2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

baküye mi gelsem acaba doktor için.canım türkler için vizeyi kapıda veriolarmış galiba. burda thy uçağına binerken hostes sizi kapıda başı açık karşılıor.ve ben her defasında hostesi görüp ağlamaya başlıorum.hele uçak istanbula indiğinde kendimi uzaya çıkmış gibi hissediorum etrafa davarolar gibi bakmaya başlıorum heheehhe.sonra da 2. uçak izmire.hele izmire indiğimde 2-3 saat devamlı ağlıorum.ağaçlara çiçeklere denize ... burda herkes birbirini seyredior.sokakta yürürken gözüne gözüne bakıolar. hele tc ye gelince yolda yürürken rahat yürümenin rahatlığını hiçbişeye deişmem.ah canım ülkem :)

mart ortası izmirde olacağım o zaman 3lü testim de olacak zaten. kızlar ben yemek yapmaya gidiorum.bugün burda pazar günücumaları tatil yani. gidip evle eşimle ilgileneyim :) yarın görüşürüz.hepiniz kendinize bebişlerinize ii bakın

LALECE, sen de kapatıyor musun başını? yoksa sokaklarda epey dikkat çekiyorsundur. eşin ne iş yapıyor da ordasınız siz allah aşkına? bebek doğduğunda da çok kalacak mısınız orda? bari doğunca medeni bir yere gidin de bebeğin bakımı bari sağlıklı olsun. iranlı kızlar güzel mi gerçekten?
BABYMOM, ben çok merak ediyorum azerbeycanı. lehçeleri çok şirin geliyor bize. sen de kapmışsındır onlardan biraz di mi? türkçe konuşurken bocalıyor musun?

ESRAKO, senin albümüne de baktım. giyimkuşama düşkünsün belli. herhalde aramızda çocuklu fotoğrafı olan bi sen varsın. ne güzel, inşallah bizim de olacak böyle aile fotolarımız. son eklediğin fotoda evet biraz kilo almışsın. ilaçlardandı di mi? olsun yakışmış ama, kilo öyle herkese yakışmıyor. ben de akşamları karnıma bakıp bakıp okşuyorum, sonra sabah bi bakıyorum fosss inmiş. çoğumuzda gaz şişkinliği var aslında.

AFTABRU ben turk sirketinde calısıyorum tum calısanlar azeri ama turk oldugumuz icin onlarla aynı lehceden konusmak zorunda kalmıyoruz onlar bizi anlıo biz onları ama herkes kendi dilinde devam arada pazarcı taksici ve magazalrda onların dilinden konusyoruz ama bunlar ruscayı cok konusuyolar anadilleri rusca gibi. evlerinde bile rusca konusuyolar rusca konusmak bunlar icin sosyetiklik ifadesi ama hepsi cok rukus. kızlar piknige bile topuklu ayakkabıyla gidio tek dertleri dugun dogumgunu ve eglence. 2 ay oncesinden elalemin dugunu icin heycanlanıolar dugunlerde yemekler super salonlar bizimkilere 10 basar cok suslu ve sık ama muzıkler ıgrenc kafam sısıyo tangur tungur turku desen deil bi acayip ya.
ilk baslarda cok komik geliolardı bana ama 7 aydır alıstım artık cok sıkıcı geliyorlar. tanıdıkca sıkılıyorum burdan. simdilik buralardayız neyseki cevremde cok turk var bizim sirketin yoneticileri turk oldugu icin esleri ve kafadengi olmasada idare ediorum.

benimde bazen karnım cok siskin bazen inik gaz gidince biraz daha normale donuyorum bugun iim
sanırım karnımda inik vede oglen uykusu uyumadım
onuda gece iyi uyumama baglıyorum

biz de yüzücez bebişimle...yaşasınnnnnnnn:dance:

Bende koca gobusumle yuzmek istiyorum ama dikkat etmemiz gereken bi konu var, gunesten cok iyi korunmak, yoksa kalici veya geccici cilt lekeleri olusabilirmis hamileleik sirasinda gunese fazlaca maruz kalinca...Ama spor yapma acisindan havuzada gitmeye karar verdim, havalar birazcik sisnsin, bahardan itibaren kapali havuzlara gidicem bebisimle...:CüvCüv:

Ben de yüzmek istiyorum ama havuz sakıncalı değil mi? klorlu su vs... Bir de doğuma da yaklaşmış olcaz. Havuzda /denizde suyu gelen olursa seyreyle manzarayı kaydirigubbakcemile3

Bende koca gobusumle yuzmek istiyorum ama dikkat etmemiz gereken bi konu var, gunesten cok iyi korunmak, yoksa kalici veya geccici cilt lekeleri olusabilirmis hamileleik sirasinda gunese fazlaca maruz kalinca...Ama spor yapma acisindan havuzada gitmeye karar verdim, havalar birazcik sisnsin, bahardan itibaren kapali havuzlara gidicem bebisimle...:CüvCüv:

evet canım haklısın.4 ten sonra gidicem ben de, ya da akşamları havuza..:teytey: havuzun sakıncalı olduğunu duymadım.arkadaşlarım hep girdiler.ben burda mayıstan itibaren girmeyi planlıyorum.malum buralar sıcak oluyo.mayıs-haziran-temmuz.3 ay var.ama dikkat etmemiz gereken bir konu da; denize girerken çok dikkatli olmamız.dalgayla felan allah korusun dengemizi kaybedebiliriz.dikkatli olalım.

