2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

yaaaa ama benim hiç bulantımmmm yok olmadıdaaaaa ii degil mi yaniiisenağlama allah korusun yaaa:nazar:

canım bir önceki mesajımda bulantısı olmayan da panik yapmasın dedim..
Herkesin bünyesi farklı... Herkesde aynı belirtiler olacak diye bir kaide yok...

Bak doktorum kendinizi hiç bir hamile ile kıyaslamayın diyor.. Böyle başlıyormuşuz.
sonra bebişlerin karnımızdayken kilosunu ve boyunu karşılaştırıyormuşuz.. Çok yanlışmış.. çünkü hepimizin taşıdığı genler farklı hepimiz farklı bünyelere sahibiz..
Sonra çocuklar büyüyormuş okuldaki başarılarını kıyaslıyormuşuz.bir çocuğa yapılacak en büyük hata başkası ile kıyaslamak diyor doktorum..
Şimdiden kendimizi buna alıştıralım arkadaşlar...
doktorlarımız herşey iyi dediği anda bitirelim.. Ve bebişimiz iyi ve sağlıklı diye düşünelim lütfen.. Bizleri en iyi tanıyan doktorlarımız..
a.s.

Selam Hanimlar Epeydir Giremiyorum Bende Bende Nisanin 2. Haftasi Gidicen Inş. Dr. Burda Ki Hamiş Bi Arkadaş 1 Kez Bile Midesi Bulanmadi Bende 2 Ay çok çektim Mide Bulantisi Ve Kusmalardan Kişisine Göre Değişen Bi Durummuş Allah Hepimize Sağlikli Kucağimiza Almayi Nasip Etsin.

Benimde Içim Gidiyo Bebek Ve Hamişle Kiyafetleri Için Ama Biraz Daha Beklemeyi Düşünüyorum. Hiç Kilo Almadim Ama Göbeğim çikti Biraz.şimdilik Açik Fermuarlarla Idare Ediyorum Bakalim Bi Gün Yürürken Pant. Düşecek Diyede Korkmuyo Değilim Yani.

Ya Kizlar Dr Erkek Olan Varmi Yaa Ben Azcikk Utaniyomm Yaa Ilerde Ne De Olsa Malumm Bakacakkk şimdilik Karindan Bakiyoo Ama Utaniyo Insan Işte.

Arkadaşlar önce bulantı olması bebişin sağlıklı olduğunu gösteriyor diyerek genellendi
sonrasında bulantısı olmayanların panik olması gayet doğal değil mi ?
kimse kıyaslama yapmasın tamam ama genellemeler de yapılmasın lütfen... :))

Ya Kizlar Dr Erkek Olan Varmi Yaa Ben Azcikk Utaniyomm Yaa Ilerde Ne De Olsa Malumm Bakacakkk şimdilik Karindan Bakiyoo Ama Utaniyo Insan Işte.

benim doktorum da erkek ve ilk üç ayda vajinal muayene yaptı maalesef :kızgın:
ama artık karından bakıyor..
insan çok utanıyor ama doktor için çok sıradan birşey hemşire aletleri yerleştiriyordu doktor doğru düzgün bakmıyordu bile yani alışıyor insan canım üzülme.. a.s.

Ama Bulanti Olmasi Iyi Diyen Ilk Arkadaş Olmayanlar Da Panik Yapmasin Diye Uyarmişti Zaten Hem Herkes Bundan Dolayi Gerçek Anlamda Endişe Etmeyecek Kadar Bilinçlidir Canm

cnaım bugun ne kadarlık oldunuz merak ettim kilo çok almışsın ben bugun 13+5 günlügüm ama bu zaman kadar aldıgım kilo 3 kilooo:çok üzgünüm:

