2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

Archalais´isimli üyeden Alıntı
Arkadaşlar, şu an 18 aylık bir kızım var. Hamileyken yüzümde müthiş lekeler oluşmuştu. Doğumdan sonra geçer diye ümit ettim ama nafile. Geçmediği gibi fazlalaştı üstelik. Çok bunalıma girdim. O kadarki insanların yüzüne dahi bakamıyordum. Sonra bu lekeleri nasıl geçiririm diye araştırmaya başladım. Hatta bu siteye de böyle üye oldum. Tüm forumları okudum. Önce yoğurt karbonat karışımını denedim. Sonra acnelyse-Exipigment. Hatta bir seans lazer bile yaptırdım. Yüzüm yara bere içerisinde kaldı.Çalıştığım için çok zor durumlarda kaldım. Acnelyse in soyucu etkisi olduğu için sürekli pul pul bir ciltle geziyordum. Biraz geçiyor gibi oluyordu sonra tekrarlıyordu. Herkes bir akıl veriyordu. Sürekli alışveriş yaptığım parfümericinin karısı bana bir krem gösteriyordu. Kadına sinir olduğum için inatla o kremi almıyordum. O her gidişimde ısrarla bana o kremi satmak istiyordu. Artık pes etmiştim. Lekelerimle yaşamaya alışmaya karar verdim. Ama bir gün dayanamadım başka bir parfümeriye gidip o kremi aldım. 6 hafta düzenli kullanmak gerekiyor. Ama inanırmısınız ben daha ilk hafta neticesini gördüm. Yüzüm şu anda harika görünüyor. Ne leke, ne iz. Hiç bir şey. Bu kremle ilgili daha önce bir iki konu okumuştum burda ama şimdi bulamadım nedense. Bu nedenle yeni konu açmak istedim. İsim vermem doğru mu bilmiyorum..Modlardan izin almak mı gerekiyor onu da bilmiyorum. Bahsettiğim Krem Fade Out. İçim çok rahat bir şekilde tavsiye ediyorum

kızlar aklımızda olsunn valla bizede gerekecekk sonuçta.......

cansucum bende bie sorayım dedim sürmedim dahah ama süryim yaniiiii
ayşecimmmm cemre isimini biliyosun ben çoooooooooook seviyorummmm
eylülde süperrrr bence sizin içinde öneliymiş bence eylül cemre ayyyy
kız çok güzel oldu vala benim yağızımada yakaşır cemre valla

hımmm demek damadın ismi yagız olcakkk tamam kızlar sizimi kıracam eylül cemre kızımın ismi.... ayyy sonradan erkek çıkmasa bari :)))))))))))))))) bence sıfır ihtimal dr kesin görmese kız demezdi sonuçta..demiiiiiiiiiii

çatlamaması için mi..........

Canım çok kuruyor cildim ve kaşıntı da büyük ihtimlalle bu yüzden oluyordu.. Bebe yağını sürünce rahatlıyor kaşıntı da bitiyor.. Ve bence nemlendiği için de daha az çatlayacaktır
diye düşünüyorum.

oyyyyyy çok güzel yaaaaaaa iyi günlerde giyindir canımm bebeğine.......
:KK43:((( ben bişey almayacam onun yerine para biriktirip temmuz sonu gibi başlayacagımm alış verişe allahın izniyle.........

ben de almak istiyorummmmmm artıkkk çok imrendimmm
salıya kadar sabredicem doktordan sonra inşallah belki ona göre süslü ya da şöööle yakışıklı gösterecek şeyler seçerimmmm

BENDE çok sıcak olmadan havalar haziran sonu gibi çıkıp tüm alışverişini yapmayı düşünüyorum ama ufak tefek şeyler görüncede almak lazım tabii içimizde kalmasın :))

ne bileyim serencim yaa insan korkuyooo anlarsınn yaaaaa.. allahım sağlık versin kuzucuklarımıza.......

kızlarr ben bugün kendimi çok yorgun hissediyorum başımda çok ağrıyor akşam olsada eve gitsek yaa

bu arada tüm arkadaşlara bi sorum var bikaç gündür sağ tarafımda gıdıklama pıt pıt etme gibi bişeyler oluyo acaba bebeğimin hareketlerimi etraftakilere söylüyorum tecrübli anne adaylarına evet öyle başlar diyolar bazen sol tarafımda oluyo özellikle tatlı bişeyler yedikten sonra çok sık hissediyorum ne dersiniz

evet canım yaa bende de 3-4 gündür diş eti sorunu var sabah kalktığımda özellikle çok şiş oluyo diş etlerim sonra yavaş yavaş iniyo bi dişçiye mi gitsem acaba

benımde sol alt kosede agrı oluyor arada dedıgın gıbı dişetlerımde şişiyor ve ınıyor ben doktoruma sordum cok agrı cekmedıgın surece gıtme dedı , hamilelikte olurmus gunde ıkı sefer dıslerını fırcala ve dıs ıpı kullan dedı hepsını yapıyorum bırde tuzlu su ve lımonu ılık suda karıstır gargara yap cok ii gelıyor napalım sımdılık boyle ıdareedıyoruz cnm. doktoruna danısmadan dişcıye gıtme bencea.s.

bu arada tüm arkadaşlara bi sorum var bikaç gündür sağ tarafımda gıdıklama pıt pıt etme gibi bişeyler oluyo acaba bebeğimin hareketlerimi etraftakilere söylüyorum tecrübli anne adaylarına evet öyle başlar diyolar bazen sol tarafımda oluyo özellikle tatlı bişeyler yedikten sonra çok sık hissediyorum ne dersiniz

bendede oluyor ama sanırım benımkı gaz gıbı bısey cunku daha yenı 4. haftama gırdım:teytey: yoksa bendemı hıssedıyorum dersın:uhm: ayy ınsallah sabırsızlıkla beklıyorum valla cnm ama sen benden 1-2 hafta oncesın sanırım hıssetmen normal yaniia.s.

benim sada oluyooo batma gibi seyirıyorr bebek o canımm dr bu ayın sonuna bebeğini hissedersin dedi.

X