2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

nurdan ahahahaha koptum kız rüyana.. bizde tam tersi eşim benm başkasıyla evlendiğimi falan görüyor bi kaç zamandır. ayy kalkıyo hemen bana sorular sormaya başlıyor başkasını sevmezsin dimi sen benmsin dimi gibi ayyhh zaten bizde bi tek bebek benm karnımda diğer tüm vasıflar aşkımda da mevcut.:)

hgypsym hala gelmedimi yahu..

hayırlı olsun bebeğin..neden erken doğdu.??

oh maşşalah tosunumuza..deryaaa az kaldı beea..

maşşallah burçin bebek..oh oh senin de tarih belli..anam napıyonuz..yussssuuuff...

teşekkürelr canım

..

Teşekkürler baby özet için : )
panik oldum demek ilk bebişimiz geldi, maibeyaz çok az geliyordu foruma hatırlıyor gibiyim
azcık geçmişe bakabildim
Esram babana geçmiş olsun rahatsızlıgını anlaymadım umarım biranönce sağlığına kavuşur, çatı muaneni merak ediyordum senn yakışıklı koft çıkmış 3. doktorada git için rahat etsin canım, güzel haberlerle gelirsin inşallah, bu arada eşim senin tavdiyeni dinledi laptop alıyor bana kaydirigubbakcemile3 rahat rahat gelirim foruma
doktordan güzel haberlerle gelenleri n gözün aydın
bizde bugün doktordaydık :nazar: 2400 gr olmuş kuzum, herley yolunda
sadece ben diyetten bıktım bunalımdaydım azcık alışverişe çıktım sabah iyi geldi :), insülin kullandıgım halde şekerim yüksek moralimbozuluyor cuma günü endokrine gidiyorum insülin dozunu yüksekcetek büyük ihtimalle
Elif Çağan'ın bana benzediğini söyledi mutu etti bakalım ne kadar doğru doğunca görücez :)

ben 10 gündür neler yaptım;
kuzumun kıyafetlerini yıkayıp ütüledim çok keyifliydi, dolabına yerleştirmedim halen kokuyor 2 hafta daha beklesin, pamuk aldım yorgan yaptırıcam, bugünde metalica bodysi aldım oğluşa çok sevimli :)
sonraa et pişiriyordum ocakta unuttum ufak bi yanın çıkıyordu nerdeyse ucuz atlattık, dolaplar 4 kez silinde zor çıktı kokusu
haftaya annem geliyor çok mutluyum doğuma kadar yanmda kalıcak 7 aydır görmüyorum çok özledim opuyorumnanaktan
böyle iştee
oh maşallah bebek iyi annemiz iyi işlerde tamamlanmış annende geliyor tutmayalım seni canım zamnında güzel güzel doğurmak kalmış artık
Kızlar günaydın
dün akşam çok ilginçti
iş çıkışı eve gittiğimde iç çamaşırımda ıslaklık vardı amanın dedim bu su mudur acep doktoru aradım nasıl oluyor bu su dedim az az mı gelir birden bire mi o da dedi ki ikisi de olabilir en yakın doktora git dedi
neyse avcılar hospital a gittik bu arada eşim sağolsun nöbetçi bayan doktor aradı
doktor ultrasonla baktı iyi falan dedi baş ağaşı duruyormuş artık
su geliyormu diye bir test varmış turnusol kağıdıyla yapılan beni doğumhaneye çıkardılar ebe o benim azcık bağırmama neden olan testi yaptı malum anlamışsınızdır turnusol negatif çıktı doğum kanalı da kapalıymış
sonra nst ye bağladılar 20 dk falan sonuç nst ye göre benim 8 dk bir doğum sancım varmış erken doğum olabilirmiş hastanede yatmanız lazım en az 2 hafta geciktirmek lazım doğumu dediler
biz tekrar kendi dok. aradık o da tlf ne kadar da olsa birşey diyemem dedi ne diyorlarsa yapın dedi
ama benim bel ağrım birşeyim yok diye eve gittik
hatta şimdi işteyim kızım tekme atıyor diye algılıyorum acaba onlar mı sancı bilemiyorumki kendi doktoruma randevu aldım bugün 14:10 da randevum var inşallah kızım iyidir dua edin bizim için sağlıkla zamanında gelsin inşallah.
şu an tekmeler dışında iyiyim ama kızıma birşey olursa diyede korkuyorum Allah hepimizin yardımcısı olsun
sancısız açılma olabiliyor bunu söylemek zorundayım haberiniz olsun aman dikkat
yav biz niye bele erken doğum sendromu olduk.kaliba çok erken doğuran oluyor ya ondan..püffff ..ben de sürekli nevayla konuşuyorum zamanın da gelsin diye.hep dua ediyorum.
sakin olalım sakin az kaldı güzel arkedeşler kaydirigubbakcemile5
bana sanki 27-31 temmuz arası doğuracakmışım gibi hissediyorum. ama keşke ağustosa sarksa.

