2008 Yazında Eşine Hamiş Olduğunu Müjdelemek İsteyen Umut Yıldızları!!!!

hepimizin hakkında hayırlısı olsun.. Ama bütün dualarım sizinle..:Saruboceq:
size bizim mercimeği anlatıyım mı biraz..:1hug: tabi fasülye olmuş ama hihoyyyt

teyzeleri aslında bugün doktor randevumuz vardı. keseyi görmüştükya bide bebeği görmek vardı. Ama benim meraklı eşim cumartesiden randevu almış. Ben sınavdan çıkmış bitkin vaziyette hastanenin yolunu tuttuk. tabi bizim randevu aksamış biraz bekledikten sonra girdik.

Güler yüzlü doktorum Neslihan Alan ultrasonla karnıma bastırınca anaaaaaaaa orda bişey vaaaar küçücüüüük çok tatlıı öyleyken bile öpesim geldi...
Eşim tabi orası ne ağzımı bu ne? gibi sorularda doktorumuzu boğdukaydirigubbakcemile3
bide tabi en can alıcı sorusu ---Kaç tane var Neslihan hanım?
--- Bitane gözüküyo!!
---- AAA bitanecik mi var?
---:uhm:
kaydirigubbakcemile3:roflol: bitanecik 8.3cm kesemizin içinde 7.8mm lik bebişimiz var ve Allaha binlerce şükür herşey yolundaymış.:nazar::Saruboceq:
bide kalp atışlarını gördük tabi . Aman Allahım içimde kuş çırpınıyo resmen.. Mucize gibi...
Tam 7+1 haftalığız bugün:nazar: 27 nisan 2009 muhtemel doğum tarihi inşallah.
buarada idrar ve kan testleri yaptılar. sonuçlarıda dün aldık ama bişey anlamadığım için yorum yapamıyorum doktora da göstermedik yarın göstercez inşallah.

slm kızlar malesef test negatif çıktı..anlamadım ben bu işten bebek yoksa regl olayımda rahatlayayım barii sıkıntı oldu sürekli kasıklarım agrıdıgından karnıma sancı girdiginde işte hasta oluyorum falana diyorum helede akıntı geliyorsa arkasından hemen wc ye gidiyorum...ama gelmiyor inatçı şeyy...kızlar sizlerde durumuma bakılırsa hepiniz ümitlendiniz bende öyleydim şuanda neye inanacagımı neyi düşünecegimi bilmiyorum..sahurda son ilacı içecem bu akşamla birlikte 2 tane kaldı çünkü.perşembe günüde olmazsam arayacam tekrar doktoru...

selam,

Mavideniz bende regl olamamıştım biliyorsun.....haftasonu yani 45.gün oldum nihayet!!!!!4 44.gün belirtiler başladı 45.gün oldum...rahatladım...olamamanın sıkıntısı hem psikolojik hem fizyolojik sıkıntı verdi....pazartesi doktora muayeneye gidecektim bu durumda iptal ettim bittikten sonra gideceğim.....sen de olacaksın merak etme....inşallah bir dahaki aya hamile kalırız arkadaşım....bizim bu ilk ayımızdı ve ben kendime çok problem yaptım....şimdi biraz daha rahat olmak istiyorum....allah ne zaman vereceğini daha iyi bilir....bir şeyi çok istemek her zaman hayırlı olmuyor ....hayat tecrübelerimizde hepimiz yaşamışızdır....ne zaman hayırlı olursa o zaman versin rabbim.....(aratmasın ve çok uazatmasın rabbim ve sağlıklı hayırlı evlat versin)cümlemize inşallah....

Yasemincim cok sevindim. Ne guzel heyecanlar bunlar:))) Allahim saglikla kollariniza almanizi nasip etsin vede hayirli evlat olmasini.

Tuubaycim birsey sormak istiyorum tup bebek ne kadara mal oldu? Ayrica asilama burda 2000-3000 dolar arasinda. Turkiyede bayagi bir ucuzmus. Offfffffffffffffff!!!

