2008 Kasım Anneleri

canım ac degılde az yemeye calısıyorum bu aralar ıyıce abarttım pasta borek cok cok yedım sıstım detoks gıbı bısey yapmıs olucam yanıı :)))

aslında çok bişiy hazırlamayı düşünmuyorum çilek .mantılı nohutlu çorba,fırında etli bir yemek,pilav,kabuşkam var dünden.muhallebili kadayıf ttatllısı.teyzemin oğlu çiğ köfte yapacak sonradan.teysemin oğlu askker iznine geldi yarın gidecek bende bol yemişli kek istedi arkadaşlarına götrmek için bide onu yapacam yeter herhal

ıcır gel canım sabiha gökcenden alırım seni.
muhallebyi yaptım çorbada hazır sayyılır fırın yemeği kolay en zoru kadayıfı kavurmak bide kek benim için.

geçmiş olsun büyük betule:)
geçen eczacının biri daha baharda çok iş çıkar bize diyoduda gülüyordum
bilemezler ince ince giyinirler kaparlar şifayı alırlar soluğu bizde :))))
Allah bol iş versin diyemeyeceğin garip iş kolları eczacı dr tabutcu,yıkayıcı,gömücü:)))

maasallah mucıze sen ne hamaratsın ole

koca ısınamıyormus cok cok usuyormus
eve gıtmıs yatmaya
hasta oldu sanırım
ve benım cok ısım var cıkamıyorum su an

biz yemeğimizi yedik geldik.. inanılır gibi değil ama herkes tabağındakini bitirdi.. gerçi hepimiz ayrı telden çaldık ama olsun bitirdik mamalarımızı..:))ben dünden kalan yemeği yedim kaan çorbasını içti keremde 3-4 kaşık içti çorbadan ama esas yemeği sucuk istedi pişirdim hamur humur yedi valla...

odayı ve mutfağıda şöle bir süpürdüm.. akşama yemek yok ama adı belli çabuk olur...:))

ıcırım çileğim hoşgeldiniz...çilekom ayrıca geçmiş olsun...
mucizem sanada kolay gelsin çoğunu halletmişin yemeklerin sanki...

cılegım buradan da gecmıs olsun canım

afıyet bal olsun sıze de nazlım

ben de kavurmalı ve kasarlı tost ve gazoz yedım
ne kadar saglıklı beslınıyorum allahım :KK1:

lore artık sizede geçmiş olsn. bu havaların sonucu polippin(doğru isim dedim ddimi) eczacısının de dediği gibi hastalanlar çok olacak her eve bi hasta

naslım size de afiyet olsun.çoçukların damak zevki bi değişik betül sücuk sosis salam hiç gelmez aklına dahha yeni yeni tost yemeye başşladı bildiği bir yumurta bide betülün deyisiyle çilav, bulabiye,

ben şimdi markete gidiyorum görüşürüz

Çilekom geçmiş olsun:KK43:

Mucize akşama bir tabak daha koy masaya, geliyorum.Yada paket olsun benimki:)))

Nazlım afiyet olsun.Anıl da çok seviyo sucuğu, vermek istemiyorum.Alerji yapabilir aşırısı:KK43:

maasallah benım kuzum henuz sucuk salam sosıs tarzı seyler ıstemıyor
bız de cok sık yemıyoruz ama sucuklu yumurta yapınca ona sucuklu vermıyorum
anne bu sucuklar acıı dımı dıyor evet oglum dıyorum
ıstermısın dıyorum hayır ben acı yemem dedıgı ıcın ısrar etmıyorum
maasallah kuzucuma :nazar:

aksama yemek yok
yapmak ıcın ıcımde heves de yok
mucıze sıze yemege gelebılırmıyız

eylulde cok sever kahvaltıda neler yerız dıye sorunca ılk soyledıgı sey sucuk olur bende pek yedırmemeye calısıyorum pısık olur hemen malesef

bizim babamız önce salam alıştırdı biz yerken verdi kerem beye yazında babannede ananede suscuk sosis çeşitlerine alıştı..
bende sık vermiyorum babamız evde olduğunda yapılır genelde ben daha çok beslkeyici doyurucu bişeyler yapıyorum her sabah... ama bugün dolabı açınca gördü bende az yaptım bende aldım azcık busefer ekmekli yedirdim çoğu zaman ekmeksiz güpletiyor sıpam...

kaana gelince dedim ya o salam sucuk ve et ve türevleri ne olursa olsun yemez etleri çorbalarda içirebiliyorum ancak....ha birde geçen gittiğimizde avmye oradaki hamburgerciye alıştı yerini biliyor ben önce mağazayı gezelim sonra yemek yeriz dedim kaan bey tutturdu mama diye sürükledi bizi resmen gittik baya yedi hamburgerden işde dışardan kıymetli geliyor bişey yemesi...:KK43:(

X