inşallah canım. yatırmasınlar tabi...
kaan kocatepenin siteinde bebeğin aane karnında daha çok kilo alması için beklemnize gerek yok doktorunuz uygun görürse yada doğum olursa endişelenmeyin yazıyor çünkü bebek anne karnında maksimum 25 -30 gr alırken doğunca günlük 40 gr almaya başlıyormuş
arkdaşlar bizim de dün kontrolümüz vardı pozisyonumuz ters kilomuz 3150:nazar:maşallah olmuş 26 temmuz muhtemel doğum tarihimiz sezaryan olacak
maşallah bebeğine tarihinde hayırlı olsun
buarada kizlar dun gece bi tane "acikta kalmis toto" ruyasi gordum..Tibet baska bi kadinla evlenmis ve kadinda hamileymis ve o da bende ayni hastanede sezeryan olucakmisiz, o benden once giriyor sezeryana epidural yerine genel anestezi yapiyorlarmis, bende salak gibi kadina ziyarete gidiyorum, nasil yaptilar diye, sonrada beni alicaklarmis sezeryana ama ben epidural istiyorum diyorum..buarada tibet o kadinin yanina gidiyor; ama diyorum sen benim kocamdin, noldu?? sonra uyandim sabaha karsi sikismis mesaneyle, tibete sarildim uayndirdim, anlattim ruyayi, yorum super "gece daha kalin giyin istersen yada daha iyi ortun, usutuyorsun tabi" dedim bana bak sakin beni bosayip baska biriyle evlenme, cocugumun kardesini ben dogurucam, baska bi kadin degil:))tabii hala ruyanin etkisindeyim sabah in 5inde:)))

ay bende sinir olurum hatta gerçekmiş kadarda gerilirm -tatlicadiarzu-:1shok:ama sen benim kocamdın ne olduya karşılık eşinin yorumuda süper olmuş :roflol::roflol:

bana da doktorum 36-37. haftadan sonra icme dedi hatta o karin sertlesmesi icin aldigim progestronlu ilacida 36. haftadan sonra alma dedi..kasilmalari onlemesini istemiyorlar bu haftadan sonra...

Belkı ben sezeryan olacagım ya.. orası kesın.. bunun ıcın kes dememıstı ılacı.. olabıler mı :))

geçmiş olsun..dualarım seninle..