Rahelcim hepimiz hakkinda hayirlisi. Birde bakmissin Tuubay gibi ikizlere hamis oluvermissin. Inan bana bu bile bir umut. Hic umudu olmayanlar napsin?? Ayrica sana daha oncede sormustum ama cevap gelmemis. Sen rahim filmi cekilmismiydin? Esinden spermiyogram istenmedimi??

Mavi denizcim ne bilim yaa iste hissizim bir beklenti olmamasindandir bu ay:KK43:

Nesemesecim artik obur ay kitle yumurtlama takibi yapmani tavsiye ediyorum. Birde rahim filmi istemis doktorun bence ihmal etme.

Librarian, Goknur, benssenb ve ismini su an hatirlayamadigim diger tum arkadaslarada selamlar, hepinizi opuyorum. Bu arada karabiberimden hic haber alamiyoruz. Kiz birakip gittin bizi:KK43:

mavi denizcim idar testin negatif çıktı dimi?
evet cnm negatif çıktı maalesef..hayırlısı olsun diyorum..

selam,

Mavideniz bende regl olamamıştım biliyorsun.....haftasonu yani 45.gün oldum nihayet!!!!!4 44.gün belirtiler başladı 45.gün oldum...rahatladım...olamamanın sıkıntısı hem psikolojik hem fizyolojik sıkıntı verdi....pazartesi doktora muayeneye gidecektim bu durumda iptal ettim bittikten sonra gideceğim.....sen de olacaksın merak etme....inşallah bir dahaki aya hamile kalırız arkadaşım....bizim bu ilk ayımızdı ve ben kendime çok problem yaptım....şimdi biraz daha rahat olmak istiyorum....allah ne zaman vereceğini daha iyi bilir....bir şeyi çok istemek her zaman hayırlı olmuyor ....hayat tecrübelerimizde hepimiz yaşamışızdır....ne zaman hayırlı olursa o zaman versin rabbim.....(aratmasın ve çok uazatmasın rabbim ve sağlıklı hayırlı evlat versin)cümlemize inşallah....
cnm bende olacam diye bekliyorum şuanda.hatta ara ara karnıma kasıklarıma agrılar giriyor sonra geçiyor..regl olsam rahatlayacam bende..benimde ilk ayım ama o kadar da problem yapmadım negatif çıktıgında üzüldüm tabii bekliyordum çünkü herşey normaldi.sorun yoktu ilacı bırakalı 3 ay olmuştu..insan bunları bilirken bi beklenti içerisinde oluyor ne yazıkki..rabbim hayırlısını nasip ediyor biliyorum..bu yüzden üzülmüyorum şuanda..

Yasemincim cok sevindim. Ne guzel heyecanlar bunlar:))) Allahim saglikla kollariniza almanizi nasip etsin vede hayirli evlat olmasini.

Tuubaycim birsey sormak istiyorum tup bebek ne kadara mal oldu? Ayrica asilama burda 2000-3000 dolar arasinda. Turkiyede bayagi bir ucuzmus. Offfffffffffffffff!!!

Rahelcim hepimiz hakkinda hayirlisi. Birde bakmissin Tuubay gibi ikizlere hamis oluvermissin. Inan bana bu bile bir umut. Hic umudu olmayanlar napsin?? Ayrica sana daha oncede sormustum ama cevap gelmemis. Sen rahim filmi cekilmismiydin? Esinden spermiyogram istenmedimi??

Mavi denizcim ne bilim yaa iste hissizim bir beklenti olmamasindandir bu ay:KK43:

Nesemesecim artik obur ay kitle yumurtlama takibi yapmani tavsiye ediyorum. Birde rahim filmi istemis doktorun bence ihmal etme.

