ya :KK43: Sen toparla kendini üzülmemen lazım biliyosun riskli bir dönemdeyiz

kizlar canim birden dehset derecede cukulata istedi, off disardada berbat yagmur var markete gidemem..dolabimdaki stockda bitmis, resmen kriz geldi..

nurdancım seni çok iyi anlıyorum zor olsa gerek
benimde bir metre yakınımda dolapta çikolata dolu ama ben yiyemiyorum buna ne dersin:B) phaline sukret en azından yeme sansın var birkaç saat geçikmelide olsa:KK66:
kendim ve tum seker anne adaylarına acıyorum valahi neyse sayılı gun çabuk geçer derler çok az kaldı bugun berke ye dedim hastaneye kardesini gormeye gelirken elin bos gelme birkaç magnum falan al gel harclıklarınla dedim tamamg ercektenmi diyor tabi gercekten oglumdedim magnum aseriyorum :)))

merhaba kızlar. hamile kaldığımı öğrendiğimde bu sayfayı açmıştım.şimdi de doğuma 3 hafta kala yazıyorum ama bu arada paylaşımlarınızı mümkün olduğu sürece hep takip ettim.çok güzel dostluklar kuruldu.buna vesile olduğum için seviniyorum.hamileliğimi burdan ilan etmiştim nasip olursa doğumumuda burdan ilan etmek istiyorum.aylar ş sonra burda sizinle bi sıkıntımı da paylaşmakk istiyorum.şu anda bebişim 36 haftalık ama son kontrolümüzde doktor 2 hafta geride olduğumuzu söyledi.bebeğim son 2 haftada hiç gelişme göstermemiş.bu beni gerçekten korkuttu.doktorum bunun olabileceğini söylese de ben hiç huzurlu değilim acaba bebeğimi yeterince besleyemiyormuyum diye kendimi yer oldum.bir hafta sonra yne kontolüm var ve ben deli gibi yemeğe verdim kendimi.aslında ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum.çaresiz beklicem...Allahım nolur meleklerimiz sağlıkla gelsinler.

arda nerelerdesin sen arkadasım yazısmıstık o ilk gunlerde seninle sanırım kayra ile yakın arkadasdınız kayra burda da sen neden yoksun madem baslıgı actın neden yazmadın hiçbize merak ediyorum bunu acıkcası ? umarım bebeiin gelisir olmadı disarda gelisir emin olartık korkulcakhaftalarda değiliz merak etme içini rahat tutx

ayyy canan ya sen ece nin odasındayım diyincede benim içim bir fena oluyor bende ece min odasına bakayım diye aklımdan geçiyor ece ece kulaklarımda cınlıyor allahım yuzlerini bir gosterse sag salimmm

göstercek östercek - çok güzel düşünelim ki herşey çok güzel geçsin

hehe 4 ağus. saat 9 ha :) 1 aydan daha kısa - çok ürkütücü görünüyo :kedi:

nurdancım seni çok iyi anlıyorum zor olsa gerek

kendim ve tum seker anne adaylarına acıyorum valahi neyse sayılı gun çabuk geçer derler çok az kaldı bugun berke ye dedim hastaneye kardesini gormeye gelirken elin bos gelme birkaç magnum falan al gel harclıklarınla dedim tamamg ercektenmi diyor tabi gercekten oglumdedim magnum aseriyorum :)))

kıyamam yaa.. büyük bir irade örneği gösteriyosunuz..çok çok çok zor..ama dediğin gibi çok az kaldı..ha gayret..

hava ne güzel serinledi değil mi ıstanbullu hatunlar.. Dün gece korkunç sıcaktı.. bu hafta 5 gün yağışlı gösteriyor ama bakalım yağacak mı..

ii akşamlar kızlar nerde bu topik ahalisi ben öldüm valla ayaklarımı hissetmiom yaa 2 3 seferdirde morarıyor şişince bu gittiğimde dr soracağım sizde varmı böle durum?

besigim ve otokoltugum istanbul ofise teslim edildi. cıkacak ilk tırla bakuye ulasacak. bakalım tırın gelmesi 3 gun suruyo insallah bu hafta tır vardır cok heycanlandım :))

ya sana hep soracagım bende surekli sitelerveriyorsun sunu aldım falan diye bende diyordum istanbul da ailenmi teslim alıyorsonra sanamı yolliycaklar simdi ogrenmis oldum gule gule kullanın canım

evet canım rahatladım ve nst iyi çıktı kızım 2800gr gelişimide iyiymiş suyu da nst sonucunu yarın asistanı gösterecek doktoruma haftaya tekrar kontrol ama şimdilik kötü birşey yok zemuszemus

geçmiş olsun..dualarım seninle..

