2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Anam.. gormedım yaf.. hemen bakıp cvp atıyorum sana.. kusuruma bakma.

Masallah.. Allah nazarlardan saklasın.

Yerim ben seni ya.. ne gusel ozetlemıssın ole.. üşenmemişsin.. :))

O saman aramısa hoşgeldın.. doktora sordum salı gunu bu durumu;gayet normal dedı,buna da şükür dedik.

Gecmıs olsun.. Allah yardımcın olsun. Ederıs tabı ki.. neden etmeyelım ki..

Valla uzun sure gırmeyen.. doguran var mı?? dıye gırerse olacagı bu dur.. bu haftada neden doguralım onu da anlamıs degılım ya!!! Resmen gıcık oluyorum bu duruma.. nıye bu duruma kanalize olunuyor anlamıs degılım.. daha zamanımız var bızım.. olması gerekene kanalize olsak.. olması gerektıgı gıbı.. ha!! ne dersiniz!!!!!!!!!!

Ayıkladıktan sonra kaynayan sıcak lımonlu suda 2 dk tut.. cıkar.. sogusun.. posetlere koy kuzum.

tamam apla böyle deneyeyim bu seferde..bu erken doğum muhabbetinden sen de beni haşlayacaksın limonlu suda de mi? ne yapayim yav bu sancılar korkutuyor beni..ama bu gün yoklar şu saate kadar..elhamdulillah..maşallah..ne desem başıma geliyor.mesela ayağım şişmedi dedim şiti,mesala 2 gün önce benim hiç midem yanmıyor dedim dün çok fena okldum gaviskona yapıştım.salifo da kızıyor bana şom ağızlı diyor

canım geçen gün bende duvarları sildirdim bana gelen kadın çamaşır suyu ve matik çamaşır deterjanını karıştırdı sonuç başarılıydı yeni boyanmış gibi oldu duvarlarım tavsiye derim

sağol canım teşekkür ederim... buda aklımda bulunsun.... herkesin uygulaması farklı herkes farklı birşeylerle siliyor.... bilmiyorum hangisi en iyi temizler.... malum ev işleri konusunda pek tecrübeli değilim artık deneye deneye öğrencez bizde....

Çiğken temısleyıp koymak daha ıyı degıl mı annem.. cıkardıktan sonra yumusamış oluyo cunku,onu temızlemek zor olmuyor mu pekı??.. nacızane fikrim.

ben zaten sevmem az alırdık emosa gore yapardım belkide temizleyipmi koyuyodum bilemedim herhalde temizliodum ama cig koyuyodum yani..yapmaya yapmaya unuttum

arkdaşlar bizim de dün kontrolümüz vardı pozisyonumuz ters kilomuz 3150:nazar:maşallah olmuş 26 temmuz muhtemel doğum tarihimiz sezaryan olacak
maşşalah bebegıne.3 kıloyu gecmıs,demke senınde tarıhın bellı oldu burkoo hanıma duyrulur
cıkardım ben online olmayanları kalmıs 1 ay 8 aydır akılmayıp bisi paylasmayıp sonradan trip yapmasın kimse ben tanımıorumki dogumunada heycanlanayım cogunu yani benim icin pek onemleri yok acıkcası
valla tanımadıgım okadar insan varkı listede bende ilgilenmıyorum ama bızım 8 agustoscuların hepsi burda bı tülaymı ne o yok.gerı kalan 10 kısı burdayızz galiba bakalım sıralama ne olcakdelikafadulden
buarada hangi agri neye tekabul ediyiordan bahsedilmis, inanin bende her farkli agri girdiginde acaba oluyorum, sanirim ilk bebek beklemenin dezavantaji, cunku bazen agrilarin hepsi birbirinden farkli oluyor, kasilmamai, gerilmemei, bag agrisimi, odemmi bilemiyorum??tedirgin oluyor insan haliyle, neyse hepsini yasayip tek tek ogrenicez..

aynen bende canım ya,neyın ne oldugunu bilmemek telaşa sokuyo bizi.yoksa zaten Allah a şükür cogumuz 7. 8. ayı atlattık.artık erken dogum kabul edılmıyo 36.haftaya gırdımız için.ee bırde doktora gıtmeyelı tam 3 hafta oldu.kendı kendımıze bişeler düşünüyos işte.hepimizin bebeklerı vaktı zamanında gelır inş. saglıkla ve hayırlısıyla

sebzelerin mutlaka şbir işlemden geçmesi lazım..çiğden koyulmaz pervinim. fasülyeyi falan da şoklama yapıyorum ben 1-2 dk kaynayan suya daldırıp çıkartıyorum..bir de çıkarınca çözülmesini beklersen sebzelerin pişmiyorlar bir türlü.