Librarian, Goknur, benssenb ve ismini su an hatirlayamadigim diger tum arkadaslarada selamlar, hepinizi opuyorum. Bu arada karabiberimden hic haber alamiyoruz. Kiz birakip gittin bizi:KK43:

cnm lütfen tekrar söylüyorum üzme kendini beklentin olmasa bile neşeli ol...umutsuzluga kapılma...kaydirigubbakcemile5

hepimizin hakkında hayırlısı olsun.. Ama bütün dualarım sizinle..:Saruboceq:
size bizim mercimeği anlatıyım mı biraz..:1hug: tabi fasülye olmuş ama hihoyyyt

teyzeleri aslında bugün doktor randevumuz vardı. keseyi görmüştükya bide bebeği görmek vardı. Ama benim meraklı eşim cumartesiden randevu almış. Ben sınavdan çıkmış bitkin vaziyette hastanenin yolunu tuttuk. tabi bizim randevu aksamış biraz bekledikten sonra girdik.

Güler yüzlü doktorum Neslihan Alan ultrasonla karnıma bastırınca anaaaaaaaa orda bişey vaaaar küçücüüüük çok tatlıı öyleyken bile öpesim geldi...
Eşim tabi orası ne ağzımı bu ne? gibi sorularda doktorumuzu boğdukaydirigubbakcemile3
bide tabi en can alıcı sorusu ---Kaç tane var Neslihan hanım?
--- Bitane gözüküyo!!
---- AAA bitanecik mi var?
---:uhm:
kaydirigubbakcemile3:roflol: bitanecik 8.3cm kesemizin içinde 7.8mm lik bebişimiz var ve Allaha binlerce şükür herşey yolundaymış.:nazar::Saruboceq:
bide kalp atışlarını gördük tabi . Aman Allahım içimde kuş çırpınıyo resmen.. Mucize gibi...
Tam 7+1 haftalığız bugün:nazar: 27 nisan 2009 muhtemel doğum tarihi inşallah.
buarada idrar ve kan testleri yaptılar. sonuçlarıda dün aldık ama bişey anlamadığım için yorum yapamıyorum doktora da göstermedik yarın göstercez inşallah.

cnm ne güzel allah kucagınızada almak nasip etsin..kız güldüm kaç tane var lafına bide demişsin ya aa bi tanecikmii...allah saglık nasipe tsin herşey den önce kız bak bizim gibi bi tane bulamayanda var..dua ediyon dimi bize bak esirgeme dualarını hatta ismimizle et lütfen.herşeyin yolunda gitmesine sevindim bu ara öyle ihtiyacımız var ki mutlu güzel haberler almaya..kendine ve fasulyeye iyi bak..

canım siz kaç aydır çalışmadasınız?
Ne perdesi o ne demek:uhm:

canım korunmayı bırakalı tam 1 yıl 1 ay oldu..perde rahimde küçük birşey ama doktor tüp bebek deneyeceğimiz için riske atmak istemiyor..Rahim filminde belli oldu canım..

cnm aşılama tüp bebk sıralamasını tam olarak bilmiyorum ama tüp bebek en son aşama diye sanki hatırlıyorum bir yerden hayırlısı olsun belki doktor fazla ugraştırmak istememiştir.rahim filmi çekilmişmiydin sen peki..perde olayını bende anlamadım pek ,,duymamıştım daha önce...kendini kötü hissetme lütfen

mavidenizcim teşekkür ederim canım..inan bende öyle biliyordum ama doktor aşılamayı es geçti.hem onda şans daha düşük. hakkımızda hayırlısı olsun şimdlik beklemedeyim. bu arada umarım sende bir an önce adet olursun ve kafan rahatlar...

rahelcim eğer aşılamada fazla umut verilmiyorsa gerçekten gereksiz yere hem maddi hem de manevi sıkıntı yaşamaya gerek yok. hakkında hayırlısı inşallah. ben bir kez aşılama denedim, evet çok kolay bir işlem ve de 250 ytl tuttu ilaçlar hariç ( yani tüp bebeğe göre çok uygun) ama negatif sonucu aldığımda öyle zor olduki keşke dedim direk tüp bebek deneseydim. tüp bebek konusunda ihtiyacın olursa elimden geldiğince yardımcı olurum. sorularını cevaplarım. başlangıçta biraz zor karar veriliyor ama bi başladınmı heyecan içinde bitiyor hemencik merak etme. inşallah allahım muradınıza erdirsin canım..