önce temizliyom güzelce..sonra ocağa koyup içine az su,limon,doğranmış domates ekleyip fazla karıştırmadan hafif sararıncaya kadar pişiriyorum..soğudumu buzdolabı poşetlerine koyup doğru deepfreeze..fasulyeyi de börülceyi de öle yapıyom ben..
bir kısmını da böyle yapayım..domatesli falan iyi fikir.
bu anlattigim ruyanin ozetiydi tabi bu yeni karisiyla oturmaya falan geliyor bizim bi aile dostlarimiza bende bne alakaysa ordayim, ama Tibet nasil degismis, bide kiza mincik mincik.. hay allahim resmen kabustu, ki yani hic oyle capkin, ne biliyiml hani insani tedirgin edicek bi tip degildir, bildigin ev kedisidir kendisi...ya daha neler neler gordum, sinir harbiyle uyandim, bide cisim gelmis, kostur wcye...ciism gelmese daha neler gorucektim..
ben de çok görürdüm öyle rüyalar.sonra bik biklerdim adama.hatta bişe dememe gerek kalmaz sabah uyanır pis pis bakardım ona..o da anlardı hemen haydaaaaa yine mi rüya gördün derdi.
hayir daha komigi kadinin sezeryan dikislerini inceliyorum bide, karnina bakiyorum, bide sirtindan kesi yapmislar ona bakiyorum, aa ne guzel estetik dikmisler hic ip gorunmuyor disardan diyorum:))))
sırtını yüzmüşler işte intikamın alınmış ne uzatıyon:))) ayyy çok güldüm ya
ya yok kuzum.. aslında ole cok ozenılecek bısı yapmadım.. kalplı kutu vardır.. onları kutu seklıne cevırdım.. ustune nazar bozcugu yapıstırdım mınık.. sımdı ınce bır mavı kurdele alıp baglıycam.. ama bıter bıtmez gosterecegım.. soz.

Gercekten de o dedıdın senaryoyu hepımız kurduk.. brıbırımızle paylastık.. ınsallahh o gunler de nasıp olur :))

Yavrum.. arada gırıp cıkan agrılarım olmadıgını nereden bılıosun.. ben de yasıyorum.. ama kafayı oraya takmamaya calısıyorum.. agrım cok olursa magnezyum alıyorum.. halledıyoruss ıste.

Ben de sadece tam tahıllı yıyorum.. oyle meyevelı cıkolatalı olaylarına gırmıyorum acıkcası..

kafayı takmıyoz tamamdır.bu gün iyiyim ..galiba ben bağırsakları bozmuştum.işyerinde damacana suyu diye içtiğim su çeşme suyuymuş..su sebilleri oluyorya oraya çeşme suyu koymuşlar..bir kere daha sudan zehirlenmiştim serum takmışlardı.yine su yapmış olabilir.bu gün öğrendim çok kızdım.kendi suyumu da getireceğim artık..buradaki çeçme sularına lağım karışıyormuş galiba...bunlar içiyor bişe olmuyor

bana da doktorum 36-37. haftadan sonra icme dedi hatta o karin sertlesmesi icin aldigim progestronlu ilacida 36. haftadan sonra alma dedi..kasilmalari onlemesini istemiyorlar bu haftadan sonra...

37 den sonra kasılmayı engelliyormuş ebizde doldurdu:lepi:k şükür onun için gerek görmemiştir artı çok şükür bacak ağrımda kalmadı yerimseniben

ben bun hafta kasılmalar için bir tane içtim.bu haftada içeyim.bırakayım sonra öyleyse.bana 7. haftada yazmıştı doktor.içim dışım magnezyum..oysa gerek yokmuş kalöça ağrılarım başka nedendenmiş..o eski doktorum salaktı zati

Arkadaslarım;

Size bir sorum olacak.. gogsumun alt kısmında (gogus bolgemın yuvarlagında) yaglarken farkettıgım bır mınık sertlık sozkonusu dün aksam farkettgıım.. süt bezleri ile alakası var mıdır?* telaşlanmaya baslayayım mı??

Belkı ben sezeryan olacagım ya.. orası kesın.. bunun ıcın kes dememıstı ılacı.. olabıler mı :))

ben son gittigimde benimde sezeryan gundeme gelmisti..ama ben adama o ilaclari kasilmama oldukca aliyorum, duzenli almiyorum dedim, o da zaten arada ara ver , 36.-37 den sonrada kullanma dedi, magnezyum icinde son haftalar kullanma dedi... belki nst icin yaniltici olabilir diye demislerdir..bi sor bakalim doktor amcaya..

kafayı takmıyoz tamamdır.bu gün iyiyim ..galiba ben bağırsakları bozmuştum.işyerinde damacana suyu diye içtiğim su çeşme suyuymuş..su sebilleri oluyorya oraya çeşme suyu koymuşlar..bir kere daha sudan zehirlenmiştim serum takmışlardı.yine su yapmış olabilir.bu gün öğrendim çok kızdım.kendi suyumu da getireceğim artık..buradaki çeçme sularına lağım karışıyormuş galiba...bunlar içiyor bişe olmuyor

hey allam..uslu uslu otursunlar artık hergün bi vukuat..

