2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

canım benim duyduğuma göre göbeğini kaşırken dikkat et. böyle ovalayarak kaşınman gerekirmiş. tırnakla kaşımak sanırım çatlağa sebep oluyomuş aklında olsun.fisfisfis

sağol canım bende öle yapmaya çalışıyorum, şimdilik karnımda pek bişey yok gibi görünüyo ama kalçalarım berbat yaa o kadar da gergin değil ama oralarım neden çatladı anlamadım, bide hamile pantolonumu eşim ütülemişti sağolsun bel kısmındaki dikişlerdeki iplikleri naylon ipler ütüleyince sıcakta yandı sertleşti giyince krnıma değdikçe batıyo oda kaşındırıyo

günayydınnn tombişlerimmmma.s.

kızlar bebişlerimiz hıckırıyooooooo:teytey: ben daha doktorum solemeden anladım doktoruma soledıgımde sasırdı sen nerden bılıyorsun ılk hamılelıgın sonucta dedı bende cok okudugum ıcın bılıyorum demsıtım:dance: yani onlar hıckırık aslıcım sırnaşık şey

halimecım bebişlerimiz suyun ıcınde oldugundan nefes alma yetenegını henuz kesfetmıs degıl yanı kordon bagı yardımıyla bızlerden oksıjenını alıyorlar,ama ıcerde nefes almıyorlar resmen bır balık gıbı suyun ıcındeler
dusunsene dogum anında nıye bebekler sankı bı yerı acımıs gıbı aglıyoşakkıdı ılk nefesı cıktıklarında aldıkları ıcın cıgerlerı yanıyor o nedenlede aglıyorlar cnm yanı ılk nefesi dogdukları anda alacaklar canıkooommm:1hug:

evet canım.bende biraz önce nette okudum.aslında solunum hareketleri yapıyorlarmış anne karnında nefes almıyorlarmış.bilgilerin içinde teşekkür ederim şekerim.a.s.

herkese selammmmmmm kızlar bende sağlık ocağından geldim şeker yükleme testimi ve 2. tetenoz aşımı geçte olsa şükür yaptım snouçları önümüzdeki hafta içi alıcam inş. 62 kilo olmuşum toplam 7 kilo almışım tansiyonum 12/ 7 çıktı kalp seslerini dinledik maşallah dedi hemşire teyzemiz herşeyi çok güzel dedi dıgıdık dıgıdık sesler geliyo babası görse dayanamazdı çünkü kendiside 6 lı ganyan hastası :)))))))))) bende bu kadarlık kızlar sizler neler yapıyosunuz şimdi biraz başım acayip olmuş ya neden acaba?

herkese selammmmmmm kızlar bende sağlık ocağından geldim şeker yükleme testimi ve 2. tetenoz aşımı geçte olsa şükür yaptım snouçları önümüzdeki hafta içi alıcam inş. 62 kilo olmuşum toplam 7 kilo almışım tansiyonum 12/ 7 çıktı kalp seslerini dinledik maşallah dedi hemşire teyzemiz herşeyi çok güzel dedi dıgıdık dıgıdık sesler geliyo babası görse dayanamazdı çünkü kendiside 6 lı ganyan hastası :)))))))))) bende bu kadarlık kızlar sizler neler yapıyosunuz şimdi biraz başım acayip olmuş ya neden acaba?

sana ve bebişine de maaşallah:nazar: canım inşllah hep böyle iyi haberler alırsın bebişinle ilgili kilonda gayet iyi bende 10 kilo almışım bakalım doğuma kaç kiloyla girecez.
şekerli suydu aşıydı yorulmuşsundur dinlen canım

ben de işteyim ama boş bir oda bulup uyudum biraz ,akşam çok bölündü uykumuzcoksekeriremsu
iyice hantallaştım yaa haftanın 5 günü çalışmak çok zor oluyor artık senağlama

bende 26+3 te yaptırmıstım tetanoz un ılk dozunu..
unutmusum yaa ıkıncıyı olmam gerek 31. haftadayım.. :bbo:

saolun arkadaşlar inş. böyle devam eder dediğiniz gibi işyerindeyim canım ya evde olsam biraz kestirirdim valla neyse işte yok zaten betülcüm görmedim canım kusura bakma aşnıı gidip olabilirsin seninle aynı gündeyiz canım bugün git istersen

bugun olmazda sanırım pazartesı fılan gıdebılırım..
bu kadar gecıkmeden bırsey olur mu acep.. sana bırsey dedıler mı gecıkmeyle ilgili.. :uhm:

izmir güzeli ve betül sizin doğum aynı gün demekkiki doğum yapacaksınız hadi bakalım hayırlısı

geçen ay neden gelmedin dedi gelemedim dedim çalıştığımıda bildiği için biraz fıça yedik ama sana bişey demezler çünkü 26. haftanda yapmıştın demi ilk dozu en az 4 hafta geçmesi lazım senin zamanı aslında yine tam bilmiyorum

evet aytencim aynı gün bakalım hayırlııs kim önce doğum yapcak kızlar bu arada gece ben doğum yapmıştım kızım olmuştu kumral bişey ama oturuyodu büyüktü yani çok şeker rüyada olsa bile çok güzel bi duygu bide çekik gözlüydü :)))))) bizdede çekik gözlü yokkkk

canım ozel mesaj atmaya calıstım ama kapalı sanırım..
açarsan bır daha deneyım.. bu arada bende aynen bu gece ruyamda oglumu gordum..
bıraz buyuktu yenı dogmus gıbı değil..
sonra göğsüme yatırıp emzırdım cok tuhaf bır duyguuydu emzırmek.. hayrolsun valla.. coksekeriremsu

Derya selam , dün misafirim gelecekti 4'te çıktım işten.Anca yazabiliyorum. Bende de sağ koltuk altımda beze gibi bi ağrı oldu bi kaç kere..Sanki o anda sıkmışsın gibi, elleyemedim bile..Sonra doktora sordum.Göğüsler süt yaptığı için, süt bezleri gelişiyo olur dedi.Dün akşam misafirim de , canın bişey istedimi bu aralar dedi.Bende hamileyken bişey istemişttim ama o sırada yiyememiştim sabah kalktığımda acaip bi göğsüm şişmişti.Canın istediği bişeyi ye ve söyle dedi.Arada bişeyler istiyom ama hiç düşünmedim tabii, bununla da alakası olabilir mi? Çok mu sütlü olacağım acaba ya :roflol::roflol:

canım süt kanalları kasıkalrdan koltuk altına doğru bir hat şeklinde ..hatta meme dokusu ve ucu da bu hatta herhangi bi ryerde dahi çıkabiliyor...seninki hamilelikte olduğunua göre süt bezlerinin gelişimi ile alakalı...korkma yani bence...sen her canın istediğini yeee bulabiliyorsan....

Deryacım , kaç derecede yıkadınız kıyafetleri? Bende bozulacak diye korkuyorum ya...Bişey olmadı dimi? Yıpranmış gibi gözükmüyo dimi?

yok canım mis gibi oldu....40 derecede yünlüler ayarında yıkadım hassas diye........ütülenince de aldığımdan daha güzel oldular valla.........

bence de canım canın ne istiyosa ye ki karnında da bebişin her şeyi tadmış olsun. biyere gittiğimde ikramlar geldiğinde canım istemese veya sevmesem bile biraz olsun tadarım ki bebişim de bu tada duyarlı olsun tadını bilsin

bende geçen hafta tüm alışverişimi birgünde yaptım annemde geldi o da en az benim kadar aldı çok iyi oldu yaa sen bunu al ben bunu alırım bunu ben alıyım şunu sen al derken neler aldık çıktı birgünde şimdi sadece beşiği kaldı.bende ne zaman yıkasam diye düşünüyorum aslında şimdiye kadar yıkardım da hep acaba yıkarsam bozulurlar mı falan diye yıkamadım sanki hiç yıkanmıcaklar gibi halbuki doğumdan sonra devamlı yıkanıcaklar.en iyisi haftaya ebnde bu yıkama işini hallediyim.

X