Tuubay cım çok teşekkür ederim canım..bilgini paylaşırsan sevinirim.ben henüz birşey bilmiyorum.mesela ne ile ne zaman başlıyoruz..kaydirigubbakcemile5

Burcu cum iyi dileklerin için teşekkür ederim hayatım..Soruların için kusura bakma atlamışım demekki..canım rahim filmi .çekildim perde onda çıktı zaten. tüplerde bir sorun yoktu hafif perde var ama şimdi müdahaleye gerek yok demişti. bende ilk başlarda pek aldırmamıştım. Ama tüp bebeğe karar verilince sorunun halledilmesi gerekiyormuş.Eşimin sperm konusunu bahsetmiştim sayısı sınırda canım..ama benimde anlamadığım o sayılarla tüp bebek için rapor alamıyorduk şimdi neden direk tüp dediler bende anlamış değilim..tecrübe edince sizede bildiririm canım..:içelim:

ayrıca neşecim sıkma canını..Kısmet böyleymiş daha önümüzde çok ay var...:lepi:
benssenb sen ne alemdesin canım..diğer kızlar siz nerdesiniz? Lıbrarıan,Zehra başka aklıma gelmeyen kim varsa işte...a.s.

o soruları benim meraklı eşim soruyordu. etmezmiyim hepinize tek tek dua ediyorum her bebişi hatırladığmda... hergünde hatırladığıma göre hergün duam sizlerle canlarım.. a.s.
Allahım nesemeye menzil gülüne mavi denize benssenbe rahele ismini hatırlamadığım tüm isteyenlere benim yaşadığım mutlu duyguları tatmayı nasip kısmet etsin inşallah.

Rahelim şu rahim filmi nesemese nin korkup ertelediği kadar var mı?
bide tüp bebek kararı kesin yanılmıyorsam tarih falan alındımı nasıl olcak ne zaman olcak?
çok merak ettim ben şimdi.

2 yıldır evliyiz 3 aydır korunmuyoruz adetimden 2 gün geçti inşaallah doğru bir sonuçtur dua edin dış gebelik falan olmasın..

hımmm dur şimdi sorulara bir bir cvp vermeye çalışayım. şu birden fazla alıntıyı yapamıyorum da maaleef :KK43:

menzil gülü çok pahalı orada aşılama anacım o ne ya? valla burda ben ilaçların yüzdesi hariç 250 ytl ödedim. tüp bebekte de ilaçların yüzdesi 250 ytl civarı tuttu. işlem için 2000 dolar + embriyo dondurma için 500 dolar.yani sizin orda aşılama fiyatına burda ben tüp bebek yaptırdım.bu arada sen beni ikiz sanıyorsun sanırım ama üçüz hamileyim dua edin bana aklım çooooooooooooookkkkkk karışık.

cancan tebrik ederim sağlıklı hamilelikler dilerim.

mavideniz cim belki idrarda çıkmamıştır ya. hemen ümidini kaybetme. bu kadar gecikmesi çok tuhaf ya. sanırım sen dr.a gitmeden hiçbirşey netleşmeyecek ama ben hala umutluyummmm...

rahelcim ne zaman başlanacağına dr. karar verir artık. önce hormon tahlillerin yapılır, uzun protokol mü yoksa kısa protokol mü uygulanacağına karar verilir, sonra adetinin 2. yada 3. günü gidersin tekrar ilaçlara başlarsın. kısa protokolde az iğne kullanırsın ve birdahaki adet tarihine kalmadan sonucunu öğrenirsin. uzun protokolde kullanacağın iğne ilaç sayısı çoğalır ve 2 adet geçirirsin. ilk adetinde iğlerini kullanmaya başlarsın, tekrar adet olursun ve başka iğneler kullanmaya başlarsın sonra da 12-14. günlerde transfer olur ve transferden sonra 12. günde testi yapar öğrenirsin sonucu. İNŞALLAH POZİTİF SONUCU. işte böyle. sen tedaviye başla zaman çok çabuk geçecek inan. herzaman yardımcı olmaya hazırım.