dide o uyuyan benim kahvaltıdan sonra yani saat 10dan yaklasık 1e kadar. hanfendu gece 12de baslayıp 3e kadar yatımadı sabahta yatırmadı mecbur doyurup uyudum bende onuda uyuttum. doguncada boyle olcak galiba ya tırsıyom walla

ah ne güzel seninki hareket ediyor sen bu durumdan pek memnun değilsin benimkide hareketsiz bende bundan memnun değilim.... dünden beri pek hareket etmedi sabahtan beride etmedi bende hareket niye etmiyor diye düşünüyorum kara kara... keşke benimkide uyutmasa beni razıyımmm:sinifsinif:

tamam apla böyle deneyeyim bu seferde..bu erken doğum muhabbetinden sen de beni haşlayacaksın limonlu suda de mi? ne yapayim yav bu sancılar korkutuyor beni..ama bu gün yoklar şu saate kadar..elhamdulillah..maşallah..ne desem başıma geliyor.mesela ayağım şişmedi dedim şiti,mesala 2 gün önce benim hiç midem yanmıyor dedim dün çok fena okldum gaviskona yapıştım.salifo da kızıyor bana şom ağızlı diyor

dido aynı ben ya ilk dedimki millet bulantıdan hastanede yattı sukur ben evde hallediorum 2 gun gecmedi hastanelik oldum. midem yanmıo oh misler gibi hamileyim dedim mide yanmam basladı aklımdan gecerkende hala oluyo. ayaklarım acımıo dedim ayak agrısından aglamaktan yatamadım bi gece...

sanırım kendi kendimize nazar degdiriyoruz

günaydın deyince öle sandım.benim için de hep öyle oldu uyurken hep hayatı kaçırıyormuşum gibi geldi.

bir gıdacı olarak en çok senden ümitliydim.püü sana.ben bayılırım bamyaya

Bak şindi çok rencide olmuş hissettim kendimi.. :kedi: naniknanik

ah ne güzel seninki hareket ediyor sen bu durumdan pek memnun değilsin benimkide hareketsiz bende bundan memnun değilim.... dünden beri pek hareket etmedi sabahtan beride etmedi bende hareket niye etmiyor diye düşünüyorum kara kara... keşke benimkide uyutmasa beni razıyımmm:sinifsinif:

yo yo cok sukur cok memnunum hicte gocunmuyorum off bile demiorum istedigi kadar uykusuz bırakabilir beni. benim korktugum dogumdan sonra gucsuz olucam bu uykusuzluga dayanabilirmiyim yoksa halimden cok memnunum

canım boşuna stres yapma kendı kendıne.inşalah gerek kalmaz hastaneye yatmana.ama olurda yatarsan bebegın için olması gereken olmus olcak,enazından sancıyı durdurcaklar buda bebegınle daha fazla bırlıkte olcaksınız demek.ama hastaneye yatınca bıle sancın durduysa cıkıp kac haftada evde gecırenler var.oyüzden hiç üzülme canım.bencee gerek kalmıycak yatmana,senin dün stresten cıktı belkıde sancın

cıkardım ben online olmayanları kalmıs 1 ay 8 aydır akılmayıp bisi paylasmayıp sonradan trip yapmasın kimse ben tanımıorumki dogumunada heycanlanayım cogunu yani benim icin pek onemleri yok acıkcası

bizim kaderimiz ekilmek galiba hepimiz ekildeik. aman gec olsun guc olmasın hic olmazsa annen yanındada bizde oda yok napalım pekledik oyle pis pis

bence ter resmen sırılsıklam oluyorum. simdi uyandım mesela uyumusum ama heryerim su icinde kalmıs pecetemde aynen yapısmıs yani.. paniklemeyin su olsa anlarız kesin

aftabru hadi bakalım 3. olcan benim tahminim yok walla saglıkla gelsinde dru geldikten sonra .. ruyamda filanda hep yonlendirdigi dru goruyorum pskolojimiz bozuldu heran tetikteyiz ya ondan

belki terdir ama hamilelikten önce hiç bu derece terlemezdim ben

konuştuklarımızı çağırmak muhabbeti vardır ya öyle birşey oluyor sanırım eşimde erken gelecek bizim kız deyip duruyor ay diyorum deme duyup lafını dinleyecek