Bende 13+1 im ama bilmiyorum birden kilo aldım canım tabi benim tiroit bezlerimde yavaş çalıştığı için onunda etkisi var kilo almamda canım sürekli karnım acıkıyo çok kötü valla,sen iyi almışsın 3 kilo iyi bence hiç üzülme ya ben napiim:çok üzgünüm:

ahhh canım ben o durumdan çok çektim aslında öyle tutucu bir insanda değilim ama bayan drla daha rahat konuşurum sorunlarımı daha rahat paylaşırım diye kendime hep bayan dr seçtim ve bayan drlar dan yaka silktim o yüzden şu anda drum erkek.hep kaba anlayışsız ve bilgi birikimi az olanlar bana denk geldi galiba senağlamaşans meselesi

bulantısı olan hanımlar ve olmayan hanımlar, sakın paniklemeyin ben şu anda 14+5 günlük hamile bir bayanım ilk 11 hafta bulantılarla, hastanelerde geçti, pek iyi birşey olduğunu söyleyemem tabiki ama bebişlerimiz için bizler herşeye katlanmaya razıyız tabii... şuanda inanın neredeyse hiç bulantım yok, olduğu zamanda açlıktan oluyor, bu herkeste olacak diye bir kaide yok tabii bu yüzden de bulantısı olmayanlar kendilerini şanslı bile sayabilirler, bugün tüm bu bulantıları atlatmış bir anne adayı olarak hepinize sabır ve bebişleriniz için sağlık diliyorum....

Wıskıcım tabii ki ama yine de genelleme yapmayalım dedim
kötü mü diyorum yani :KK43:(

doğru söylüyorsun canım.. Bundan sonra daha dikkatli olacağım.

Ama ilk mesajım gayet açık diye düşünüyorum.. Herkesin bünyesi farklıdır dedim.. kiminin hiç bulantısı olmaz kiminin fazla olur..
Kimi bulantılardan hastanelik olur.. kimi hafif atlatır.. Anne olacağız arkadaşlar... Her duyduğumuzdan bu kadar panikleneceksek işimiz zor.. Daha soğuk kanlı olmayı öğrenmeliyiz.. ki ikinci mesajımda da birbirimizi kıyaslamayalım dedim.. doktorumun sözlerini ekledim..
ama yine de özür diliyorum endişelendirdiğsem sizi.. a.s.

hilarya endişelenmedim de endişelenen arkdaşlar olabilir dedim
etrafımızda da görüyoruz hiç bulantısı olmadan gayet sağlıklı bebişleri olanları bünyesel birşey haklısın..
neyse olur böyle şeyler kimse kusurumuza bakmasın kızlar :)))

evet kilo için üzülmeyin bebeklerimiz depomuzdan besleniyormuş :))bende 12+5 ken 1 kilo almıştım drum takılma bunlara bebek gelişir dedi bende druma inanıyorum rahat olmaya çalışalım çoğu zaman elimizde değil ama :)) bebeklerimiz için deneyelim iyi düşünelim iyi olsun herşey

evet kilo için üzülmeyin bebeklerimiz depomuzdan besleniyormuş :))bende 12+5 ken 1 kilo almıştım drum takılma bunlara bebek gelişir dedi bende druma inanıyorum rahat olmaya çalışalım çoğu zaman elimizde değil ama :)) bebeklerimiz için deneyelim iyi düşünelim iyi olsun herşey

EVET EVET BENİM DE DOKTORUM BANA ÖYLE DEDİ BEN DE KİLO ALMADIM HİÇ AMA SEN MERAK ETME BEBEK BESLENİR SENİN DEPOLARINDAN DEDİ..

arkadaşlar ben de bunu söylerken test sonuçlarını bekleyenler var testi riskli çıkanlar var
şimdi heyecanla sonuç bekleyen anne adayları bu gibi şeylere takılabilir doğal olarak
o yüzden söyleme gereği duymuştum
hepiinize sevgiler... :)

Bu arada arkadaşlar bende hala test sonuçlarımı almadım... Bekliyorum.. Allah ın izniyle bu hafta çıkacak inşşş
Allah hepimizin bebişine sağlık versin inşallahh:nazar:

EVET EVET BENİM DE DOKTORUM BANA ÖYLE DEDİ BEN DE KİLO ALMADIM HİÇ AMA SEN MERAK ETME BEBEK BESLENİR SENİN DEPOLARINDAN DEDİ..

arkadaşlar kilo olayı çok problem değil ilk aylarda ben hamile kaldığım kilonun 2 kilo altındayım... 14 + 3 oldum bugün... Ama biliyorum ki bebişim besleniyor...

X