2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

selam davetsiz misafir kabul edermisinizz anne adaylarıı
ben henüz anne adayı değilim ama geçerken bir selam vereyim dedimm gülancımm öpüldünn

selam kızlarrr kızkardeşimdeyim 2 gün annemlerde kalıcam yazamayabilirim bu arada fırsat buldum gireyim dedim bugün kontrolüm vardı doktorumda bebeğim iyi yalnız karın çevresi biraz fazla geldi dedi doktorum ama tansiyonum 14/9 çıktı idrar tahlili istedi enfeksiyon çıktı ağrılarım var diye nts ye bağladı 2 tane sancımı yakalamış makina enfeksiyondan olabilir bakıcaz dedi doktorum şeker bu arada yüksek çıkmıştı ya benim ona bir daha bakılacak diabet için doktora görünücem karın çevresi geniş görünmesi ona bağlı olabilirmişş.çok yoruldum bugün belki ondandır kızımla accık kıyafet baktık bakırköyde birde yemek yiyip hemen doktora çıktım umarım herşey heyecan ve yorgunluktandır enfeksiyonu bilemem tabii eee sizden naberler bakiim accık geçmişe ben fazla kalamıcam zaten

Papatyam selam;
merak ettim bende. İnşallah iyi çıkar sonuçların.Senin nasıl ağrıların oluyor. Bende arada bi kasık ağrısı gibi oluyo, sağ çatı kemiğim kırmışım yada bıçak sokmuşsun gibi ağrıyo.Bide bazen karnım çok geriliyo, gazım mı oluyo nedir. Birde bebeğim geriliyo acaip şekillere giriyo karnım o zamanda bazen ağrı oluyo. Genelde sola yatıyom hep. Zaten sağıma hiç yatamıyom rahatsız ediyo , karnım acıyo gibi bu yüzden hep soldayım. Dün akşam sağımda uyumuşum, bide çok sıkışmışım bi ara uyandım ağrım var gibi. Yataktan kalkarken de sağımda olduğumu fark ettim, sağıma ağrı girdi çok. Zor gittim tuvalete .Bayağıda sıkışmışım, tuvalet yüzünden çok kalkıyorum ve kalkarken de zor kalkıyorum hep.. Arada bi aşşağıya sızı gibi bi ağrı giriyo, aşşağı vuruyo sanki... Ayaklar zaten sormayın gitsin, kocaman ve şiş... Karımcalanıyor, geriliyor...
Artık iyice ağırlaşmaya başladık.
Kendimi hep yorgun hissediyorum...:bbo:

günaydın hanımlar...uyuyormusunuz?ben yine uyuyamadım...erken kalktım yemeğimi koydum ocağa bari sabahın köründe uyanmam işe yarasın...dün odamdaki şifnyeri çekmecelerini bir e bir dolabımın askılı bölümünü boşalttım...sildim güzelce...bugün kızımın yıkanıp ütülenen kıyafetlerini yerleştireceğim..bir de dün alışveri yaptık kızıma...chicconun çanta setini..2 tane chicco emzik..2 tane avent biberon gaz yapmayanlardan...chico göğüs pedi.. 3 tane chicco ıslak mendil..bebedor tırnak makas seti...chicco burun aspiratörü...avent göğüs ucu...kendime hasta bezi ve yatak bezi..kızıma prima yeni doğan 2-5 kg...pamuk...chicco kulak çubuğu..chicco araba aynası...bugün gelecek aldıklarım...sanıım tek eksiğim banyo küveti ve ateş ölçer kaldı :))

Papatyam selam;
merak ettim bende. İnşallah iyi çıkar sonuçların.Senin nasıl ağrıların oluyor. Bende arada bi kasık ağrısı gibi oluyo, sağ çatı kemiğim kırmışım yada bıçak sokmuşsun gibi ağrıyo.Bide bazen karnım çok geriliyo, gazım mı oluyo nedir. Birde bebeğim geriliyo acaip şekillere giriyo karnım o zamanda bazen ağrı oluyo. Genelde sola yatıyom hep. Zaten sağıma hiç yatamıyom rahatsız ediyo , karnım acıyo gibi bu yüzden hep soldayım. Dün akşam sağımda uyumuşum, bide çok sıkışmışım bi ara uyandım ağrım var gibi. Yataktan kalkarken de sağımda olduğumu fark ettim, sağıma ağrı girdi çok. Zor gittim tuvalete .Bayağıda sıkışmışım, tuvalet yüzünden çok kalkıyorum ve kalkarken de zor kalkıyorum hep.. Arada bi aşşağıya sızı gibi bi ağrı giriyo, aşşağı vuruyo sanki... Ayaklar zaten sormayın gitsin, kocaman ve şiş... Karımcalanıyor, geriliyor...

