2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

kızlar ben diyarbakırda öğretmenlik yapıyorum ve evim 5. kat.ailem adanada yazın doğumu adanada yapacam.1 temmuzda hemen kaçacam adanaya.ailemi ve şehrimi çok özledim.yani anlayacağınız diyarbakırda adanada da sıcağı fazlasıyla yaşayacam.
hiç sıcaktan korkmayın kızlar kzkardeşim ilk doğumunu 20 ağustosta yaptı.ikinci doğumunu 27 aralıkta.ağustosta doğum yaptığı çocuğu kolay kolay hastalanmadı bebekken.aralıkta doğum yaptığı oğlu hala hastalıktan kurtulamıyo.
yazın herkes nasıl doğum yapıyorsa bizde yaparız.yeterki allah o günleride göstersin ve sağlıklı bebişler dünyaya getirelim

arkadaşlar folbiol alanlara sorum olcak ne kadar daha devam edeceksiniz. internetten baktım almamız gerekenin baya bir üst sınırında aslında. daha öncede bazı arkadaşlar yarım alıyoruz falan demiş. gerçi bende kan pıhtılaşması var. folik asiti acaba onun için mi yüksek veriyorlar

ben en son geçen pazartesi gittim doktora 11+3 günlüktü ve folbiola devam et dedi.şimdi elimde 4 adet kaldı ve hafta içi ikili test için gideceğim sanırım o zaman bıraktırıp vitamine başlatabilir.şu an folbiol ve demir hapı alıyorum.

demir hapı dışkıda renk değişimi yapıyor.bazı arkadaşlarımız sormuşlar neden koyu yeşil diye.kızlar eğer demir hapı kullanıyorsanız nedeni budur

progestan ile ilgili cevap yazan arkadaslara tesekkurler.benım suan haftam 9+2 .ama sızdekılerın aksıne bende hıc lekelenme ve kanama gıbı bısı olmadı.
mıde bulantısı ekşime gıbı sıkayetlerınız azalıyomu artıyomu yoksa arkadaslar?
benım sıkayetlerım artıyo herkes azalır 3.ay hersy bıter diyor ama ?bırde ustune gozlerım kararmaya basladı off:KK43:

PRENSES benimde kanamam vs yok ama progestan kullanıyorum 12.haftaya kadarda kullanmam gerekli.merak etme canım onun zararı yok faydası var.
mide sikayetlerine gelince eksime ve gegirtiye donusuyo benimki gak guklar basladı hem alttan hem ustten cok utanc verici ama elimde deil napayım.bende gzo kararması deilde bas donmesi gibi oluyo arada hafif hafif

yine bl kabuslu donmeceli uyanmalı bir geceden sonra herkese gunaydın...
neyseki moraliim yerinde cunku evdeyim :)
dısarda biraz islerim var halledip gelicem herkese ii tatillerr iyi dinlenmeler

canım hepimize hayırlı olsun bebeklerimiz bende şu an 7+3 haftalık hamileğim ama bebek henüz görünmedi dr boş gebelikten şüphelendi çok ağlıyorum rabbim hayırlısını versin cümlemize

Benimki 8. haftada görünmüştü.Sıkma canını muayeneni nasıl oldun bilmiyorum ama bu kadar küçükken sadece vajinal ultrasonlar görünüyor bebeiş.Sen içini ferha tut.

Bir arkadaşımda 7. haftasında o da buraya üye ona bakmaya girmiştim size cevap yazmadan edemedim.
Folicplus 12.haftaya kadar içiliyor.Sonra kan ve vitamin başlıyor güzel anneler....

herkese günaydınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn,
ben de bi kaç foto ekledim.bakın bakalım.:)

progestan ile ilgili cevap yazan arkadaslara tesekkurler.benım suan haftam 9+2 .ama sızdekılerın aksıne bende hıc lekelenme ve kanama gıbı bısı olmadı.
mıde bulantısı ekşime gıbı sıkayetlerınız azalıyomu artıyomu yoksa arkadaslar?
benım sıkayetlerım artıyo herkes azalır 3.ay hersy bıter diyor ama ?bırde ustune gozlerım kararmaya basladı off:KK43:

progestanın zararıyok.gebiliğin devamını sağlayan ve koruyan progesteron hormunu ve progestanda bu hormonu içeriyo.gebliği destekleyip korusun diye
ben 10,5 haftadan sonra bıraktım çünkü doktorum artık bu hormonun görevini plasentanın düstlendiğini söyledi

grip oldum galiba ben cok halsizim
burnum akıo
elma mandalina ıhlamur limon kaynatıcam
ins ise yarar
yatıom battaniyenin altında