Rahelim şu rahim filmi nesemese nin korkup ertelediği kadar var mı?
bide tüp bebek kararı kesin yanılmıyorsam tarih falan alındımı nasıl olcak ne zaman olcak?
çok merak ettim ben şimdi.

canım daha öncede söyledim ben neşe ye o kadar korkulacak birşey değil.10 saniyelik felan bir sancın oluyor sonrasında birşey kalmıyor..
tüp bebek kararı kesin canım..Tarih felan şu an belli değil..Beyaz dosya denilen birşey açtılar bize eşimle resimlerimizi ve imzalarımızı aldılar.bugün öğleden sonra doktorlar bir araya gelerek toplantı yapacaklarmış..sonra bizi arayacaklar gidip konuşma yapacağız..daha fazlasını bende bilmiyorumkafamçokkarıştı ama herşeyden önce perde den kurtulmam gerekiyor..Tecrübeleri burda yazacağım canım..
hepinize çok teşekkür ederim..a.s.

Tuubaycım çok teşekkür ederim canım..Demekki benim yukarıda bahsettiğim toplantı olayı uzunmu kısamı ona karar verilecek..Canım inşallah ilk denemede pozitif çıkarda hayırlısı ile bende sana yetişirim :)))

hımmm dur şimdi sorulara bir bir cvp vermeye çalışayım. şu birden fazla alıntıyı yapamıyorum da maaleef :KK43:

menzil gülü çok pahalı orada aşılama anacım o ne ya? valla burda ben ilaçların yüzdesi hariç 250 ytl ödedim. tüp bebekte de ilaçların yüzdesi 250 ytl civarı tuttu. işlem için 2000 dolar + embriyo dondurma için 500 dolar.yani sizin orda aşılama fiyatına burda ben tüp bebek yaptırdım.bu arada sen beni ikiz sanıyorsun sanırım ama üçüz hamileyim dua edin bana aklım çooooooooooooookkkkkk karışık.

cancan tebrik ederim sağlıklı hamilelikler dilerim.

mavideniz cim belki idrarda çıkmamıştır ya. hemen ümidini kaybetme. bu kadar gecikmesi çok tuhaf ya. sanırım sen dr.a gitmeden hiçbirşey netleşmeyecek ama ben hala umutluyummmm...

rahelcim ne zaman başlanacağına dr. karar verir artık. önce hormon tahlillerin yapılır, uzun protokol mü yoksa kısa protokol mü uygulanacağına karar verilir, sonra adetinin 2. yada 3. günü gidersin tekrar ilaçlara başlarsın. kısa protokolde az iğne kullanırsın ve birdahaki adet tarihine kalmadan sonucunu öğrenirsin. uzun protokolde kullanacağın iğne ilaç sayısı çoğalır ve 2 adet geçirirsin. ilk adetinde iğlerini kullanmaya başlarsın, tekrar adet olursun ve başka iğneler kullanmaya başlarsın sonra da 12-14. günlerde transfer olur ve transferden sonra 12. günde testi yapar öğrenirsin sonucu. İNŞALLAH POZİTİF SONUCU. işte böyle. sen tedaviye başla zaman çok çabuk geçecek inan. herzaman yardımcı olmaya hazırım.

Yok biliyordum ucuzun oldugunu bir an kafam karismis. Ya burda baktimda tup bebek 9000 doilar. Ya insallah boyle birseye gerek kalmaz ama kalirsada Turkiyeye geliriz herhalde.