canım günaydın...aynı şikateyler bende de var...karnındaki muhtemelern gaz sancısıdır ben çok çekiyorum atık gaz sancısı çünkü....

kızlar bugün sabahtan beri keyfim yok sıcak çok ve oğluşlarım rahatsız oluyorlar sanırım bende rahatsızım .........
karnım geriliyor dikiliyorlar sağdan soldan aşağı direniyorlar sanki çok fena oluyor yan yatınca ortada birleşiyorlar sivriliyor karnım rahat edemiyorum tansiyonumu ölçtüm ilk kez yüksek çıktı normalda tansiyonum 10-6 olurdu 2 saat önce ölçtüm 13-7 olmuş korktum sarımsak yedim düştü...........

buhaftadan itibaren bunların olması normalmi sizce
sizinde aynı şeyler oluyormu?????????

canım ödemin var mı çok?ayaklarında ellerinde yüzünde göz kapkalrında falan....tansiyonunu birkaç gün ölç bence..belki sadece düne özl bir yükselmedir..ma hamielikte tansiyon yükskliği (3 birim ve daha fazla yükselmesi) önemli bir konu tabi ödemin de varsa...sen ölç bir kaç gün dada yüksek devam ederse doktoruna bir danış derim ben...

Günaydınlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Güzelll hamişlerrrrr umarım herkes iyidir.....

Ben yuvama döndüm... Tatil iyi geldi ama evimide çok özlemişim....

Tabiii sizleri de burayı da çok özledim.....
a.s.Şeniz

Papatyam selam;

kız nuray geldin nereye gittin....bak duru adaşını istiyooooooooo :)) dün akşamki ninni sayfasında Duru ya öel ninni de var ben indirdim canım..

Derya günaydın;
Bi ikimıziz varız galiba... Bende anca işten vakit buldukça yazabiliyom. evde internetim de yok. İzine çıkınca nasıl yazacağım bakalım. İşler de bu aralar yoğun anca okumayla geçiyo zamanım yetiştirebilirsem..
Akşam kayınvalidemlere gittik, arkada kocaman bi balkonları var. Yere bişeyler serip çay demlediler. Eşimde babası ile bi yere gitmişti geldiler falan ... ama ben oturamıyom bi türlü, karnım yemekten sonra iyice gerildi zaten. Bi bacağımı o tarafa uzatıyom bi bacağımı sonra bu tarafa uzatıyom. Bi türlü rahat edemedim. bizimkide noldu ağrın mı var diyo!!! sıkıldım zaten milletin yanında...Yok oturamıyom dedim, tamam şunu içeiyim kalkarız dedi.11'de kalktık işte... Kimse anlamıyo halimden ya.. Akşam hiç rahat yatamadım. Şu anda iştede nasıl otursam şaşırıyorum ya...
Halsizim uykum var zaten...
Bir ana önce izne çıkmam lazım...

Günaydınlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Güzelll hamişlerrrrr umarım herkes iyidir.....

Ben yuvama döndüm... Tatil iyi geldi ama evimide çok özlemişim....

Tabiii sizleri de burayı da çok özledim.....
a.s.Şeniz

hoşgeldin cansucum iyi tatil yaptın valla...güzel güzel dinlemişsindir umarım bebişinle....

Hilarya hoşgeldin, ne güzel tatil yapmışsın ya...
Kafanı tolamışsındır ne güzel.... Bende ayın 4ünde iki hafta yıllık iznimi kullanacağım. Sonrada 26 sında doğum izinine çıkacağım. Yarın 32.haftam bitiyo, hastaneye gidip 37'ye kadar çalışabilir raporuda alacağım. Hayırlısı bakalım.... Artık gelsin bıdıklarımız ya , ben sevmek koklamak istiyorum kuzumu...