arkadaşalar bu erken doğuma neden bu kadar takıldı herkes dün kadın doğum hastanesindeydim ve doğal olarak hertaraf gebe doluydu ve 40 haftasını doldurup hala bekleyen çok kişi vardı ne suni sancı verelim nede sezerciğe alalım gibide bi telaş yoktu doktorlarında.
hepsiyle muhabbet ettik bu konuşmalar benide etkilemişki dün resmen yarın gel diyecekler diye ödüm kopa kopa giittim ki çok şükür 39.haftaya kadar yani 40.hftadan gün alınınca olucak sezerciğim içim rahat
rahat olun kızlar

arkadaşlar benimde sat 1 kasım 13 gün erken alacak doktor bebişimi 26 temuz pazar bu arada bişey soracam size bebeklerinize emzik verecekmisiniz ben vermeyi çok istıyorum hatda aldımda cok şekerler ama teretdütlerim var hijyen açısından

Valla uzun sure gırmeyen.. doguran var mı?? dıye gırerse olacagı bu dur.. bu haftada neden doguralım onu da anlamıs degılım ya!!! Resmen gıcık oluyorum bu duruma.. nıye bu duruma kanalize olunuyor anlamıs degılım.. daha zamanımız var bızım.. olması gerekene kanalize olsak.. olması gerektıgı gıbı.. ha!! ne dersiniz!!!!!!!!!!

anacımm kısssma yavvvfff :kedi: bu muhabbet erken dogum muhabbetı degıl, erken dogumluk bı halımızmı kaldıkıne?enazından ben kendı adıma sölim bizim 8 agustoscular 2 gun sonra 36.haftayıda doldurmus oluyorus ve 37 ye gırıyorus.36.haftaya girdigin an erken dogum saymıyor doktorlar.artık bizim bu sancı ne sancısı şu agrı ne agrısı die bırbırımıze sorup normal mı degılmı degerlendırmesı yapmamıs gerekıyor.onun dısında artıkın biz bugune bugun 9.ayımızdayız.zaten doktorum gecenkı muayenede söledı,bebegın kafası asagıda olursa kasıklarındakı baskı artacak.bebegın kılosu arttıkca belındekı agrıda artacak die.biz şimdi sancı ne onu anlamaya calısıyos.yenı okumayı çözen cocuklar gıbı.Allah a şükür atlattık 7. 8.ayı:sm_cool:

arkadaşalar bu erken doğuma neden bu kadar takıldı herkes dün kadın doğum hastanesindeydin ve doğal olarak hertaraf gebe doluyodu ve 40 haftasını doldurup hala beklayen çok kişi vardı ne suni sancı verelim nede sezerciğe alalım gibide bi telaş yoktu doktorlarında hepsiyle muhabbet ettik bu konuşmalar benide etkilemişki dün resmen yarın gel diyecekler diye ödüm kopa kopa giittim ki çok şükür 39.haftaya kadar yani 40 gün alınınca olucak sezerciğim içim rahat rahat olun kızlar ama

doğumhane biraz stres yaptırdı
aaa bu arada senin 13 güncük kalmış kuzucuğunun gelmesine:ecrin_bebek:

Al magnezyumunu otur be kadın.. haslarım tabı..

O şom agızlılık bende de var.. nedendır bılmem.. kendıme cok nazar degdırırırmm.. agzımdan cıkacak sozlere ne kadar dıkkat etmeye calıssam da ınsanlık halı ıste, masallahh hıc hasta olmadım desem.. yarın bı nane cıkar kesın bende de.

ben zaten sevmem az alırdık emosa gore yapardım belkide temizleyipmi koyuyodum bilemedim herhalde temizliodum ama cig koyuyodum yani..yapmaya yapmaya unuttum

Sanırım oledır kuzum... onların baslarını kesmek dırıyken daha kolaydır ona.. ona ıstınaden fıkır beyan ettım ben de.

Bu arada hastane ıcın yaptıgım seker kutularım da bıttı.. mevlut suslerını zaten bıtırmıstım.. kutulara ınce kurdele alıp onları da gecırdım mı guzel olacaklar.. gerıye kaldı bır hafta onceden bebek sekerlerını alıp ıcıne koymak.. sonra sıze o kutuları da fotograflayacagım ınsallah..