37 den sonra kasılmayı engelliyormuş ebizde doldurdu:lepi:k şükür onun için gerek görmemiştir artı çok şükür bacak ağrımda kalmadı yerimseniben

bana da çok zorda kalmadıkça içme dedi..ama evrim in teorisine katılıyorum..ondan iç diyodur ona bence..

ben bun hafta kasılmalar için bir tane içtim.bu haftada içeyim.bırakayım sonra öyleyse.bana 7. haftada yazmıştı doktor.içim dışım magnezyum..oysa gerek yokmuş kalöça ağrılarım başka nedendenmiş..o eski doktorum salaktı zati
salakti zati ha sırnaşık şey
Arkadaslarım;

Size bir sorum olacak.. gogsumun alt kısmında (gogus bolgemın yuvarlagında) yaglarken farkettıgım bır mınık sertlık sozkonusu dün aksam farkettgıım.. süt bezleri ile alakası var mıdır?* telaşlanmaya baslayayım mı??

nasıl bir sertlikki? süt bezleri daha tam harekete geçmediki evriş CADIARZU

diğer kontolün nezaman evriş belki ozaman bıraktırır

Ikı hafta sonra kuzu..

ben son gittigimde benimde sezeryan gundeme gelmisti..ama ben adama o ilaclari kasilmama oldukca aliyorum, duzenli almiyorum dedim, o da zaten arada ara ver , 36.-37 den sonrada kullanma dedi, magnezyum icinde son haftalar kullanma dedi... belki nst icin yaniltici olabilir diye demislerdir..bi sor bakalim doktor amcaya..

Tamam sorayım kendısıne.. dogrudur.

salakti zati ha sırnaşık şey

nasıl bir sertlikki? süt bezleri daha tam harekete geçmediki evriş CADIARZU

Anlasıldı.. telaşlanmaya baslasam ıyı olacak.. damar gecısı gıbı.. degısık bısı.. bastırdım mı hafıf agrıyo.. hoş, gogsun neresını bastırsan acıyor yaa..

selam kızlar
esra gelmedimi doktordan sabah 10 da gitcek diye hatırlıyorum baya merak ettim.
bu arada dün baya nestle muhabbeti oldu benim bu konuda çok fikrim yok ama yinede söylemek istedim ben nestle ürünlerini tanıtan bir ajansta çalıştım hatta kendimde nesle bebek maması tanıtmıştım orada özellikle şuna dikkat çekiyorduk nestle dünya sağlık örgütüne (WHO) üye tek bebek maması üreten bir firma konumuz bebek maması değil tabii ama WHO ya üye olması benim içimi rahatlatıyordu o yüzden nestle ürünlerini çok rahat kullanıyorum. hatta nesfit ilk çıktığı zamanlar o ürünüde tanıtmıştım ve içriğindeki vitaminler açısından harika bir ürün olduğnu düşünüyordum.

Arkadaslarım;

canim bunu basak icinde yazmistimm, hamilelikte artan hormon seviyeleri yuzunden belli olmayacak kistler, elle hissedilir hale gelebilir, coguda emzirme ve sut doneminde olusabilri, sonrasinda azalan hormon seviyesiyle kaybolur.. bunlar tamamiyle zararsizdir..ama icin rahat etmiycekse doktoruna danis ve kontole al, dogumdan ve emzirme doneminden sonra kuculme olmazsa mamografi falan cektirisin...cunku emzirme bitene kadar mamografi cekmezler, en fazla biobsi yapilabilir..