Derya günaydın;
Bi ikimıziz varız galiba... Bende anca işten vakit buldukça yazabiliyom. evde internetim de yok. İzine çıkınca nasıl yazacağım bakalım. İşler de bu aralar yoğun anca okumayla geçiyo zamanım yetiştirebilirsem..
Akşam kayınvalidemlere gittik, arkada kocaman bi balkonları var. Yere bişeyler serip çay demlediler. Eşimde babası ile bi yere gitmişti geldiler falan ... ama ben oturamıyom bi türlü, karnım yemekten sonra iyice gerildi zaten. Bi bacağımı o tarafa uzatıyom bi bacağımı sonra bu tarafa uzatıyom. Bi türlü rahat edemedim. bizimkide noldu ağrın mı var diyo!!! sıkıldım zaten milletin yanında...Yok oturamıyom dedim, tamam şunu içeiyim kalkarız dedi.11'de kalktık işte... Kimse anlamıyo halimden ya.. Akşam hiç rahat yatamadım. Şu anda iştede nasıl otursam şaşırıyorum ya...
Halsizim uykum var zaten...
Bir ana önce izne çıkmam lazım...

canım sen yerdeoturmasaydın...sandalye isteseydin...oturup kalkmakta zorlanıyoruz zaten...eve internet bağlat bence..çünkü bebişlrimize bakarken de lazım olacak valla...ben hiçbirşey bilmiyorum bebk bakıı ile ilgili :))

Evet oturamadım ama onların yanındada sandalyede oturmaktan sıkıldım. Sıkılıyorum biraz galiba ya...Eşimde anlamıyo ne yazıkki. geçenlerde iki misafir üstüste ağırladım. biri gitti biri geldi... Akşam 12.30 da kalktılar bayılacağım ama gözlerim kapanmaya başladı, zor tuttum kendimi.. Çay doldur kaldır falan... Neyse gittiler bi duş alıp yattım hemen saat 1.30 du. Sabah zor kalktım, bütün gün alık gibiydim. Eşimde normalmişim gibi zannediyo heralde ben ses çıkarmazsam..:kızgın:

İlla demem mi lazım şuram kötü buram kötü diye..Gel tatil gellll...

Evet oturamadım ama onların yanındada sandalyede oturmaktan sıkıldım. Sıkılıyorum biraz galiba ya...Eşimde anlamıyo ne yazıkki. geçenlerde iki misafir üstüste ağırladım. biri gitti biri geldi... Akşam 12.30 da kalktılar bayılacağım ama gözlerim kapanmaya başladı, zor tuttum kendimi.. Çay doldur kaldır falan... Neyse gittiler bi duş alıp yattım hemen saat 1.30 du. Sabah zor kalktım, bütün gün alık gibiydim. Eşimde normalmişim gibi zannediyo heralde ben ses çıkarmazsam..:kızgın:

anlamıyorlarki canım...bende de şuan eşimin kuzeni var..4 gündür bizde..eşim hala kal diye ısrar ediyor ..tamam bana zararı yok kızcağızın ama yemek falan yap gibi işler bile yoruyo...alnız olsan ne olsa yiyorsun sonuçta...

[QUOTE=

günaydın kızlarrr yine kaynıyor türkiyeee azcıkk yağmur yağsa keşke 1-2 gün ne güzel olurdu değilmi hem susuzluğumuza iyi gelirdi hem sıcağımıza

ahh canım yaa.. Allah kolaylık versin.. eşin senin duygularını anlamıyorsa bence onun yanında naz yap.. Şuram ağrıyor buram ağrıyor de...Bence işe yarar.. o farketmezse sen farkettir.. tatlicadiarzu.. İnşallah canım izne ayrıldığında bol bol dinlenirsin...

kızlar ben dün akşam biraz fenalaştım sıcaktanmıdır nedir nefes alamadım kızkardeşimdeydim yaa ay benim evimin gözünü seveyim o taraftan serin valla bunalınca klimayı da açıyom arada iyi oluyor neyse işte karnıma sancılar girmeye başladı sıkıntı geldi beni evime götürün dedim annemle kızkardeşimde geldiler yanımda nolur nolmaz diye evimdeyim yani insanın evi gibisi yok vallaaaa

Evet bizimkide kimseyi kıramıyo, herkese gelin falan d,yo. ama düşünmüyo bi çay koymak bile zor geliyo getir götür... Yalnız olsan şortla oturuyosun ama başkası varken ne giysem diye düşünüyorum bide..Zaten her şey sıkıyor artık...

X