Son düzenleme:
ESRAKO, senin albümüne de baktım. giyimkuşama düşkünsün belli. herhalde aramızda çocuklu fotoğrafı olan bi sen varsın. ne güzel, inşallah bizim de olacak böyle aile fotolarımız. son eklediğin fotoda evet biraz kilo almışsın. ilaçlardandı di mi? olsun yakışmış ama, kilo öyle herkese yakışmıyor. ben de akşamları karnıma bakıp bakıp okşuyorum, sonra sabah bi bakıyorum fosss inmiş. çoğumuzda gaz şişkinliği var aslında.

bende akşamları karnım büyüyor herhalde diye karnımı seviyorum.sabah kalkınca eski halini alıyor hatta arkadaşlar zayılıyorsun diyolar ama hamile kaldığım kiloma geri döndüm yoksa ilk 8 haftada 2 kilo vermiştim ama geri önceki kiloma döndüm
okula gelirken hala eski kıyafetlerimi giyiyorum.ama akşamları karnım davul gibi oluyo sıkıntı basıyo ve nefes almakta zorlanıyorum

evet canım haklısın.4 ten sonra gidicem ben de, ya da akşamları havuza..:teytey: havuzun sakıncalı olduğunu duymadım.arkadaşlarım hep girdiler.ben burda mayıstan itibaren girmeyi planlıyorum.malum buralar sıcak oluyo.mayıs-haziran-temmuz.3 ay var.ama dikkat etmemiz gereken bir konu da; denize girerken çok dikkatli olmamız.dalgayla felan allah korusun dengemizi kaybedebiliriz.dikkatli olalım.

Ben teyzemin hamileligini hatirliyorumda denize karnini tutup kostura kostura girer dalgalara atardi kendini,7-8 aylikken, kendisi biraz hiperaktiftir dekaydirigubbakcemile3 kuzenimde hiperaktif oldu, 10 yasinda hala kipir kipir, gerci teyzemde hala kipir kipirkaydirigubbakcemile3

Ben de yüzmek istiyorum ama havuz sakıncalı değil mi? klorlu su vs... Bir de doğuma da yaklaşmış olcaz. Havuzda /denizde suyu gelen olursa seyreyle manzarayı kaydirigubbakcemile3

Havuzun bi zarari yok canim, hatta kolay dogum ve kaslari guclendirmek ve kilo kontrolu icin hamilelerde en uygun 2 spor yuzme ve yuruyus..

havuzdan filan mikrop kapmayasınız kızlar aman ha cok tehlikeli

Islak mayo yada bikiniyle kalmadigimiz surece bisey olmaz, ayrica kaldirma kuvvetinden yararlanilarak yapilabilecek en guzel spor yuzme o sisik karinla:CüvCüv:kaydirigubbakcemile3:CüvCüv:

arkadaşlar folbiol alanlara sorum olcak ne kadar daha devam edeceksiniz. internetten baktım almamız gerekenin baya bir üst sınırında aslında. daha öncede bazı arkadaşlar yarım alıyoruz falan demiş. gerçi bende kan pıhtılaşması var. folik asiti acaba onun için mi yüksek veriyorlar

arkadaşlar folbiol alanlara sorum olcak ne kadar daha devam edeceksiniz. internetten baktım almamız gerekenin baya bir üst sınırında aslında. daha öncede bazı arkadaşlar yarım alıyoruz falan demiş. gerçi bende kan pıhtılaşması var. folik asiti acaba onun için mi yüksek veriyorlar

onu bilmiyorum ama benim kanımda herşey normal olmasına rağmen dr.bana folic plusa devam etmemi söyledi.günde 3 defa. ama sıkıldım artık, ilaç kullanmaktan nefret ediyorum.:bbo:

ben de yüzmeyi çooook severim. yüzme tavsiye edilen nadir sporlardan bir hamileler için. bizim evin çok yakınında eskiden üye olduğum güzel temiz bir spor klubü var ama akşamları bende hiç gidecek hal olmuyor. belki ilerleyen haftalarda enerji gelirse üzerime yeniden kayıt olurum.ben de mayıs gibi antalyaya gidip bir hafta güneş banyosu yapıp denize girmek istiyorum. antalyaya yazın gidemem zira çok sıcağı hiç sevmem. benim de HELİN gibi ailem adanada yaşıyor, adanalı değiliz ama , geçen yaz bir haftalığına eşimle bizim yazlığa gidelim dedik, eşim tövbe etti bir daha haz-eylül arası adanaya gitmemeye. onun sıcakla hiç arası yoktur da. yazlıkta geçen bir haftanın ardından 4 gün de kıbrısa gidince iyice terelellim olduk biz. allahtan kıbrısta muhteşem bir deniz vardı da o kurtardı tatili biraz olsun. bu yaz tatil matil olmayacak herhalde.

onu bilmiyorum ama benim kanımda herşey normal olmasına rağmen dr.bana folic plusa devam etmemi söyledi.günde 3 defa. ama sıkıldım artık, ilaç kullanmaktan nefret ediyorum.:bbo:

hamile değilken daha az ilaç alıyordum.. aman o sağlıkla gelinde ben razıyım kullanırım. canım senin aldığın ilaç günde 3 tane almana rağmen folbiolun dozundan daha az bir doza geliyor. o zaten hamilelelere özel hazırlanmış sanırım. neyse doktora sorup öğrenirsem yazarım size de..

X