QUOTE] sağol canımm

kesin stresten işi sanırım haftaya cuma bırakacağım yeter artık dayanacak gücümde kalmadı

esra nın iyi olmasına sevindim piyasada iyi doktor bulmak marifet insan değil bunlar kasap sanki kendileri ya da eşileri bizlerin yerinde olsa böylemi davranırlar

iyi sinemalar esra

fasulyeko hem geçmis olsun aksam maceraniziçin hemdegzun aydın artık son aydayızkorkutmaya baslıyorlar dogum olacak diye ama allahin izniyle zamanında dogacak hepimizin kuzuları insalahhh
azönce kötü bir haber aldım,düzcede bir akrabamız kaza gecırmıs ve aynı aileden 3ü vefat etmıs.şimdi diğer ogulları yogun bakımda.nolur dua edın kızlar,inşallah kurtulur.murat abıde cok genctı karısıda,ve ölen diğer cocukları daha 3 yasındaydı.Allah ım bu nası bı acı bir aile için,aynı aileden 3 kısı öldü.Allah rahmet eylesın gani ganii

ayyy çok uzuludum yaa basınız saglsun allah yogun bakımda olana acil sifalar versin çok zorr geride kalan çocuk için ençok uzuldumm ;(((

iyi akşamlarr bende biraz uzak kaldım sizden ara ara girsemde yazamıyorumm...

bugün farklı bi dr.a gittik bizim dr.umuz eğitime katılmış hastanede olmuycakmış bizde bugün giidip hastanemizi ayarladık doğum yapacağım yeri ve odayı
..
kızımızıda gördükk parmağını emiyodu canım benim 2702 gr.olmuş ama çok büyüdüğü için boyunu ölçemedi uğraştı uğraştı kızımda izin vermedi haftaya

diğer dr.umuza gidicez gene sonraki haftada gene yeni dr.umuza gidicez ve nst 'ye giricezzz....

aayyy bugünn cok mutluyum insan rahatlıyoo yaaaa

massallah serapcımkızınakilosu gayet iyi

aldı canım sefgilim sağolsun en geç p.tesi elimde olur
şeker kötü gidiyor insülin kullandığm halde sabah tokluklarım yüksek, diyettende hiç kaytarmıyorum
sabah açlık ölçüyorum sonra insülini vuruyorum bacağıma yarım saat sonra kahvaltı ediyorum, yinede yüksek çıkıyor yarın endokrine gidiyorum dozunu yükseltecek eminim
sadece sabahları kullanıyorum insülini
diyetten fecii şekilde sıkıldım çok bunaldım beni en iyi sen anlarsın, bu akşam yemekte tam buğday ekmeği yerine biraz beyaz ekmek yedim patlicam yemeği ve salata 175 çıktı 1. saatim böyle olunca çok moralim bozuluyor hem aç geziyorum hemde yüksek :sinifsinif:

ay nesrin ya senmi benmi ya nmasıl bunaldım artık olce bice yemektenn tatlı yiyememekten ki çokçok duskunlugum yoktunr ama aylar oldu yaa agzıma koyamayalı adamgibi bir tatlıyı
sabayh benimde birazkaçırayım karbonhidrat ı hemen yuksek çikiyor 170 gibi ama kaçırmassam iyi 140 civarı
ama aksam sezbe yemegi ekmek salata falan yersemgayet guzel çıkıyor senin durum birazdaha vahim sanırım budurumda benden bensimit falan kaçırırsam çıkıyoryuksek cunku

soylemesi ayıp mesela buaksam lahmacun yedim iki adet hemde bir saatsonra endise ile olctum 138 cıktı benim sabah hiçkaçırmamam gerek bunu anladım aksam falan gayet iyibenim seker ekmegi kaçırsam bile
birdebenesmer ekmek yemiyorum kansızlıgım sınırda dediydi dr o yuzden ama buara sabahları biraz yesem diyorum sekerim artacagına kansızlık bu saatten sonra birsey yapmaz heralde diyorum
git bakalmı ne diycek dr artırır biraz ne farkeder zaten ha 18 unite ha 38 unite dimi ama

bugun havuza gittik ibo da izin aldı bizimle idi superdi vala bol bol yuzdumm ve ayaklarım resmen çok daha az sis su anda dun d um dedi çunku pelvise baskıdtan dolayı naparsan yap ayagın sisecek artık dogumda kurtulcaksın diye resmen yuzunce tabi baskı yok yan yatınca baskı yok sanırım boylelikle bgun çok daha iyi ayaklarım

dun aksamda canım sıklıdı dedim deniz havası alalım adaya gidelim amaa gittik adım bası waffle cı dondurmaıcı bense madodan bir topcuk diyet dondurma aldım kesmedi tabi cay içeyim desem gun içinde içmistim pek içme hakkım yoktu yalana yalana dondum deniz havasını kuru kurualmıs oldum:) ve tabi yurume surem çok kısaldı gittigimizeze degmedi yuruyemedim ada nın yolları yokuslu malum faytona bincektik cesaret edemedim hoplatır zıplatır diye bizim sosyal hayat durma noktasında anlayacagınız pekçogunuzda oldugu gibi
tabi cingenem esra dan bahsetmiyorum o ayrı dunyanın insanı:))))))

bu arada esracım haberlerini tuana melekten aldım:) nası diyceksin seni diye beni aramıs bendede numarası kayıtlı değildi geri aradım kimsiniz vs diyerekten o soyledi senin sonucu da online gun içinde ogrenmis oldum gozun aydın canımbeklemeye dvammıs haa iyi bari yaa ha gayrett

X