GİZZe,hoşgeldin.sorunsuz bir hamilelik,sağlıklı bir bebiş diliyorum.

hoşgeldin canım...ne güzel işte eşin giderken kutsal bir emanet ikinizden bir parça bırakmış sana yokluğu canını çok acıtmasın diye...günler geçer giden döner sabır ve dua.allah yardımcın olsun.inşallah sağlıkla bebişine ve eşine kavuşursun...

hoşgeldin gizzecim üzülme allahtan kısa dönemmiş eşin en kısa zamanda kavuşursunuz inşlh.bende eşimden ayrı geçirmek zorunda kaldım.görevi nedeniyle h.sonu geliyo eve onu cok özlüyorum bebişimizin gelişimini benimle birlikte yaşayamıyo. :çok üzgünüm:

Gizze hoşgeldin.. Eşinin şu dönemde askerde olması senin için zor olmalı. Allahtan sağlık problemlerin olmamış, inşallah olmaz da. Bir de kısa dönem olması güzel. İnşallah eşine ve bebişine en güzel şekilde kavuşursun.

gizze
hoşgeldin aramıza canım
benim sat 28 ekim ama 4 gün öndeyim şimdilik.yarın 12+0 oluyorum.inşallah Allah hem eşine hem bebeğine kavuşturur

Gizze hoşgeldin. Allah kavuştursun hem bebişine hem eşine.

günaydın kızlar. gizzecim hoşgeldinn. sayılı gün çabuk geçer en güzel zamanlarını eşinle geçireceksin.

gizze hoş geldin Allah kavuştursun
cadu sende hoş geldin.

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim kızlar...Açıkcası ilk başta çabuk kabul edilir miyim die çok düşünmüştüm ama yazdıklarınızı görünce çok sevindim :) Hepinizi öpüyorum kaydirigubbakcemile3

hoşgeldin gizzecim üzülme allahtan kısa dönemmiş eşin en kısa zamanda kavuşursunuz inşlh.bende eşimden ayrı geçirmek zorunda kaldım.görevi nedeniyle h.sonu geliyo eve onu cok özlüyorum bebişimizin gelişimini benimle birlikte yaşayamıyo. :çok üzgünüm:

Sen de üzülme canım. En azından haftasonları görüşebiliyorsunuz haftadan haftaya da olsa seni görüyor. Benim bugün tam 35 gün oldu eşimi görmeyeli senağlama Yemin törenine gelmemizi ben hamile olduğum için istemedi. Şimdi de Kars'ta askerlik yapıyor. Yani Türkiye'nin öbür ucunda! Ama ya Şubatta ya da Martta gidicem inşallah. Çok özledim çünkü :çok üzgünüm:

Yani sen benden daha şanslısın :KK70: aslında ben de şanslıyım. İnşallah sağlıkla sıhhatle gelicek ve son 2 ayı beraber geçiririz :1rolleyes:

hoşgeldin gizze, eşinin askerliğinin kısa dönem olmasına çok sevindim. onun için de senin için de zor olurdu diğer türlü.
yok canım, benim satım 27 ekim değil, 1 kasım. usg cihazı 12 hafta diye gösteriyor ama doktorum o cihazlardan farklı düşünüyor. bana 11+2 sin demişti 2 gün önce. ben de cihazdan ziyade doktora güvendiğim için 11 haftalığım diye dolaşıyorum. çünkü eğer cihazın dediği gibi 12 haftalık olsam çok çok erken bi döllenme olmuş olacak ki bu da aklıma yatmıyor. bebeğimin sağlıklı gelişmesinden başka da hiçbir şey önemli değil, ne cinsiyetini ne de 3/4 gün farkı kafama takmıyorum. eşim cinsiyetini öğrenmek için sabırsızlanıyor olsa da....

Resimlerini çok beğendim cnm. Eşinle ve bebişinizle mutluluklar diliyorum size.
Ben de usg'ye deil de sata göre hesaplıyorum hamileliğimi. Sanırım sen 11-14 testini yaptırmıştın. Sonuçları belli oldu mu? Benimde 29 Ocak'a kadar yaptırmam gerekiyor ama doktorumun gönderdiği laboratuvar bana ancak 25 Ocak'a randavu verdi. Ben biraz geç kaldım aramakta o yüzden. Çok mu geç olur diye korkuyorum. Sonuçları da hemen veriyorlar mı yoksa 1 hafta sonra mı belli oluyor acaba?

