2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

Valla Ilk Kez Duyuyomm Canimm Yaaaaa Keşke Banada Yapsalar..........
Ben Evlilik Alyansini Saçinizdan Bir Tel Koparip Alyansa Gecirip Göbeğinizin üzerinde Tutuyorsunun Tabi Göbege Değmeyecek..
Eger Yuvarlak çiziyorsa Kizzzz Ileri Geri Geliyorsa Erkek Diye Duymustum...........

ALLAH ALLAH BENDE BUNU ILK DUYDUM:uhm: SACIMDAN TEL KOPARACAM ALYANSIMA GECIRICEM SONRA GOBEGE DEGDIRMEDEN HAVADA TUTUCAM ALYANSI KENDI KENDINE YUVARLAK CIZERSE KIZ ILERI GERI GIDERSE ERKEK YANI OLEMİ:uhm: DUR AKSAM BI DENIM YADA PATRON GITSIN BURDA DENIM SONUCU YAZARIM:roflol:

ILLE YATMAM GEREKMEZ DIMI OTURARAKTA YAPABILIRIM ARTI GÖÖBEEMİ ACMAMA GEREK VARMI KIS:smiley-cool:

günaydın seren cim
Geçmiş olsun 18 kişi valla baya da çokmuş... :teytey:
Benim içime de senin kızın olacakmış gibi doğuyor.. Kısmet bakalım... :nazar:
Ben bugünlerde benim meleğim erkekmiş gibi hissediyorum... :nazar:
Sağlıklı olsunlarda gerisi boşş

Valla Ilk Kez Duyuyomm Canimm Yaaaaa Keşke Banada Yapsalar..........
Ben Evlilik Alyansini Saçinizdan Bir Tel Koparip Alyansa Gecirip Göbeğinizin üzerinde Tutuyorsunun Tabi Göbege Değmeyecek..
Eger Yuvarlak çiziyorsa Kizzzz Ileri Geri Geliyorsa Erkek Diye Duymustum...........

ALLAH ALLAH BENDE BUNU ILK DUYDUM:uhm: SACIMDAN TEL KOPARACAM ALYANSIMA GECIRICEM SONRA GOBEGE DEGDIRMEDEN HAVADA TUTUCAM ALYANSI KENDI KENDINE YUVARLAK CIZERSE KIZ ILERI GERI GIDERSE ERKEK YANI OLEMİ:uhm: DUR AKSAM BI DENIM YADA PATRON GITSIN BURDA DENIM SONUCU YAZARIM:roflol:

ILLE YATMAM GEREKMEZ DIMI OTURARAKTA YAPABILIRIM ARTI GÖÖBEEMİ ACMAMA GEREK VARMI KIS:smiley-cool:

Hee Kizz Ben Yaptimm Yuvarlak çizdii Bakalimm Nisanda Belli Olurrr........... Fazla Uzak Tutmaa Okiş......

günaydın kızlarrrrrrrrrrrrr
ahanda ayşe bu ne kızzzzzzzzzzzz ilk defa duydum vallla
saç telimi hehe bende yapayım sonucu yazarımmmm:)
bebişlerinizi kocaman öpüyorum anneleriiiiiiiiiiii

H.g Esracimmm Nasilsin Canim.......... Hee Kiz Bende Buradan Bir Yerden Duymustumm Yaptimmm Yuvarlak Döndüüü........ Hhehehe Amannn Hayirlisi Sağlikli Olsunn Da Fark Etmez................ Ayyy Ikili Test Sonuçlarimi Alacak Serkann çokk Merak Ediyomm Yaa Hayirlisi Artikk...............

H.g Esracimmm Nasilsin Canim.......... Hee Kiz Bende Buradan Bir Yerden Duymustumm Yaptimmm Yuvarlak Döndüüü........ Hhehehe Amannn Hayirlisi Sağlikli Olsunn Da Fark Etmez................ Ayyy Ikili Test Sonuçlarimi Alacak Serkann çokk Merak Ediyomm Yaa Hayirlisi Artikk...............

CNM BU IKILI TEST DEDIGIM BEBISIN ENSE KALINLIGININ OLCULDUGU TESTLERMİ:uhm:

günaydın kızlarr..akşam ikili test sonucumu alıcam..yarın da doktoruma goturucem bebegimi görmek istiyorum cok acaba ultrasonla bakarmı tekrar???

Müjdess Kaçta Alionn Sonuçlari Bende Bugün Akşam Alacam Gerçi Eşim Alacakk Hayirlisi Artikk Umarimm Sorun çikmazz Canimmmmmmmmmmmmm

Kizlarr Bu Dönemde çatlaklar Içinn Krem Yada Yağ Kullanmaya Başlamak Gerekiomuş...........
Kakao Yagiii Iyi Geliyormuşş Catlaklaraaaaa Haberiniz Olsunn Ben Aldiracamm Akşama Ve Yatarken Sürecem.
Başka Fikri Olan Varsa Yazsinn Okiş

Müjdess Kaçta Alionn Sonuçlari Bende Bugün Akşam Alacam Gerçi Eşim Alacakk Hayirlisi Artikk Umarimm Sorun çikmazz Canimmmmmmmmmmmmm

canım akşam 4 te alıcam gerci gitmicem almaya nasılsa yarın randevum var o zaman alıp dogru doktora gostericem sence ultrasonla bakarmı yine?? gecen hafta bakmıstı gerci

Gebelikte oluşan cilt çatlakları
Anne adaylarının hamilelik döneminde yapacakları basit uygulamalarla önüne geçebileceği cilt çatlaklarının oluştuktan sonra tedavisi mümkün olmuyor.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Sn. Op. Dr. Figen Taşer Güney ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “Hamilelik sırasında, özellikle karın, kalça, basen ve göğüs bölgesinde, cildin aşırı gerilmesi nedeniyle, kaşıntılar ve bir süre sonra da çatlaklar oluşur. Bu çatlaklara “stria” denir ve strialar bir kez oluştuktan sonra, tedavileri artık çok zordur.”

Özellikle, gebeliğin 3. ayından itibaren, bebeğin gelişimi ve kilo alımı nedeniyle karın bölgesinin gerilip, belirginleşmeye başlaması belirli bölgelerde elastikiyet ve kollajen kaybına neden oluyor. Cildin aşırı gerilmesi kaşıntılara ve bir süre sonra da çatlaklara dönüşüyor. Bu nedenle oluşan cilt çatlakları; doğum sonrası birçok annenin rahatsızlık duyduğu konular arasında.

Güney’e göre basit önlemlerle gebelikte oluşan cilt çatlaklarını en aza indirmek mümkün. Bu yöntemler arasında;

• Cilde, masaj fırçası yardımıyla masaj yaparak, bu bölgelerdeki kan dolaşımını hızlandırmak,

• E ve C vitamini açısından zengin olan, cilt için yararlı meyve, sebze ve fındık gibi besinleri tüketmek,

• Bol bol su içmek,

• Yeterli uyku almaya özen göstermek ve

• Cildi yumuşak ve esnek tutacak, gerilme ile oluşan izleri önleyen, hamileler için özel olarak üretilmiş bir kremi her gün etkin bölgelere uygulamak yer alıyor.

Anne adayları uygulayacakları bu yöntemlerle hamilelik sonrasında da ciltlerinin esnek ve sağlıklı görünmesini sağlayabilir.

merhaba arkadaşlar bende cmtesi gittim ikili test için kan verdim perşembe sonucu çıkacak inş hiçbirimizde olumsuz birşeyler çıkmaz :)) bana drum cinsiyeti için %80 kız dedi 15 gün sonra kesinleşecek

X