Burcu cum iyi dileklerin için teşekkür ederim hayatım..Soruların için kusura bakma atlamışım demekki..canım rahim filmi .çekildim perde onda çıktı zaten. tüplerde bir sorun yoktu hafif perde var ama şimdi müdahaleye gerek yok demişti. bende ilk başlarda pek aldırmamıştım. Ama tüp bebeğe karar verilince sorunun halledilmesi gerekiyormuş.Eşimin sperm konusunu bahsetmiştim sayısı sınırda canım..ama benimde anlamadığım o sayılarla tüp bebek için rapor alamıyorduk şimdi neden direk tüp dediler bende anlamış değilim..tecrübe edince sizede bildiririm canım..:içelim:

ayrıca neşecim sıkma canını..Kısmet böyleymiş daha önümüzde çok ay var...:lepi:
benssenb sen ne alemdesin canım..diğer kızlar siz nerdesiniz? Lıbrarıan,Zehra başka aklıma gelmeyen kim varsa işte...a.s.

Anladim sekerim hepimiz hakkinda hayirlisi olsun.

Son düzenleme:
kızlar merhabaaaaaaaaaaa.nasılsınız.bayadır gıremıyordum.cok yogunum davetler hıc bıtmıyor.bı turlu gıremedım nete.yenı hamısımız allah devamını getırsın ve saglıkla kucagına almayoı nasıp etsın.rahelcım hayırlısı olsun senın ıcın.tabı tup bebekte sans daha cok.allah yardımcın olsun.tedavının her asamasını ıstıyoruz ayrıntılı olarak.eeee bakarsın bızede tup bebek yolu gorunur.mavıdenız hala adet olmamıssın.artık bende merak etmeye basladım.ınsallah persembeye kadar olmazsın veeeeeeee hamıs oldugunu burda ogrenırız.masallah baya azalırız ozaman.nese ben ve menzıl gulu kaldık ozaman sanırım.aman arkadaslar olsunda hangımızde olursa olsun.rabbım bu guzel gunlerın hatırına hepımıze sırayla cıfter versın ınsallah.tubaycım ınan sanada cok ozenıyorum.rabbımden hep bır ıstegım oldu benım ıkız annesı olmak.allah yardımcın olsun canm.dunyada yasayan altız bıle var.hıc bısey olmaz allahın ıznıyle.sen hergun kendını oku ınsallah.herkesı opuyorum ve ben kacıyorum...

kızlar merhabaaaaaaaaaaa.nasılsınız.bayadır gıremıyordum.cok yogunum davetler hıc bıtmıyor.bı turlu gıremedım nete.yenı hamısımız allah devamını getırsın ve saglıkla kucagına almayoı nasıp etsın.rahelcım hayırlısı olsun senın ıcın.tabı tup bebekte sans daha cok.allah yardımcın olsun.tedavının her asamasını ıstıyoruz ayrıntılı olarak.eeee bakarsın bızede tup bebek yolu gorunur.mavıdenız hala adet olmamıssın.artık bende merak etmeye basladım.ınsallah persembeye kadar olmazsın veeeeeeee hamıs oldugunu burda ogrenırız.masallah baya azalırız ozaman.nese ben ve menzıl gulu kaldık ozaman sanırım.aman arkadaslar olsunda hangımızde olursa olsun.rabbım bu guzel gunlerın hatırına hepımıze sırayla cıfter versın ınsallah.tubaycım ınan sanada cok ozenıyorum.rabbımden hep bır ıstegım oldu benım ıkız annesı olmak.allah yardımcın olsun canm.dunyada yasayan altız bıle var.hıc bısey olmaz allahın ıznıyle.sen hergun kendını oku ınsallah.herkesı opuyorum ve ben kacıyorum...

Insallah bu bayram hepimiz icin tam bir bayram olur hayirlisi ile tabi:)

X