İnşallah hepimizin bebekleri sağlıkla dünyaya gelirler... Cinsiyeti benim içinde önemli değil. Ama ben hamile olduğumu öğrenmeden önce rüyamda kucağıma erkek bir bebek veriyorlardı. Gözleri masmaviydi. Ben de o yüzden hep öle bir bebeğim olacak diye düşünüyorum. Sağlıklı olsun tabi en öenmlisi o... :ecrin_bebek:

evet canım haklısın.4 ten sonra gidicem ben de, ya da akşamları havuza..:teytey: havuzun sakıncalı olduğunu duymadım.arkadaşlarım hep girdiler.ben burda mayıstan itibaren girmeyi planlıyorum.malum buralar sıcak oluyo.mayıs-haziran-temmuz.3 ay var.ama dikkat etmemiz gereken bir konu da; denize girerken çok dikkatli olmamız.dalgayla felan allah korusun dengemizi kaybedebiliriz.dikkatli olalım.

Canım ya kimsenin hevesini kırmak istemem ama benim şimdiye kadar okuduklarım havuzların sakıncalı olabileceğini söylüyorlar. Çünkü havuz suyunu dezenfekte etmek için kloroformun bazı türevleri kullanılabiliyormuş ve burda hamileler için tehlikeliymiş. Bildiğim kadarıyla denizde yüzülebilirmiş ama havuz sakıncalıymış. Benim okuduklarım bu yönde. Emin deilim. Ben de yüzmeyi çok seviyorum ama istanbulda denize giremeyeceğim ve uzak bir yere denize gidemeyeceğim için bu yazı es geçmeyi düşünüyorum offff offff offff.

gizze hoş geldin Allah kavuştursun
cadu sende hoş geldin

kablosuz internele ilgili bende çok tedirginim, modem yanımda masamda duruyor
işten çıkmayı bile düşündüm bunun için, ama bu kriz ortamında cesaret edemedim
ne yapmam lazım bilmiyorum

Saol cnm hoşbulduk. Benimde hiç aklıma gelmemişti kablosuz modem. benimde yaklaşık 2 metre ötemde bir kablosuz modem var :KK43:((( Off ya çaktırmadan kapatsak mı acaba napsak?

Ben cep telefonundan da çok korkuyorum. Ama annemlerden uzakta yaşıyorum ve hergün annemle konuşuyoruz. Aslında evde de işte de sabit telim var onları da kullanabilirim . Özellikle aftabrunun yazdıklarından sonra sanırım cep teline bir süre ara vereceğim. Ama kablosuz modemi ne yaparız bilmiyorum fisfisfis

gizzecim hosgeldın,sayılı gun cabuk gecer,valla benımkıde gıdıcek ama bizimkinin var daha zamanı.bzen aklıma gelıyo kara kara düşünüyorum vakıt nası geccek onsuz dıe am Allah bı kolayını verır elbet

İnşallah eşin gidene kadar bebişinizi büyütürsünüz. O zaman o sana arkadaş olacaktır emin ol cnm. Ben şimdi hem ailemden hem de eşimden uzağım :çok üzgünüm: Ailemde başka bir şehirde yaşıyor ve ben çalıştığım için onların yanına gidemiyorum. Eşimin ailesiyle kalıyorum. Offf çok depresifim son 2-3 gündür. Bir kendime gelmem lazım kızlar ya!!!

of ya sinirlrim bozuldu..mecbur dr değişmek zorunda idim uzaktı çünkü tavsiye ile bi dr gittim bugün ..kist var dedi doppler usg gir gel dedi ayrıntılı bakmam lasım dedi iide daha 4 gün önce kendi drmda idim ne bu şimdi alla alla bir kes daha kendi drma gidip öle dopplere gircem korkulcak bişi diil dedi ama anlamdım ne bu şimdi..bide usg bi tuhaftı karıncalı benim dr usg si daha net hemen bebi görüyodum orda burası çok karışktı zor seçtim yani..ekranı küçük ne bilim alakası varmıki....

Üzülme cnm. Benimde kistim var. Hatta hamile olduğumu öğrenip ilk doktora gittiğimde öğrendim. Doktorum normal dedi. Hamileliklerde rastalanır böle kistlere, 3. ayın doğru kaybolur dedi. Takmadı bile. O yüzden ben de takmıyorum. Sen de yüreğini serin tut . Hiç bişi olmaz inşallah.

Bu arada aftabru ve nazlı_03 geçmiş olsun size. Umarım sizde rahat rahat ve sorunsuz geçirirsiniz doğuma kadar :)

X