arkadaşalar bu erken doğuma neden bu kadar takıldı herkes dün kadın doğum hastanesindeydim ve doğal olarak hertaraf gebe doluydu ve 40 haftasını doldurup hala bekleyen çok kişi vardı ne suni sancı verelim nede sezerciğe alalım gibide bi telaş yoktu doktorlarında.
hepsiyle muhabbet ettik bu konuşmalar benide etkilemişki dün resmen yarın gel diyecekler diye ödüm kopa kopa giittim ki çok şükür 39.haftaya kadar yani 40.hftadan gün alınınca olucak sezerciğim içim rahat
rahat olun kızlar

selam.sezeryan tarihini 39+ için verdiler öylemi benimde herşey normal doğum gibi görünüyor ama yavaştan korkmaaya başladım sanırım.yinede normal olsun istiyorum ama:1shok: doktorum temmuz sonunda tatilden gelecekmiş ve temmuz sonu 39+ başlamış olacağım. acaba dedim geldiğinde sezeryan istesem. geçmi olur diye düşüyordum kii iyi geldin

canım o 1 hafta çinde bazenşerı oluyor.aynı bana gecen gece oldu.yataken bıraz kıpırdadı falan sonra gece uynadım hiç kıpırtı yoktu,hersabah nazmadada mutlaka uyanır tekmeler dururdu ogun sadece zayıf bı kac tepiği oldu okadar.sabahın köründe uyanmısım acaba die die bekeldım.aksam üstü eskı halıne döndü.bu durgunluklar gelısım dönemlerınde oluyomus.ona denk gelıyo galıba bazen.zaten bı saat içinde sanırım 8 kere kıpırdaması lazım.onun dısında sorun yokmus.ama kıpırtı dedıgım tekme degıl hee,ufak dönüşler yada hafıf vuruslar
ya sorma banada oldu aynı,hiç ayaklarım şişmiyo anca cok ayakta kalırsam dedım hemen ertesınde ayakalrım davul oldu haşada aynı durumda azcık sarkıtsam şişiyo.bana koçiş eskıden berı şom agızlı der zatenlülülülülülü
rahat olun kızlar
kaydirigubbakcemile3 bak canım sende kendı agzınla sölüyon "ödüm koptu bana yarın gel dıycekler die" yazmıssın.sonucda son ayımıza girdik ve herkez acaba dogum 40.haftayıo beklıycekmı die düşünüyo.ben zaten erken dogurcam falan demıyom sadece bu sancı nası oluyu merak ettım.artık nts ye girenlerın yavas yavas sancısı cıkmaya basladı.zaten normal 9.ayımızdayız.mesela belım agrıyo,izaman zaman kasıklarımda bazen baskı bazen adet olcakmısım agrısı var.bunun şidedeti ne olunca telaslanmalıyız mesela.ilk dogum olacagı için bılmemek belkıde düşündürüyo bızı.yoksa benımm kızım 38.haftasından önce gelmıycek inşallah.vaktını beklıycek
arkadaşlar benimde sat 1 kasım 13 gün erken alacak doktor bebişimi 26 temuz pazar bu arada bişey soracam size bebeklerinize emzik verecekmisiniz ben vermeyi çok istıyorum hatda aldımda cok şekerler ama teretdütlerim var hijyen açısından
ooo sendemı 1 kasımcısın.hay maşşalah.emzik bende aldım,kimi emdiği için memnun kımı sonra bırakmıyor die dert yanıyor.hijyenkonusunda katılıyorum cok dikkat etmek lazım.ben mesela enazından uykuya dalacagı zaman emsın isterım.ama bakalım ne yapıcaz
minik kelebek dün işte beni sinir ettiler kesin onunda etkisi vardır üzerimde

öle olmustur canım,çünkü 8 dakka da bır sancı baya aza inmiş gözüküyo.yoksa hissederdin illa bişeler.bugun rahatlamıs olarak gir,kafandan cıkar yatış olurmu olmazmıyı.bakalım sonuc ne olacak

Tesekkur ederım cigerım.. ben de senın olmanı ısterdım inan.. en azından degısıklık oldu.. film cok hoştu.. 3 boyutlu ısledık.. bır daha da ruyamızda goruruzz zaten uzun bır sure sınemayı..

ama bi dusun evris, bikac sene sonra o filme minik bi canavarla gidiceksin, elinde popkonrn heryerlere dagilmis, sinamada konusup surekli soru sorucek:))ne zevkli yaa..

benim de son haftam haftaya nurdan..bunu kutlayalım yavrumkaydirigubbakcemile2

yaşamadan olma mı? toktorsun sen hadi hacı be

haftaya cuma bi iyilik dusunelim o zmaan kuru kuruya gitmez bu boyle:)))
yok yavrum yasamadan olmazzz, ben en basindan dediydim, hamileligim boyunce doktor degilim diye:)))yoksa kafayi yerim..

ESRA gelemedi mi hala 3. doktordan...

X