2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

kızlar yaa ben cok çuku (çikolata)yiyom yaa
yani bi oturusta 2 veya 3tane yiyorum bişi olmaz dimi :uhm:laelaelaelaelae

cnm özellikle çikolatayı az yemeye çalışıyorum çünkü içinde kafein varmış aklında bulunsun
genelde sütlü tatlıları tercih ediyorum ama çikolatın yerinide bişicik tutmuyor :asigim:

ee ilk çatlamalara kimde olduuu bende henüz yokk ya bakalım artık.. ama gögüslerden sıvı geliyoo yaaa
günlük çamaşır değiştiriomm

bendede çatlak yok şimdilik ama canm çatlaklar doğumdan sonra ortaya çıkıyormuş şimdi cildimiz gergin ya belli olmuyomuş maalesefkafamçokkarıştı bir doğralımda ozaman bakcezzz

HANGİ MEYVENİNSUYU NEYE İYİ GELİYOR

***PORTAKAL
Bağışıklık sistemini güçlendirir, kansızlığa iyi gelir. C vitamini ve folik asit kaynağı. Hamilelerin bolca tüketmesi faydalı.

***KARA ÜZÜM
Kalp hastalıklarına, cilt ve saça iyidir. Kan pıhtılarının birikmesini azaltıp kan dolaşımı sağlar. Saç, cilt için de yararlı.

***YABAN MERSİNİ
Cilde iyi gelir. Kansere sebep olan serbest radikalleri yenen ve kolajeni bozulmaktan koruyan antosiyaninler açısından zengin

***GREYFURT
Bağışıklık sistemi için yararlı. C vitamininden zengin. Ancak ilaç kullanıyorsanız dikkatli olmakta fayda vardır

serennn şu ikimizin bir örnek olan pantolonları var ya kısss onu giydim bugün birgünde diz izi yaptı ya
:KK43:(((((((((((

haydı kıslar poookaaataalaaa hüüücummmmm:teytey:

ayşemm optum gülüm yine gel kendıne ve bebıse ii bak balımm optum siziiii
mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmckssssssssssa.s.Şeniz

herkese slm guzel hamişler:)arkadaslar hamıle kotu alan varmı?memnunmusunuz?bende almayı dusunuyorum bır tane fıatlarda ınanılmaz ucuk bu arada..

serennn şu ikimizin bir örnek olan pantolonları var ya kısss onu giydim bugün birgünde diz izi yaptı ya
:KK43:(((((((((((

sevet cnm yapıyo ama benım 1 gunde yapmamıstı :uhm: işte düşün bide gebe mağazası ii diyolar okadar para dokuluyo ortada bi halt yok:eek:klava: ama ılk gun dız ızı yapmaması gerekfisfisfis

sevet cnm yapıyo ama benım 1 gunde yapmamıstı :uhm: işte düşün bide gebe mağazası ii diyolar okadar para dokuluyo ortada bi halt yok:eek:klava: ama ılk gun dız ızı yapmaması gerekfisfisfis

ayyy sinir oldum yaaa en nefret ettiğim şeyy :eek:klava:ben normal markasız yerden almıştım pantolonlarımı gerçi birazcukkk pahalıydı ama kaç gün giyiyodum birşey olmuyordu demekki gebe giyimden birşey almamak lazımmış yada bizim bahtsızlığımız

herkese slm guzel hamişler:)arkadaslar hamıle kotu alan varmı?memnunmusunuz?bende almayı dusunuyorum bır tane fıatlarda ınanılmaz ucuk bu arada..

merhaba canım evet fiyatlar çok pahalı gerçi aldığın zaman hamilelik boyunca giyebiliyorsun ayarlamalı. ama yinede pahalı en az 2 çeşit almak gerekiyor değişmeli giymek için :çok üzgünüm: allahtan uzun ve pileli tunikler modada ordan yırtıyoruzzzsırnaşık şey

kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrr ben şimdik sıkıldım bi çıktım bakkala gittimm
hehehe çuku aldım geldimmmmm
galiba bu saatler çıldır saatleri

ALINTIDIRRR
Logusalik sorunlari ve depresyon

--------------------------------------------------------------------------------

Kizlar suan bu yaziyi okuyorsaniz hayirlisiyla o kucuk mucizeyi kucaginiza almissiniz demektir.....Oncelikle tebrikediyorum
Isin zor kismini atlattik diyorsunuz ama daha henuz bitmedi.Logusalik donemide en az hamilelik donemi kadar zor gecebiliyor.Umarim hepiniz saglikla ve sihatle kucaginiza aldiginiz bebisleri kendi sutunuzle besleyebilirsiniz.Cogunuzun bildigi gibi benim yasadigim en buyuk sorundu bu....
Bunun disinda ilk bir kac gun cok fazla ruya ,ozellikle kabus gormeye de hazir olun...Bebeklerimizi o kadra uzun sure bekledik ki insan da sanirim onlari kaybetme korkusu olusuyor buda insanin sadece uyanik oldugu aani degil ruyalarini bile etkiliyor.
Baska bir logusalik sorunu su hamilelik boyunca aldigimiz kilolari verip verememek korkusu...Suan ben logusaligin 11. gunundeyim ve kendimi inanilmaz cirkinlesmis hissediyorum.Sizlere tavsiyem kendinizi hamilelikden onceki halinizle kiyaslamayin.Kilolar tam oturmadigi iicn ne hamilelikten once ki giysiler oluyor ne de hamileyken giydikleriniz.Karniniz kendini toplamadigi icin havasi sonmus bir balon gibi,goguselerde yumusadigi icin onlarinda goruntusu sizi pek mutlu etmiyor....

Bunlarin uzerine bir de ilgisiz bir es.Tam da tuz biber oluyor uzerine.....Esim sagolsun bebege karsi ne kadar ilgiliyse benden de o kadar uzak duruyor.Belki daha tam iyilesmedigimi dusundugu icin,belki beni incitir diye dusunuyor ama ben bu zor donemi beraber atlatmak isterdim.

Gelde depresyona girmeeeee..........
Kadin olmak zor zanaat kizlar...Erkekler hemen hemen hic bir sikintiya girmeden evlat sahibi oluyorlar.Hazir kucaklarina verilmis bir evlet.Yeri geliyo onun basarisindan bizden daha fazla onur ve gurur duyuyorlar...Ama keske zor gunumuzde de bize destek olup anlayis ve sevgiyle yaklassalar.
Hamilelik donemimizde tum zorluklari konustuk,dertlestik....Bunlarida sizlerle paylasmak istedim...

Umarim sizin logusalik doneminiz benimkinden dak iyi ve rahat gecer...Hepinize hayirlisiyla evlatlariniiz kucaginiza almayi diliyorum

X