EVRİŞ'im, yazdım face'den arkaşa. Yıllardır görmediğim bir arkadaş olduğu için ne telefonu var ne birşeyi. Artık onun keyfini/mesacı görmesini bekliyorum. gelen cevabı aynen ileteceğim kızlar, siz merak etmeyin..

Ben biraz sıkıştım işte. Bugün - yarın son ya... hihoyyyt bir toparlanayım, kaçıyorum o yüzden..

Öperim sevgiylen..

Ikı hafta sonra kuzu..

Tamam sorayım kendısıne.. dogrudur.

Anlasıldı.. telaşlanmaya baslasam ıyı olacak.. damar gecısı gıbı.. degısık bısı.. bastırdım mı hafıf agrıyo.. hoş, gogsun neresını bastırsan acıyor yaa..

iki hafta sonra ben doğuracağım :teytey::nazar:
evrişim ilk işimde seni aramak olcek :1hug:ahberdar etmek için canım buna izin var dimi helinle aynı gün zaten iki haber gelicek sana alkisalkisalkis

canim bunu basak icinde yazmistimm, hamilelikte artan hormon seviyeleri yuzunden belli olmayacak kistler, elle hissedilir hale gelebilir, coguda emzirme ve sut doneminde olusabilri, sonrasinda azalan hormon seviyesiyle kaybolur.. bunlar tamamiyle zararsizdir..ama icin rahat etmiycekse doktoruna danis ve kontole al, dogumdan ve emzirme doneminden sonra kuculme olmazsa mamografi falan cektirisin...cunku emzirme bitene kadar mamografi cekmezler, en fazla biobsi yapilabilir..

işte daha bilgili bir kişeden en güzel açıklama şutarafagitti

ESRAYLA KONUŞTUM DOKTOR HİÇBİR SORUNN YOK DEMİŞ.GÜNÜNÜ BEKLEYECEKMİŞ KUZU KUZU.NORMAL DOĞUM YAPMASINA DA ENGEL BİR DURUM YOKMUŞ.ONUN O ESKİ DOKTORUN TİPİNİ BOZMAK LAZIM..KADINDA BAKMIŞ ÇATISINA..ÇATI YALAM ANLAYACAĞINIZ.GELEN GİDEN BAKIYOR.O DA SİNEMAYA GİDİYORMUŞ..GERİ KALIR MI HİÇ.]

Arkadaslarım;

olabiliyormuş hamilelik ve emzirmede demişti nurdan.

zaten kendi de yazmış altta.

evriş doktor bana magnezyumu bıraktırdı fazla uzun süre içmek iyi değilmiş haberiniz olsun ki ben bayadır kullanıyordum niye verdiler sana dedi bacağım ağrıyordu onun için dedim bırak artık içme dedi
bende bı aydır falan içmiyom.bana doktor 7.ayımda bıle "eger dayanılmıycak derecede kramp girmiyosa ve kasılman cok olmassa bıra "demıstı.ben bı aydır içmiyom,cok nadır kramp giriyo.hemde bu haftalardan sonra eger içersem dogumu gecıktırdıgını sölemıstı
Arkadaslarım;

hmm canım bilmemkı nedır?şincik elledım ama bende öle bişe yok.acaba süt bezelerın erkenmı şiştikine?nası bişe elıne gelen baya top gibimi yoksa sertleşmişö damar gibimi

ESRAYLA KONUŞTUM DOKTOR HİÇBİR SORUNN YOK DEMİŞ.GÜNÜNÜ BEKLEYECEKMİŞ KUZU KUZU.NORMAL DOĞUM YAPMASINA DA ENGEL BİR DURUM YOKMUŞ.ONUN O ESKİ DOKTORUN TİPİNİ BOZMAK LAZIM..KADINDA BAKMIŞ ÇATISINA..ÇATI YALAM ANLAYACAĞINIZ.GELEN GİDEN BAKIYOR.O DA SİNEMAYA GİDİYORMUŞ..GERİ KALIR MI HİÇ.]...

çok şükür..çok görmeyelim o sevinçle ödül vermiştir kendine..

X